Ndihme me Zerin - Meta

×
Hyrja
Profili

Ndihme me Zerin

Ndihme me Zerin

· 277 · 29540

 • Postime: 10
 • Gjinia: Femer

ne: 27-07-2006, 15:55:39
Une jam anetare e re e ketij forumi dhe si cdo gje e re eshte sfiduese. Me duhet ndihme pasi nuk mund te vendos dot avatarin tim dhe dua te zevendesoj renditjen e postimve: te rejat te jene ne fund te faqes dhe jo ne fillim. Nese eshte dicka e mundur me beni te ditur se si duhet te veproj.

Faleminderit.

Pilka
« Editimi i fundit: 07-06-2019, 23:24:31 nga M A X »

 • Postime: 1609

#1 ne: 27-07-2006, 21:46:58
U be. Mirepo po të hynit ne profilin tuaj, mund te shihni me mire ndryshimet qe mund t'i bëni: Preferencat tua personale.

 • Postime: 10
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 28-07-2006, 08:55:50
Faleminderit per ndihmen. Perseri nuk munda te vendos avatarin tim, keshtu qe po e postoj ketu, cfare kam deshire qe une te vendos.

Faleminderit.

 • Postime: 26705
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 28-07-2006, 09:02:59
U be ;)

 • Postime: 86
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 28-07-2006, 09:03:43
Dhe unë kam probleme me venien e avatarit. Pse kështu?  hmmmmm:

Mgjte mqse ofruat ndihmë, ju lutem ma vendosni pak këtë foton si avatar. Faleminderit.

 • Postime: 10
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 28-07-2006, 09:04:35
U be ;)

Shumë faleminderit. This is cool. Këtu u lejokerkan këta lloj avataresh me levizje. Me bëhet qejfi shumë :D

U, edhe nje pyetje tjeter. Eshte e mundur qe te hiqet ajo poshte nick "anetar/e". Nqs jo, nuk ka problem.  

 • Postime: 26
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 28-07-2006, 09:19:02
Edhe une nuk ve dot ne avatar nje nga fotot e mia....  

 • Postime: 26705
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 28-07-2006, 10:52:50
Avataret mund t'i vendosni dhe vete, por nuk duhet te kalojne madhesite 85x85 pixel. Nëse janë me te medhenj se këto përmasa, atëherë nuk pranohen nga forumi.

 • Postime: 86
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 28-07-2006, 13:30:30
Max, thanks per avatarin.

Pyetja tjeter eshte: Te mesazhet private mua me dalin rresht te gjitha. Psh hap nje mesazh te ri, dhe siper hapen dhe te tjerat qe kam marre me perpara. E s'marr vesh c'ndodh. U shpjegova qarte se dhe vete jam cik e konfuzuar? :D


 :engjell:

 • Postime: 1650

#9 ne: 28-07-2006, 13:35:36
Mesazhi i fundit eshte i riu. Per te dalluar kush eshte i ri apo jo ne krye te forumit para se te hidhesh tek mesazhet e reja po pate dmth te reja te tregon nje nr: PSH

MESAZHET E MIA (1)  Do te thote qe ke 1 mesazh te ri pra MP i fundit ne liste

MESAZHET E MIA (4) Do te thote ke 4 mesazhe te reja pra 4 te fundit ne liste.

PS: :P
PSS: Princesss Sophie  :P

 • Postime: 86
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 28-07-2006, 14:13:43
Ok, por kur hap njerin pse me hapen te gjitha te rreshtuara? Nuk eshte si 'andej' ku hapje nje mesazh e vetem ate lexoje pa u distraktuar nga te tjerat. Ndoshta nuk eshte ndonje problem, por si te mesohet njeriu.  :engjell:

My middle name actually, marre nga nona. :D

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 28-07-2006, 14:36:52
Sophie, eshte shume e thjesht.

Te profili e zgjedh nese mesazhet e fundit te te radhiten ne krye te faqes ose ne fund fare. ;)

 • Postime: 15
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 28-07-2006, 15:17:54
si t'u pergjigjem mesazheve?...shume i trashe paskam qene!

 • Postime: 15
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 28-07-2006, 15:26:58
A ka mundesi ket avatarin tim m'ja ndroni nje cik violinen dhe vereni ti bjeri pianos. Thx ne advance ose parapraktikisht.(ket fjalen e kam mesu te fsh) lol

 • Postime: 86
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 28-07-2006, 15:40:03
si t'u përgjigjem mesazheve?...shumë i trashe paskam qenë!

You have to have 20 postime (por jo te PDG a ku di une - dmth te jene neper tema serioze me thinks) Filloni me pyesni mua tashi se ia mora doren. :D

 • Postime: 26705
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 29-07-2006, 00:04:26
si t'u përgjigjem mesazheve?...shumë i trashe paskam qenë!

Ke ende 16 postime, keshtu qe nuk mund t'i pergjigjesh kujt.

Gjithashtu do ju keshilloja te gjitheve qe ta eksploroni profilin tuaj dhe forumin ne pergjithsi me opsionet e tij, pasi vete duhet te familjarizoheni. Eshte gjithashtu shqip dhe nuk duhet te jete e veshtire te kuptohen gjerat.

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 07-10-2006, 13:49:51
Kush mund te ma tregoje si dergohet foto me mp? Mundesisht sot  :)

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 10-10-2006, 12:53:09
Pupu asnje se ka pare postimin tim  :S

 • Postime: 3787
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 12-10-2006, 00:25:53
Kush mund te ma tregoje si dergohet foto me mp? Mundesisht sot  :)

Një mënyrë e mirë është te përdorësh ImageShack; ngarkoje foton aty dhe kopjo linkun e fundit ("Direct link to image") qe shfaqet mbas ngarkimit te fotos.

Pastaj vendose linkun ne mesazhin privat, zgjidhe/selektoje linkun dhe shtyp butonin Insert Image (Vendos Imazh). Linku do të rrethohet me një kod te posacem:Kodi img bën qe, në vend te linkut, aty te shfaqet fotoja qe ke vënë. Perdor butonin Rishiko (djathtas butonit Dergoje, poshtë kutise ku ke shkruar mesazhin) për të parë se si do të dalë fotoja ne mesazh.

Nëse fotoja është me e madhe se sa lejohet nga kodi i forumit, pamja e saj zvogelohet, si ne figuren me sipër. Por fotoja origjinale ruhet dhe atë mund ta shikosh pasi të klikosh me butonin e djathte te miut te fotoja dhe, nga menuja qe del, te zgjedhesh Save Picture As... (ne Internet Explorer) apo Save Image As... (ne Firefox) për ta ruajtur foton ne kompjuter.
« Editimi i fundit: 13-07-2007, 12:50:22 nga Syrgjyn »

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 07-11-2006, 22:31:31
pse sa here qe dua te ndryshoj avatar kjho do te thote qe duhet ti zvogeloj....po po ti zvogeloj em shume nuk duken fare pastaj.......hall i madh apo te ve vetem syrin se nuk keni ci doni pjeset e tjera thuaj :D

 • Postime: 3787
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 08-11-2006, 11:08:39
pse sa herë qe dua te ndryshoj avatar kjho do të thotë qe duhet ti zvogeloj....po po ti zvogeloj em shumë nuk duken fare pastaj.......hall i madh apo te ve vetëm syrin se nuk keni ci doni pjeset e tjera thuaj :D

Madhesia e lejueshme (gjeresi x lartesi) e avatareve eshte 85 x 115 piksel.

U bene ca ndryshime, ndaj provojini t'i vendosni vete avataret - ne rast se avatari eshte me i madh se sa 85 x 115, ai do te zvogelohet automatikisht perpara se te ruhet ne server.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 08-11-2006, 14:40:19
Mazllem e bera Mazllem ..........Thnx

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 04-12-2006, 23:06:37
PO kalendari nga eshte se nuk e shoh gje ketu.

 • Postime: 3787
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 05-12-2006, 10:12:55
PO kalendari nga është se nuk e shoh gjë këtu.

Kliko ketu: Kalendari

 • Postime: 26705
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 05-12-2006, 10:48:51
E hoqa une sepse zgjaste menune shume pasi u vendos faqja e stafit. Gjithashtu mendoja se nuk hynte ne pune. Do duhet ta ve perseri? Ka anetare qe e perdorin?

Temat e fundit