×
Hyrja
Profili

I pytje per Maksin

I pytje per Maksin

· 13 · 1307

 • Postime: 168
altinmurati
ne: 22-02-2012, 16:02:32
O makso, cila ka qen arsyja jote qe ke zgjedh SMF forum?
Kot po pys.

Plus qe e ke dhe i cik version te vjeter. Nai klluf qe merr vesh nga keto pune, mund ti fusi nai 'code inject' dhe do te humbi ca kohe me e restore prap.
Un nuk po them qe ky klluf jam un. Po them kshu ne pergjithsi.

 • Postime: 26671
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 22-02-2012, 22:53:11
:)

Pse SMF? Sepse kemi nje lidhje emocionale me SMF :d SMF eshte pjese e identitetit te ZY dhe po t'i hiqej do i shkeputej nje pjese nga ky identitet.
Kete kemi zgjedhur ne fillim dhe me kete kemi vazhduar. Sigurisht qe nuk eshte kjo arsyeja e paresore. SMF i ploteson te gjitha nevojat dhe e ben punen sic duhet. Ti do thuash pse jo vBulletin, sepse e di une qe aty e keni qefin ju :) . Por pergjigja eshte po ashtu shume e thjeshte: sepse vB s'ofron asgje me shume dhe nuk shoh arsye pse te ndryshojme ne kete drejtim.
Ka dhe disa faktore te tjere me te vegjel, si per ceshtje SEO, mbeshtetja e free & open source, modifikime origjinale qe jane vetem ketu dhe askund tjeter etj etj.

Per pyetjen e dyte: SMF ka dy versione, ky qe perdorim ne dhe ate 2.0, por se shpejti do te kalojme edhe ne ne versionin 2.0

Shpresoj te te kem shuar sa duhet kureshtjen.

 • Postime: 168
altinmurati
#2 ne: 23-02-2012, 03:58:40
Ok rrofsh.
Tashi dhe i pytje tjeter. A ka mundesi me aktivizu dhe gjuhen Angleze ne profil?
Jo per nai gjo por ngaqe nuk e ke perkthy forumin 100% ngaiher nuk dalin gjonat tamom. Psh kur do me ngarku i foto tek profili, nuk del asigjo kur bo gabim. Thjesht nuk vihet foto. Po te vesh gjuhen Angleze do dali i mesazh kom pershtypjen.

 • Postime: 26671
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 24-02-2012, 23:27:12
Ok rrofsh.
Tashi dhe i pytje tjeter. A ka mundesi me aktivizu dhe gjuhen Angleze ne profil?
Jo per nai gjo por ngaqe nuk e ke perkthy forumin 100% ngaiher nuk dalin gjonat tamom. Psh kur do me ngarku i foto tek profili, nuk del asigjo kur bo gabim. Thjesht nuk vihet foto. Po te vesh gjuhen Angleze do dali i mesazh kom pershtypjen.Duke qene se po punoj per versionin e ri te ky i aktuali s'jam duke u marre me rregullime te kesaj natyre. Pak durim dhe me tjetrin s'do te ndodhin keto avari. :)

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#4 ne: 26-02-2012, 18:15:44
O MAX pse e ke vene emrin MAX?  :D :P

 • Postime: 547
 • Gjinia: Mashkull
BVDGF
#5 ne: 27-02-2012, 14:46:31
O MAX pse e ke vene emrin MAX?  :D :P

Matane ares me xixa  :D

 • Postime: 26671
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#6 ne: 27-02-2012, 14:56:49
O MAX pse e ke vene emrin MAX?  :D :P

Sepse Maximus eshte gjate dhe nuk tingellon cool :P

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#7 ne: 29-02-2012, 19:08:02
Sepse Maximus eshte gjate dhe nuk tingellon cool :P

Mua me pelqen me teper Maximus  :)

 • Postime: 956
 • Gjinia: Mashkull
whitesnake
#8 ne: 15-03-2012, 14:10:23
.

 • Postime: 168
altinmurati
#9 ne: 15-03-2012, 15:27:51

 • Postime: 12743
Mishel...............
#10 ne: 23-05-2012, 13:38:56
O Max pse ke humb fare??? :D

 • Postime: 956
 • Gjinia: Mashkull
whitesnake
#11 ne: 21-08-2012, 21:07:23
MAX-o kur do ti bosh update ketij forumi plako? E kam fjalen per ndryshim theme!

 • Postime: 956
 • Gjinia: Mashkull
whitesnake
#12 ne: 02-11-2012, 11:05:20
O Olto po boj mer plak modifikim themes se SMF-se ne portal ne menyre qe te shfaqesh vetem ate kategori/rubrike qe deshiron ti qe te shfaqen ne portal 5 postime.

Pershembull nese deshiron te shfaqesh vetem postimet e kategorise Politike ne portal, atehere te shfaqen vetem ato, kurse postimet e tjera beji restriction ne menyre qe te mos shfaqen ne portal dhe te rrine ne faqet e brendshme te rubrikave perkatese.
Fare e thjeshte, pastaj duke bere kete, duket edhe i rifreskuar portali per vizitoret qe vizitojne portalin me lajmet me te fundit qe hedh ti apo dikush tjeter .  :)

P.S Dhe pastaj une e di qe ti ke faqen tende te lajmeve http://laj.me/ perse nuk vendos linkun e faqes tende ne postimet qe ben, ne menyre qe vizitoret ti drejtosh ke faqja jote laj.me? Vizitori eshte ai qe i duhet sot nje faqeje. Sepse ne kete menyre qe po vepron po i ben nder BalkanWebit jo per gjo  :D

Temat e fundit