WPtouch - Dhe blogu juaj optimizohet per celularet - Wordpress Forum

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

E perdorni WPtouch ne blogun tuaj?

Po
7 (25.9%)
Jo
9 (33.3%)
Ende jo
9 (33.3%)
Mbase ne te ardhmen
2 (7.4%)

Numri i anetareve qe votuan: 23

WPtouch - Dhe blogu juaj optimizohet per celularet

· 13 · 3354

WPtouch - Dhe blogu juaj optimizohet per celularet

· 13 · 3354

 • Postime: 27259
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 07-01-2010, 01:54:55
  Sic njoftohet ne nje raport numri i perdoruesve te internetit qe hyjne nga celulare dhe smartphones eshte rritur ne masen 150% gjate 2009 dhe kete vit pritet te rritet akoma me shume. Prandaj dhe behet me shume rendesi qe faqet te jene te optimizuara per keto lloj pajisjesh, te cilat jane vertete shume praktike, por kane te keqen se ekrani i tyre eshte teper i vogel. Sidoqofte, mbetet vetem t'u pershtatesh ketyre kushteve. Per Wordpress zgjidhja ne kete rast e mban emrin "WPtouch". Ky eshte nje plugin qe permban dhe nje pamje te vecante.
  Me WPtouch blogu juaj i ndertuar me Wordpress merr pamjen dhe ka funksionet e nje aplikacioni per iPhone, apo per Android dhe eshte ndertuar pikerisht per t'i dhene blogut funksionet qe nevojiten kur ai vizitohet nga nje celular.
  Une sapo e instalova kete shtojce te Blogu im personal dhe duhet te them se kam mbetur teper i kenaqur.

  Nje foto per te dhene nje ide konkrete:  Kete plugin mund ta shkarkoni nga ketu: http://www.bravenewcode.com/wptouch/

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #1 ne: 19-02-2010, 08:59:20
  Sapo e instalova kete plugins dhe jam shume i kenaqur. Tani edhe blogu im u optimizua per celularet

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 02-03-2010, 13:05:20
  Dhe une e kam instaluar por nuk e kam testuar nga celulari se si hapet..

  • Postime: 1159
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 27-10-2010, 17:56:08
  e kam edhe un ne blogun tim kete plugin poashtu edhe blogu i Oltit duke bukur nga iPhone sepse e provova a po del bukur.

  • Postime: 27259
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 28-10-2010, 00:49:08
  WP esht sen gjenial :D

  • Postime: 342
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #5 ne: 20-02-2011, 21:25:05
  Ne kete teme nuk eshte postuar qe prej te pakten 100 ditesh. :D.

  e provon pak njeri si duket goo.al me iphone? dhe thjesht ti bej instalim apo ndonje ndryshim ne konfigurim?

  • Postime: 27259
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #6 ne: 20-02-2011, 21:41:16
  Ne kete teme nuk eshte postuar qe prej te pakten 100 ditesh. :D.

  e provon pak njeri si duket goo.al me iphone? dhe thjesht ti bej instalim apo ndonje ndryshim ne konfigurim?


  Keshtu duket nga celi im me Android gjithsesi dhe jo me iOS te iPhone. Sidoqofte e njejta gje eshte. Dhe ne iPhone po ashtu duket. Fotot jane pak te zbehta sepse po m'i nxjerr mua aparati tani, por ne fakt faqja duket shume paster.

  • Postime: 342
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #7 ne: 20-02-2011, 21:58:26
  paskam faqe te bukur un, :D. rrofsh M.A.X

  • Postime: 1159
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #8 ne: 21-02-2011, 08:37:25
  ja nga iPhone:

  • Postime: 342
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #9 ne: 21-02-2011, 10:01:16
  thnx dardan.

  • Postime: 1159
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #10 ne: 21-02-2011, 13:10:26
  ska gje, vetem suksese

  • Postime: 27259
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #11 ne: 05-06-2011, 01:35:28
  Cfare s'me pelqen tani mua te kjo shtojce, eshte fakti qe te gjtha faqet duken njesoj. Nuk te jep shume mundesi per te bere ndryshime "rrenjesore" ne pamje. Te pakten jo per dike qe s'ia thote dizajnit dhe programimit.

  • Postime: 118
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #12 ne: 12-03-2012, 08:25:38
  Kjo eshte plugin shume e thjeshte. Do ndryshim ne CSS per ta bere te bukur dhe funksionale.
  Te vetmet template qe vijne me opsione css edit jane ato premium.
  MSN.com e ka shume te bukur per blogs me shume informacion

  Temat e fundit