Feja e Shqiptarit .. - Meta

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Feja e Shqiptarit ..

Feja e Shqiptarit ..

· 6 · 1647

 • Postime: 115
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 20-06-2008, 07:04:51
Është Shqiptaria apo jo ? Atëherë ca dreqin duhen këto nenforume teologjike ku temat sillen rreth njera-tjetres? Me vjen për te vjelle kur lexoj shqiptare duke u honger si qeni me derrin për hater te muhamedit dhe papes... shkulfloket)
« Editimi i fundit: 20-06-2008, 19:11:24 nga erlehta »

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 20-06-2008, 19:10:39
 Forumi teologjik eshte i hapur per ata qe jane te interesuar rreth fese dhe nuk ka  aspak si qellim "Percarjen".
Edhe Stafit sigurisht qe nuk i vjen mire per grindjet e paarsyeshme. Gjithmone jemi per tolerancen fetare.

 • Postime: 267
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 21-06-2008, 00:56:19
Është Shqiptaria apo jo ? Atëherë ca dreqin duhen këto nenforume teologjike ku temat sillen rreth njera-tjetres? Me vjen për te vjelle kur lexoj shqiptare duke u honger si qeni me derrin për hater te muhamedit dhe papes... shkulfloket)
ka lene arabi me sllavin dobica prapa.

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 14-09-2009, 15:56:02
Gjithmon "Shqiptaria" duhet te jet feja jone. Eshte turp te shikojm vellezerit dhe motrat tona te percare.

 • Postime: 275
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-09-2009, 20:53:41
Është Shqiptaria apo jo ? Atëherë ca dreqin duhen këto nenforume teologjike ku temat sillen rreth njera-tjetres? Me vjen për te vjelle kur lexoj shqiptare duke u honger si qeni me derrin për hater te muhamedit dhe papes... shkulfloket)

hahahhahahahah.Nuk ka fe me emrin "shqiptaria".Me se fundi mos vazhdoni te bini preh e ideve te komunistave te vjeter te enverit,edhe komunistave te rinje=prifterinjve edhe hoxhallarve.

Pashko Vaso nuk foli per ndonje fe me emrin "shqiptaria",vec se ju leshoj kushtrimin e zgjimit te kombit nga opiumi i athines edhe i stambollit.

 • Postime: 275
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 20-09-2009, 20:58:50
Forumi teologjik eshte i hapur per ata qe jane te interesuar rreth fese dhe nuk ka  aspak si qellim "Percarjen".
Edhe Stafit sigurisht qe nuk i vjen mire per grindjet e paarsyeshme. Gjithmone jemi per tolerancen fetare.

po ,patjeter.Por pa mesuar te verteten e hidhur e se shkuares,nuk munde te ndertojm nje paqe edhe nje harmoni fetare.Politika e "strucit" eshte politik utopiste.Nuk duhet ta fusim koken ne rere edhe te leme trupin jashte,por duhet ta mesojm te verteten e hidhur edhe te nxjerrim mesime per te shkuaren.Mendoj se tema eshte e goditur edhe kerkon shume njohuri qe ti pergjigjesh drejt-mbi te gjitha eshte tema me e zjarrte e historis se kombit tone te vuajtur .

Temat e fundit