Zerion

@Zerion => Meta => Teme e nisur nga: Pilivesa ne 27-07-2006, 15:55:39

Titulli: Ndihme me Zerin
Postuar nga: Pilivesa ne 27-07-2006, 15:55:39
Une jam anetare e re e ketij forumi dhe si cdo gje e re eshte sfiduese. Me duhet ndihme pasi nuk mund te vendos dot avatarin tim dhe dua te zevendesoj renditjen e postimve: te rejat te jene ne fund te faqes dhe jo ne fillim. Nese eshte dicka e mundur me beni te ditur se si duhet te veproj.

Faleminderit.

Pilka
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: BESIM ne 27-07-2006, 21:46:58
U be. Mirepo po të hynit ne profilin tuaj, mund te shihni me mire ndryshimet qe mund t'i bëni:  Preferencat tua personale. (http://www.zeriyt.com/index.php?option=com_smf&Itemid=108&action=profile;u=14938;sa=theme)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Pilivesa ne 28-07-2006, 08:55:50
Faleminderit per ndihmen. Perseri nuk munda te vendos avatarin tim, keshtu qe po e postoj ketu, cfare kam deshire qe une te vendos.

Faleminderit.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 28-07-2006, 09:02:59
U be ;)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Sophie ne 28-07-2006, 09:03:43
Dhe unë kam probleme me venien e avatarit. Pse kështu?  hmmmmm:

Mgjte mqse ofruat ndihmë, ju lutem ma vendosni pak këtë foton si avatar. Faleminderit.

Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Pilivesa ne 28-07-2006, 09:04:35
U be ;)

Shumë faleminderit. This is cool. Këtu u lejokerkan këta lloj avataresh me levizje. Me bëhet qejfi shumë :D

U, edhe nje pyetje tjeter. Eshte e mundur qe te hiqet ajo poshte nick "anetar/e". Nqs jo, nuk ka problem.  
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: susglob ne 28-07-2006, 09:19:02
Edhe une nuk ve dot ne avatar nje nga fotot e mia....  
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 28-07-2006, 10:52:50
Avataret mund t'i vendosni dhe vete, por nuk duhet te kalojne madhesite 85x85 pixel. Nëse janë me te medhenj se këto përmasa, atëherë nuk pranohen nga forumi.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Sophie ne 28-07-2006, 13:30:30
Max, thanks per avatarin.

Pyetja tjeter eshte: Te mesazhet private mua me dalin rresht te gjitha. Psh hap nje mesazh te ri, dhe siper hapen dhe te tjerat qe kam marre me perpara. E s'marr vesh c'ndodh. U shpjegova qarte se dhe vete jam cik e konfuzuar? :D


 :engjell:
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Solist ne 28-07-2006, 13:35:36
Mesazhi i fundit eshte i riu. Per te dalluar kush eshte i ri apo jo ne krye te forumit para se te hidhesh tek mesazhet e reja po pate dmth te reja te tregon nje nr: PSH

MESAZHET E MIA (1)  Do te thote qe ke 1 mesazh te ri pra MP i fundit ne liste

MESAZHET E MIA (4) Do te thote ke 4 mesazhe te reja pra 4 te fundit ne liste.

PS: :P
PSS: Princesss Sophie  :P
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Sophie ne 28-07-2006, 14:13:43
Ok, por kur hap njerin pse me hapen te gjitha te rreshtuara? Nuk eshte si 'andej' ku hapje nje mesazh e vetem ate lexoje pa u distraktuar nga te tjerat. Ndoshta nuk eshte ndonje problem, por si te mesohet njeriu.  :engjell:

My middle name actually, marre nga nona. :D

Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Bekimi ne 28-07-2006, 14:36:52
Sophie, eshte shume e thjesht.

Te profili e zgjedh nese mesazhet e fundit te te radhiten ne krye te faqes ose ne fund fare. ;)

Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Ihti ne 28-07-2006, 15:17:54
si t'u pergjigjem mesazheve?...shume i trashe paskam qene!
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: P1NK ne 28-07-2006, 15:26:58
A ka mundesi ket avatarin tim m'ja ndroni nje cik violinen dhe vereni ti bjeri pianos. Thx ne advance ose parapraktikisht.(ket fjalen e kam mesu te fsh) lol
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Sophie ne 28-07-2006, 15:40:03
si t'u përgjigjem mesazheve?...shumë i trashe paskam qenë!

You have to have 20 postime (por jo te PDG a ku di une - dmth te jene neper tema serioze me thinks) Filloni me pyesni mua tashi se ia mora doren. :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 29-07-2006, 00:04:26
si t'u përgjigjem mesazheve?...shumë i trashe paskam qenë!

Ke ende 16 postime, keshtu qe nuk mund t'i pergjigjesh kujt.

Gjithashtu do ju keshilloja te gjitheve qe ta eksploroni profilin tuaj dhe forumin ne pergjithsi me opsionet e tij, pasi vete duhet te familjarizoheni. Eshte gjithashtu shqip dhe nuk duhet te jete e veshtire te kuptohen gjerat.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 07-10-2006, 13:49:51
Kush mund te ma tregoje si dergohet foto me mp? Mundesisht sot  :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 10-10-2006, 12:53:09
Pupu asnje se ka pare postimin tim  :S
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 12-10-2006, 00:25:53
Kush mund te ma tregoje si dergohet foto me mp? Mundesisht sot  :)

Një mënyrë e mirë është te përdorësh ImageShack (http://www.imageshack.us); ngarkoje foton aty dhe kopjo linkun e fundit ("Direct link to image") qe shfaqet mbas ngarkimit te fotos.

Pastaj vendose linkun ne mesazhin privat, zgjidhe/selektoje linkun dhe shtyp butonin Insert Image (Vendos Imazh). Linku do të rrethohet me një kod te posacem:

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg129.imageshack.us%2Fimg129%2F5216%2Fimglinkvr0.jpg&hash=2cde91bb53dfd89ce7f20967f7f6deef)
 (http://img129.imageshack.us/img129/5216/imglinkvr0.jpg)
Kodi img bën qe, në vend te linkut, aty te shfaqet fotoja qe ke vënë. Perdor butonin Rishiko (djathtas butonit Dergoje, poshtë kutise ku ke shkruar mesazhin) për të parë se si do të dalë fotoja ne mesazh.

Nëse fotoja është me e madhe se sa lejohet nga kodi i forumit, pamja e saj zvogelohet, si ne figuren me sipër. Por fotoja origjinale ruhet dhe atë mund ta shikosh pasi të klikosh me butonin e djathte te miut te fotoja dhe, nga menuja qe del, te zgjedhesh Save Picture As... (ne Internet Explorer) apo Save Image As... (ne Firefox) për ta ruajtur foton ne kompjuter.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Lisa ne 07-11-2006, 22:31:31
pse sa here qe dua te ndryshoj avatar kjho do te thote qe duhet ti zvogeloj....po po ti zvogeloj em shume nuk duken fare pastaj.......hall i madh apo te ve vetem syrin se nuk keni ci doni pjeset e tjera thuaj :D

Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 08-11-2006, 11:08:39
pse sa herë qe dua te ndryshoj avatar kjho do të thotë qe duhet ti zvogeloj....po po ti zvogeloj em shumë nuk duken fare pastaj.......hall i madh apo te ve vetëm syrin se nuk keni ci doni pjeset e tjera thuaj :D

Madhesia e lejueshme (gjeresi x lartesi) e avatareve eshte 85 x 115 piksel.

U bene ca ndryshime, ndaj provojini t'i vendosni vete avataret - ne rast se avatari eshte me i madh se sa 85 x 115, ai do te zvogelohet automatikisht perpara se te ruhet ne server.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Lisa ne 08-11-2006, 14:40:19
Mazllem e bera Mazllem ..........Thnx
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 04-12-2006, 23:06:37
PO kalendari nga eshte se nuk e shoh gje ketu.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 05-12-2006, 10:12:55
PO kalendari nga është se nuk e shoh gjë këtu.

Kliko ketu: Kalendari (http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forumi,komunitetishqiptar/Itemid,51/action,calendar)
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 05-12-2006, 10:48:51
E hoqa une sepse zgjaste menune shume pasi u vendos faqja e stafit. Gjithashtu mendoja se nuk hynte ne pune. Do duhet ta ve perseri? Ka anetare qe e perdorin?
Titulli: Re: Ndihmë!-gjithmone e padukshme
Postuar nga: Parloté ne 13-12-2006, 19:51:25
Me erdhi rradha edhe mua te kerkoj ndihme.

Problemi im qendron aty se kur provoj te kthej statusin tim ne on-line, nuk me pranohet koda/password-i me te cilen hyj ne forum.Nuk mund as te ndryshoj koden/password-in!!!

Ju falemnderit.
Titulli: Re: Ndihmë!-gjithmonë e padukshme
Postuar nga: Syrgjyn ne 14-12-2006, 09:06:32
Me erdhi rradha edhe mua te kerkoj ndihmë.

Problemi im qëndron aty se kur provoj te kthej statusin tim ne on-line, nuk me pranohet koda/password-i me te cilën hyj në forum.Nuk mund as te ndryshoj koden/password-in!!!

Ju falemnderit.

Nese e ke fjalen per "Show others your online status?", s'eshte nevoja per fjalekalim/password per ta ndryshuar kete zgjedhje. Sidoqofte, ta ktheva une statusin ne online.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Parloté ne 14-12-2006, 21:17:12
Ju falemnderit syrgjyn, por mua me kerkohet fjalekalimi aktual per raste sigurie, kur provoj te bej ndryshime te statusit online/offline, apo p.sh. nese dua/apo jo  te fsheh e-mail adresen. Pastaj kur jap fjalekalimin, nuk e pranon!!!
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 15-12-2006, 10:08:49
Provo te dalësh (log out), te fshish "Temporary Internet Files" dhe "cookies" nga shfletuesi dhe te identifikohesh prapë. Nëse nuk ta pranon fjalekalimin për identifikim, perdor mundësinë e dergimit te fjalekalimit te harruar me e-mail. Nëse ke akoma veshtiresi, me nis e-mail nga adresa me te cilën je regjistruar në forum.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Parloté ne 08-01-2007, 19:46:46
Te falemenderoj edhe nje here Syrgjyn. Gjithcka eshte ne rregull tani me fjalekalimin e ri.
Pershendetje.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Lefter ne 12-01-2007, 19:53:42
E kisha nje pyetje tash une,qe ka disa dite nuk me figuron fare ketu buttoni i log off se  dalja,se kam per gje po kam ketu ca kalamaj neper shtepi,e po kam frike se do hallakasin forumin me userin tim.... ;) :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Prishtinasja ne 12-01-2007, 20:15:59

Pershendetje

ju kisha lutur te me tregoni se si mundem te hap tek
 "Albumi Fotografik i Komunitetit" galerin time" !! 

Kam provua disa here por nuk pata sukses  :-[
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 12-01-2007, 23:50:20
E kisha një pyetje tash unë,qe ka disa ditë nuk me figuron fare këtu buttoni i log off se  dalja,se kam për gjë po kam këtu ca kalamaj nëpër shtepi,e po kam frikë se do hallakasin forumin me userin tim.... ;) :D

Djathtas ke butonin "Logout" direkt nen avatarin dhe nofken tende. Kliko aty dhe je jashte!
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 12-01-2007, 23:53:05
Përshëndetje

ju kisha lutur te me tregoni se si mundem te hap tek
 "Albumi Fotografik i Komunitetit" galerin time" !! 

Kam provua disa herë por nuk pata sukses  :-[

Kliko tek "Krijo/rendit albumet e mi" e pastaj ne butonin "E re". Ne dritaren e hapur shkruaj emrin e albumit ashtu sic e deshiron dhe kliko me pas tek "Zbato Ndryshimet". Ne kete menyre do duhet te krijosh albumet personale.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Lisa ne 03-03-2007, 02:19:15
Kam nje problem ......po jo me forumin tamam tamam :S
Si cik brryl qe jam per kompjutera do te doja qe dikush te me mesonte si mund ti ve ne forum disa kenge apo info qe i kam ne cd ne forum  (pra dua ti ve ne forum po si mund ta bej kete)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 03-03-2007, 02:48:25
Kjo eshte pak e veshtire per t'u bere direkt ne forum. M'i dergo mua tek oltjoni@gmail.com dhe une pastaj do t'i ve ne server per ty. Pastaj do t'i dergoj adresat qe ti t'i postosh ku te duash.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Lisa ne 04-03-2007, 07:30:10
Jane ca si shume per te bere ti gjithe ate pune...keshtuqe varja se kur te me vije nje nga miqt e mi per ndonje vizite i them atij te ma mesoje .......
Mendova se ishte dicka e thjesht po varja....Ti rrofsh njehere
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 04-03-2007, 13:45:09
Janë ca si shumë për te bërë ti gjithë atë pune...kështuqë varja se kur te me vijë një nga miqt e mi për ndonjë vizite i them atij te ma mesoje .......
Mendova se ishte diçka e thjesht po varja....Ti rrofsh njëherë

Kjo nuk eshte dicka qe duhet mesuar, por duhen kushte. Ty te duhet server per t'i hostuar ato.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 05-04-2007, 13:14:47
Kliko këtu: Kalendari (http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forumi,komunitetishqiptar/Itemid,51/action,calendar)
Flm Syrgjyn :)
Max lere se ska gje,une kot po e kerkoja.

Ka qene dhe nje rubrike Diaspora Shqiptare,tani po e kerkoja e se gjeta. Ku ka perfunduar?  hmmmmm:
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 05-04-2007, 21:18:57
Ka qenë dhe një rubrike Diaspora Shqiptare,tani po e kerkoja e se gjeta. Ku ka përfunduar?  hmmmmm:

E kemi titulluar "Shqiptarët ne rajonet e tjera - Albanian Regions" dhe e kemi ndare ne disa rubrika dhe nenrubrika:

http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forumi,politik/Itemid,43#39

Siç mund ta shikosh nga linku, është te Forumi Politik.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 13-04-2007, 07:00:31
Kush ma gjen nje teme ku postonim poezite tona,dmth te krijuara nga forumistat se kam kohe qe se gjej dot !

FLM
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 17-04-2007, 02:50:08
Kush ma gjen një teme ku postonim poezite tona,d.m.th. te krijuara nga forumistat se kam kohe qe se gjej dot !

FLM


Shiko ketu :D

http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forumi,letrar/Itemid,46/board,130.0
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 18-04-2007, 01:40:04
NUk e gjej dot sepse me del faqa e pare e letrareve... ma thuaj tamam tamam ne ke faqe gjendet me nr !
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 18-04-2007, 15:54:48
Po kliko ne  link pastaj  shiko aty ku te hapet faqja se mos eshte  ai qe kerkon ti ...:D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 19-04-2007, 02:19:19
Nuk eshte o Charl se une e kam kontrolluar te gjithe kete rubrike...

Berni hec me gjej pak ate temen sepse kisha shume poezi te miat aty dhe si kam bere as kopje jo per gje :(
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Berni ne 19-04-2007, 07:26:59
Neser do kontrrolloj se sot skam kohe  :)
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 13-05-2007, 15:36:16
Para 5 minutash po fshija disa postime te antareve te tema "Te verteten dhe vetem te verteten" dhe papritur u zhduk tema  :D ndoshta e kam fshire dhe une pa dashje,ju kerkoj te falur,megjithese jam 90% e sigurt qe une klikova te opsionet siper nje postimi,me qellim qe te fshija vetem postimin,por nuk e di cfare ndodhi. Ju lutem moderatoreve te tjere ose administratoreve ta gjejne temen dhe ta kthejne perseri ne Bar Kafe,se une nuk po gjej dot koshin LOL
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 14-05-2007, 00:32:49
Nuk e di nese e ka kthyer njeri temen te BarKafeja, por gjithsesi ja linku i saj:
http://www.zeriyt.com/te_verteten_dhe_vetem_te_verteten-t35673.0.html
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 14-05-2007, 19:23:08
Syrgjyn te lutem,temen e siperpermendur vendose tek rubrika Te ndryshme,ose tek Biseda Shoqerore,ku mendon ti se do ishte me e pershtatshme,sepse une sdi si ta kthej temen perseri.  :D
Fenkju  :)
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 15-05-2007, 11:54:57
Syrgjyn te lutem,temën e siperpermendur vendose tek rubrika Të ndryshme,ose tek Biseda Shoqerore,ku mendon ti se do ishte me e përshtatshme,sepse unë s'e di si ta kthej temën përsëri.  :D
Fenkju  :)

Aty ishte, te BarKafeja. Por, e di qe e ke mirë ti... e vendosa te Prezantime, Urime, Përshëndetje (http://www.zeriyt.com/prezantime_urime_pershendetje-b249.0).

P.S. Të bëra moderatore aty. :)
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 16-05-2007, 09:35:21
Aty ishte, te BarKafeja. Por, e di qe e ke mirë ti... e vendosa te Prezantime, Urime, Përshëndetje (http://www.zeriyt.com/prezantime_urime_pershendetje-b249.0).

P.S. Të bëra moderatore aty. :)
Faleminderit per ndihmen  :) dhe per rritjen e autoritetit ne forum   :P LOL (shaka kjo e fundit)
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 31-05-2007, 02:25:17
Syrgjyn perseri me duhet ndihma jote  :D Si mund ta rregulloj oren te profili?
Titulli: Re: ankese per admin.
Postuar nga: Olsi Ferazini ne 01-06-2007, 11:15:56
une kisha nje ankese ne drejtim te administratoreve , persa i perket temes sms free , pse duhen lejuar njerezit te shikojne pa qene te antaresuar shkrimet tona , shikoni pak ne forume te tjera qe nuk te lejojne te shikosh postimet po qe se nuk je antaresuar njehere. sepse po na marrin postimet dhe po i ngjisin ne forume te tjera sic ka ndodhur dhe dje , nese une lodhem duke i gjetur ato website qe ofrojne free sms , e bej sepse me pelqen forumi ketu dhe per anetaret e ketij forumi , por jo qe te vije dikush nga rruga dhe ti marre llokum, nese me kuptoni cdua te them mire , po pres nje pergjigje nga ana juaj.
me respekt olsi.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 01-06-2007, 11:19:29
Ke te drejte Marols..kush eshte moderatori i kesaj teme ta bej kete gje !
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Olsi Ferazini ne 01-06-2007, 12:48:36
capkene faleminderit qe me mbeshtet , por te them te drejten me ka ardhur shume keq kur dikush dje ne nje forum shqiptar kish shkruar po ato faqe pak pas meje , dhe ne menyre origjinal si une , pike dhe presje nuk mungonte , dmth qe ishte bere copy paste.
faleminderit dhe njehere capkene. :)
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Olsi Ferazini ne 01-06-2007, 12:51:31
shikoni ju lutem ka 88 guests ne forum , cfare behet vijne marrin dhe ikin, mendoj se moderatoret dhe adminet duhet te marrin masa, dhe deri sa dicka te ndryshoje une nuk do te postoj.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Berni ne 01-06-2007, 13:50:48
Te drejte ke ti po duhet te bejn dicka adminat qe ate rubrike qe eshte per celularet ta shohin vetem antaret e regjistruar dhe jo vizitoret,ajo eshte gje qe behet dhe nuk e kam te sigurte do marresh apo jo pergjigje nga adminat sot,se jane pak te zene me pune,Moderatoret nuk mund te bejn dot asgje.Jo vetem ate teme po dhe te muzika kane marre shkrime te antareve te forumit dhe i kan vendos ne forume te tjera.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 01-06-2007, 17:58:29
shikoni ju lutem ka 88 guests në forum , çfarë bëhet vijnë marrin dhe ikin, mendoj se moderatoret dhe adminet duhet te marrin masa, dhe deri sa diçka te ndryshoje unë nuk do të postoj.

marolsi, ke te drejte. Rubriken "SMS Falas - Free SMS" e bera te padukshme per vizitoret. ;)


Jo vetëm atë teme po dhe te muzika kanë marrë shkrime te antareve te forumit dhe i kan vendos ne forume te tjera.

Per cilat rubrika te Forumit Muzikor e ke fjalen?
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Dalber ne 01-06-2007, 19:12:04
forumi se di ce ka gjet po eshte ngadalesu prap, bile shume here me del, the page ca not be displayed, ose an error has ocurred you can not post new topics, kur jam tu be postime normale.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 01-06-2007, 19:56:19
po pra sot po me ndodh dhe mua D"alber po mendova mos kisha une probleme me internetit...nejse cunat punojne sa kane mundesi bereqaves dhe kaq mos te ankohemi fare..se do na lene pa te fare LOL LOL
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Dalber ne 01-06-2007, 20:45:21
jo moj te keqen se bej per ankese un kete e bej per te informu qeveriatret e forumit :P
po me then te drejten shume u ngadalesu
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 29-07-2007, 17:25:15
do t'më pëlqente jasht'zakonisht... të dija se si dilet nga ky forum...

se spo e gjej...
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 29-07-2007, 19:25:29
http://www.zeriyt.com/logout.html
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 29-07-2007, 21:27:38
MAX... çne aty ku t'gjith antarëve u del Logged, mua m'del IP...
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 29-07-2007, 21:51:59
Se eshte IP-ja jote. Tenden e shef, por jo ate te tjereve.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 29-07-2007, 22:05:02
e kush t'jetër e shikon IP-në time kshu...?

s'më interesojnë ip-të e të tjerëve... por dhe të tjerët smë pëlqen t'shikojn ktë timen (ip-ja kuptohet)

egziston opcioni që t'mos dali...?

Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 30-07-2007, 01:08:45
e kush t'jetër e shikon IP-në time kshu...?

s'më interesojnë ip-të e të tjerëve... por dhe të tjerët smë pëlqen t'shikojn ktë timen (ip-ja kuptohet)

egziston opcioni që t'mos dali...?Ashtu sic nuk shikon dot ti IP-te e te tjereve, ashtu dhe te tjeret nuk shohin IP tende. S'ke pse shqetesohesh!
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 30-07-2007, 09:22:56
Nuk ta shef njeri mos ki hall,se sjemi ne kuestur ketu !Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Elated ne 30-07-2007, 16:50:22
....
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 15-08-2007, 20:31:35
M A X...


un klikoj në atë  link-un që ke dërguar ti por më del ERROR

si t'veproj...
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 15-08-2007, 21:00:20
Kliko direkt tek menuja siper aty ku lexon Logout dhe jo tek linku qe kam vendosur une.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 15-08-2007, 21:19:45
MAX... ësht turp me e thon po un se shikoj në as një cep ktë

se kam ktë opsion.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 16-08-2007, 00:08:29
Shiko foton qe ke me poshte.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 16-08-2007, 17:16:16
se kam atë opsion MAX... smë del as ashtu kuq e zi Forumi, port totalisht i bardh + që nick-name i antares Emira më del i shtrembur, po për ktë s'ësht problem ashtu t'ri

ti MAX... mund të futesh tek paneli im t'më modifikosh apo ti hedhësh një sy se mos ndofta do kem bo noi budallik aty e se kuptoj se çfar...

të jep përshtypjen si një PC por ësht thjesht një pocket windows celular ky që përdor 12 polsh

mos ndofta shum opsione dhe smë dalin...?

Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 16-08-2007, 17:27:11
O Notarius e ke bere ndoshta qe te logosh sa here te hapesh faqen,me dergo pasurdin ne MP dhe te nxjerr une jashte te logohesh.....
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 16-08-2007, 23:26:48
Po tani?

Nese mundesh bej nje screen shot te forumit dhe vendose ketu.
Titulli: Re: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 16-08-2007, 23:53:59
tani jam Ok... M A X

atë që m'kërkove sja kam iden si bohet... t'thash ësht içik i komplikuar ky.

gjithsesi... f.l.m për kohën që m'dedikove,

me shpres që stë stresoj mo...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: chekevara ne 05-11-2007, 13:42:53
PERSHENDETJE! ka 2 dite qe me eshte nderruar grafiku i faqes se "zeri yt", paraqitet ndryshe nga se ishte me pare.....
desha te di ku eshte opcioni per ndryshimin e grafikut?

ju faliminderit....
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 05-11-2007, 13:44:37
Nuk mund te ndryshohet. Kjo eshte pamja per te gjithe. Cfare problemi ke me pamjen e re?
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: chekevara ne 05-11-2007, 14:17:13
I nderuar Max, faliminderit...jo se kam ndonje problem me pamjen e re, por preferoja ate te meparshmen, mbaj mend se dikur kishit vene ne dispozicion 8 opcione....sidoqoft e, nqs opcionet e meparshme nuk egzistojne me. s'ka gje, shume mire dhe keshtu..

pershendetje...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 05-11-2007, 14:20:40
Pamja e meparshme kishte shume probleme, ishte e kufizuar ne opsione dhe u vjeterua :)
Pas disa oresh ketu do shohesh qe do mesohesh shume mire dhe me te rene.

Gjithe te mirat!
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Ami ne 12-11-2007, 09:45:40
Pershendetje,
Ka ca dite qe nuk me del numri i postimeve dhe pozicioni i anetarit (anetar, admin, stafi, etj) as te miat as te te tjereve tek rubrikat ku une futem, siç kane qene perpara. Pra aty ku shfaqet avatari i anetarit, pseudonimi i anetarit, shfaqeshin edhe nr.i postimeve dhe pozicioni qe ka ne forum, ndersa tani jo.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 12-11-2007, 09:53:37
Përshëndetje,
Ka ca ditë qe nuk me del numri i postimeve dhe pozicioni i anetarit (anëtar, admin, stafi, etj) as te miat as te te tjerëve tek rubrikat ku unë futem, siç kanë qenë përpara. Pra aty ku shfaqet avatari i anetarit, pseudonimi i anetarit, shfaqeshin edhe nr.i postimeve dhe pozicioni qe ka në forum, ndërsa tani jo.

Nuk e di nese M A X e ka bere me qellim keshtu, por gjithsesi, ato te dhena i ke ne profilin e anetarit.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 12-11-2007, 10:40:47
E bera me shume per arsye estetike, sepse gjithe ato inforacione sikur deformonin pak faqen dhe terhiqnin vemendjen nga permbajtja e vertete e faqes.
Kliko mbi emrin e anetarit dhe do kesh ato info plus shume me teper te tjera se sa mund te shihje me pare.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 16-11-2007, 09:08:07
Si mund ta heq nje foton time nga profili im  ?

Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 16-11-2007, 13:51:30
Si mund ta heq një foton time nga profili im  ?

Nuk shoh foto ne profilin tend, pervec avatarit. E gjete vete si perfundim?
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 16-11-2007, 14:11:44
E gjeta...ose me sakte me ndihmuan te tjeret

Flm Syrgjyn!
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Lisa ne 01-12-2007, 02:46:42
Nje pyetje kisha une .....Mos me gjuani me coka se e di qe nuk eshte ndonje pyetje aq serjoze ...po robi shkret eshte kurjoz :D

Kur shef listen e antareve qe jane ne linje (dmth kush gjendet ne linje) te gjithe ato antare qe shkruan aty se po bejne Nothing ose asgje qe ti mund te shikosh....

c'do te thote....me se po merren ata antare :S Kot po e shikoja shpare dhe nuk po e kuptoja ....


P.S Syrgjyno ...na ka marre malli ...si ke qene ti, c'thate jeta :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 01-12-2007, 08:12:01
Një pyetje kisha unë .....Mos me gjuani me coka se e di qe nuk është ndonjë pyetje aq serjoze ...po robi shkret është kurjoz :D

Kur shef listen e antareve qe janë ne linjë (d.m.th. kush gjendet ne linjë) te gjithë ato antare qe shkruan aty se po bëjnë Nothing ose asgjë qe ti mund të shikosh....

ç'do të thotë....me se po merren ata antare :S Kot po e shikoja shpare dhe nuk po e kuptoja ....Pajtohna me Lisen edhe une e kam vene re kete po ashtu edhe Unknown Action shume anetare u del kshu :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 01-12-2007, 13:13:23
Kur shef listen e antareve qe janë ne linjë (d.m.th. kush gjendet ne linjë) te gjithë ato antare qe shkruan aty se po bëjnë Nothing ose asgjë qe ti mund të shikosh....

ç'do të thotë....me se po merren ata antare :S Kot po e shikoja shpare dhe nuk po e kuptoja ....

E thene thjesht dhe shkurt, zakonisht ai mesazh do te thote se ata anetare apo vizitore po perpiqen te shohin nje seksion apo faqe qe nuk ekziston apo qe nuk u lejohet. Perpiqen te shkretet, por nuk nxjerrin gje ne drite :P prandaj del ashtu mesazhi, sepse s'ka asgje per te pare. :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 01-12-2007, 13:32:04
Pajtohna me Lisen edhe unë e kam vënë re këtë po ashtu edhe Unknown Action shumë anetare u del kshu :D

Mesazhi "Veprim i panjohur" del zakonisht kur nje vizitor apo anetar perpiqet te kryeje nje veprim te pavlefshem.

Shembull konkret: http://www.zeriyt.com/unread.html eshte ne te vertete nje "maskim" per linkun http://www.zeriyt.com/index.php?action=unread ku "unread" eshte veprimi (action) per shfaqjen e postimeve te tua te palexuara.

Nga ana tjeter, linku http://www.zeriyt.com/index.php?action=charlie eshte i pavlefshem. Nese dikush hap listen e gjerave qe po bejne anetaret, ne kohen kur ti perpiqesh te kryesh veprimin "charlie", forumi (qe nuk e njeh kete veprim) tregon mesazhin "Ky robi ketu (Charlie) po perpiqet te kryeje nje veprim te panjohur".
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 01-12-2007, 13:59:51
Hahaha :D


Rrofsh per sqarimin  ;)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Lisa ne 03-12-2007, 00:12:01
Me quani budallaqe po une nuk e kuptova :S Kur antari kryen nje veprim te pavlefshem :S

Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 03-12-2007, 08:58:05
Me quani budallaqe po unë nuk e kuptova :S Kur antari kryen një veprim te pavlefshem :S

Anetaret qe perdorin forumin duke klikuar linket e forumit nuk bejne "veprime te pavlefshme", por ka plot bote (programe robotë) si per shembull ato te motorreve te kerkimit (Google etj.) qe mund t'i shkaktojne ato.

Ka bote te krijuara nga "cracker-at" per te gjetur forume te thyeshme sipas disa veprimeve qe jane specifike per disa versione te thyeshme te modifikimeve per forumet. Shembuj konkrete:

1) Para disa diteve, nje mod(ifikim) mjaft i perdorur per SMF u mor vesh se kishte gabime qe mund te shkaktonin drejtimin e perdoruesve të forumit te nje faqe tjeter. Ne nuk e kemi ate mod te instaluar, keshtu qe cdokush qe do te perpiqej ta gjente ate te zeriyt.com do te bente nje veprim te pavlefshem dhe, sigurisht, do te deshtonte.

(Para pak vitesh, mijera forume te krijuara me phpBB u thyen brenda disa diteve ne kete menyre.)

2) Po para disa diteve, eshte hapur fjala se nje bot po sulmon forumet SMF (programit me te cilin eshte krijuar Zëri YT!); besohet se ky bot synon disa versione te vjetra te SMF qe kane probleme sigurie te njohura. Ne ketu kemi versionin e fundit, i cili nuk ka asnje problem sigurie te njohur, keshtu qe ata "noç rrokun" do gjejne!/me rreh me pellembe berrylin :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Lisa ne 04-12-2007, 02:16:57
He me te lumte kemba ...tani e kuptova ...
keshtu shpjegoja lulushkes se shkrete ...

Me rroc sa malet me shtepi e me katandi ....:)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: chekevara ne 04-12-2007, 17:26:26
Doja te hiqja nje foto nga profili im, zgjodha me duket opcionin: fshiji te gjitha fotot nga zeri yt.....problemi eshte se tani nuk shoh as te mijat e asnje avatar te asnje antari, as faqja nuk ka me figura.........
Si duhet bere bere per te pasur opcionin e meparshem????
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: chekevara ne 06-12-2007, 15:21:40
A ka mundesi ndonjeri te me ndihmoje per problemin e siper paraqitur.....

Ju faliminderit
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 06-12-2007, 23:44:02
Qendron akoma problemi?
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: chekevara ne 07-12-2007, 00:01:11
Jo...ma rregulloj njera....shyqyr qe s'dinte shqip :D

kishte pas nevoj vetem per nje klik te djathte ne krahun e majte te faqes(ishte opcioni per ti riaktivizuar)......leje mos e pyt: jam mbrapa fare me kompjutrin... :-[ :D

sidoqefte, ju falenderoj....
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 07-12-2007, 22:05:22

salut...

tek profili... ose më mirë tek fotot, kam opsionin për t'vendosur foto por jo atë për ti hequr

a ka mund'si... që dikush nga stafi t'më heqi atë foto që kam...?

f.l.m
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 07-12-2007, 22:32:00
lol

paska qen fare e thjesht...

kurr sdo më shkonte n'men t'klikoja në foto... rrofsh dreamm :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Emira ne 09-01-2008, 17:56:35
Miredita!

Doja te hapja nje teme te re, po me duket se jam qerruar nga syte. Ku duhet te klikoj?
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 09-01-2008, 18:07:08
Doja te hapja një teme te re, po me duket se jam qerruar nga sytë. Ku duhet te klikoj?

Te butoni "Mesazh të ri" ne fillim apo ne fund te listes se temave te rubrikes:

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi18.tinypic.com%2F716ejc2.png&hash=7903dffad75aa54ee3cec437344b268b)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Emira ne 09-01-2008, 18:13:15
Rrofsh Syrgjyn! E gjeta. Danke;-)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 15-01-2008, 16:49:10
Si mund ta bej neshkrimim me te gjate dhe me ngjyre tjeter !
kam pare tek disa antare qe e kane te tille.

Ka kush te me ndihmoj ?
Flm paraprakisht !
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: miku ne 15-01-2008, 22:21:09
Pershendetje! Meqe e shoh se ketu mund te gjej zgjidhje per cdo problem, po ju shtroj nje "problem" qesharak mbase per ju, por qe me ben me dhimbje koke mua plakun.
     Me eshte ngjitur nje "mize" ne kompiuter(virues), qe dalengadale, po me bllokon per cdo lloj veprimi.
     Do tua dija per shume faleminderit, nese me orjentoni ne nje program per te vrare viruesin se pari, e pastj per tu mbrojtur.
     Ma beni hallall per prapambetjen time ne kete drejtim :-[ :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Dalber ne 15-01-2008, 22:53:28
Varet ca virusi ke ne PC dhe ca antivirusi ke te instaluar. Nese nuk ke antivirus shko te avast.com dhe merr nje free aty. Nese ke norton bej scan komjuterit dhe nese norton nuk e fshin dot, shko te adresa ae nortonit dhe ke software ndihmes per ket pune.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 15-01-2008, 23:30:17
Miku, ketu eshte vendi i gabuar dhe nuk do mund te marresh ndihmen e kerkuar. Vendi i specialisteve te kompjuterit ndodhet ketu: http://www.zeriyt.com/informatike.html
Ke nje rubrike te vecante per ndihme aty. Pershendetje.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 18-01-2008, 18:09:14
Si mund ta bëj neshkrimim me te gjatë dhe me ngjyrë tjetër !
kam pare tek disa antare qe e kanë te tillë.

Ka kush te me ndihmoj ?
Flm paraprakisht !
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 19-01-2008, 01:20:08
Me te gjatë se ç'është lejuar nuk mund ta besh, por besoj se 200 karaktere janë mëse te mjaftueshme për te thënë atë qe deshiron.
Për ta bërë me ngjyra duhet të dish kodet e ngjyrave. Nëse s'i mban dot mend shko diku dhe kliko butonin e postimit të ri, shkruaj tekstin qe do pastaj veri ngjyrat qe te pëlqejnë, kopjoje me copy te gjithë çfarë ka brenda kutise se postimit dhe shko direkt ne profilin tënd e tek vendi i firmes duke perdorur "paste" hidh kodin qe kopjove me pare. Ruaj profilin dhe ja ku e ke me ngjyra firmën. Klar Soweit? :P
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: dreamm ne 23-01-2008, 21:01:52
.s'me dalin postimet e fundit..fare... :S

problem pc ime..apo ka te beje dic me faqen??
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 24-01-2008, 09:07:33
.s'më dalin postimet e fundit..fare... :S

problem pc ime..apo ka te beje diç me faqen??


http://www.zeriyt.com/unread.html
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 28-01-2008, 17:00:44
Ndihme..se lexoj dot temen qe ka postuar Berni tek shoqerorer..sekrete t qe nuk duhet ti thoni kolegeve..kur e hap me del faqe tjeter.. :(
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Untouchable ne 28-01-2008, 18:53:05
Provo kliko këtu me poshte:
http://www.zeriyt.com/biseda-shoqërore/sekretet-qe-nuk-duhet-ta%EF%BF%BD%EF%BF%BDi-ndash-me-shoket-e-punës-t41373.0.html (http://www.zeriyt.com/biseda-shoqërore/sekretet-qe-nuk-duhet-ta%EF%BF%BD%EF%BF%BDi-ndash-me-shoket-e-punës-t41373.0.html)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 29-01-2008, 10:35:37
Rrofsh rrofsh po mua me ndodh qe dhe nje teme tjeter se hap dot ate ke te  ndryshe e fundit .


Ku qendron problemi qe nuk hap dot cdo teme ?
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Untouchable ne 29-01-2008, 10:42:18
Rrofsh rrofsh po mua me ndodh qe dhe një teme tjetër se hap dot atë ke te  ndryshe e fundit .


Ku qëndron problemi qe nuk hap dot çdo teme ?

Capkene, nuk mund ta hapesh temen kur klikon ne linkun qe te vjen ne email, apo kur klikon temen ketu ne forum?

Nese eshte ajo e para - atehere problemi eshte se linku eshte i prishur ndojher (broken link). Ne kete rast do duhesh ta besh copy tere linkun - dhe ta besh paste ne internet shfletuesin. Nese eshte e dyta - nuk kam ndoj pergjigje tashi...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 29-01-2008, 10:48:28
Kur klikoj ketu ne forum ..jo ne email.

Dua te klikoj ta lexoj cfare shkruan ne te me del Page Not Found...se di pse ma ben me 2  tema deri tani :(
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 29-01-2008, 10:48:58
Not Found
The requested URL /dashuria-dhe-seksi/si-i-thone-bej-seks-ne-gjuhen-ea was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


--------------------------------------------------------------------------------

Apache/2.2.6 (Unix) mod_ssl/2.2.6 OpenSSL/0.9.7a mod_auth_passthroug h/2.1 mod_bwlimited/1.4 PHP/5.2.5 Server at www.zeriyt.com Port 80
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 29-01-2008, 11:27:44
Besoj se ky gabim te del kur klikon mbi logon e faqes dhe jo kur klikon ne nje teme.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 29-01-2008, 12:06:53
Kur klikoj mbi teme me del...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 29-01-2008, 15:26:53
Not Found
The requested URL /dashuria-dhe-seksi/si-i-thonë-bëj-seks-ne-gjuhën-ea was not found on this server.

Ki parasysh se, ne disa fjale, forumi i kthen shkronjat e dhe c ne ë dhe ç kur postohen, mirëpo postimi i linkeve me ë dhe ç e prish linkun. Prandaj të duhet ta kopjosh te gjithë adresen dhe të ndryshosh germat.

Qe ta postosh linkun si duhet, perdor ikonen (https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.zeriyt.com%2FThemes%2FKomuniteti%2Fimages%2Fbbc%2Furl.gif&hash=d0e46147b07e6791568c6dba11957720) dhe ver adresen brenda ne këtë mënyrë:

[url=ADRESA]TITULLI I TEMES[/url]
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 29-01-2008, 15:32:55
Syrgjyn se di pse ky problem paraqitet vetem tek mua pra jane 2 tema ajo qe ka hapur Berni me sekrete dhe kjo siper qe sme hapen fare...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 29-01-2008, 15:35:16
Me sa duket forumi te mban sekrete :P

Lexoje edhe njehere postimin tim perpara tendit, se e editova dhe shtova nje shembull.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 27-02-2008, 10:38:24
Ndihme..perseri nuk hap dot nje teme prej Bernit ajo me piken G....me del page cant not display dicka e tille

Ku qendron problemi ?

Flm
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 27-02-2008, 10:59:21
Me jep linkun ta shof
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 27-02-2008, 11:04:10
tek tema e dashurise gjendet pika G e zbulon nje italian !
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 27-02-2008, 11:40:58
http://www.zeriyt.com/dashuria-dhe-seksi/gjendet-pika-a%EF%BF%BD%EF%BF%BDg-është-një-zbulim-italian-t42004.0.html (http://www.zeriyt.com/dashuria-dhe-seksi/gjendet-pika-a%EF%BF%BD%EF%BF%BDg-eshte-nje-zbulim-italian-t42004.0.html)

Unë mendoja se e ke gjet tashmë pikën ne fjale :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Aida ne 27-02-2008, 11:48:39
tek tema e dashurisë gjendet pika G e zbulon një italian !

Si duket temat e seksit kan filluar te te bojkotojne...! LOL :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Emira ne 28-02-2008, 20:15:55
;-)e forte je Aida;-)) I ka rene pikes Sibora  :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 28-02-2008, 20:37:53
http://www.zeriyt.com/dashuria-dhe-seksi/gjendet-pika-a%EF%BF%BD%EF%BF%BDg-është-një-zbulim-italian-t42004.0.html (http://www.zeriyt.com/dashuria-dhe-seksi/gjendet-pika-a%EF%BF%BD%EF%BF%BDg-është-një-zbulim-italian-t42004.0.html)

Unë mendoja se e ke gjet tashmë pikën ne fjale :D
jo jo akoma se kam gjetur LOL e lexova linkun po sme solli ndonje risi ... LOL
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: talarina ne 06-03-2008, 22:57:01
Nese nuk  jam gabim ju jeni komuniteti shqiptar ei amerikes ky eshte rrejt diskutimesh dhe ne fakt dua te kerkoj ndihme nga disa vajza ktu per diqka per separi dua qe te ma ktheni pergjigjen
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Dalber ne 06-03-2008, 23:49:04
temen per komunitetin shqiptar ne amerike e ke ketu: http://www.zeriyt.com/grupe-shoqerore/zeristat-e-amerikes-t33461.75.html (http://www.zeriyt.com/grupe-shoqerore/zeristat-e-amerikes-t33461.75.html)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: STAR BOY ne 16-03-2008, 10:17:57
ju lutem me ndihmoni edhe mua.kam marre nje vrus por nuk di c'te bej.ju lutem shume te me orientoni drejt nje zgjidhjeje te shpejte dhe te thjeshte por ju lutem sa me shpejt
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 16-03-2008, 10:29:45
Shkarko kete antivirusin ketu http://free.grisoft.com/doc/downloads-products/us/frt/0?prd=aff dhe skano PC qe ta pastroje.

Per ndihme me te specializuar here tjeter drejtohu tek forumi informatik http://www.zeriyt.com/informatike.html
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: nardlushnja ne 09-04-2008, 20:15:54
Sot u rregjistrova dhe nuk po orientohem dot.
Nuk mund te jem ne korent me pergjigjet e reja ,gjithashtu nuk mund te dergoj nje mesazh privat.
Ju lutem me ndihmoni
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 09-04-2008, 20:45:50
Mezashi privat cohet pasi ke 20 postime ne tema...por nuk quhet postimet tek bar kafeja


dhe temat e reja apo postimet e reja gjenden ne faqen kryesore aty ku tregon cilet antare jane ne linje....postimet e fundit

Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 09-04-2008, 22:51:54
Mezashi privat cohet pasi ke 20 postime ne tema...por nuk quhet postimet tek bar kafeja

Me 5 postime jo me 20 mund te dergosh MP ;)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 13-04-2008, 00:08:41
me aq edija une ...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 13-04-2008, 00:51:19
Kan ndryshuar gjerat :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Berni ne 13-04-2008, 16:24:17
Me 5 postime jo me 20 mund te dërgosh MP ;)

As ti se di hahaha tani eshte bere me 3 :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: miku ne 13-04-2008, 16:52:05
   :D :DPerfun dimisht, mos eshte me nje, sa per shenje :P :P :P
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 13-04-2008, 19:25:19
As ti se di hahaha tani është bërë me 3 :D

Mos rrej tashi ti :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Stefi ne 05-05-2008, 16:00:52
Ejjjjjjj ndihme.... kush me ndihmon pak mua te kaloj postimet e fundit ne fillim.
Faleminderit.  :perqafim
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 05-05-2008, 16:59:22
Ejjjjjjj ndihmë.... kush me ndihmon pak mua te kaloj postimet e fundit ne fillim.
Faleminderit.  :perqafim

PROFILI IM > Look and Layout Preferences > "Show most recent posts at the top." ;)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Stefi ne 06-05-2008, 09:55:00
Thx Syrgjyn, e bera, dalin pak mbrapsh me duket por nuk ka problem.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: dreamm ne 19-05-2008, 11:58:06
Ka ca dite qe faqet e " zeri yt" me dalin me sh.sh veshtiresi ose sh ngadale...( ose  fare) ^o)
sidomos tek barcoffelounge dhe lojerat....(  keto delete cookies and files i bej perhere)

mund te me ndihmoje njeri?...thnx :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Berni ne 19-05-2008, 13:09:01
Forumi punon shume mire, mos ke ndonje virus ne kompjuter, une e kam shume te shpejte, nuk ka probleme, vetem ndonjeher te rralle ku ka shkeputje ne Server, po ne pergjithsi eshte shume i shpejte.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 06-06-2008, 21:43:46

më interesojn disa shkrime nga letërsia... por s'di si ti kopjoj apo ti dërgoj në e-mailin tim...

kush më ndihmon...?

të më falni për injorancën... sepse sja kam iden se si t'veproj

e ju falenderoj në avancë... për kohën që do t'më dedikoni
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Capkenja ne 06-06-2008, 22:31:42
më interesojn disa shkrime nga letërsia... por s'di si ti kopjoj apo ti dërgoj në e-mailin tim...

kush më ndihmon...?

të më falni për injorancën... sepse sja kam iden se si t'veproj

e ju falenderoj në avancë... për kohën që do t'më dedikoni

kush shkrim ju intereson ?

mund ti dergosh dhe ne email por besoj me copie behet
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 06-06-2008, 22:46:17

atë copie pra po kërkoj dhe un po spo e gjej...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 07-06-2008, 11:47:19
E bene select te gjith tekstin ...dhe pastaj tastin e djatht te miut e ben Copy ...dhe pastaj e ben Paste ku deshiron ti dhe kaq ;)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 07-06-2008, 15:08:49
Ndoshta mund te ndihmoje dhe kjo video
 
http://youtube.com/watch?v=c66pvfilotA
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 07-06-2008, 15:14:31

problemi ësht që un kto opsione me ktë mini pc që përdor... si kam

do e provoj në net kafe, ja t'shikojm

gjithsesi f.l.m

Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 07-06-2008, 16:12:32
Cfare kompjuteri ke?
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 07-06-2008, 17:32:31

ktë....

ësht pocket pc (cel.)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 08-06-2008, 09:52:08
Kam frike se te duhet ndonje sofware i vecante per kete pune. Hidhi nje sy kesaj ketu http://vitotechnology.com/en/products/copypaste.html ose kerko ne Google per guida apo programe qe te mbarojne pune.

PS: Sa i shpif qe u dukeka forumi me ate lloj kompjuteri.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ZUZUNA ne 08-06-2008, 10:05:08
Une jam antare e re ju lutem me ndihmoni...Nuk hap dot mesazhet e mija. lutesi))
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 08-06-2008, 12:23:47
Unë jam antare e re ju lutem me ndihmoni...Nuk hap dot mesazhet e mija. lutesi))

http://www.zeriyt.com/zeriytcom/kam-problem-me-mesazhet-t44369.0.html;msg640657#msg640657
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: notorious ne 08-06-2008, 13:42:15

interesant ai link MAX... f.l.m

Sa i shpif qe u dukeka forumi me atë lloj kompjuteri.

:d

ke jo pak por shum të drejtë... megjithse s'ësht se ka kushedi se ç'far ndryshimi me pc normale lol
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 08-06-2008, 15:06:30
ke jo pak por shum të drejtë... megjithse s'ësht se ka kushedi se ç'far ndryshimi me pc normale lol

Provo kete:
http://www.zeriyt.com/komuniteti.html;wap2
ose
http://www.zeriyt.com/komuniteti.html;wap
ose
http://www.zeriyt.com/komuniteti.html;imode
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Stefi ne 13-06-2008, 14:40:03
Pse nuk me dalin ikonat kur bej postime ne profil ?

ps: Syrgjyn kishe hall se te korruptoja qe nuk me ktheve pergjigjje per pyetjen qe te bera ne MP ?  hmmmmm: :D, aty me erdhi me per mbare prandaj.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 13-06-2008, 15:14:26
Nuk korruptohet lehte ai jooo :D ndoshta nuk e ka pa ende ;)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 14-06-2008, 17:32:08
Pse nuk me dalin ikonat kur bëj postime ne profil ?

Ti e ke fjalen kur poston komente ne profilet e anetareve? Ikonat nuk dalin sepse kutia e postimit ne profile nuk i ka fare ikonat.

Por cdo ikone del pas postimit nese ti e shkruan direkt kodin e ikones.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 14-06-2008, 17:39:10
Uhaa per ato ikona e paske patur fjalen ...:D po une ato i di permendesh te gjithaa :D mendova se cfre ikona nuk te dalin :P
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Stefi ne 26-06-2008, 15:17:20
Dua te ve nje video ne profilin tim por nuk me del ?

Kam shkuar tek customized profil dhe kam vendosur kodin tek my media, ose me del vetem kodi dhe video nuk hapet ose me ndryshon faqen  e profilit dhe prape video nuk hapet ?

Syrgjyn te lutem me ndihmo
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 26-06-2008, 16:03:39
Dua te ve një video ne profilin tim por nuk me del ?

Çfarë videoje do të vendosesh? Nëse e ke fjalën për video nga YouTube, ja kodi i duhur:

Kodi: [Zgjidh]
<div><object type="application/x-shockwave-flash" style="width:425px; height:344px;" data="http://www.youtube.com/v/KODIKENGES"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/KODIKENGES" /></object></div>

Zevendeso KODIKENGES me kodin e kenges në fund te linkut dhe vendose te My Media.

Mos perdor formatin http://www.youtube.com/watch?v=KODIKENGES, por perdor http://www.youtube.com/v/KODIKENGES

Nëse i ndjek udhezimet, videot duhet te dalin ne rregull.Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 26-06-2008, 16:06:03
Dua te ve një video ne profilin tim por nuk me del ?

Kam shkuar tek customized profil dhe kam vendosur kodin tek my media, ose me del vetëm kodi dhe video nuk hapet ose me ndryshon faqen  e profilit dhe prapë video nuk hapet ?

Syrgjyn te lutem me ndihmo

Tek "Customized Profile" ke disa fusha dhe videot duhet te vendosen vetëm tek fusha "My media" qe te dalin, ndryshe te del vetëm kod. Provoje tek "My media" dhe na thuaj si te ka dalë pastaj.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 27-06-2008, 08:58:06
Syrgjyn edhe une ashtu i thash po thot se nuk me del kush e di se cfare problemi kaa  hmmmmm:
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Stefi ne 27-06-2008, 09:14:06
Miremengjes djema.

Une e provova ashtu sic me thate dhe prape me del vetem kodi ? e zevendesova ashtu sic me the syrgjyn por prape kodi me del, nuk e di cfare ka ? nejse, do ta provosh ti njehere ?
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 27-06-2008, 09:17:32
Mjesi dhe nga une,,,,,,te njejtin problem kam dhe une,,,,e provova por kot vetem codi del,, :S :(,,,Kalofshi mire,, :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 27-06-2008, 16:23:11
Besoj se e di se ku qëndron problemi. Tek fusha "My Media" nuk mjafton qe video te vendoset thjeshtë duke vënë adresen siç bëhet nëpër postime.
Duhet te veproni ne këtë mënyrë: shkoni te YouTube dhe te video perkatese qe dëshironi te keni ne profil shikoni ne te djathte poshte pershkrimit keni fushën "Embed:". Aty merrni kodin qe është brenda fushes poshte "Embed:" dhe vendoseni ne profil ashtu siç është.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 27-06-2008, 20:04:25
MAX eshte perfuduar kjo pune ja kam rregulluar une ;) per Stefin e kam fjalen dhe kesaj Trendafili gjithashtu do te ia regulloj ;)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 27-06-2008, 20:15:34
pa pa ca punetori je dhe ti,,,eehhh,,,lum forumi qe te ka,,,,,,, :D
p.s i imi i pa rregulluar eshte akoma,,,, :D
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Charlie ne 27-06-2008, 20:17:01
Edhe ty do ta rregulloj se shpejtii ;)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 27-06-2008, 22:46:16
Ma ke rregulluar mire thanx,,,, :D,,really,,mire e kam fjalen,,, :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 22-07-2008, 08:11:16
Gjessii populli,, :)

E provova kete punen i Ignorit,,,qe te mos marr mp nga disa rob kot :D,,,por kot me shkoi sepse perseri po marr nga ata persona, :S

C'fare tjeter mund te bej??? :S
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 22-07-2008, 10:27:01
E provova këtë punën i Ignorit,,,qe të mos marr mp nga disa rob kot :D,,,por kot me shkoi sepse përsëri po marr nga ata persona, :S

Nuk ke asgje ne listen e injorimeve. Plotesoje ate liste dhe pastaj me dergo nje MP qe ta shoh nese e ke bere mire.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: mishel ne 22-07-2008, 18:01:17
Syrgjyno cdo dy jave ngela ke dera jote....

prape nuk me funksionojne MP ne email...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 22-07-2008, 18:03:40
Nuk ke asgjë ne listen e injorimeve. Plotesoje atë liste dhe pastaj me dërgo një MP qe ta shoh nëse e ke bërë mirë.
E kam bere,,vetem po pres pergjigjen tende,,,
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: M A X ne 23-07-2008, 00:24:33
Tani e ke bere mire. Vazhdojne te te vijne mesazhet nga ato persona?
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 23-07-2008, 00:28:01
Tani e ke bërë mirë. Vazhdojne te te vijnë mesazhet nga ato persona?
Jo iher :),,,Nese ndryshon gje ju them,,Flm dhe naten :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 23-07-2008, 22:43:28
Syrgjyno çdo dy jave ngela ke dera jote....

prapë nuk me funksionojnë MP ne email...

Do këtë bërë ndonjë gjë Olti, se edhe mua ka ca ditë qe s'po me vijnë ato... njoftimet. :P

Do ta shoh sot. :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: mishel ne 23-07-2008, 23:13:20
Testin djale haha
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 24-07-2008, 02:14:11
Testin djalë haha

Me duket se cdo here e paskam pas fajin une... ose me sakte, procedura e freskimit te serverit.

Pa provoje njehere tani.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: mishel ne 24-07-2008, 16:38:32
ska denjuar njeri te me shkruaj andaj nuk me ka ardhur gje..... hmmmmm:

LOL..vertet nese nuk me vjen gje do te rinjoftoj...
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 25-07-2008, 09:20:20
Sapo te nisa nje MP.
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: mishel ne 25-07-2008, 17:35:47
edhe une tu pergjigja kam pershtypjen LOL
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 26-07-2008, 19:15:16
Nuk ke asgjë ne listen e injorimeve. Plotesoje atë liste dhe pastaj me dërgo një MP qe ta shoh nëse e ke bërë mirë.

Syrgjyn ose MAX...shikoni dhe nje here ate listen...e kam ndryshuar..Eshte ok apo jo??,, :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 27-07-2008, 08:57:18
Syrgjyn ose MAX...shikoni dhe një here atë listen...e kam ndryshuar..Është ok apo jo??,, :)

Mua me duket OK. :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 27-07-2008, 08:58:52
Mua me duket OK. :)
Thnx ok.. :)
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: IZAORA ne 08-11-2008, 00:20:39
na merzite
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: IZAORA ne 08-11-2008, 00:25:23
kjo thote se nuk e kishte me ty. se ti na kenaqe
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Madalena ne 20-11-2008, 17:33:45
jam nje anetare e re e forumit dhe dua qe te me hiqet email tek profili im. ju lutem shum ma beni kete nder
Titulli: Ndihmë!
Postuar nga: Syrgjyn ne 20-11-2008, 21:55:31
jam një anetare e re e forumit dhe dua qe te me hiqet email tek profili im. ju lutem shum ma bëni këtë nder

Te fshehur e ke. Ti e shikon ne profilin tend, sepse eshte profili yt, por askush tjeter (pervec administratoreve) nuk ta sheh dot.

Po te mos ishte i fshehur do te dilte me shkronja normale, por meqe del me shkronja te pjerreta do te thote se e ke te fshehur.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: dreamm ne 04-01-2009, 14:20:43
..s'me dalin fotot tek profili..
any idea plss?? :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-01-2009, 14:41:12
..s'me dalin fotot tek profili..
any idea plss?? :)

Provoje t'i vesh tani.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: dreamm ne 04-01-2009, 14:46:15
Provoje t'i vesh tani.


..done...thnx :) :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-01-2009, 15:01:48
..done...thnx :) :)

Nuk shoh foto te profili yt...
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: dreamm ne 04-01-2009, 16:30:48
 .. vura nje dhe e hoqa...sa per prove..kur provova ato qe desha te vija properly..me doli shkrimi i meposhtem..

Nje gabim është krijuar!
Hacking attempt... 

Mbrapa
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-01-2009, 16:35:45
.. vura nje dhe e hoqa...sa per prove..kur provova ato qe desha te vija properly..me doli shkrimi i meposhtem..

Nje gabim është krijuar!
Hacking attempt... 

Mbrapa


Kliko edhe njehere te "Profili Im" dhe vazhdo. Mos hap tema apo ndonje faqe tjeter te forumit derisa ta mbarosh vendosjen e fotove.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: dreamm ne 04-01-2009, 16:43:54
thnx...ok tashi.. :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-01-2009, 21:51:12
..Edhe une kam kete prob "Pictures nuk me dalin"??.. :)

Help?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Syrgjyn ne 26-01-2009, 10:06:11
..Edhe une kam kete prob "Pictures nuk me dalin"??.. :)

Help?

Provoje tani. :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 26-01-2009, 13:50:41
Yes...Thnxx. :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Emira ne 02-03-2009, 14:16:51
Pershendetje grupi  :D

Kam nje pyetje:

Si t´i fshij te gjitha komentet qe jane tek Profili im?

Jane gjithsej 12 faqe...

Faleminderit per pergjigjen ne avance. :engjell:

Emira
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: notorious ne 08-03-2009, 21:28:15
ç bo ca pytje dhe ti Emira...

booohhh nejse,

kam nje problem jo te vogel por shum gjigand...

problemi esht ky... çdo shkrim qe boj ne forum pergjigjet me vijne ne celular sepse aty e kam dhe e-mailin...

e bukra esht qe notifika qe kam nje e-mail te ri me vjen para me MMS... kto notifika me kushtojn jo pak por 40 cent. Euro 1 notifika

fola me operatoret e telefonit e me than qe duhet ta heqesh nga ku te vijne notifikat...

u futa ne kompiuter mbasdite per kte problem... dhe mu duk sikur e sqarova por se kam iden se çkam ngateruar aty e me vijne te gjith notifikat e te gjith shkrimeve qe bohen ktu...

pra me pak fjale antaret shukruajne ktu e mu me ikin leket per lesh...

po mendoja te ndroj adresen e-mail... nese ka ndonje admin ktu te ma sqaroj kte dilem se spo e sistemoj dot... un i azerova te gjitha notifikat nga profili por vazhdojn e me vijne


p.s. kto jan probleme Emira... sa per t'mos me dale nga tema jo per gjo   
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: notorious ne 08-03-2009, 22:27:20

problemin e sistemova... thjeshte ndrova e-mail, qe se kam ne tel.

e faleminderit per ndihmen :d
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Syrgjyn ne 09-03-2009, 06:50:27
e faleminderit per ndihmen :d

S'ka perse, fundja vetem 59 minuta prite... por po te prisje 1 ore fiks, do te ta jepnim ndihmen! :d :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Emira ne 16-03-2009, 13:58:28
Pershendetje grupi  :D

Kam nje pyetje:

Si t´i fshij te gjitha komentet qe jane tek Profili im?

Jane gjithsej 12 faqe...

Faleminderit per pergjigjen ne avance.

Emira

Kaq e thjeshte eshte zgjidhja?  :S
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: h75 ne 16-03-2009, 17:34:03
Si te i fshije komentet tek profili im (pyetje nga emira)

Identifikohu ne forum. Pastaj kliko tek profili im.
Ne te djatht te secilit koment ekziston komanda e shkruar "delete comment", te cilen mund ta klikosh per te fshire nje koment. Vazhdo keshtu per secilin koment qe deshiron te fshish.
Nuk e di a ekzistone mundesia per te fshire te gjitha komentet pernjehere. Gjithsesi hargjoji disa minuta dhe provoje kete qe ta thashe ose prit per ndonje zgjidhje me te avancuar qe mund te postohet nga dikush tjeter.
te pershendes,
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Emira ne 17-03-2009, 16:29:58
Si te i fshije komentet tek profili im (pyetje nga emira)

Identifikohu ne forum. Pastaj kliko tek profili im.
Ne te djatht te secilit koment ekziston komanda e shkruar "delete comment", te cilen mund ta klikosh per te fshire nje koment. Vazhdo keshtu per secilin koment qe deshiron te fshish.
Nuk e di a ekzistone mundesia per te fshire te gjitha komentet pernjehere. Gjithsesi hargjoji disa minuta dhe provoje kete qe ta thashe ose prit per ndonje zgjidhje me te avancuar qe mund te postohet nga dikush tjeter.
te pershendes,

Faleminderit per pergjigjen. Problemi im eshte se jane komplet 12 faqe...i bie pak si shume pune per t´i fshire te gjitha...une mendoja se do kish ndonje mundesi edhe me te avancuar, qe nuk te ha aq shume kohe... :S

Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Syrgjyn ne 17-03-2009, 17:38:35
Emira, une nuk shoh ndonje mundesi per anetaret qe te fshijne te gjitha komentet njekohesisht. Kete gje mund ta bej une, ndaj nese deshiron, me thuaj.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Emira ne 31-03-2009, 16:05:31
Syrgjo, flm per pergjigjen, nuk jam futur ne forum prej kohesh, prandaj nuk e kisha lexuar ende pergjigjen tende. Natyrisht qe mund t´i fshishe te gjitha komentet e mia kur te keshe nje minute te lire.


Te falenderoj ne avance.

Te fala!

Emira
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: notorious ne 07-04-2009, 21:47:16
he mi Emira... u sqarove ti, apo je akoma ne ajer...?                                        kisha nje pytje prej injoranti un per ju piratet e informatikes :d M A X & Syrgjyn... egziston mundesia te kopjosh noi program per ne cel. qe te komunikojm me kendshem me forumin...?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: ZY ne 08-04-2009, 10:33:11
http://www.zeriyt.com/komuniteti.html;wap2 ky eshte linku per versionin per celulare te ZY.
Per cdo forum duhet te vesh ;wap2 ne fund te adreses dhe e ke per celular pastaj.
Psh http://www.zeriyt.com/politike.html;wap2
http://www.zeriyt.com/muzike.html;wap2
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: deisanti ne 14-04-2009, 16:40:08
Si mund te hap nje teme te re??
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Charlie ne 15-04-2009, 17:17:27
Kliko tek kjo ikon ku ta shohesh (https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.zeriyt.com%2FThemes%2FKomuniteti%2Fimages%2Fenglish%2Fsnowfire%2Fnew_topic.gif&hash=0d0430119adc61d8b57c5999e9820705)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: notorious ne 15-04-2009, 22:36:44
sa qef kam te gricem ne kte teme un... pra ti pergjigjem budalliqeve, me budalliqe
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: M A X ne 15-04-2009, 23:58:45
sa qef kam te gricem ne kte teme un... pra ti pergjigjem budalliqeve, me budalliqe

Na vjen mire qe ke krijuar nje pasion te ri. Po ajo guida e mesiperme te hyri ne pune?!

Citoje
http://www.zeriyt.com/komuniteti.html;wap2 ky eshte linku per versionin per celulare te ZY.
Per cdo forum duhet te vesh ;wap2 ne fund te adreses dhe e ke per celular pastaj.
Psh http://www.zeriyt.com/politike.html;wap2
http://www.zeriyt.com/muzike.html;wap2
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: notorious ne 16-04-2009, 13:16:40

jo MAX... me mire me kte klasiken

gjithsesi tel. me program win. mobile jan shum me te mire se ato me prog. symbian

sikur te ishte akoma me i paster forumi... pra vetem tema pa shume ngarkesa publicitashe do ishte me mrekulli
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: M A X ne 17-04-2009, 00:16:12
Une nuk e gjej se ka shume ngarkesa me reklama, te cilat ne fund te fundit jane te nevojshme se ndryshe nuk ka si financohen kerkesat qe ka nje webfaqe per t'u mbajtur. Ty te pelqen pamja e plote, por nese perdor ate qe eshte vetem per pajisje mobile e ke pamjen teper te paster dhe sheh vetem postimet e temat pa xhingla-mingla te tjera.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: notorious ne 17-04-2009, 11:18:32

s'me pelqen ai variati... thjesht qe vonon pak me kte pamjen klasike po s'esht se ra rrufeja

nejse,

kot per kuriozitet... sa te kushton ne vit ky forum...?

p.s te jem un, do e boja regjistrimin ne forum me kesh, pra 5 euro ne vit... me privilegjin pa u bere ban :d

Titulli: Ndihme!
Postuar nga: deisanti ne 20-04-2009, 19:11:18
Si mund te hap nje teme te re?????????
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Berni ne 20-04-2009, 22:09:53
Si mund te hap nje teme te re?????????

Kur futesh te nje rubrike, te dalin 4 opsione ne lidhje me forumin, ti duhet te klikosh te opsioni i trete, Mesazh te Ri, kliko aty dhe te del Titulli qe duhet te hapesh temen, dhe nje dritare e madhe qe do shkruash ne lidhje me temen, eshte shume e leht dhe e thjesht.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Brentiani ne 21-04-2009, 15:01:43
Nje pyetje:

a ka ndonje mundesi qe kur ben kyqjen ne forum te mos duket statusi online, dmth. te mbetesh offline??
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Misss ne 21-04-2009, 16:18:21
Brentian!
Shko te PROFILI IM,pastaj nga aty tek ACCOUNT RELATED SETTINGS,aty pastaj ke SHOW OTHERS YOU ONLINE STATUS?

 :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Brentiani ne 21-04-2009, 16:21:30
Thnx Miss!
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Shej ne 21-04-2009, 17:43:20
Nje pyetje:

a ka ndonje mundesi qe kur ben kyqjen ne forum te mos duket statusi online, dmth. te mbetesh offline??

po ka Brento....

shko te:

Profili im -> Account Related Settings -> bej unclick show others your online status

nuk dukesh me pastaj  ;)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Shej ne 21-04-2009, 17:45:23
oppss paskeni postuar sorry
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Brentiani ne 21-04-2009, 19:58:44
po ka Brento....

shko te:

Profili im -> Account Related Settings -> bej unclick show others your online status

nuk dukesh me pastaj  ;)

that's correct 
thnx anyway   ;)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Emira ne 23-04-2009, 09:42:56
sa qef kam te gricem ne kte teme un... pra ti pergjigjem budalliqeve, me budalliqe

notorr,
ti edhe mencurive me budallalleqe u pergjigjesh, jo per gje. :D
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Misss ne 23-04-2009, 12:12:36
Pershendetje!

Kur jap pergjigje ne te gjitha temat,ne fund fare me dalin numura nderkohe qe te tjereve u del I IDENTIFIKUAR... hmmmmm:

A mund te me ndihmoje dikush perse me del mua keshtu... (?)


Faleminderit!
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: ßåßy ღ ne 23-04-2009, 12:22:56
Ai eshte numri i IP tende zemerushe qe vetem ti dhe adminat me duket mund ta shikojne kurse ne te tjeret jo...ja psh mua ne postimet tua me del E identifukuar ;) :D

Ashtu me dalin edhe mua numrat sikur ty ne postimet e mia, por te tjereve u del I/E identifikuar. :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Misss ne 23-04-2009, 12:26:15
oooouuu Rrofsh zemer nuk e dija... :D

 :perqafim Babyy
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: deisanti ne 25-04-2009, 19:41:49
Si mund te vendos foto kur shkruaj ne nje rubrike?????
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: h75 ne 27-04-2009, 17:16:07
Nuk mund te vendos mesazh te ri tek aktualiteti shqiptar sepse mungon komanda "mesazh i ri". Kam une problem ne kompjuterin tim, apo ju qe atje e keni pamundesuar kete ?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: dreamm ne 14-01-2010, 15:23:38
..me ka ikur ikona e zerit nga desktop.. ^o)..kur perpiqem ta ve..me del ky shkrim: You cannot display the volume control in the taskbar because the volume control program has not been installed...( kur perpiqem ta instaloj..sme le)

Me jep njeri ndonje ide plsss :) :) thnx :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: M A X ne 14-01-2010, 15:48:17
Ristarto PC dhe shih rezultatin.

PS: Je ne forumin dhe rubriken e gabuar!

http://www.zeriyt.com/informatike.html (http://www.zeriyt.com/informatike.html)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: dreamm ne 15-01-2010, 10:34:21
sorry..ja po kerkoj ndihme andej..meqe ristart. dhe prape njesoj.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: MrILI ne 17-01-2010, 18:47:51
woooow kam kaq vite dmth qe ne hapat e para te forumit ZY dhe akoma paskam nick dhe password hihihihi URIMEEEEE

ps. martini me ka pas sjell ktu se di a o ktu akoma
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: M A X ne 17-01-2010, 23:29:40
Na vjen mire qe na gjete perseri. Uroj qe kete here te qendrosh me gjate. Sidoqofte ZY eshte ketu per te qendruar gjate :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Sherin ne 18-04-2012, 14:26:29
Ju lutem si mundem te  vendos  foton time ne profil
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Shej ne 18-04-2012, 14:28:01
Zeri im ->Rregullo Profilin -> Profilizo te dhenat personale ->  browse -> ndrysho profilin
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Sherin ne 18-04-2012, 14:39:35
Flm Shej
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Gerti1 ne 20-11-2012, 20:31:36
A ka ndonje mundesi ne kete forum me bllokuar te gjitha dergesat e kesaj llogarise Lajme ne menyre qe mos ti shof por te shof vetem dergesat e popullit?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Mishel............... ne 21-11-2012, 10:25:27
e vetmja mundesi eshte Mos kliko mbi Temat e palexuara , por mbi Pergjigjet e reja.

mundesi tjeter nuk u ka
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Shej ne 21-11-2012, 11:36:29
A ka ndonje mundesi ne kete forum me bllokuar te gjitha dergesat e kesaj llogarise Lajme ne menyre qe mos ti shof por te shof vetem dergesat e popullit?

AUTOMATIC REPLY:

Thank you for your message. Please note that ADMINs are on mission until 31 December 2012. We will answer you email upon our return to the office.

For urgent matters contact Kisss.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Gerti1 ne 21-11-2012, 20:42:20
e vetmja mundesi eshte Mos kliko mbi Temat e palexuara , por mbi Pergjigjet e reja.

mundesi tjeter nuk u ka

Rrofsh o Mishel. Na shpetove.

AUTOMATIC REPLY:

Thank you for your message. Please note that ADMINs are on mission until 31 December 2012. We will answer you email upon our return to the office.

For urgent matters contact Kisss.


lol.
C'do gje qeka ne rregull atehere.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Mishel............... ne 21-11-2012, 22:21:13
Rrofsh o Mishel. Na shpetove.


lol.
C'do gje qeka ne rregull atehere.

mos u merzit...do kaloj
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Bota^E^Jona ne 24-12-2012, 22:08:03
Ndihme dua une se spo di ku dalin postimet e reja?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Gjumashi ne 25-12-2012, 12:13:51
Ja ketu.http://www.zeriyt.com/recent.html (http://www.zeriyt.com/recent.html)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Shej ne 25-12-2012, 19:26:05
ke pergjigjet e reja lart
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: dreamm ne 26-12-2012, 12:44:25
Foton e avatarit ka ca dite qe nuk mund ta nderroj dot. Po ju ndodh ju te tjereve?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Pasion ne 26-12-2012, 12:47:13
E une doja te vija nje foto timen kur isha djelmosh :D por mazallah se e mirrte :P!

E papranueshme kjo foto per te zeri yt thosh :S :D
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Mishel............... ne 26-12-2012, 13:39:41
bejeni ne pixel qe i pranon...
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Gjumashi ne 26-12-2012, 22:21:14
Kush e du, Do jete tremb dhe serveri.  :P
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: flutur ne 17-02-2013, 00:05:47
Te lutem me thuaj pse ne telefonin tim e hap profilin dhe ne laptop nuk me hapet me te njejtin fjalkalim ?Cfare duhet te bej  ?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Syrgjyn ne 17-02-2013, 20:29:09
Te lutem me thuaj pse ne telefonin tim e hap profilin dhe ne laptop nuk me hapet me te njejtin fjalkalim ?Cfare duhet te bej  ?

Përshëndetje!

Shiko nëse shkronjat e fjalëkalimit janë njësoj edhe në laptop. Për shembull, hap Notepad (jo Word) dhe shkruaje fjalëkalimin saktë aty, pastaj kopjoje dhe vendose te fusha e fjalëkalimit në forum.

Unë e hap forumin nga celulari, laptopi, desktopi etj. dhe nuk kam parë asnjë ndryshim -- qoftë me Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome etj.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Gjumashi ne 18-02-2013, 00:24:17
Flutura, pasi ndoshta nuk e ruan fjalekalimin , kur ta kerkon ta ruash.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Mishel............... ne 18-02-2013, 14:40:06
Flutura, pasi ndoshta nuk e ruan fjalekalimin , kur ta kerkon ta ruash.

Nuk ka lidhje kjo.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Gjumashi ne 18-02-2013, 20:16:04
Pse flutra je ti? ^o)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Mishel............... ne 18-02-2013, 23:27:19
Cne?
E kisha fjalen per procesin
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: NYCTR87 ne 26-03-2013, 20:45:55
Pse kur dua te postoj nje video shikojn vetem linkun? C'fare duhet ti shtoj?

Flm!
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: flutur ne 26-03-2013, 20:48:53
COPY VIDEO URL, PAST TEK POSTIMI
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: NYCTR87 ne 26-03-2013, 20:51:12
Oh shum flm TOMAS HARD
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: flutur ne 26-03-2013, 20:54:46
mua ma ka mesuar Kingu,te doli?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: NYCTR87 ne 26-03-2013, 20:59:00
Po kur e bej rishikoje del tani   :)
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: SteriOtipi B ne 05-04-2019, 17:27:22
Si mund te shmang njoftimet qe me vijne ne telefon kur postohet ne forum, hyra tek profili im por nuk gjeta ndonje opsion.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: M A X ne 05-04-2019, 17:29:56
Profile - modify profile - notifications
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: SteriOtipi B ne 05-04-2019, 17:38:26
Profile - modify profile - notifications
faleminderit
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Parloté ne 07-06-2019, 14:59:51
A egziston opcioni Outbox dhe ku mund ta gjej nëse po?

Falemnderës.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: M A X ne 07-06-2019, 15:34:14
A egziston opcioni Outbox dhe ku mund ta gjej nëse po?

Falemnderës.

Mesazhet private e ke fjalen?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Parloté ne 07-06-2019, 15:37:07
Po.
Kërkoj falje se nuk isha e qartë në pyetje.
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Parloté ne 07-06-2019, 16:50:26
E gjeta. Ishte për budallenjtë si i themi ne këndej  :-[
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Ωμέγα ne 07-06-2019, 17:52:25
E gjeta. Ishte për budallenjtë si i themi ne këndej  :-[
Edhe une nuk po i gjej dot mesazhet e derguara. Ku ishte ky opsion?
Titulli: Ndihme!
Postuar nga: Parloté ne 07-06-2019, 22:53:45
Hyn në mesazhet. Kur të del faqja e mesazheve aty ku shkruan DATA në të majtë është opcioni CHANGE VIEW.  Pastaj e sheh mesazhin e marë dhe të dërguar.  :)
Titulli: Ndihme me Zerin
Postuar nga: M A X ne 07-06-2019, 23:25:11
Sidoqofte nuk eshte fare intuitive keshtu si eshte tani. Do shoh ta permiresoj sapo te mundem.