×

Sondazh

A jeni dakort te krijohet 1 nen forum ku te shprehen lirshem mendimet tona pa censure?

PO
30 (75%)
JO
10 (25%)

Numri i anetareve qe votuan: 38

Votimi i mbyllur: 28-05-2009, 00:34:50

Nen forumi - Zone e Lire - ose Zeri Pa Censure

· 220 · 10777

Nen forumi - Zone e Lire - ose Zeri Pa Censure

· 220 · 10777

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #50 ne: 28-04-2009, 11:34:36
  Po Barkafeja cfare zone eshte ???? :D
  Nuk lejohet te flitet  per sexyn aty  :P  Erlehta ideja eshte qe te hapen tema te lira jo vetem per seksin dhe te kete me liri ne te shprehur pra me lirshem e mos kete akses nga antare nen moshen 18 vjec. 

  • Postime: 7049
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #51 ne: 28-04-2009, 11:38:16
  Po si do te vertetohet mosha e tyre?. Do u dergojne maxit apo syrgjynit certifikata  :D
   

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #52 ne: 28-04-2009, 11:44:24
  si ne forumet e tjera e dashur. Antaret qe do kerkojne akses ne kete rubrike do i kerkojne akses MAX e Syrgjyn qe tju japi password per tu futur atje dhe me email ata do konfirmojne qe jane ne moshe 18 vjec e siper po qe se genjejne per moshen atehere pune e tyre nderkohe dihet mosha e antareve te vjeter (njihemi prej kohesh) qe jane dakort qe do perdorin kete rubrike.

  Me e rendesishmja eshte qe duke mos pasur password vizitoret apo antaret e rinj nuk do "skandalizohen" le te themi nga shkrimet aty dhe nderkohe jemi dhe OK me rregulloren e Zeriyt. Kshu e mendoj une gjithsesi jane vete antaret qe po e gjykojne e kush eshte pro a kunder ketij nen forumi.  :)

  • Postime: 7049
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #53 ne: 28-04-2009, 11:48:02
  Pse nuk thu do beni kerdine ju  :D
  Nejse, mbare ju vafte  :D

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #54 ne: 28-04-2009, 11:53:09
  kerdine eshte shume fjale e madhe por le te themi qe te pakten me fun dhe me pak stres ne moderime e ne te shprehur te "kujdeseshem" .

  Dicka e re eshte une them ta provojme po nuk funksionoj OK nuk eshte ndonje problem i madh.  :)

  • Postime: 4261
 • i identifikuar
  Charlie
  #55 ne: 28-04-2009, 11:56:33
  Po si do te vertetohet mosha e tyre?. Do u dergojne maxit apo syrgjynit certifikata  :D
   

  LOL

  C'me beri me qesh kjo pa e pas ne plan fare :D

  • Postime: 262
 • i identifikuar
  marsiola
  #56 ne: 28-04-2009, 12:11:20
  ja edhe vota ime

  mendoj qe emri t ejete 'zone e lire'

  nje dite te mbare te gjitheve

  nje  :perqafim

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #57 ne: 28-04-2009, 12:12:14
  faleminderit Marsiola  :perqafim

  • Postime: 7049
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #58 ne: 28-04-2009, 12:18:06
  kerdine eshte shume fjale e madhe por le te themi qe te pakten me fun dhe me pak stres ne moderime e ne te shprehur te "kujdeseshem" .

  Dicka e re eshte une them ta provojme po nuk funksionoj OK nuk eshte ndonje problem i madh.  :)

  Sigurisht qe funksionon. Per mua nuk ka problem fare.

  • Postime: 877
 • i identifikuar
  notorious
  #59 ne: 28-04-2009, 13:05:55

  shejtone mos na u hap shume ti me ke te moderoj kte nn forumin... c esht ky propozim per Aida...?

  jo se esht e keqe dreqi, po shum e turpshme per te tilla tema :d

  ja kjo elehtra sdo ishte keq... e shumta boll u shajtet per sonde do thoshte e mbaro muhabeti me kaq, po Aida-s do i duhet te hapi fjalorin per te moderuar

  shikoj qe jan tre vota kundra... ipni mendimin tuaj pse te mos hapet ky forumi i vecante e te diskutojm, mos u mcifni mbas nje vote te mcefte... jemi ne forum demokrat ktu :d

  p.s. paske votuar dhe ti mi dreamm...? che sorpreza :d

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #60 ne: 28-04-2009, 13:15:09
  sugjerim dhashe ore cte keqe ka

  po Erlehta do qe ide shume e mire dakort jam e une ose Mishel por kete ja leme MAX-it ta vendosi.

  • Postime: 6970
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  kengaime
  #61 ne: 28-04-2009, 13:49:23
  Edhe une mendoj se duhet japin mendimet e veta ata qe jane kunder.
  Postimi i Erlehtes ma kujtoi qe edhe barkafe ka qellimin e njejte dhe nuk e kuptoj se si do te vertetojne moderatoret se cfare moshe do te jete antari qe don te postoj ne kete teme.
  Te mos keqkuptohemi, nuk jam kunder nenforumit, por s'do ishte keq te sqarohemi mire se si do te jete.

  E ti notoro pse e ke kap keq me Aiden? Aida eshte nder anetaret me aktive, shume e mencur, e permbajtur dhe me kulture te larte.

  • Postime: 4261
 • i identifikuar
  Charlie
  #62 ne: 28-04-2009, 13:55:11
  Eshte gje qe nuk mund te behet per momentin mendoj une ...sepse ashtu si thoni ju mbi 18 vjeq ..mund te regjistrohet cdo kush qe ka moshen nen 18 psh dhe ta shkruan aty se i ka 30 vjeq psh kjo eshte e lehte ...per kete nuk besoj qe mund te bejn Adminat diqka....sa per me hap ate teme nuk mendoj qe eshte ide e mire per nje arsye ...sepse ka thene MAX edhe me heret dhe shkruan edhe ne rregullore ...qe ne kete forum nuk lejohet shum pornografi e tepruar ...dhe ne ate teme mendoj qe do te thyhet kjo pik :)

  MAX e hapi para ca ditesh nje nen forum tek Dashuria dhe Seksi qe quhet Edukata Seksuale ...aty mund te futen ca tema qe i hapni i cik me cenzure por ju tha qe nuk lejohet pornografi ...kaq ka mund te bej per momentin besoj qe e kuptoni edhe ju kete gje ;)

  • Postime: 877
 • i identifikuar
  notorious
  #63 ne: 28-04-2009, 13:59:05

  kengajote... dhe un kam shum respekt per Aida, besoj e din dhe ajo... se perndryshe sdo e permendja fare
  por problemi esht se ka shum kulture, e faktikisht ne te tilla biseda kultura vlen zero

  jemi ktu thjesht per tu argetuar... e c do njeri argetohet si te kete qefin

  ka plot tema ku mund te diskutojm me seriozitetin e duhur, sdo ishte keq per forumin tone te kemi dhe hapsiren tone

  se po bohemi lomsh ktu... personalisht un do mundohem te hap tema serioze problem tjeter pastaj nese muhabeti degjenerohet :d

  • Postime: 18285
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  ßåßy ღ
  #64 ne: 28-04-2009, 14:06:44
  Une votova...por kundra.

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #65 ne: 28-04-2009, 14:08:05
  Dhe te dashuria e seksi nuk lejohen te hyjne me lexu minorenat por ce do qe dhe hyjne ne fakt, duke pasur kete nenforum me password kjo gje evitohet me shume te pakten pra eshte per 1 grup te caktuar antaresh.

  Ideja e nenforumit Zone e lire nuk eshte pornografike por tema nga me te ndryshmet sipas deshires se antareve. Ska ngel me u be pornografia ketu e as eshte qellimi im fare kjo gje mos e shtremberoni idene fillestare. Ska te beje fare me Edukaten Seksuale ky nen forum por me hapesire me shume per te folur lirshem e me thene mendimet pa censure, pra imazhi i Zeriyt te bar kafe e te forumet e tjera ngelet i pacenuar dhe te ky nenforum me password mund te flitet me lirshem e hapur.

  Per punen e vertetimit te moshes une sdi cte them Kenga por di qe ne forume te tjera egziston si opsion besoj do kete ndonje mundesi te behet e ketu.

  Spo zgjatem me  por po them te njejten gje si me pare po qe se eshte e mundur te krijohet OK po qe se nuk eshte s eshte ndonje problem i madh. Deri tani votimi eshte 15 veta pro e 4 kunder le te presim e te shohim.

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #66 ne: 28-04-2009, 14:11:34
  Dhe dicka ata qe sduan te hyjne ne kete nenforum le te mos hyjne eshte zgjedhja e gjithesecilit te postoje ku te doje Zeri Yt ka hapesire e vend per te gjithe.

  • Postime: 877
 • i identifikuar
  notorious
  #67 ne: 28-04-2009, 14:14:02
  ore njerez... jeni keqkuptuar ju me kte moshen, nuk esht se do dalim pa breke aty, thjeshte do diskutojm aktualitet e dites, thjeshte sdo kete tema te tipit kush do te jete postuesi para apo pas meje e budalliqe te tjera

  ju qe mereni me mirembajtjen e forumit... e sju a ndje te mereni me ne, meruni me antaret e rinj qe regjistrohen nga dita ne dite

  duke ju futur ne mp ti ipni mireseardhjen pse jo... ti hapni dhe teme per regjistrimin

  kshu pra charli...

  • Postime: 2649
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Oqeani
  #68 ne: 28-04-2009, 14:19:29
  Me duket se eshte ekzagjeruar pak kjo teme.Mendoj qe nuk ka nevoj qe te diskutohet kaq shume.Eshte nje ide qe iu pelqen shumices se forumisteve edhe kaq,,Shume mire e ceku Shejtanja,,atyre qe nuk u pelqen nuk i detyron askush me zor te futen,edhe aq me teper nuk shoh asgje qe mund tiu pengoj te tjereve ky nenforum..kaq kisha

  • Postime: 4261
 • i identifikuar
  Charlie
  #69 ne: 28-04-2009, 14:21:05
  ore njerez... jeni keqkuptuar ju me kte moshen, nuk esht se do dalim pa breke aty, thjeshte do diskutojm aktualitet e dites, thjeshte sdo kete tema te tipit kush do te jete postuesi para apo pas meje e budalliqe te tjera  kshu pra charli...

  Per kete qe thua ti u hap nje nenforum qe quhet Edukata Seksuale ;)

  • Postime: 6970
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  kengaime
  #70 ne: 28-04-2009, 14:21:33
  Tani mire e the noto, se as une s'e mendoj kete nenforum si pornografik dhe se ketu do te kene vend vetem ata qe s'kan kulture......sic e the pak me lart.
  Pastaj as s'kemi nevoje te japim emra per ke eshte dhe per ke jo, secili e gjen veten ne ato tema qe i pelqejne.

  Me falni qe po e zgjas, por per qellim te sqarimeve me te plota e kam dhe nje pytje: pse pa censure? Cfare kuptimi do te kete kjo ne kete nenforum?

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #71 ne: 28-04-2009, 14:23:53
  Me duket se eshte ekzagjeruar pak kjo teme.Mendoj qe nuk ka nevoj qe te diskutohet kaq shume.Eshte nje ide qe iu pelqen shumices se forumisteve edhe kaq,,Shume mire e ceku Shejtanja,,atyre qe nuk u pelqen nuk i detyron askush me zor te futen,edhe aq me teper nuk shoh asgje qe mund tiu pengoj te tjereve ky nenforum..kaq kisha

  kjo eshte ideja ata qe duan te postojne te ky nenforum OK ata qe sduan le mos hyjne shume e thjeshte. Le te postojne te temat e tjera.

  • Postime: 877
 • i identifikuar
  notorious
  #72 ne: 28-04-2009, 14:32:19

  e thjeshte fare kengajote...

  ja se po mar nje shembull banal, ne qoftese charli do me boj injorantin me vetedije ashtu sic po e bo dhe ktu pra 5 shkrime nje pytje koti, ktu ska se si tja them boll charlie se me cave trapin atje ja them dhe ja sqaroj

  pra e mora si shembull

  • Postime: 1300
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  PochoLoca
  #73 ne: 28-04-2009, 14:36:22
  Interesante ideja juaj Shejtane dhe jam dakort ;)

  sa per titullin mendoj per alternativen e trete  :)

  • Postime: 7049
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #74 ne: 28-04-2009, 14:38:50
  Kenga ne kete nenforum qe mendohet te hapet, sigurisht qe do te marin pjese ata anetare qe " u bejne balle" bisedave te llojit te ndryshem, qe mesa kam kuptuar une nuk behet fjale vetem per seks. por edhe per politike, kulture sport te shoqeruara me bum sharje ndaj sales, celjetes por jo ndaj antareve  :P ehh mendohet te mos kete moderim te plote, (se  nje cicke do kete)

  Po shtoj dicka. per sexin e kam  :D
  Ne forum jane hapur shume tema rreth seksit qe me te vertete jane tema qe u perkasin forumeve pornografike. Disa jane mbyllur e disa jane lejuar.
  Nuk besoj se pretendohet nje lirshmeri e sigurt( ne drejtim te sexii e kam) ne kete nenforum   :D Dicka private duhet
  Mos harroni rregulloren


  Ndersa per emrin jam kunder "Zone e Lire" se na fusni ne sherr me Arjanin :D