×

Problem me forumin!

· 672 · 35782

Problem me forumin!

· 672 · 35782
 • i identifikuar
  Capkenja
  #25 ne: 22-02-2007, 17:31:26
  Rrofsh per sqarimin !

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #26 ne: 22-02-2007, 18:03:06
  Këto probleme besojme se do të rregullohen kur te kalojmë ne versionin e ri.

  prap version te ri do kemi???????

  ju lutemi qe te pakten mos na e mbyllni per dy muaj si u be vitin e kaluar, sa na fiket deren na bete me ulcer me zore :D :D

  • Postime: 6729
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #27 ne: 22-02-2007, 20:47:50
  prap version të ri do kemi???????

  ju lutemi qe te paktën mos na e mbyllni për dy muaj si u be vitin e kaluar, sa na fiket deren na bëtë me ulcer me zore :D :D


  LOL je i madh Beri LOL

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #28 ne: 23-02-2007, 00:15:33
  prap version të ri do kemi???????

  ju lutemi qe te paktën mos na e mbyllni për dy muaj si u be vitin e kaluar, sa na fiket deren na bëtë me ulcer me zore :D :D

  Jo jo nuk do kete aq ndryshime radikale. E vetmja gje qe do vihet re tek anetaret dhe vizitoret do jete vetem shpejtsia (te pakten shpresohet) me te cilen do te hapet faqja dhe ndonje gje e vogel tek portali. Asgje me shume.

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #29 ne: 23-02-2007, 07:25:54
  prap version të ri do kemi???????

  ju lutemi qe te paktën mos na e mbyllni për dy muaj si u be vitin e kaluar, sa na fiket deren na bëtë me ulcer me zore :D :D

  NUK do te mbyllet per dy muaj, por e shumta per disa dite. Aktualisht po bejme testime ne server tjeter.

  Po mbajme dokumentacion dhe po zgjidhim nje pas nje te gjitha problemet dhe veshtiresite qe dalin gjate testimeve.

  Do te ruhet pamja e tanishme, e cila eshte kthyer gati plotesisht per sistemin e ri (ne serverin e testimeve).

  Per sa i perket performances: portali i ri Zëri YT! do ta ngarkoje serverin me pak se portali i tanishem. Gjithashtu do te kryejme optimizime te metejshme qe performanca te rritet akoma me shume.

  Kuptohet, do te ruhen te gjitha informacionet: anetaret, postimet, mesazhet personale, avataret etj.

  • Postime: 4215
 • i identifikuar
  Charlie
  #30 ne: 23-02-2007, 21:03:10
  edhe mua  me shum veshtersi me  hapet  faqja e Zeri YT ...tjerat faqe me  hapen  shum  shpejt vetem kjo  me  hapet shum ngadal  :) nganjehere nuk me  hapet fare  :D
 • i identifikuar
  Capkenja
  #31 ne: 27-02-2007, 10:34:32
  Ama se u cmendem kur hyj ne forum lus zotit mos te krijohen gjera te tilla,,Lio dhe mua me eshte ngadalesuar se di pse?Ja hedh fajin PC gjithmone po mesa duket nuk qenka tek une problemi !

  • Postime: 1210
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  albnobody
  #32 ne: 28-08-2007, 22:19:25
  Me ka rene ne sy qe disa fjale...ne mos dhe fjali te cilat jane ekspozuar ne shkrimet e mia,s`i kam shkruar une!
  Ka nje mundesi te tille?

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #33 ne: 28-08-2007, 23:38:18
  Ku dhe cfare konkretisht?

  • Postime: 670
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Terenc
  #34 ne: 29-08-2007, 16:32:36
  Më ka rënë ne sy qe disa fjale...ne mos dhe fjali te cilat janë ekspozuar ne shkrimet e mia,s`i kam shkruar unë!
  Ka një mundësi te tillë?

  Atehere 2 gjera kan mundesi.
  1. Nje nga stafi ta ket modifikuar ate. (qe nuk behet fjale vec nqs ka fyerje, sharje etj etj).
  2. Nqs ju e keni len login zeriyt.com ne nje pc tjeter (publik) dhe e kan perdorur ate me emrin tend. Se ndryshe ska mundesi. Por ben mire te tregosh se ku jane ato fjali qe  thua nuk i keni shkruar ju.

  • Postime: 1210
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  albnobody
  #35 ne: 13-09-2007, 16:11:11
  Atëherë 2 gjëra kan mundësi.
  1. Një nga stafi ta ket modifikuar atë. (qe nuk bëhet fjale veç n.q.s. ka fyerje, sharje etj etj).
  2. N.q.s. ju e keni len login zeriyt.com ne një pc tjetër (publik) dhe e kan perdorur atë me emrin tënd. Se ndryshe s'ka mundësi. Por bën mirë të tregosh se ku janë ato fjali qe  thua nuk i keni shkruar ju.
  Do perpiqem ta gjej postimin ku diku kam shkruar per Sterjo Spassen dhe Romanin e tij "Pse".Ketu pa asnje fyerje as ofendim duke cituar ate,fjalet me kane dale ndryshe nga sa i shkruaja!Do i kethehem  kesaj pune por jam i zene se paku edhe dy muaj dhe shume pak kohe kam per shoqerimin me juve ne Forum.Stihikisht i pergjigjem vetem ndonje reagimi te nxehte  dhe te domosdoshem  nese kam ndonje kundershtim te padurueshem,por jo me shume.
  Nderime Enveri!
 • i identifikuar
  Emira
  #36 ne: 17-09-2007, 14:32:31
  Njatjeta!

  kisha hapur nje rubrike pardje me titullin: Ndihme.... tek Bisedat shoqerore dhe s´po e gjej me. A jam verbuar nga syte a c´po ndodh;-?

  Flm per nje pergjigje.

  tung!
  emira

  • Postime: 27105
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #37 ne: 17-09-2007, 15:21:31
  Njatjeta!

  kisha hapur një rubrike pardje me titullin: Ndihmë.... tek Bisedat shoqërore dhe s´po e gjej me. A jam verbuar nga sytë a c´po ndodh;-?

  Flm për një përgjigje.

  tung!
  emira

  E kanë Levizur Adminat dhe e kanë çuar te një rubrike tjetër,kliko linkun e mëposhtëëm.Dhe hap rubriken Kerkoj Ndihme se aty e ke temen

  http://www.zeriyt.com/informatike.html

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #38 ne: 19-09-2007, 23:21:43
  E kanë Levizur Adminat dhe e kanë çuar te një rubrike tjetër,kliko linkun e mëposhtëëëm.Dhe hap rubrikën Kërkojë Ndihmë se aty e ke temën

  http://www.zeriyt.com/informatike.html

  Une e kam fajin... :-[ Meqe tema ishte per aparatura elektronike, e cova te rubrika "Kërkoj Ndihmë" ne Forumin Informatik.

  • Postime: 5966
 • i identifikuar
  SmiLey
  #39 ne: 06-10-2007, 19:58:00
  Nese eshte e mundur, do deshiroja te dija se perse nuk mund te bejme "reply" ne disa rubrika nga celulari. Me ka qelluar nja dy here qe kam dashur te shkruaj dicka ne nja dy tema tek Biseda Shoqerore por dhe sot tek Rinia Shqiptare dhe nuk mundesha :S
  Kur shkruaja postin dhe klikoja tek "post" tab, me dilte pastaj mesazhi duke me thene qe nuk jam e lejuar te postoj aty... dhe pastaj me thoshte qe ose te regjistroja account-in tim aty ose te log-oja. Por une isha already e loguar hmmmmm:
  Pastaj ne temat e barkafese shkruaj nga celulari, perse jo ne te tjerat (?)
  Mund te me shpjegoj dikush perse-n? Ju flm :)

  • Postime: 1209
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  chekevara
  #40 ne: 11-10-2007, 13:57:16
  sa here qe ne forum jane te lidhur me shume se 15-20 persona, behet shume i ngadalte, nga njehere ma ben te pamundur....

  eshte faji i kompiutrit tim(eshte pak i vjeter), apo i forumit?????
  pershendetje....

  • Postime: 6729
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #41 ne: 11-10-2007, 17:09:21
  Cheke vellai tek une eshte i shpejt fare,
  ka 21 anetare e mbi dyqind vizitore  :D

  • Postime: 1209
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  chekevara
  #42 ne: 12-10-2007, 12:06:32
  faliminderit Erlehta! ma mbushe mendjen se e ka fajin ky"prehistoriku" im...... :D

  • Postime: 3080
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Aida
  #43 ne: 13-10-2007, 22:57:02
  Mire Erlehte qe ku parapraku ka nje "prehistorik" (:D) dhe i ben telashe. Po cte them une athere?

  Une kam dy PC-ja ne banese, njera eshte "prehistorik" (tek dhoma vajzes) por tjetri eshte tek dhoma e punes e shokut. Jo vetem qe ndonjehere me hapen teper ngadal faqet, po edhe shpesh me del faqja bardhe, si dikur kur kishim probleme me serverin. (?)
  Nga puna e njejta gje. (?)

  Tash lidhjen e kam shume te mire dmth faqet tjera me hapen pa problem.
  Chekevara, ti ke probleme kur lidhesh me faqet tjera?

  • Postime: 876
 • i identifikuar
  notorious
  #44 ne: 14-10-2007, 17:10:36
  dhe un po konstaktoj probleme në forum... nga më të ndryshmet

  kamvështirsi postimi...

  postoj në një temë dhe shkrimi smë duket... po të klikoj në të njëjtën tem e shikoj shkrimin të fundit

  zakonisht PM-të i kançeloj direk... sot shikoj që kam 7 mesage klikoj por e kam bosh

  e njëjta më ndodh vazhdimisht...

  po punoni në forum apo keni probleme...?

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #45 ne: 14-10-2007, 19:36:14
  Nga shenjat qe me thua duhet te kesh probleme me shfletuesin (browser-in). Shiko te fshish cookies dhe offline files.

  • Postime: 876
 • i identifikuar
  notorious
  #46 ne: 14-10-2007, 21:52:17
  e si ti fshijë cookies e kto file ofline... që spo di ku jan...? MAX

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #47 ne: 15-10-2007, 00:13:24
  Nuk e di se cfare shfletuesi perdor dhe ne cfare gjuhe e ke ate, por nese e ke internet Explorer atehere duhet te shkosh tek "Extras" dhe me pas tek "Internet Options" e nga aty sheh vete se ku mund te fshish ato qe thane.
  Sidoqofte IE ta shpif. Une do te sugjeroja te perdorje Firefox. Ndoshta ne fillim mund te duket i bezdisshem sepse nuk je i familjarizuar, por shume shpejt mesohesh dhe kupton se Firefox eshte shume me praktik dhe me i mire se IE.
  FF gjendet ketu: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/

  • Postime: 876
 • i identifikuar
  notorious
  #48 ne: 15-10-2007, 23:15:02
  un internet ex. e kam të instaluar në pocket

  dhe deri kur ta kuptoj mirë si funksionon ktë do mbaj... ti më dhe një ndihmë jo t'vogël sepse sapo kancelova 2.876.744.001 file :d

  Grazie... M A X

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #49 ne: 16-10-2007, 01:12:37