×

Sondazh

Jeni te mendimit qe te fshihen postimet qe shkruhen ne anglisht tek temat qe jane ne shqip?

PO
JO

E shkruajtura anglisht ne tema shqip.

E shkruajtura anglisht ne tema shqip.

· 76 · 18630
ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
#50 ne: 01-08-2010, 13:28:17
Vagabond

Me vjen keq qe nuk pajtohesh me asnje rresht te shkrimit tim, per vete faktin se gjysma e tij nuk ishte argument, po thjesht sqarim.

Sic kisha thene dhe me lart, une vete nuk e shoh aspak si ksenocentrizem postimin ne gjuhe te huaj. Ne rast se dikush nga ne do ndihej inferior apo do e cilesonte shqipen dhe te qenurit shqiptar si dicka te ulet per personin e tij, kam bindjen e plote se nuk do merrte mundimin te regjistrohej ne nje forum shqip. Perkundrazi, do mundohej ta mohonte prejardhjen e vet... fakti eshte qe ketu s'kam hasur ndonje anti-shqiptar qe shkruan ne gjuhe te huaj per te denigruar gjuhen meme.

Kam vene re qe kjo teme eshte hapur shume kohe me pare e kjo ndoshta ne nje moment ku tek Zeri ka patur me shume perdorim te gjuheve te huaja se tani.
Une vazhdoj te jem e mendimit se kushdo ka te drejte te postoje si te doje aty ku i lejohet, ne te kundert mbetet vetem qe te na diktohet edhe se cfare duhet te themi qe t'i hyjme nje diktature virtuale!

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#51 ne: 01-08-2010, 14:32:32
Liri e fjalës???!!! Ky vend është për lirinë e fjalës shqipe, jo angleze. Nuk ka pse të shkruhet asnjë fjalë anglisht në një forum shqiptar. Nëse lejohet të shkruhet anglisht, atëherë duhet lejuar edhe frëngjisht, spanjisht, italisht, kinezçe e çdo gjuhë tjetër që mund të dinë. Mos ua zgjasni më këtyre mëndjemëdhenjve që duan të tregojnë se dinë gjuhë të huaja, po fshijuni postimet dhe mos u merrni shumë me ta.

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#52 ne: 01-08-2010, 16:56:56
bravooo kshu them dhe un te fshihen...ktu duhet te shkruajm e flasim vetem shqipp dhe jo gogolisht.
ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
#53 ne: 01-08-2010, 23:02:51
Nëse lejohet të shkruhet anglisht, atëherë duhet lejuar edhe frëngjisht, spanjisht, italisht, kinezçe e çdo gjuhë tjetër që mund të dinë.

Me rane gishtat ne tastjere duke thene qe ktu po postohet anglisht, italisht, gjermanisht, greqisht (kjo gjuha fundit perdoret nga titi krye-shqiptari mbi te gjitha) edhe latinisht kur na del para nai shprehje interesante...


Une dal nga kjo teme, eshte e kote me shkrujt akoma...

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#54 ne: 01-08-2010, 23:46:48
Me rane gishtat ne tastjere duke thene qe ktu po postohet anglisht, italisht, gjermanisht, greqisht (kjo gjuha fundit perdoret nga titi krye-shqiptari mbi te gjitha) edhe latinisht kur na del para nai shprehje interesante...


Une dal nga kjo teme, eshte e kote me shkrujt akoma...
spring o lule mudhage.. cpate ti ishe mir zogu...kush te permendi ty emer qe me permend mu....vetem ti nuk duhet te flasesh per tjeret....dhe me shum per mu ok..un gjithsej mund te kem shkruajtur 5-6 here ne gjuhe te huaj greqisht....ndersa ti me shum ne gjuhe te huaj se shqip shkruan e ke anglishten sikur e ne angli te kishe lindur ok.

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#55 ne: 02-08-2010, 00:50:06
Me rane gishtat ne tastjere duke thene qe ktu po postohet anglisht, italisht, gjermanisht, greqisht (kjo gjuha fundit perdoret nga titi krye-shqiptari mbi te gjitha) edhe latinisht kur na del para nai shprehje interesante...


Une dal nga kjo teme, eshte e kote me shkrujt akoma...
Qiell pranveror, unë e kam fjalën për të gjithë, jo vetëm për ty.
ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
#56 ne: 02-08-2010, 15:35:40
..kush te permendi ty emer qe me permend mu...

tit, o gjethe rrushi, po pertoj me i citu tgjitha postimet ku mke permend...  :-[
kontrolloi vete, e mos merr kot, se s'ta thashe me t'keq.

Qiell pranveror, unë e kam fjalën për të gjithë, jo vetëm për ty.

S'e ve ne dyshim moçal, nuk e bej une forumin, megjithate une kembengula te sqaroja faktin e te postuarit anglisht, sepse vetem te kjo gjuhe u perqendrove dhe ti...

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#57 ne: 02-08-2010, 18:16:16
 spring e lem me kaq se nuk ka lezet me..te ziemi .:P...un nuk u nxeva fare po ..ajo gjethe rrushit mpelqeu..falm..:perqafim..:)

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#58 ne: 04-08-2010, 16:13:52
S'e ve ne dyshim moçal, nuk e bej une forumin, megjithate une kembengula te sqaroja faktin e te postuarit anglisht, sepse vetem te kjo gjuhe u perqendrove dhe ti...
Qiell pranveror, permenda anglishten meqe ashtu thote titulli temës, po me ato qe thashe kisha parasysh cdo gjuhe te huaj.
Me vjen mire qe u sqaruam, edhe pse mendoj se ti je e pakenaqur me ata qe kritikojne te shkruarit anglisht neper tema.
shamunaqe
#59 ne: 16-08-2010, 17:57:53
The thone pastaj ckane Moderatoret qe na fshijne postimet!

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#60 ne: 16-08-2010, 18:21:31
manushaqe ata qe shkruajn ne gjuhe te huaj mir esht tua fshij :)

 • Postime: 297
 • Gjinia: Femer
Amy A.
#61 ne: 16-08-2010, 18:35:50
 ;) pse mos t'ja u perkthejne, me mire .

Me nje gur vret 2 zogj  :P

 Kush e shkroi meson shqip, e kush deshiron te mesoje ate gjuhe ka nje shans   ;)


shaka, shaka ....    E mira eshte qe secili/secila te shkruaj shqip. Nje shprehje apo disa fjale mirekuptohen , po jo i gjithe postimi te jete ne gjuhe te huaj, cilado qofte ajo. • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#62 ne: 16-08-2010, 19:33:02
amy jam dakort me ty :)
Jurgen 2010
#63 ne: 05-10-2010, 22:08:19
Jo duhet lejuar!

 • Postime: 278
 • Gjinia: Femer
Boreas
#64 ne: 08-10-2010, 10:21:39
Votova jo!

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#65 ne: 08-10-2010, 17:46:10
bravo shume mire bere :)

 • Postime: 244
 • Gjinia: Femer
[AnnaBela]
#66 ne: 02-10-2011, 16:03:59
Them PO, duhet te hiqen. Nganje fjale tek-tuk nuk ka gje, mirepo tere postimin ne nje gjuhe te huaj(jo vetem ne anglisht) mos lejohet.
Le te diskutohet shqip...

 • Postime: 2557
vullkani
#67 ne: 03-12-2011, 00:10:29
jena anglez te shquar ne shqipetaret

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#68 ne: 03-12-2011, 22:17:33
Mos i jepni kaq ngjyra edhe ju. Ndonje fjale tek - tuk s'me duket ndonje gje kushedi ce.

 • Postime: 1439
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#69 ne: 03-12-2011, 23:10:59
o shqipe, na lini te mesojme edhe ne anglisht.

 wtf u be ketu!!!  :P

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#70 ne: 03-12-2011, 23:13:49
Arjol, bejme nje deal :D bashke :D (deal-marreveshje) :D
Me meso italishten qe te ta mesoj anglishten. :D

 • Postime: 1439
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#71 ne: 03-12-2011, 23:17:43
Arjol, bejme nje deal bashke  (deal-marreveshje)
Me meso italishten qe te ta mesoj anglishten.
Italishte nuk di mjaftueshem per vete jo te mesoje ty :D, nese do ndonje program mund te ndihmoje :)

Ps: pranoj paktin qe te me mesosh inglish  :D

 • Postime: 2557
vullkani
#72 ne: 03-12-2011, 23:31:37
dream voui insegnare la lingua italiana????
sono io il profesore

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#73 ne: 03-12-2011, 23:33:46
 :D

Vullkan, ti me gjithe ate pune qe duhet te kesh, ku te del kohe te jesh profesori im. :D

 • Postime: 2557
vullkani
#74 ne: 03-12-2011, 23:34:27
per te lo trovo il tempo tesoro non preocuparti

vieni vieni