Yjet e Futbollit - Futbollistet me te mire

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diskutime rreth yjeve te futbollit shqiptar e boteror.

M A X
26-06-2011, 19:50:28

Sandro Mazzola

Me Gianni Rivera-n ka qenë protagonist i një rivaliteti që është bërë një kokëçarje që ka zgjatur 15 vjet. Ka shënuar gola historikë dhe i janë ngjitur nofka nga më të ndryshmet nga "mustaqja" e sinqertë, "kumbari" me kunjëSandro Mazzola, historia e një idhulliNjë karrierë tërësisht zikaltërSand...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-01-2011, 11:30:04

Javier Zanetti Kam vuajtur shumë për të kapur majat

Pesë trofe të fi tuar brenda një viti, i angazhuar në jetën sociale dhe i lumtur që jeton me gruan që do prej 19 vjetësh. Kapiteni i Interit tregon një copëz nga jeta...

M A X
09-07-2010, 00:43:37

Cannavaro futbollisti me i bukur. Rooney me i shemtuari!

Wayne Rooney nuk rezultoi një nga lojtarët më të shëmtuar brenda fushës por edhe jashtë saj.Përvec ritikave për nivelin e dobët të lojës me kombëtaren e Anglisë, sulmuesi që nuk shënoi asnjë gol në botëror, merr edhe një tjetër titull që sigurisht nuk do ta bëjë shumë krenar. Ai është zgjedhur s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
RKGuitar
08-07-2010, 23:42:58

Cristiano Ronaldo emeron femijen e tij me emrin e vet!

Cristiano Ronaldo ka emeruar edhe femijen e tij me kete emer dhe familja e tij ka pohuar se i pelqen kjo gje. "Emrin ia ka vendosur Cristiano, por ne te gjithe e pelqejme kete" - ka thene motra e tij. Familja gjithashtu thot se ato nuk e kane takuar asnjehere nenen e femijes dhe se ato kujdesen ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
RKGuitar
07-07-2010, 00:13:45

Cristiano Ronaldo behet baba!

“Me një emocion të madh dhe një kënaqësi të paimagjinueshme ju informoj se kohët e fundit jam bërë baba i një djali të mrekullueshëm” - kështu Cristiano Ronaldo ka anoncuar në profilin e tij në Facebook dhe në Twitter se është bërë baba. Ai ka theksuar se ka rënë dakord me nënën biologjike të fë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-07-2010, 15:55:37

David Villa, ylli spanjoll që po shkëlqen në Afrikë

Villa është shpirti i grupit, motivues dhe protagonist në çdo ndeshje. Është djalë i qetë që kujdeset shumë për familjen dhe nuk i intereson aspak jeta e shokëve. Në njërën këpucë ka të shkruar emrat e vajzave Zaida dhe Olalla, në tjetrën inicialet D&P, David dhe Patricia.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-10-2009, 13:37:49

Gianluca Vialli

Ishte një skuadër plot talent e gëzim, argëtim dhe lavdi. Një grup shokësh, profesionistë derikur duhet, por sidomos shokë. Sot ekziston kjo skuadër, por duke mbijetuar ndaj mitit e mbështjellë me trishtueshmëriGianluca Vialli lavdia juventine/Historia e xhuxhëve që u bënë gjigandëPrologNa ish...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Marta Bekcham
24-06-2009, 16:53:13

Ja,kush eshte futbollistja me e mire ne bote!

Marta Vieira da Silva eshte lindur me 19 shkurt 1986,ne Dois Riachos, Alagoas,Brazil.Me e njohur eshte si Marta dhe eshte nje futbolliste braziliane,ne poziten e sulmueses dhe mesfushores.Ajo qe tri vite me radhe 2006,2007,2008,konsiderohet futbollistja me e mire ne bote,ne futbollin e femrave,n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-12-2008, 11:11:04

Topi i Arte per Cristiano Ronaldo

"The Sun": Topi i Arte per Cristiano Ronaldo  Pritet vetem qe te behet zyrtare, por tashme eshte e sigurte se cmimi Topi i Arte do te perfundoje ne duart e Cristiano Ronaldo-s.Lajmin e ben te ditur tabloidi britanik "The Sun".Fotografet e revistet tashme kane shkuar per t'i bere...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
31-08-2008, 12:26:03

Roberto Baggio

Baxho: I lumtur larg futbollit Edhe pse kalon 20 vjet duke sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-07-2008, 13:12:41

Michael Ballack

KarrieraMikael Balak, 31 vjeç, ka lindur në Gjermaninë Lindore në qytetin e Görlitz në Saksoni. U rrit në zonën e Chemintz dhe nisi të luajë futboll për "BSG Motor Karl- Marx- Stadt" (ish-emri i qytetit në kohët e Gjermanisë Lindore). Më pas, luajti për "FC Karl- Marx- Stadt" (i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Ermal Hakani, BeRni

Wayne Rooney

Ermal Hakani
13-06-2008, 15:11:43
PO ORGJI BENE ATA 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
31-05-2008, 17:11:34

10 yje gati të shkëlqejnë në Austri dhe Zvicër

Kur mbetet vetëm një javë nga fillimi i Euro 2008, të gjithë kanë filluar parashikimet se cila përfaqësuese do të shpallet "Mbretëreshë e Evropës". Listat e lojtarëve janë publikuar, klubet nga e gjithë bota po përgatiten të dërgojnë në Austri dhe Zvicër zbuluesit e talenteve, ndërsa trajnerët m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-05-2008, 14:54:03

Oliver Kahn

Legjenda e Kombëtares gjermane dhe Bajernit të Mynihut do të varë dorashkat në gozhdë këtë mbrëmje
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-05-2008, 15:07:14

Yjet e futbollit dhe dëshirat e çmendura

Gola, alkool, seks dhe orgji Njëra nuk i mjaftonte, ndoshta më mirë tri. Ndoshta është një shenjë që tregon se si një kampion mund të perëndojë. Një tjetër Ronaldo, ai i Mançesterit në shtatorin e vitit të kaluar për të festuar një fitore të Mançesterit mori telefonin dhe kërkoi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-03-2008, 11:56:22

Aleksandre Pato, "Aleksandre Rodriges da Silva"

Pato, “guri i themelit” të një Milani të riTalenti 18-vjeçar synon të bëhet lideri i skuadrës kuqezi me kalimin e viteve
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-02-2008, 16:21:05

Didier Drogba ylli i Afrikes

Historia përsëritet ashtu si dy vjet më parë. Bregu i Fildishtë dhe lideri i saj, Didier Drogba, nuk arritën ta bënin realitet ëndrrën për të fituar Kupën e Afrikës, sepse "Faraonët" e Egjiptiti prenë çdo shpresë.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-12-2007, 10:09:01

“Yjet” që i japin jetë futbollit botëror !

C.Ronaldo, djaloshi që mbështetet nga Ferguson Cristiano Ronaldo lojtari i skuadrës së Manchester United, është një ndër emrat më të lakuar të botës sportive. 22-vjeçari i talentuar portugez është vendosur në listën e finalistëve të “Ëorld Fifa Player”. Ka gjetur një mbështje të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-11-2007, 10:12:03

100 futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave !

Mbreti është sërish ai. Elson Erandes Do Nascimeto ose i mbiquajturi Pele mbetet futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Klasifikimi është bërë nga të përditshmet angleze, “The Sun” dhe “Dailly Star”. Bie në sy në këtë 100-she të re parakalimi i brazilianit Ronaldo përkundrejt Diego Armando ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, BeRni

Rud Gulit !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BabyDance
28-04-2007, 08:01:42

David Beckam

David Beckham në trajnimin e fundit të Realit është paraqitur me kapelë në kokë. Kureshtjen e bashkëlojtarëve të tij ai e kishte kënaqur kur e ka hequr kapelën dhe e kishte treguar frizurën e tij të re e interesante.  Beckham me veprimin e tij më të ri, prapë e ka befasuar publikun, por edhe bas...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-04-2007, 23:43:52

Marco Materazzi !

Të gjithë të çmendur për MaterazzinTani nuk do ta këndojnë "Nuk fitoni kurrë". "Jam djalë i mirë, por në fushë transformohem". Një interviste me interistin Marco Materazzi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-03-2007, 05:05:35

Erjon Bogdani !

Erjon Bogdani: Puthja ime e parë, kur isha 12 vjeç
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-02-2007, 14:33:46

Mbrojtesit qe kane shenuar me shume gola. Ja kush jane rekordmenet !

Mbrojtësit “goleadorë”, Koeman, holandezi 190 golashJemi mësuar të gëzohemi të shikojmë vetëm sulmuesit ata që frekuentojnë më shumë portat kundërshtare. Jemi mësuar të shikojmë shifra stratosferike që paguhen nga presidentët për këta të fundit. Por ja që pas tyre qëndron një armatë e tërë që vi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
26-01-2007, 14:11:08

Shevçenko: Ronaldo mbetet "Fenomeni"!

Ukrainasi i Çelsit: Braziliani do të bëjë mirë me kuqezinjtë, ndërsa Kaka do të qëndrojë përjetësisht në Milano Pas disa muajsh në vështirësi, ndaj Uajkombit të martën Shevçenko iu rikthye normalitetit të tij, golave. Ukrainasi shënoi dy herë, duke i dhënë Çelsit finalen e "Carling Cup...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-01-2007, 13:31:22

Hamdi Salihi mes 10 yjeve më të rinj në Evropë !

Shkodrani cilësohet si e ardhmja e futbollit shqiptarNuk kanë më shumë se 22 vjeç. Por kanë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: beaty, presllava

Endri Vrapi

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe