×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 18-10-2012, 09:01:14 »

Russell Crowe do të interpretojë në filmin e tij të ardhshëm një nga heronjtë më të mëdhenj të Biblës. Aktori 48-vjeçar do të luajë rolin e Noes, i cili u udhëzua nga Zoti të ndërtonte një varkë ku do të hipte çdo specie kafshe në mënyrë që t’i shpëtonte para se bota të përmbytej.

Filmi me regji të Darren Aronofsky ka nisur xhirimet në Long Island. Kasti i filmit do të ketë aktorë si Jennifer Connelly, Emma Watson, Logan Lerman, Ray Winstone dhe Anthony Hopkins.

Filmi ‘Noah’ do të shfaqet për herë të parë më 28 mars të vitit 2014.

Regjisori Darren Aronofsky ka postuar në Twitter një foto të varkës që është ndërtuar për filmin gjatë muajit të kaluar. top channel