×
Hyrja
Profili

Ankese

· 22 · 3511

Ankese

· 22 · 3511

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  ne: 24-04-2009, 16:50:40
  Pershendetje MAX,

  Nuk e di sesi funksionon ky forum por sme pelqen menyra sesi moderatorja e Dashurise e Seksit moderon pa te drejte pikerisht postimet e mia e temat e mia.

  Kur zgjodha kete forum nga shume qe egzistojne verdalle e zgjodha sepse me pelqeu logo Zeri Yt - Tribuna e fjales se lire ku degjohet zeri i cdokujt  e pra ta leme te jete e tille.

  Me cte drejte mund te fshihen fare 2 tema te hapura nga une sot 1 teme te barkafe dhe 1 tjeter tek Dashuria e Seksi.

  MAX se kupton qe nuk poston me njeri te Dashuria e Seksi vetem per faj te moderimit te keq te  saj.

  Jam e bindur qe do gjesh zgjidhjen e duhur.

  Ciao

  • Postime: 1936
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 24-04-2009, 17:08:15
   LOL LOL LOL po e kruajte me ate moderatoren te fluturon nga forumi si pornostar qe eshte e moderon ate temen me impenjim LOL

  • Postime: 12347
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #2 ne: 24-04-2009, 17:23:21
  ore Titi qe e moderon mire ben se per ate pune eshte por pse pikerisht postimet e mia gjasme jashte teme kur vete ajo del komplet nga tema ne shume tema dhe me cte drejte me fshin temen po pati verejtje te citoje te veje 1 shenim te coj 1 mp a ku di une ...

  ka lezet vogelushja korcare kur moderon vendos e 1 koment per te pare se cfare ka ndodh por jo kshu fshi temen komplet se kshu me do qejfi mua.

   

  • Postime: 1936
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 24-04-2009, 17:28:50
  sdi te dalloje te bardhen nga e zeza  ben dhe moderatoren hmmmmm:

  <per ke e ke llafin ti se spo mar vesh une LOL>

  • Postime: 27104
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 24-04-2009, 19:20:20
  Shejtane nuk e di se cfar teme mund te kete fshire Baby... po dhe si ato tema qe kishte hapur sterio... nuk jane shume normale per forumin tone, nuk eshte forum 15 vjecaresh, ato tema qe keni qejf ju eshte mire tju behet nje rubrike e vecante sic deshironit disa nga ju.

  P.s Titi10 te kjo rubrike nuk eshte per tu tallur.

  • Postime: 12347
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #5 ne: 24-04-2009, 19:22:41
  Po them qe pse pikerisht temat dhe postimet e mia fshihen nga ajo moderatore e jo postimet e te tjereve

  dua te di e kush e fshiu temen e dyte te barkafe...

  pra u fshine 2 tema te miat sot
  « Editimi i fundit: 25-04-2009, 16:37:57 nga shejtania e ujkut »

  • Postime: 23
 • i identifikuar

  #6 ne: 24-04-2009, 21:05:30
   :D :D :D

  • Postime: 7458
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 24-04-2009, 21:32:32
  Kush e ka mbyllur temen time tek dashuria dhe seksi pa me njoftuar?

  Ore cpo beni ju ketu se nuk po e marr vesh, se nuk ka vetem forum zeri yt fundja, te pakten per njerezillek moderatoret duhet te njoftojne dhe jo ti mbyllin pa pyetur.


  Dua spjegime pse nuk jam njoftuar paraprakisht per mbylljen e temes. Me ate moderator ose moderatore e kam qe si duket duhet te moderoje veten njehere para se te moderoje postimet tona ketu ne forum.

  • Postime: 12347
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #8 ne: 24-04-2009, 21:47:21
  O Tipi sja vlen me me postu te dashuria e seksi mos u lodh kot per mendimin tim  ;)

  • Postime: 7458
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #9 ne: 24-04-2009, 21:50:19
  Nuk eshte puna ja vle sja vle por nuk duhet vepruar keshtu, ketu vete moderatoret shkelin rregulloren qe besoj se nuk e kane idene se cthote.    Pres pergjigje.

  • Postime: 12347
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #10 ne: 24-04-2009, 21:54:30
  Pikerisht e une per kete u ankova qe pse rregullorja qenka e ashper per mua e per vete moderatoren e famshme e te tjeret qenka sipasa qejfit.

  nejse Tipi jam e sigurt qe MAX do i japi 1 zgjidhje se sben.

  • Postime: 877
 • i identifikuar

  #11 ne: 24-04-2009, 22:50:19

  fshati digjet e Curva krifet... muhabeti juj

  temat ju a hoqa un... turp te ju vij me ato tema qe kishit hapur, e para

  dhe e dyta...çkeni me Babyyn... njeri i bute, nje sy ne diell e tjetri ne miell... po ky o problemi vet

  • Postime: 1936
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #12 ne: 25-04-2009, 13:36:42


  P.s Titi10 te kjo rubrike nuk eshte per tu tallur.
  ca ke ti Berni te qeshesh kur eshte per te qeshur nuk do te thote qe po tallesh ;) apo eshte e ndaluar dhe te qeshesh hmmmmm:

  • Postime: 7458
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #13 ne: 25-04-2009, 14:26:38
  Shejtane nuk e di se cfar teme mund te kete fshire Baby... po dhe si ato tema qe kishte hapur sterio... nuk jane shume normale per forumin tone, nuk eshte forum 15 vjecaresh, ato tema qe keni qejf ju eshte mire tju behet nje rubrike e vecante sic deshironit disa nga ju.

  P.s Titi10 te kjo rubrike nuk eshte per tu tallur.
    Degjo Berno sa per ato temat e mia jo normale sipas perkufizimit tend mos i hyme debatit sepse per ty shumica e gjerave jane jonormale keshtu qe kot merrem me ty. Problemi qendron se ju si moderatore nuk respektoni rregulloren qe vete e keni pasqyruar ne kete forum JU NUK NJOFTONI PER NDERHYRJET DHE FSHIRJET E TEMAVE.    nuk pashe ndonje ankese ne lidhje me temen qe hapa une por perkundrazi pati postime... Mgjth e pres nje shpjegim sepse po me duket se ti je ne ate moshen 15 vjecare jo ne qe fundja po themi dhe po nxjerrim ne diskutim gjera qe cdokush mund ti beje.   

  • Postime: 27104
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #14 ne: 25-04-2009, 16:13:54
  Forumi nuk eshte pornografik, erotik apo me pull te kuqe qe duhen te hapen te tilla tema, e aq me shume kur shikohen nga shume persona.Ate teme e mbylla une, nuk sqarova gje se skishte gje tjeter pervec mbylljes.

  Shiko dhe nje pike te rregullores se forumit.

  5.  -= Diskutimet dhe postimet në forumin e Zëri YT! -=

  Diskutimet dhe shkrimet në përgjithësi duhet të udhëhiqen nga kultura e debatit, respekti për të tjerët dhe mendimin e tyre. Anëtarët e Zëri YT! janë të detyruar të mos vendosin shkrime, fjalë, shprehje dhe materiale që janë: ekskluzivisht polemizuese, pornografike, sharje dhe ofendime, abuzive, pedofili, provokuese, raciste, që shprehin urrejtje ndaj kategorive të ndryshme të njerëzve, që synojnë të sulmojnë, përçajnë, denigrojnë dhe ulin poshtë shqiptarët, Shqipërinë dhe kombin shqiptarë në përgjithësi, që prekin intimitetin dhe jetën private të të tjerëve, që prekin të drejtat e mbrojtura të autorit, që synojnë të prekin dhe të ulin vetë integritetin e Zëri YT! dhe stafit të tij.

  • Postime: 7458
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #15 ne: 25-04-2009, 17:15:35
  Forumi nuk eshte pornografik, erotik apo me pull te kuqe qe duhen te hapen te tilla tema, e aq me shume kur shikohen nga shume persona.Ate teme e mbylla une, nuk sqarova gje se skishte gje tjeter pervec mbylljes.

  Shiko dhe nje pike te rregullores se forumit.

  5.  -= Diskutimet dhe postimet në forumin e Zëri YT! -=

  Diskutimet dhe shkrimet në përgjithësi duhet të udhëhiqen nga kultura e debatit, respekti për të tjerët dhe mendimin e tyre. Anëtarët e Zëri YT! janë të detyruar të mos vendosin shkrime, fjalë, shprehje dhe materiale që janë: ekskluzivisht polemizuese, pornografike, sharje dhe ofendime, abuzive, pedofili, provokuese, raciste, që shprehin urrejtje ndaj kategorive të ndryshme të njerëzve, që synojnë të sulmojnë, përçajnë, denigrojnë dhe ulin poshtë shqiptarët, Shqipërinë dhe kombin shqiptarë në përgjithësi, që prekin intimitetin dhe jetën private të të tjerëve, që prekin të drejtat e mbrojtura të autorit, që synojnë të prekin dhe të ulin vetë integritetin e Zëri YT! dhe stafit të tij.
    Kush nga ato qe thua ti more cun eshte abuzim, a po flasim per seksin ketu apo cfare?   Po ate piken qe te kam shkruajtur une ne lidhje me komentimet dhe temat qe fshin pa njoftuar si e ke lexuar, cthote  rregullorja ne lidhje me ate pike?

   Normalisht qe s'kish koment sepse sa u hap u mbyll mgjth aty filluan komentet nje
  antar nje koment dhe direkt pas atij komenti u mbyll tema.

  Ne ate teme nuk kish as pedofili as abuzim as racizem as thyerje dhe asgje nga ato qe rendite ti, por sic edhe te thashe  po flasim per seksin dhe aty njererzit skane tabu, ti bej nje gje tjeter vendos kufizime hyrjesh ne ate teme qe mos hyjne antaret minorene dhe e zgjidh kete problem, pastaj i bie qe nga temat e dashurise dhe seksit ti duhet me heq gati 2/3 e temave sepse nga pikpamja jote u dukerkan abuzive pedofilike erotike pornografike apo ku e di une se cke ti ne ate mendjen tende. Kerkesa ime qe e qarte pse nuk me njoftove per mbylljen e temes time?

  P.S ajo pika pese e rregullores sikur nuk ka lidhje shume me dashurine dhe seksin mo Berni apo jo? ;) :P

  • Postime: 12347
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #16 ne: 25-04-2009, 17:50:42

  Shiko dhe nje pike te rregullores se forumit.

  5.  -= Diskutimet dhe postimet në forumin e Zëri YT! -=

  Diskutimet dhe shkrimet në përgjithësi duhet të udhëhiqen nga kultura e debatit, respekti për të tjerët dhe mendimin e tyre. Anëtarët e Zëri YT! janë të detyruar të mos vendosin shkrime, fjalë, shprehje dhe materiale që janë: ekskluzivisht polemizuese, pornografike, sharje dhe ofendime, abuzive, pedofili, provokuese, raciste, që shprehin urrejtje ndaj kategorive të ndryshme të njerëzve, që synojnë të sulmojnë, përçajnë, denigrojnë dhe ulin poshtë shqiptarët, Shqipërinë dhe kombin shqiptarë në përgjithësi, që prekin intimitetin dhe jetën private të të tjerëve, që prekin të drejtat e mbrojtura të autorit, që synojnë të prekin dhe të ulin vetë integritetin e Zëri YT! dhe stafit të tij.

  1. mund te me tregosh ku mund ta gjej rregulloren e forumit e para dhe e dyta mund te gjej diku rregullat qe duhet te kene parasysh moderatoret kur moderojne. Po ne rastin kur moderatoret abuzojne me "fuqine" i thencin - fshijne e moderojne pa te drejte dhe kjo gje eshte vene re nga me shume se 1 anetar i forumit nuk duhet te behet dicka me kete moderator???

  2. Berni mos ngaterro shapin me sheqerin mos me fol mua per kulturen e debatit se para se ta besh duhet te analizosh mire veten tende pasi e ti ne kete rast po e shkel ate duke paragjykuar anetaret.

  3. që synojnë të sulmojnë, përçajnë, denigrojnë dhe ulin poshtë shqiptarët, Shqipërinë dhe kombin shqiptarë në përgjithësi - ku pive ti ore ku pe ti qe une paskam percare sulmuar e denigruar shqiptaret mos e ke marre copy paste nga kushtetuta o Berno ke ngatarru faqet  :D boll ore se eshte turp mos permend gjera te tilla mendoju njehere para se te flasesh s mjafton vetem te besh copy paste cuno.

  4. e si perfundim Berni nuk tu drejtova ty por MAX keshtu qe mos u lodh kot te pergjigjesh kur nuk te kerkohet mendimi mos u pergjigj.

  hajd shnet.

  • Postime: 4261
 • i identifikuar

  #17 ne: 25-04-2009, 23:27:59
  Rregullorja e Zëri YT!  .1  -= Liria e shprehjes është e garantuar =-

  Pika një e rregullores së Zëri YT! është Neni 22 pika 1 e Kushtetutës së shtetit shqiptar. Duke qenë se projekti Zëri YT! ka për qëllim t'i japë zë dhe liri shprehje çdokujt që ka diçka për të thënë atëherë dhe pika një e rregullores tonë është një nga nenet themeltare të kushtetutës shqiptare. Secili është i lirë të shprehë mendimet dhe idetë e tij pa u penguar.
   
   
  2.  -= Gjuha zyrtare në Zëri YT! është shqipja =-

  Pika dy e rregullores është Neni 14 pika 1 e kushtetutës së shtetit shqiptar. Zëri YT! është një nismë shqiptare dhe për shqiptarët, pra dhe gjuha e këtij komuniteti është shqipja. Të gjitha shkrimet e vendosura duhet të jenë në shqip. Përjashtim bëjnë vetëm fjalë të veçanta, shprehje dhe shkrimet origjinale të sjella si citime burimi dhe të shpjeguara qartë në vijimësi të postimit. Gjithashtu përjashtim nga ky rregull bëjnë disa rubrika të veçanta të ndodhura nën kategorinë "Babilon Forum".
   
   
  3.  -= E drejta e autorit =-

  Postimet, shkrimet dhe materialet e publikuara në forum dhe në revistë janë pronë të atij që i vendos. Dhe duke qenë se vendosen në platformën virtuale të Zëri YT! atëherë dhe merr të drejtën e përdorimit të tyre, por gjithmonë duke i ruajtur dhe i njohur emrin autorit. Ndërkaq, nuk lejohet që autori i shkrimeve t'i heq apo fshijë postimet e tij tërësishtë nga forumi. Pjesa tjetër është pronë ekskluzive e Zëri YT! si e tillë mbrohet me ligjet e copyright-it. Vendosja e softver-eve, programeve, skripteve dhe çdo gjëje tjetër të mbrojtur me ligjet e copyright-it është rreptësisht e ndaluar.
   
   
  4.  -= Përgjegjësitë e Zëri YT! ndaj shprehjes së ideve dhe mendimeve të anëtarëve -=

  Zëri YT! nuk mban asnjë përgjegjësi ndaj mendimeve të hedhura në faqet e tij. Ato janë vënë me vullnetin e lirë të anëtarëve. Stafi i Zëri YT! nuk monitoron në këto aspekte - në postimet e bëra. Prandaj Zëri YT! nuk mban përgjegjësi ndaj vlefshmërisë dhe ideve të hedhura në to, apo thjeshtë vlefshmërisë dhe vërtetësisë së materialeve dhe shkrimeve të paraqitura në forumin e Zëri YT!.
   
   
   
  5.  -= Diskutimet dhe postimet në forumin e Zëri YT! -=

  Diskutimet dhe shkrimet në përgjithësi duhet të udhëhiqen nga kultura e debatit, respekti për të tjerët dhe mendimin e tyre. Anëtarët e Zëri YT! janë të detyruar të mos vendosin shkrime, fjalë, shprehje dhe materiale që janë: ekskluzivisht polemizuese, pornografike, sharje dhe ofendime, abuzive, pedofili, provokuese, raciste, që shprehin urrejtje ndaj kategorive të ndryshme të njerëzve, që synojnë të sulmojnë, përçajnë, denigrojnë dhe ulin poshtë shqiptarët, Shqipërinë dhe kombin shqiptarë në përgjithësi, që prekin intimitetin dhe jetën private të të tjerëve, që prekin të drejtat e mbrojtura të autorit, që synojnë të prekin dhe të ulin vetë integritetin e Zëri YT! dhe stafit të tij.
   
  6.  -= Propaganda fetare në forum =-

  a) Ndalohen temat apo postimet që kanë qëllim të pastër, apo të ndërsjelltë propagandues fetarë nëpër forum përveçse në tri rubrikat përkatëse të fesë; Bota e Këndvështrimeve Teologjike, Forumin e Krishterë dhe Forumin Islam. Këto diskutime ndalohen pasi prekin ndërsjelltas çështjen kombëtare, e cila është primare në këtë forum, si dhe vetë integritetin e forumit.

  b) Ndalohen diskutimet që kane karakter të mirëfilltë polemizues midis feve. Diskutime të tilla sjellin vetëm sherr dhe polemika pakrye si dhe inat e urrejte në zemrat e besimtarëve të feve të ndryshme.
   
   
  7.  -= Shkrimet dhe materialet e vendosura në forum =-

  Për të ruajtur estetikën e forumit të Zëri YT! duhet të ndiqen disa rregulla. Mundësitë teknike që parashikon forumi janë të shumta, por ato duhet të përdoren me kujdes:

  a) Shkrimet duhet të kenë madhësi dhe formë germash, ashtu si janë përcaktuar nga stafi. Me forma, ngjyra e kode të veçanta mund të postohet vetëm në rastet kur paraqitet një fjalë e veçantë, fjali a shprehje dhe jo tërë shkrimi. Shkrimet me germa të trasha, pjerrëta dhe nënvizuara janë të ndaluara. Këto kode mund të përdoren vetëm në rastet e përmendura më sipër.

  b) Nënshkrimi, apo firma e anëtarëve duhet të jetë konform rregullores. Kodet e ngjyrave dhe të formave të germave në nënshkrim janë të lejuara, por jo ato të madhësisë. Kodet e tjera janë të ndaluara. Në nënshkrim nuk mund të përdoren imazhe. Në çdo rast shkeljeje stafi i forumit të Zëri YT! do të ketë të drejtën të ndërhyjë e të ndryshojë postimin, apo përmbajtjen e nënshkrimit tuaj.
   
   
  8.  -= Moderimi =-
  Stafi bazohet në rregulloren e mësipërme në punën e tij. Në asnjë rast nuk mund të ndryshohen shkrimet dhe përmbajtja e tyre pa u bazuar në rregullore.
  p.S. Edhe Berni eshte njesoj si MAX se nje gjak kan vellezer jane :D Cka ben MAX me forumin e di edhe Berni keshtu qe edhe Berni ka nje rol shume te madh ne kete forum ;)

  • Postime: 12347
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #18 ne: 25-04-2009, 23:40:34
  Rregullorja e Zëri YT!


  .1  -= Liria e shprehjes është e garantuar =-

  Pika një e rregullores së Zëri YT! është Neni 22 pika 1 e Kushtetutës së shtetit shqiptar. Duke qenë se projekti Zëri YT! ka për qëllim t'i japë zë dhe liri shprehje çdokujt që ka diçka për të thënë atëherë dhe pika një e rregullores tonë është një nga nenet themeltare të kushtetutës shqiptare. Secili është i lirë të shprehë mendimet dhe idetë e tij pa u penguar.
   

   
  4.  -= Përgjegjësitë e Zëri YT! ndaj shprehjes së ideve dhe mendimeve të anëtarëve -=

  Zëri YT! nuk mban asnjë përgjegjësi ndaj mendimeve të hedhura në faqet e tij. Ato janë vënë me vullnetin e lirë të anëtarëve. Stafi i Zëri YT! nuk monitoron në këto aspekte - në postimet e bëra. Prandaj Zëri YT! nuk mban përgjegjësi ndaj vlefshmërisë dhe ideve të hedhura në to, apo thjeshtë vlefshmërisë dhe vërtetësisë së materialeve dhe shkrimeve të paraqitura në forumin e Zëri YT!.
   
   
   
  8.  -= Moderimi =-
  Stafi bazohet në rregulloren e mësipërme në punën e tij. Në asnjë rast nuk mund të ndryshohen shkrimet dhe përmbajtja e tyre pa u bazuar në rregullore.


  p.S. Edhe Berni eshte njesoj si MAX se nje gjak kan vellezer jane :D Cka ben MAX me forumin e di edhe Berni keshtu qe edhe Berni ka nje rol shume te madh ne kete forum ;)

  faleminderit per rregulloren Charlie.

  Atehere nga moderatorja ne fjale me jane cenuar pikat nga kushtetuta e ZY sic e citon ti 1 dhe 4 ; dhe 8 per ate vete per moderim te keq.

  p.s. faleminderit qe me sqarove lidhjet familjare dhe pse i dija - ju drejtova MAX pasi e di qe ai eshte shefi juaj ketu dhe ka me shume respekt per antaret sesa ju.  ;)

  hajd shnet e ti.

  • Postime: 4261
 • i identifikuar

  #19 ne: 25-04-2009, 23:49:40
  Respekti fitohet me respek ;)

  • Postime: 12347
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #20 ne: 25-04-2009, 23:52:13
  Qe ankese kjo e jotja  :D

  • Postime: 26688
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #21 ne: 26-04-2009, 00:50:09
  Me duket se jeni larguar disi shume nga fillesa e temes. Hapesi i temes ka te drejte qe te kerkoje temen e tij. Moderatori ka te drejte qe ka vendosur te mos e lejoje sepse forumi eshte i hapur per cdo moshe dhe tema te tepruara nuk shkojne dhe aq. Kjo eshte sikur TV te jape ne cdo ore te dites programe me sfond te theksuar seksual. Zgjidhja? Do te hapet nje rubrike tjeter qe do te jete e mbyllur vetem per nje grup anetaresh dhe ku vizitoret apo anetaret e sapo rregjistruar s'do te kene akses.
  Dhe nje sqarim i vogel: ketu jemi si nje familje, a komunitet (quajeni si te doni), ku secili jep a merr dicka. Stafi eshte vetem nje grup kontribuesish qe japin ndihmen e tyre me deshire dhe pa marre ndonje gje ne kembim. Sic mund ta keni vene re ketu as grada nuk mbajme dhe kjo per te qene sa me te barabarte me njeri-tjetrin. Nuk ka as shefa, as drejtore, brigadiere, gjenerale apo ku di une cfare tjeter.

  PS: http://www.zeriyt.com/rregullorja.htm

  Temat e fundit