Role Playing Games - Meta

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Role Playing Games

Role Playing Games

· 8 · 712

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 05-06-2019, 18:14:04
@Mishel............... @Parloté @SteriOtipi B @Passion @Gjumashi  e te tjere:
Si mendoni per nje rubrike, ose si fillim per nje loje nga te ashtuquajturat Play-by-post role playing Games?
Kjo funksionon keshtu: dikush si gamemaster krijon nje narrative; ne kete narrative pastaj secili merr nje rol dhe poston brenda kesaj narrative e cila pastaj zhvillohet me kontributin e secilit qe eshte pjesemarresh. E vecanta eshte se mund te krijohen histori e ngjarje teper interesante me rrjedha terheqese qe zgjasin pafund. Keto lloj RPG jane aq te preferura nga nje niche e vecante e perdoruesve te internetit sa ka forume kastile per keto.
Per me shume info: https://en.wikipedia.org/wiki/Play-by-post_role-playing_game
Shembull: https://bluemoonroleplaying.com/community/
https://www.bordeglobal.com/foruminv/index.php?showforum=279

 

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 05-06-2019, 19:38:14
Ide mjaft interesante MAX. Unë do merja pjesë me dëshirë :) Presim të tjerët.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 05-06-2019, 20:06:27
Ju me dell letrar duhet te krijoni narrativat separi.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 05-06-2019, 20:38:32
Prandaj pres respons nga tjerët se unë 3 vitet e fundit jam zhytur në narativa (si pjesë çelësore në hulumtimet shkencore kvalitative).

p.s. mund që narativa të fillojë IN MEDIAS RES?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 05-06-2019, 21:01:02
Si te duash

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 05-06-2019, 21:08:49
Monique nuk mbahet per keto pune 😁

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 11-06-2019, 10:40:19
Posi....thua???

Gati jam ,apo sme hane gishtat kto kohe lol

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 11-06-2019, 12:17:35
Ndoshta mund te jene ndihme keto ketu https://www.superhero-rpg.com/f45-roleplaying-school

Temat e fundit