×
Hyrja
Profili

Problem shpejtesie...

Problem shpejtesie...

· 11 · 1215

 • Postime: 411
 • Gjinia: Femer
·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡
ne: 01-10-2010, 16:02:24
Kam vene re qe ky forum nuk ka shpejtesine e eres ne hapje ose ne kalimin nga njera teme ne tjetren ,,, si eshte puna ?

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#1 ne: 01-10-2010, 16:18:14
Mua me puno xixe..as always.. :) :D

 • Postime: 411
 • Gjinia: Femer
·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡
#2 ne: 01-10-2010, 16:32:11
Mua me puno xixe..as always.. :) :D
Po ste punoi ty xixe kujt do i punoje  :) ,,, une po kerkoj per shtresen tjeter qe ua merr me miza  ;)

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#3 ne: 01-10-2010, 17:11:54
Sa i perket punes se Serverit, forumi eshte mire duke postuar, por ndodh qe ne te njejten teme postojn disa anetar, ateher ndodh qe te venon pak ne postim, deri sa ti rregulloje postime, perndryshe punon per mrekulli!

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#4 ne: 01-10-2010, 23:11:49
I ngadalte ka qene kete periudhe

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#5 ne: 01-10-2010, 23:22:28
Shume rralle ndodh qe mund te jete i ngadalt te 5 minuta e shumta,  te 2 ose 3 here ne 24 ore mund te ndodhi, me aq sa kam vene re une, ne oraret e darkes nuk jam online po gjate dites sme ka ndodh, per shpejtesi eshte mire ska ku te shkoj me shpejt, po e ka shpjeguar dhe Gjumashi ka ngarkes te madhe ne server prandaj jep ate problemin.

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#6 ne: 02-10-2010, 21:15:11
Me sa shoh unë, shkaktare për vonesën s'është ngarkesa në serverin e forumit, sepse serveri i "dorëzon" faqet mjaft shpejt. Janë butonat Like të FB dhe videot e YouTube, pra burime të jashtme, që e vonojnë ngarkimin e faqes në shfletuesin e anëtarit.

Për shembull, këtë mund ta vini re me tekstin e postimeve, i cili shfaqet shumë më shpejt se sa videot dhe butonat Like.

E thënë ndryshe, pasi merret faqja nga serveri i forumit, shfletuesit që përdor anëtari apo vizitori i duhet të bëjë pak më shumë punë dhe të presë pak më shumë kohë për të marrë dhe shfaqur butonat nga FB dhe videot nga YouTube.

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#7 ne: 02-10-2010, 21:17:10
Me sa shoh unë, shkaktare për vonesën s'është ngarkesa në serverin e forumit, sepse serveri i "dorëzon" faqet mjaft shpejt. Janë butonat Like të FB dhe videot e YouTube, pra burime të jashtme, që e vonojnë ngarkimin e faqes në shfletuesin e anëtarit.

Për shembull, këtë mund ta vini re me tekstin e postimeve, i cili shfaqet shumë më shpejt se sa videot dhe butonat Like.

E thënë ndryshe, pasi merret faqja nga serveri i forumit, shfletuesit që përdor anëtari apo vizitori i duhet të bëjë pak më shumë punë dhe të presë pak më shumë kohë për të marrë dhe shfaqur butonat nga FB dhe videot nga YouTube.

Domethene sduhet me bo like

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#8 ne: 02-10-2010, 21:23:57
Domethene sduhet me bo like

S'ka rëndësi bën apo s'bën "like" ti, butoni del gjithmonë.

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#9 ne: 02-10-2010, 21:24:56
S'ka rëndësi bën apo s'bën "like" ti, butoni del gjithmonë.

Po hiqeni atehere nqse ngadalesohet prej saj

 • Postime: 411
 • Gjinia: Femer
·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡
#10 ne: 04-10-2010, 12:23:36
 :S
« Editimi i fundit: 05-10-2010, 12:17:10 nga ·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡ »

Temat e fundit