×

Problem me forumin!

· 672 · 36294

Problem me forumin!

· 672 · 36294

 • Postime: 3785
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #150 ne: 05-02-2009, 11:42:05
  Ju qe keni probleme duhet te dilni (logout) nga forumi, te fshini te gjitha cookies dhe Temporary Internet Files ne Internet Explorer (Cache dhe Cookies nese perdorni Firefox). Pastaj ristartoni kompjuterin dhe hyni prape ne forum.

  Me thoni nese ecen kjo. :)

  Mishel, cfare shfletuesi perdor ti, Internet Explorer 7? E ke provuar me Firefox ose me Opera? (Opera eshte me i shpejti nga te gjithe.)

  Ka mundesi qe problemi te jete te fjollat e bores qe perdorim te Komuniteti. Hyr ne forume te tjera ketu te ZY dhe shiko si ecen aty.

  • Postime: 4224
 • i identifikuar
  Charlie
  #151 ne: 05-02-2009, 11:45:51
  Une Firefox perdori Syrgjyn qe nga fillimi ;)


  p.s Edhe nje problem e kam une se shume veshtire e kam qe te ja bej logg out ;) shume me veshtersi behet log out

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #152 ne: 05-02-2009, 12:08:33
  Ju qe keni probleme duhet te dilni (logout) nga forumi, te fshini te gjitha cookies dhe Temporary Internet Files ne Internet Explorer (Cache dhe Cookies nese perdorni Firefox). Pastaj ristartoni kompjuterin dhe hyni prape ne forum.

  Me thoni nese ecen kjo. :)

  Mishel, cfare shfletuesi perdor ti, Internet Explorer 7? E ke provuar me Firefox ose me Opera? (Opera eshte me i shpejti nga te gjithe.)

  Ka mundesi qe problemi te jete te fjollat e bores qe perdorim te Komuniteti. Hyr ne forume te tjera ketu te ZY dhe shiko si ecen aty.

  une perdor Mozillen. keto qe thua ti i kam bere te tera (cookies) ja fshi gjithnje.

  ne fillim ia vija Modemit GPRS qe perdor, kur nderkohe ne forume te tjera nuk me ndodhte ky problem. vetem tek zeri yt.

  gjithsesi e shoh qe edhe nga puna ndodhe te jete i avashte edhe pse perdorim ADSL qe eshte goxha i shpejte dhe tek ne eshte prioritet duke qene se aplikim e kemi ne baze te Netit.

  nejse

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #153 ne: 05-02-2009, 12:20:18
  nderkohe ne forume te tjera nuk me ndodhte ky problem. vetem tek zeri yt.

  Zeri YT! ka 12 nenforume dhe Komuniteti eshte nje prej tyre. Hyr te Politika apo Muzika dhe shiko si ecen aty.

  Ose, ne Mozilla Firefox shko te Tools --> Options, shko te faqja Content, hiq (fshi) "Enable JavaScript" dhe OK, pastaj ristartoje FF dhe provoje prape. Kjo sa per prove -- plot faqe kane nevoje per Javascript qe te punojne mire; pasi ta provosh si ecen, aktivizoje prape JavaScript.

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #154 ne: 05-02-2009, 12:21:32
  ok do ta provoj kur ta lidh nga shtepia. Thanks  :perqafim

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #155 ne: 05-02-2009, 12:25:20
  ok do ta provoj kur ta lidh nga shtepia. Thanks  :perqafim

  S'ka perse. :) Pasi ta provosh, me thuaj si ecen.

  • Postime: 1007
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Stefi
  #156 ne: 05-02-2009, 14:01:16
  Syrgjo e tha dhe Lio problemi qendron se nuk mund te besh logaut kur te shfaqet ky problem ;)

  Une tani e paskem ne rregull, nuk e di bera shume eksperimente dhe si perfundim nuk e kuptova kush prej tyre dha rezultatin e duhur :D

  Nejse e rendesishme eshte qe u rregullua apo jo :D jo per gje po nuk do rrinit dot pa mua juve LOL

  Ju push te gjitheve ju keni dhene mendimet e juaja per te me ndihmuar :puth

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #157 ne: 05-02-2009, 14:02:34
  dil ne kafja cepit ti ate bej.... :D

  • Postime: 1007
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Stefi
  #158 ne: 05-02-2009, 14:03:15
  Hhahahaha po po ja tani ;)

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #159 ne: 05-02-2009, 14:11:58
  dil ne kafja cepit ti ate bej.... :D

  E mbeshtes plotesisht kete parafolesen! :D

  Jo per gje, po nuk kerkojme shume ne... nje kafe na del e na tepron. ;)

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #160 ne: 05-02-2009, 14:17:21
  instalova Operan Syrgjo....te shohim si do punoj....u bera me tre palo internete....eh pike e zeze

  • Postime: 159
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  besimtare
  #161 ne: 06-02-2009, 00:02:53
  Pershendetje!
  Nuk arrij dot te ndryshoj fotot e profilit tim... :(
  Pasi klikoj ruaj me hapet nje faqe e bardhe me adresen e zeriyt e qe poshte majtas thote fine...
  Si duhet te veproj?

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #162 ne: 06-02-2009, 10:10:10
  Syrgjo hic asgje nuk zgjidha as me metoden e operes apo heqjen e Javes....

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #163 ne: 06-02-2009, 12:30:11
  Syrgjo hic asgje nuk zgjidha as me metoden e operes apo heqjen e Javes....

  Zeri YT! ka 12 nenforume dhe Komuniteti eshte nje prej tyre. Hyr te Politika apo Muzika dhe shiko si ecen aty.

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #164 ne: 06-02-2009, 12:47:46
  hyra de hyra...njesoj ishte per te tere...me fal qe sta kam nenvizu/// :D

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #165 ne: 06-02-2009, 12:54:27
  hyra de hyra...njesoj ishte per te tere...me fal qe sta kam nenvizu/// :D

  Vonesat te ndodhin vetem nga shtepia, apo edhe nga puna?

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #166 ne: 06-02-2009, 12:54:58
  Pershendetje!
  Nuk arrij dot te ndryshoj fotot e profilit tim... :(
  Pasi klikoj ruaj me hapet nje faqe e bardhe me adresen e zeriyt e qe poshte majtas thote fine...
  Si duhet te veproj?

  Po tani?

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #167 ne: 06-02-2009, 13:29:24
  Vonesat te ndodhin vetem nga shtepia, apo edhe nga puna?


  Syrgjyn me gjithe respektin po te lutem shume jei i cike me shume rendesi fjaleve kur i shkruaj une ...ne mos varja fare...

  e kam sqaruar so ceshtje. sorry

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #168 ne: 06-02-2009, 13:52:10
  Syrgjyn me gjithe respektin po te lutem shume jei i cike me shume rendesi fjaleve kur i shkruaj une ...ne mos varja fare...

  Njehere ke shkruar qe nga puna eshte me mire se ne shtepi, ndersa me pas ke shkruar qe edhe nga puna ke probleme.

  Ne Mozilla, ti hoqe Java apo JavaScript? Keto te dyja nuk kane lidhje me njera-tjetren; ti duhet te heqesh JavaScript.

  Mund te kete te beje fakti qe ZY eshte hostuar ne Amerike; ne pergjithesi, faqet e hostuara ne Amerike vonojne me shume per t'u hapur, ne krahasim me ato ne Gjermani apo ne Itali.


  Bej kete: Hap Command Prompt nga Start -> All Programs -> Accessories dhe shtyp kete komande:
  Kodi: [Zgjidh]
  ping zeriyt.com > c:\test_zeriyt.txtdhe Enter. Po keshtu edhe:
  Kodi: [Zgjidh]
  tracert zeriyt.com >> c:\test_zeriyt.txt
  Hap Windows Explorer, shko te C: dhe aty duhet te shohesh test_zeriyt.txt; kopjoje permbajtjen dhe ma nis me MP.

  Beji te dyja komandat edhe per ndonje forum tjeter qe hapet shpejt (zevendeso test_zeriyt.txt me test_tjeter.txt te komandat) dhe ma nis edhe kete.

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #169 ne: 06-02-2009, 13:58:17
  perpara se ta bej kete me thuaj se mos le gjurme sepse e kam laptopin e punes ....

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #170 ne: 06-02-2009, 14:02:26
  perpara se ta bej kete me thuaj se mos le gjurme sepse e kam laptopin e punes ....

  Pasi te me nisesh permbajtjen e test_zeriyt.txt dhe test_tjeter.txt, fshiji keto te dyja nga laptopi.

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #171 ne: 06-02-2009, 14:17:12
  Bej kete: Hap Command Prompt nga Start -> All Programs -> Accessories dhe shtyp kete komande: ketu mos duhet me hy me nai sen tjeter psh Command prompt a ku di cfare??????
  Kodi:
  ping zeriyt.com > c:\test_zeriyt.txt
  dhe Enter. Po keshtu edhe:
  Kodi:
  tracert zeriyt.com >> c:\test_zeriyt.txt

  Hap Windows Explorer, shko te C: dhe aty duhet te shohesh test_zeriyt.txt; kopjoje permbajtjen dhe ma nis me MP.

  Beji te dyja komandat edhe per ndonje forum tjeter qe hapet shpejt (zevendeso test_zeriyt.txt me test_tjeter.txt te komandat) dhe ma nis edhe kete.

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #172 ne: 06-02-2009, 14:20:19
  Bej kete: Hap Command Prompt nga Start -> All Programs -> Accessories dhe shtyp kete komande: ketu mos duhet me hy me nai sen tjeter psh Command prompt a ku di cfare??????

  Po. Start -> All Programs -> Accessories -> Command Prompt.

  • Postime: 12746
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #173 ne: 06-02-2009, 14:27:34
  syrgjo nuk me del gje se si ve dot as ketu se me dalin te dhenat e mia

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #174 ne: 06-02-2009, 14:29:39
  syrgjo nuk me del gje se si ve dot as ketu se me dalin te dhenat e mia

  Nuk del gje aty, sepse rezultatet shkruhen direkt te ato skedaret (files), jo ne ekran.

  E di qe tracert mund te nxjerre te dhena disi private, prandaj te thashe te m'i nisje me MP. Fundja lere fare tracert, bej vetem ping.
   

  Kam problem me mesazhet..

  Nisur nga ZUZUNA

  Postimi i fundit 12-06-2008, 14:09:39
  nga mishel
  Problem shpejtesie...

  Nisur nga ·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡

  Postimi i fundit 04-10-2010, 12:23:36
  nga ·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡
  Problem me emailin e pranimit

  Nisur nga Veptima

  Postimi i fundit 07-03-2013, 16:59:38
  nga Kisss