×

Problem me forumin!

· 672 · 35780

Problem me forumin!

· 672 · 35780

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #100 ne: 31-10-2008, 13:51:39
  1. Cfare shfletuesi (browser) perdor Zuzuna dhe cfare versioni? Versioni i plote shfaqet te menuja Help --> About e shfletuesit.

  2. E ka provuar me shfletues te tjere?

  3. E ka provuar nga kompjutera te tjere?

  4. A ka ndonje firewall apo program tjeter privacie te instaluar ne kompjuter? Nese po, cilin/cilet?

  5. Po te doje, te me shkruaje nje e-mail nga adresa qe ka perdorur ketu per regjistrimin. Adresa ime eshte si e te gjithe stafit, dmth emri im @ zeriyt.com

  • Postime: 1007
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Stefi
  #101 ne: 12-11-2008, 14:42:24
  Heeeeeeeeeeej syrgjyn cfare ka forumi sot ? (?) nuk postojme dot, kaq i renduar eshte serveri (?)

  Do na e rregullosh apo si e ke hallin LOL

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #102 ne: 12-11-2008, 19:47:52
  Heeeeeeeeeeej syrgjyn çfarë ka forumi sot ? (?) nuk postojmë dot, kaq i renduar është serveri (?)

  Po ketu si postove?

  Do na e rregullosh apo si e ke hallin LOL

  Hudh paret :D

  Shikoje edhe njehere dhe na thuaj.

  • Postime: 1007
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Stefi
  #103 ne: 13-11-2008, 09:43:05
  Po këtu si postove?

  Hudh paret :D

  Shikoje edhe njëherë dhe na thuaj.

  Syrgjyn postova duke provua 5 here ore ;)

  Pupupu cbehet këtu ore aman çdo gjë me Lekë ne dorë LOL xhentilesa ka marrë fund LOL

  • Postime: 27105
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #104 ne: 14-11-2008, 10:46:29
  Kam 1 jave qe skam hyre ne forum, po shume i shpejt me duket, ndoshta e ka rregulluar Syrgjyni problemin.

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #105 ne: 14-11-2008, 14:26:47
  Bera ca permiresime dje.

  Berni, u be kohe pa u pare. :)

  • Postime: 1007
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Stefi
  #106 ne: 18-11-2008, 17:00:48
  Hej syrgjo eshte zmadhuar gjë shkrimi këtu ? apo me bëjnë mua sytë nga lodhja LOL

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #107 ne: 19-11-2008, 23:22:38
  Hej syrgjo është zmadhuar gjë shkrimi këtu ? apo me bëjnë mua sytë nga lodhja LOL

  Nuk eshte zmadhuar gje ketu. Shikoje edhe njehere pasi te kesh bere disa ore gjume... nese akoma del shkrimi i madh, shiko nese kjo ndodh edhe ne faqe te tjera.

  • Postime: 1007
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Stefi
  #108 ne: 20-11-2008, 08:16:36
  Syrgjo miremengjes :perqafim ej yll nje dite te mbare te uroj si fillin, kurse si mbarim me eshte zmadhuar shkrimi edhe ne faqe te tjera mua (?) nga me vjen kjo ?

  Ciao gjithe te mirat.

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #109 ne: 20-11-2008, 08:41:59
  Syrgjo miremengjes :perqafim ej yll një ditë te mbarë te uroj si fillin, kurse si mbarim me është zmadhuar shkrimi edhe ne faqe te tjera mua (?) nga më vjen kjo ?

  Ciao gjithë te mirat.

  Falemnderit, edhe une te uroj nje dite fantastike!

  Cilin shfletues perdor? Ne Firefox mjafton te shtypesh Ctrl+0 (zero) ne tastiere; ose, ne menune View zgjidh Zoom --> Reset.

  Ne Internet Explorer 6 ose 7 zgjidh Text Size --> Medium nga menuja View (shtyp tasten Alt qe te shfaqet rreshti i menuve). Ne Internet Explorer 7, shiko gjithashtu ne cepin poshte djathtas te dritares dhe duhet te jete aty nje numer me perqindje -- zgjidh 100%.

  Ne Opera 9 dhe ne Safari, ashtu si ne Firefox, mund te perdoresh Ctrl+0.

  P.S. Mos harro kafen te vendi :D

  • Postime: 1007
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Stefi
  #110 ne: 20-11-2008, 08:55:11
  Falemnderit, edhe unë te uroj një ditë fantastike!

  Cilin shfletues perdor? Ne Firefox mjafton te shtypesh Ctrl+0 (zero) ne tastiere; ose, ne menune View zgjidh Zoom --> Reset.

  Ne Internet Explorer 6 ose 7 zgjidh Text Size --> Medium nga menuja View (shtyp tasten Alt qe te shfaqet rreshti i menuve). Ne Internet Explorer 7, shiko gjithashtu ne cepin poshte djathtas te dritares dhe duhet te jetë aty një numer me perqindje -- zgjidh 100%.

  Ne Opera 9 dhe ne Safari, ashtu si ne Firefox, mund te përdorësh Ctrl+0.

  P.S. Mos harro kafen te vendi :D

  E rregullova Syrgjo rrofsh :perqafim

  Ps: Kafen e ke gati shko pije do te ftohet :D

  • Postime: 4215
 • i identifikuar
  Charlie
  #111 ne: 16-01-2009, 23:56:33
  A ben te ma hiqni nga syte kete bore se eshte ka me pengon :D

  Nese ka mundesi kuptohet

  • Postime: 12738
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #112 ne: 17-01-2009, 00:49:14
  ore a behet me i shpejte ky forumi se me plaku ketu LOL....apo e ka fajin net-i im???

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #113 ne: 17-01-2009, 13:24:38
  A ben te ma hiqni nga syte kete bore se eshte ka me pengon :D

  Nese ka mundesi kuptohet

  Sigurisht qe ka mundesi, por mendojme ta leme deri ne fund te janarit.

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #114 ne: 17-01-2009, 13:25:28
  ore a behet me i shpejte ky forumi se me plaku ketu LOL....apo e ka fajin net-i im???

  Do ta bejme me te shpejte, se shpejti.

  • Postime: 4215
 • i identifikuar
  Charlie
  #115 ne: 17-01-2009, 23:56:17
  Sigurisht qe ka mundesi, por mendojme ta leme deri ne fund te janarit.

  Per me teper edhe po me bllokon PC-ja me keto topa bore

  • Postime: 3080
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Aida
  #116 ne: 18-01-2009, 13:53:32
  Per me teper edhe po me bllokon PC-ja me keto topa bore

  Hapi syte mire o Lio se sjan "topa bore" po "fjolla bore" ! :P

  Mos ri shume para monitorit se nga rrezatimet e teperta nashta te duken pastaj sikur fluturojne dardaleca.  LOL

  Pas fjollave do te fluturojne zemrat (valentini) pastaj lepurushat (per pashket) e keshtu me rradhe... :D

  Keshtu qe, hidhe pc-ne nga dritarja ti! :D  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #117 ne: 18-01-2009, 13:58:23
  Pas fjollave do te fluturojne zemrat (valentini) pastaj lepurushat (per pashket) e keshtu me rradhe... :D

  Po per Kurban Bajramin cfare do te fluturojne? :D

  • Postime: 4215
 • i identifikuar
  Charlie
  #118 ne: 19-01-2009, 11:14:45
  Per kurban Bajramin le te fluturoj Dashi :D :D

  • Postime: 12325
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #119 ne: 19-01-2009, 11:31:10
  me ndihmoni dot kam probleme me forumin sa bej te postoj dicka me ben logout nuk e kuptoj se pse...

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #120 ne: 20-01-2009, 07:15:56
  me ndihmoni dot kam probleme me forumin sa bej te postoj dicka me ben logout nuk e kuptoj se pse...

  E ke provuar nga kompjuter tjeter?

  • Postime: 12325
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #121 ne: 20-01-2009, 09:48:18
  pershendetje Syrgjyn.... faktikisht problemi me ndodh vetem te kompjuteri i zyres nga shpia nuk pata probleme.... cfare me keshillon te bej. thnx

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #122 ne: 20-01-2009, 09:58:20
  pershendetje Syrgjyn.... faktikisht problemi me ndodh vetem te kompjuteri i zyres nga shpia nuk pata probleme.... cfare me keshillon te bej. thnx

  Ka antivirus dhe/ose firewall te instaluar te kompjuteri i zyres? Per shembull McAfee, Norton, ZoneAlarm apo ndonje tjeter?

  • Postime: 12325
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Shej
  #123 ne: 20-01-2009, 13:43:49
  PO KAM KASPERSKY ANTI - VIRUS 7.0.0.119

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #124 ne: 30-01-2009, 09:34:09
  PO KAM KASPERSKY ANTI - VIRUS 7.0.0.119

  Vazhdon akoma ky problem?