×
Hyrja
Profili

Feja e Shqiptarit ..

Feja e Shqiptarit ..

· 6 · 1365

 • Postime: 115
 • Gjinia: Mashkull

ne: 20-06-2008, 07:04:51
Është Shqiptaria apo jo ? Atëherë ca dreqin duhen këto nenforume teologjike ku temat sillen rreth njera-tjetres? Me vjen për te vjelle kur lexoj shqiptare duke u honger si qeni me derrin për hater te muhamedit dhe papes... shkulfloket)
« Editimi i fundit: 20-06-2008, 19:11:24 nga erlehta »

 • Postime: 7064
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 20-06-2008, 19:10:39
 Forumi teologjik eshte i hapur per ata qe jane te interesuar rreth fese dhe nuk ka  aspak si qellim "Percarjen".
Edhe Stafit sigurisht qe nuk i vjen mire per grindjet e paarsyeshme. Gjithmone jemi per tolerancen fetare.

 • Postime: 267
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 21-06-2008, 00:56:19
Është Shqiptaria apo jo ? Atëherë ca dreqin duhen këto nenforume teologjike ku temat sillen rreth njera-tjetres? Me vjen për te vjelle kur lexoj shqiptare duke u honger si qeni me derrin për hater te muhamedit dhe papes... shkulfloket)
ka lene arabi me sllavin dobica prapa.

 • Postime: 4
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 14-09-2009, 15:56:02
Gjithmon "Shqiptaria" duhet te jet feja jone. Eshte turp te shikojm vellezerit dhe motrat tona te percare.

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-09-2009, 20:53:41
Është Shqiptaria apo jo ? Atëherë ca dreqin duhen këto nenforume teologjike ku temat sillen rreth njera-tjetres? Me vjen për te vjelle kur lexoj shqiptare duke u honger si qeni me derrin për hater te muhamedit dhe papes... shkulfloket)

hahahhahahahah.Nuk ka fe me emrin "shqiptaria".Me se fundi mos vazhdoni te bini preh e ideve te komunistave te vjeter te enverit,edhe komunistave te rinje=prifterinjve edhe hoxhallarve.

Pashko Vaso nuk foli per ndonje fe me emrin "shqiptaria",vec se ju leshoj kushtrimin e zgjimit te kombit nga opiumi i athines edhe i stambollit.

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 20-09-2009, 20:58:50
Forumi teologjik eshte i hapur per ata qe jane te interesuar rreth fese dhe nuk ka  aspak si qellim "Percarjen".
Edhe Stafit sigurisht qe nuk i vjen mire per grindjet e paarsyeshme. Gjithmone jemi per tolerancen fetare.

po ,patjeter.Por pa mesuar te verteten e hidhur e se shkuares,nuk munde te ndertojm nje paqe edhe nje harmoni fetare.Politika e "strucit" eshte politik utopiste.Nuk duhet ta fusim koken ne rere edhe te leme trupin jashte,por duhet ta mesojm te verteten e hidhur edhe te nxjerrim mesime per te shkuaren.Mendoj se tema eshte e goditur edhe kerkon shume njohuri qe ti pergjigjesh drejt-mbi te gjitha eshte tema me e zjarrte e historis se kombit tone te vuajtur .

Temat e fundit