×

Ndihme me Zerin

Ndihme me Zerin

· 277 · 27718

 • Postime: 22667
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#75 ne: 16-08-2007, 23:26:48
Po tani?

Nese mundesh bej nje screen shot te forumit dhe vendose ketu.

 • Postime: 876
notorious
#76 ne: 16-08-2007, 23:53:59
tani jam Ok... M A X

atë që m'kërkove sja kam iden si bohet... t'thash ësht içik i komplikuar ky.

gjithsesi... f.l.m për kohën që m'dedikove,

me shpres që stë stresoj mo...

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#77 ne: 05-11-2007, 13:42:53
PERSHENDETJE! ka 2 dite qe me eshte nderruar grafiku i faqes se "zeri yt", paraqitet ndryshe nga se ishte me pare.....
desha te di ku eshte opcioni per ndryshimin e grafikut?

ju faliminderit....

 • Postime: 22667
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#78 ne: 05-11-2007, 13:44:37
Nuk mund te ndryshohet. Kjo eshte pamja per te gjithe. Cfare problemi ke me pamjen e re?

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#79 ne: 05-11-2007, 14:17:13
I nderuar Max, faliminderit...jo se kam ndonje problem me pamjen e re, por preferoja ate te meparshmen, mbaj mend se dikur kishit vene ne dispozicion 8 opcione....sidoqoft e, nqs opcionet e meparshme nuk egzistojne me. s'ka gje, shume mire dhe keshtu..

pershendetje...

 • Postime: 22667
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#80 ne: 05-11-2007, 14:20:40
Pamja e meparshme kishte shume probleme, ishte e kufizuar ne opsione dhe u vjeterua :)
Pas disa oresh ketu do shohesh qe do mesohesh shume mire dhe me te rene.

Gjithe te mirat!

 • Postime: 855
 • Gjinia: Femer
Ami
#81 ne: 12-11-2007, 09:45:40
Pershendetje,
Ka ca dite qe nuk me del numri i postimeve dhe pozicioni i anetarit (anetar, admin, stafi, etj) as te miat as te te tjereve tek rubrikat ku une futem, siç kane qene perpara. Pra aty ku shfaqet avatari i anetarit, pseudonimi i anetarit, shfaqeshin edhe nr.i postimeve dhe pozicioni qe ka ne forum, ndersa tani jo.

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#82 ne: 12-11-2007, 09:53:37
Përshëndetje,
Ka ca ditë qe nuk me del numri i postimeve dhe pozicioni i anetarit (anëtar, admin, stafi, etj) as te miat as te te tjerëve tek rubrikat ku unë futem, siç kanë qenë përpara. Pra aty ku shfaqet avatari i anetarit, pseudonimi i anetarit, shfaqeshin edhe nr.i postimeve dhe pozicioni qe ka në forum, ndërsa tani jo.

Nuk e di nese M A X e ka bere me qellim keshtu, por gjithsesi, ato te dhena i ke ne profilin e anetarit.

 • Postime: 22667
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#83 ne: 12-11-2007, 10:40:47
E bera me shume per arsye estetike, sepse gjithe ato inforacione sikur deformonin pak faqen dhe terhiqnin vemendjen nga permbajtja e vertete e faqes.
Kliko mbi emrin e anetarit dhe do kesh ato info plus shume me teper te tjera se sa mund te shihje me pare.
Capkenja
#84 ne: 16-11-2007, 09:08:07
Si mund ta heq nje foton time nga profili im  ?

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#85 ne: 16-11-2007, 13:51:30
Si mund ta heq një foton time nga profili im  ?

Nuk shoh foto ne profilin tend, pervec avatarit. E gjete vete si perfundim?
Capkenja
#86 ne: 16-11-2007, 14:11:44
E gjeta...ose me sakte me ndihmuan te tjeret

Flm Syrgjyn!

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#87 ne: 01-12-2007, 02:46:42
Nje pyetje kisha une .....Mos me gjuani me coka se e di qe nuk eshte ndonje pyetje aq serjoze ...po robi shkret eshte kurjoz :D

Kur shef listen e antareve qe jane ne linje (dmth kush gjendet ne linje) te gjithe ato antare qe shkruan aty se po bejne Nothing ose asgje qe ti mund te shikosh....

c'do te thote....me se po merren ata antare :S Kot po e shikoja shpare dhe nuk po e kuptoja ....


P.S Syrgjyno ...na ka marre malli ...si ke qene ti, c'thate jeta :)

 • Postime: 4215
Charlie
#88 ne: 01-12-2007, 08:12:01
Një pyetje kisha unë .....Mos me gjuani me coka se e di qe nuk është ndonjë pyetje aq serjoze ...po robi shkret është kurjoz :D

Kur shef listen e antareve qe janë ne linjë (d.m.th. kush gjendet ne linjë) te gjithë ato antare qe shkruan aty se po bëjnë Nothing ose asgjë qe ti mund të shikosh....

ç'do të thotë....me se po merren ata antare :S Kot po e shikoja shpare dhe nuk po e kuptoja ....Pajtohna me Lisen edhe une e kam vene re kete po ashtu edhe Unknown Action shume anetare u del kshu :D

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#89 ne: 01-12-2007, 13:13:23
Kur shef listen e antareve qe janë ne linjë (d.m.th. kush gjendet ne linjë) te gjithë ato antare qe shkruan aty se po bëjnë Nothing ose asgjë qe ti mund të shikosh....

ç'do të thotë....me se po merren ata antare :S Kot po e shikoja shpare dhe nuk po e kuptoja ....

E thene thjesht dhe shkurt, zakonisht ai mesazh do te thote se ata anetare apo vizitore po perpiqen te shohin nje seksion apo faqe qe nuk ekziston apo qe nuk u lejohet. Perpiqen te shkretet, por nuk nxjerrin gje ne drite :P prandaj del ashtu mesazhi, sepse s'ka asgje per te pare. :)

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#90 ne: 01-12-2007, 13:32:04
Pajtohna me Lisen edhe unë e kam vënë re këtë po ashtu edhe Unknown Action shumë anetare u del kshu :D

Mesazhi "Veprim i panjohur" del zakonisht kur nje vizitor apo anetar perpiqet te kryeje nje veprim te pavlefshem.

Shembull konkret: http://www.zeriyt.com/unread.html eshte ne te vertete nje "maskim" per linkun http://www.zeriyt.com/index.php?action=unread ku "unread" eshte veprimi (action) per shfaqjen e postimeve te tua te palexuara.

Nga ana tjeter, linku http://www.zeriyt.com/index.php?action=charlie eshte i pavlefshem. Nese dikush hap listen e gjerave qe po bejne anetaret, ne kohen kur ti perpiqesh te kryesh veprimin "charlie", forumi (qe nuk e njeh kete veprim) tregon mesazhin "Ky robi ketu (Charlie) po perpiqet te kryeje nje veprim te panjohur".

 • Postime: 4215
Charlie
#91 ne: 01-12-2007, 13:59:51
Hahaha :D


Rrofsh per sqarimin  ;)

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#92 ne: 03-12-2007, 00:12:01
Me quani budallaqe po une nuk e kuptova :S Kur antari kryen nje veprim te pavlefshem :S

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#93 ne: 03-12-2007, 08:58:05
Me quani budallaqe po unë nuk e kuptova :S Kur antari kryen një veprim te pavlefshem :S

Anetaret qe perdorin forumin duke klikuar linket e forumit nuk bejne "veprime te pavlefshme", por ka plot bote (programe robotë) si per shembull ato te motorreve te kerkimit (Google etj.) qe mund t'i shkaktojne ato.

Ka bote te krijuara nga "cracker-at" per te gjetur forume te thyeshme sipas disa veprimeve qe jane specifike per disa versione te thyeshme te modifikimeve per forumet. Shembuj konkrete:

1) Para disa diteve, nje mod(ifikim) mjaft i perdorur per SMF u mor vesh se kishte gabime qe mund te shkaktonin drejtimin e perdoruesve të forumit te nje faqe tjeter. Ne nuk e kemi ate mod te instaluar, keshtu qe cdokush qe do te perpiqej ta gjente ate te zeriyt.com do te bente nje veprim te pavlefshem dhe, sigurisht, do te deshtonte.

(Para pak vitesh, mijera forume te krijuara me phpBB u thyen brenda disa diteve ne kete menyre.)

2) Po para disa diteve, eshte hapur fjala se nje bot po sulmon forumet SMF (programit me te cilin eshte krijuar Zëri YT!); besohet se ky bot synon disa versione te vjetra te SMF qe kane probleme sigurie te njohura. Ne ketu kemi versionin e fundit, i cili nuk ka asnje problem sigurie te njohur, keshtu qe ata "noç rrokun" do gjejne!
* Syrgjyn rreh me pellembe berrylin :D

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#94 ne: 04-12-2007, 02:16:57
He me te lumte kemba ...tani e kuptova ...
keshtu shpjegoja lulushkes se shkrete ...

Me rroc sa malet me shtepi e me katandi ....:)

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#95 ne: 04-12-2007, 17:26:26
Doja te hiqja nje foto nga profili im, zgjodha me duket opcionin: fshiji te gjitha fotot nga zeri yt.....problemi eshte se tani nuk shoh as te mijat e asnje avatar te asnje antari, as faqja nuk ka me figura.........
Si duhet bere bere per te pasur opcionin e meparshem????

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#96 ne: 06-12-2007, 15:21:40
A ka mundesi ndonjeri te me ndihmoje per problemin e siper paraqitur.....

Ju faliminderit

 • Postime: 22667
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#97 ne: 06-12-2007, 23:44:02
Qendron akoma problemi?

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#98 ne: 07-12-2007, 00:01:11
Jo...ma rregulloj njera....shyqyr qe s'dinte shqip :D

kishte pas nevoj vetem per nje klik te djathte ne krahun e majte te faqes(ishte opcioni per ti riaktivizuar)......leje mos e pyt: jam mbrapa fare me kompjutrin... :-[ :D

sidoqefte, ju falenderoj....

 • Postime: 876
notorious
#99 ne: 07-12-2007, 22:05:22

salut...

tek profili... ose më mirë tek fotot, kam opsionin për t'vendosur foto por jo atë për ti hequr

a ka mund'si... që dikush nga stafi t'më heqi atë foto që kam...?

f.l.m