×
Hyrja
Profili

Ide dhe sugjerime per zerin e ri?

· 61 · 6597

Ide dhe sugjerime per zerin e ri?

· 61 · 6597

 • Postime: 26671
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  ne: 26-12-2008, 00:46:13
  Kush ka sugjerime, ide, deshira dhe mendime se si duhet te jete Zeri YT i se ardhmes se afert, le t'i shprehe ketu.

  Pyetje: ta quajme versionin e ri "Zeri YT '09"?

 • i identifikuar
  guest16356
  #1 ne: 26-12-2008, 13:24:42
  Ndoshta do t`ishte ide e mire kalimi ne Vbuletin, eshte me funksional dhe me i bukur per sy.

  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #2 ne: 29-12-2008, 10:24:58
  Ndoshta do t`ishte ide e mire kalimi ne Vbuletin, eshte me funksional dhe me i bukur per sy.

  Nuk behet fjale fare per vBulletin; ZY do te vazhdoje te jete me SMF.

  Per sa u perket 1) funksioneve dhe 2) pamjes, mund te jesh me konkret? Cfare mungon dhe cfare do te ndryshoje ti, duke patur parasysh edhe shumellojshmerine e anetareve?

  • Postime: 18285
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  ßåßy ღ
  #3 ne: 29-12-2008, 10:43:27
  .. Mjesii Syrgjyn dhe Max .. :)

  .. Me ka rastisur te shoh ne disa forume te tjera qe psh po nuk je anetar/e i regjistruar i atij forumi nuk mund te hysh dhe te lexosh tema dhe asgje .. pra duhet te regjistrohesh qe te lexosh gjithcka .. ndersa ketu ZY eshte ndryshe hyn dhe lexon pa problem ku te duash edhe po te mos ishe anetar/e ..

  .. Ndoshta kjo do te ishte ide e mire per ZY nga nje ane .. por nga ana tjeter kjo do te thote qe ndoshta numeri i vizitoreve dhe anetareve do te ulet .. pasi shume anetar/e pasi hyjne dhe lexojne ju duket interesant ZY dhe regjistrohen ..

  .. Gjithsesi problemi me i madh qe mund te them qendron tek temat e Seksit&Dashurise pasi aty mund te hyjne dhe vizitor qe jane fare te vegjel dhe mund te lexojne lloj lloj gjerash qe thuhen aty .. ndoshta mund te vendosni nje limit apo dicka ne kete kategori .. me ka rastisur te shoh shume femije qe hyjne dhe vizitojne ZY rastesisht i kam pare ne net kafe apo edhe kur shkoj per vizita dhe per kete po them (ketu perfshij dhe vellain tim te vogel mistrec  :D) .. ndoshta mund te beni nje limit moshe aty +18 por kur e mendon shpesh genjejne edhe per moshen  :S .. ndoshta vetem kjo kategori mund te behet ashtu sic thashe me lart??!! ..

  .. Mendimet e mia keto ndoshta dhe te gabimta .. :)

  .. Ju prsh dhe Gezuar Vitin e Ri .. Suksese .. :)

  • Postime: 12151
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  dreamm
  #4 ne: 30-12-2008, 11:14:33
  mirmengjesi..:)

  hmmm cfare do ndryshoja une...

  ..1- do hiqja gjitheee anetaret jo aktive dhe jam e bindur qe ka me shume se shume,( megjithese netin e kam te shpejte, nganjehere me merr minuta te hapet nje faqe, dhe kjo ngjan vetem me forumin)...

  ..2- do hiqja neper gjithe rubrikat temat pak a shume te njejta..edhe si keto te tilla ka shume..

  ..kurse sa per pamjen, nje ndryshim sdo ishte ide e keqe....

  personalisht do me pelqente qe background te mos ishte me keto ngjyra te ndezura..( e kuqe..blu ecetera)
  sidoqofte kjo varet nga preferencat e secilit..(not everyone will be happy :D)..

  ..sa per keto anet teknike..as e kam idene :-[ :)

  nje pershendetje sh.. te vecante te dy juve ( Syrgjyn dhe Max) per punen e mire qe beni cdo moment me forumin.. :)

  • Postime: 18285
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  ßåßy ღ
  #5 ne: 30-12-2008, 12:54:43
  mirmengjesi..:)

  hmmm cfare do ndryshoja une...

  ..1- do hiqja gjitheee anetaret jo aktive dhe jam e bindur qe ka me shume se shume,( megjithese netin e kam te shpejte, nganjehere me merr minuta te hapet nje faqe, dhe kjo ngjan vetem me forumin)...

  Sidomos ata qe ka 1vit e me shume qe s'jane aktiv.. :)...Ide super kjo..

  • Postime: 7456
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  SteriOtipi B
  #6 ne: 30-12-2008, 22:17:05
  Beheni pak me te shpejte. ;)

  • Postime: 3079
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Aida
  #7 ne: 30-12-2008, 22:55:54
  Pershendetje nga une


  Ndoshta do t`ishte ide e mire kalimi ne Vbuletin, eshte me funksional dhe me i bukur per sy.

  Cka thu more Niki, te kerkojsh nga Syrgjyni dhe Maxi ta nderojne SMF, eshte e njejte si me ju kerku ti nderojne grate! lol (shaka pak ;))
  .. Gjithsesi problemi me i madh qe mund te them qendron tek temat e Seksit&Dashurise pasi aty mund te hyjne dhe vizitor qe jane fare te vegjel dhe mund te lexojne lloj lloj gjerash qe thuhen aty .. ndoshta mund te vendosni nje limit apo dicka ne kete kategori .. me ka rastisur te shoh shume femije qe hyjne dhe vizitojne ZY rastesisht i kam pare ne net kafe apo edhe kur shkoj per vizita dhe per kete po them (ketu perfshij dhe vellain tim te vogel mistrec) .. ndoshta mund te beni nje limit moshe aty +18 por kur e mendon shpesh genjejne edhe per moshen  .. ndoshta vetem kjo kategori mund te behet ashtu sic thashe me lart??!!

  Baby, kete qe permende ti, e kam permend edhe une, madje u bera shume shumeeeee shume e bezdisshme! :P

  Arsyet e njejta si ti, mbesat e mia lidheshin ketu (12-15 vjece), dhe personalisht si prind qe jam, shume tema me dukeshin joadekuate per cdo moshe. 
  Pervec qe kam ngrene kritika (nga anetare) se jam teper konzervative, se adoleshentet munden ne rrjet te vizitojne faqe me pembajtje akoma me XXX se qe ka rubrika e dashurise, se ZY nuk eshte faqe per ti edukuar te rijte po me shume per argetim, etj etj, mbeti e gjitha ashtu siq e shihni edhe vete.

  Ca tema jane cenzuruar nga moderatoret, te tjerat tolerohen, por une perseri nuk heq dore nga mendimi im: Jo cdo teme eshte adekuate per cdo moshe!

  Edhe pse rende eshte e realizueshme limiti +18, se tek mosha mund te genjejne, them se do te ishte mire ta mbyllni ate rubrike per vizitoret dhe mendoni ndonje zgjidhje per ardhmeri.
  Pervec asaj, ata qe njihen si adoleshente publikisht (kemi ca ketu e kerkoj ndjese qe i prek tani) adminat mund te ua modifikojne profilet.

  Tash vazhdoni mi nxjerrni syte! :P


  Sidomos ata qe ka 1vit e me shume qe s'jane aktiv...Ide super kjo..


  Kjo ide nuk me duket aq e mire. Dakort anetaret qe nuk kane asnje postim dhe nuk lidhen nje kohe me te gjate, por ka shume qe rregjistrohen, humbin dhe kthehen perseri.
  Dmth duhet pasur kujdes kend fshini.
  Rasti me i fresket Kinge, po edhe Elegances sapo ja pash gjurmet kendej edhe pse nuk ishte lidh gjaaaate kohe.

  Po u zhduka une per nje kohe, mos me fshini se ju vrava! lol


  Suksese per 2009 dhe pune te mbare :)  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #8 ne: 31-12-2008, 06:57:18
  Se pari, ju falenderojme per pergjigjet tuaja. Dua t'ju them se M A X dhe une e lexojme kete teme me shume vemendje. Prandaj mos u druani te shpreheni, qofshi anetare te rinj apo te vjeter. Ne per ju mundohemi! :D

  Sidoqofte, dua te ve edhe njehere ne dukje se theksi -- ne kete teme -- eshte te:
  1) pamja (paraqitja) vizuale, pra shtrimi i ideve dhe sugjerimeve se si mendoni/deshironi te duket ZY; pak a shume sic beri dreamm:
  ..kurse sa per pamjen, nje ndryshim sdo ishte ide e keqe....

  personalisht do me pelqente qe background te mos ishte me keto ngjyra te ndezura..( e kuqe..blu ecetera)

  2) funksionaliteti, pra opsionet qe mund te perdoren nga vete anetaret. Opsione ekzistuese jane, per shembull, albumet fotografike dhe komentet e anetareve te profilet, gje qe SMF (programi me te cilin eshte bere forumi) nuk e ka vete, por ia kemi shtuar ne. Kemi menduar vete edhe disa opsione te tjera (jo vetem per profilet), por duam te dime edhe mendimet tuaja. :)

  Diskutimet per temat 18+ e te tjera si keto jane, natyrisht, plotesisht te arsyeshme dhe te kohes, por thjesht nuk e kane vendin ne kete teme, pasi opsioni i hyrjes ne tema 18+ (per shembull) do te vendosej nga administrata, jo nga anetaret, te cilet normalisht nuk do te kishin mundesi ta shfrytezonin vete kete opsion.

  • Postime: 18285
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  ßåßy ღ
  #9 ne: 31-12-2008, 08:13:56
  ..Right thnx soo shut up ne te rinjet ncnc.. :S 

  ..Beni c'ka ta ndjeni ju te arsyeshme vetem mos e shkrini krejt ne fund lool.. ;)

  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #10 ne: 31-12-2008, 08:40:54
  ..Right thnx soo shut up ne te rinjet ncnc.. :S 

   Jojo:
  Kjo tregon se ti nuk e ke mendjen ne mesim!  ^o)

  Prandaj mos u druani te shpreheni, qofshi anetare te rinj apo te vjeter.

  • Postime: 18285
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  ßåßy ღ
  #11 ne: 31-12-2008, 08:55:39
  Prandaj mos u druani te shpreheni, qofshi anetare te rinj apo te vjeter. Ne per ju mundohemi! :D

  Kur te ja thuash kete shkrim mbrapa tregon dicka tjeter lool..dikush eshte gabim ketu soo i bie te jemi ne te rinjet qe japim mendimet qe s'na mbeshteten soo te vazhdoni ju te vjetrit qe dini....

   Gezuar Vitin e Ri b.t.w ;)

  Mendjen ne mesim e kam 24hrs edhe pse jam pushim.. :)  :)

  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #12 ne: 31-12-2008, 09:41:51
  Ate shprehjen "ne per ju mundohemi" nuk e kam thene as me ironi dhe as me ndonje kuptim tjeter (megjithese e di qe disa e thone per tallje). Perpiqemi vertet qe ta bejme forumin sa me te afrueshem per anetaret.

  Nuk e kuptoj pse ben dallime midis anetareve te rinj dhe te vjeter, kur une e kam thene qarte se i marrim parasysh mendimet e te gjitheve.

  Dhe e fundit: ideja per kufizimin e temave 18+ eshte shume e mire, por: 1) e kemi diskutuar edhe me pare, dhe 2) kjo teme eshte me shume per pamjen e forumit dhe per opsionet qe mund te perdorin anetaret, jo per kufizimet qe u ve administrata anetareve. Jam me i qarte tani? :)

  • Postime: 18285
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  ßåßy ღ
  #13 ne: 31-12-2008, 14:40:14
  ..  :) ..

  • Postime: 2870
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Dora
  #14 ne: 05-01-2009, 10:53:19
  Une mendoj te shtoni kategorite e perzgjedhjes, dmth pervec ketyre qe jane (komuniteti, politike, letersi, etj) te shtohen dhe disa te tjera, le te themi humori, kinematografia, humor, e te tjera.

  Per temen e muzikes, kam vene re qe vizitoret e paregjistruar mund te shikojne temen e muzikes shqiptare, por jo ate te muzikes se huaj. Mendoj qe do ishte e udhes ose t'i shihnin te dyja, ose asnjeren.

  Po keshtu, mendoj qe do ishte shume mire qe cdo anetar te kete te drejten te beje edit te gjitha postimet e tij, ne cfaredolloj teme qofshin ato. E them kete, sepse me ka ndodhur vete qe kam dashur te ndryshoj dicka ne nje postim, pasi e kam ripare, dhe nuk kam mundur ta ndryshoj. E di qe ekziston mundesia per ndryshim pasi e ke postuar dicka, por zgjat shume pak.

  Po keshtu, do te doja shume te benit te mundur qe une te hiqja opsionin e lajmerimit per tema ne te cilat kam postuar, por qe nuk me interesojne me. Me pak fjale, dua qe mos me dalin kur klikoj te pergjigjet e dhena ne temat ku kam postuar, ato tema per te cilat nuk kam interes.

  Per momentin keto me vijne ndermend.

  Gjithsesi, ia vlen te thuhet qe si forum eshte shume i arrire dhe mbetet nder me te miret :)

  • Postime: 26671
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #15 ne: 05-01-2009, 15:51:48
  Dora ne radhe te pare faleminderit per sugjerimet.
  ZERI YT! funksionon si nje rrjet forumesh (konkretisht 12 forume) dhe ato qe sugjeron ti ekzistojne, por si rubrika brenda forumeve perkates. Per kinematografine ka disa kategori te forumi kulturor. Ndersa per humor ketu te komuniteti eshte nje rubrike. Nuk do ishte problem qe te krijoheshin forume per ato humor apo kinematografi, por nuk besoj se do kish inters aq te madh dhe aq shume nenrubrika per te krijuar nje forum te tere.

  Rubrika e muzikes se huaj eshte mbyllur me qellim per vizitoret. Kjo eshte per shkak se mp3 e huaja jane shpesh te mbrojtura nga te drejtat e autorit dhe ne nuk duam te kemi telashe me ata qe merren me keto pune.

  Per problemin e editimit duhet te shohim. Ekziston frika se nje mundesi e tille mund te keqperdoret.

  Lajmerimet per tema te vecanta mund te hiqen nga profili: Profili Im -> Notifications and Email.

  • Postime: 2870
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Dora
  #16 ne: 05-01-2009, 16:14:30
  Flm per pergjigjet.

  E di qe kategorite qe permenda ekzistojne, por mendoja se kategoria e humroit per shembull, mund te kishte shume nenkategori (filma humoristike, skece, reklama me humor, anektoda, te reja per aktoret e humorit, lojera humorisitike, etj). Mendoj se do ishte nje rubrike e kendshme dhe ka hapesire te mjaftueshme per te krijuar nje forum.

  Per kenget e huaja jam e qarte, por mendoj qe do ishte me mire te mbyllej dhe ajo shqiptarja, ne menyre qe vizitoret te nxiten per tu regjistruar. Mund tu japesh akses qe te shohin temat (Kenga Magjike 2008, Festivali, Muzika e Jugut, etj), por qe te shkarkojne kenget duhet te regjistrohen me pare.

  Sa per shperdorimin me ane te editimit, mendoj se eshte e drejta e cdokujt te bej ndryshimet qe do, dhe per cfaredolloj rasti ekziston citimi, keshtu qe provat mbeten :)

  • Postime: 12151
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  dreamm
  #17 ne: 06-01-2009, 22:24:21

   mendoj se eshte e drejta e cdokujt te bej ndryshimet qe do, dhe per cfaredolloj rasti ekziston citimi, keshtu qe provat mbeten :)

  ...pervec ndryshimeve..( pikerisht kjo qe ka theksuar Dora..)mund te kemi dhe opsionin qe te bejme ndonje delete te ndonje postimi qe mund te kemi bere ??? ( no time limited...)

  • Postime: 907
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  *A.D*
  #18 ne: 10-01-2009, 09:38:12
  miremengjesi :)

  1) mendoj qe duhet te ekzistoje nje rubrike ku anetaret te kerkojne ndihme dhe te tjeret te perpiqen te ndihmojne (detyra kursi, titull libri, shtepi banimi... ... etc) nen titullin "ndihmojme njeri-tjetrin" apo dicka tjeter
  (ndjese nese  nje rubrike e tille ekziston edhe une s'kam arritur dot ta gjej.)
  2) mendoj qe duhet lexuar me mire permbajtja e nje postuesi kur hap nje teme te re; perpara se t'i behen ndryshime; ne menyre qe te mos humbet brendia... kerkesa... permbajtja...

  bie fjala, une jam munduar te hap nje teme te re ku kerkoja ndihme per "treshet e edukimit" ndryshimet e bera e kane humbur sensin e te kerkuarit ndihme qe ne titull... eshte bere sikur une po jap nje informacion... gje qe s'terheq kend ta lexoje...


  me respekt, Benarda :)

  • Postime: 720
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  h75
  #19 ne: 05-02-2009, 05:50:49
  tungjatjeta
  sapo e pashe kete teme dhe me pelqyen disa propozime te bera.
  do te isha pajtuar me thenjen e dreamm dhe te dora sa i perket editimit e sidomos fshirjes se postimeve.
  une postimet e shkurtera , e te bera sa per muhabet do i kisha fshire,bile nuk do te ishte keq qe vet stafi ta bente nje gje te tille pas nje kohe, por nese kete nuk mund ta beje stafi atehere te i jap te drejten anetareve qe secili per vete ta beje kete. Une tek " dosja " ime do te ruaja vetem ate qe ia vlen te ruhet.
  ju pershendes,

  • Postime: 34
 • i identifikuar
  beqo
  #20 ne: 07-03-2009, 14:16:56
  jam nnje anetar i ri ,por temat ne pergjithsi me pelqejne,por gjithmone sipas mendimit tim duhen te jene dicka me konkrete,psh.te jepen mendime per gjera qe nuk jane te regudhuara si duhet,ne jeten tone te perditeshme,per problemetshqetesues e qe ka cdo anetar aty ku banon,kjo vlen per ata qe jetojne ne shqiperi,kurse ata qe kane me shum deshire te shkruajne per sexsin hapu nje faqe te vecante vete titudhimi me zeriyt ka nje kuptim me te gjere se te flasesh per tema te ngushta qe u pelqejne pak njerezve.
  « Editimi i fundit: 07-03-2009, 15:22:32 nga Syrgjyn »

  • Postime: 877
 • i identifikuar
  notorious
  #21 ne: 07-03-2009, 22:51:23

  holle-holle, se ka keq ky beqo...

  • Postime: 720
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  h75
  #22 ne: 08-03-2009, 14:57:41
  do te ishte mire te kishim nje gazete te perditshme " zeri yt" ku anetaret do te postonin te rejat nga lagjja, fshati, qyteti etj., e ku gjithashtu mund te diskutohej per qeshtje te ndryshme dhe konkrete.
  Me duket se kete e thote edhe beqo.
  ju pershendes,

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #23 ne: 26-03-2009, 10:39:04

  2) funksionaliteti, pra opsionet qe mund te perdoren nga vete anetaret. Opsione ekzistuese jane, per shembull, albumet fotografike dhe komentet e anetareve te profilet, gje qe SMF (programi me te cilin eshte bere forumi) nuk e ka vete, por ia kemi shtuar ne. Kemi menduar vete edhe disa opsione te tjera (jo vetem per profilet), por duam te dime edhe mendimet tuaja. :)  Pershendetje,

  Doja te beja 1 sugjerim nuk e di sa mund te realizohet. Per mua (dhe mbase dhe antare te tjere ketu) eshte shume humbje kohe kur hap 1 teme te re ne forum te kontrolloj gjithe faqet ose ne gjithe forumin a egziston ajo teme apo jo, dhe nuk e di a ka ndonje opsion sort-imi ne menyre qe mos kaloj gjithe faqet per te pare a egziston a jo.

  Nqse nuk ka a mund te krijohet si opsion?

  Dhe e dyta ajo qe u tha dhe nga te tjere ketu opsioni i editimit te postimeve te mija. Do me pelqente ta kisha kete mundesi.


  Faleminderit  :)

   

  • Postime: 3079
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Aida
  #24 ne: 26-03-2009, 11:57:34
  Pershendetje :)

  Per kete opsionin e editimit te mesazheve ua shkruaj nje gje tani e mos ma merrni per ters. Ne temat delikate ku psh disa anetare kan pasur debata shpesh ka pasur abuzime.
  Shembull: X anetari shkruan dicka, vjen Y argumenton dhe e hedh poshte mendimin e parafolesit. Pas nje kohe X kur i bie per fije se ka qene gabim e editon shkrimin e vet dhe Y del budall! :D

  Sa neveri eshte kur ti e din se cka ka shkruar parafolesi para teje e nderkohe kur kthehesh pas disa ditesh ne teme e sheh se e ka edituar shkrimin e vet dhe ti del aty sikur flet me veten dhe je komplet jashte teme.

  Mendoni pak nga ky kendveshtrim, jo gjith jane te sinqerte dhe korrekt ne diskutime. :)

   

   

  Temat e fundit