×

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 42534

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 42534

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #125 ne: 09-02-2007, 02:02:22
  pse e mri im del sikur jam ne chat ....edhe kur nuk jam .......

  Me sa kam vene re aty tregon personin e fundit qe ka qene ne chat!

  • Postime: 7994
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Lisa
  #126 ne: 09-02-2007, 15:02:12
  Unë hyra thash gjeta Lisen ne chat, por s'kish asnjë aty... :D


  Ne fakt une u futa per ty dhe ti dole sa u futa une.....:) lomsh para porte :D

  • Postime: 5503
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Elegance
  #127 ne: 13-02-2007, 06:58:53
  Kam aq shume sugjerime saqe mund te hap forumin tim. S'kam kohe per keto pune ama. LOL

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #128 ne: 13-02-2007, 13:55:40
  Fillo me te parin, pastaj te tjerat lerja kohes! Si mendon?

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #129 ne: 15-02-2007, 12:52:39
  sipas meje, kur klikohen linqet ne fund te faqes, faqja e re mos te zevendesoje existuesen e zerit por te hapet ne nje dritare tjeter pasi te gjithe punojme me nga 20 dritare njeheresh

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #130 ne: 15-02-2007, 14:32:46
  sipas meje, kur klikohen linqet në fund te faqes, faqja e re mos te zevendesoje existuesen e zerit por te hapet ne një dritare tjetër pasi te gjithë punojme me nga 20 dritare njeheresh

  Ok do te behet!

  • Postime: 1740
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Kisss
  #131 ne: 18-02-2007, 07:27:59
  Mirëmbrëma. Ju lutem a ka mundësi tek Forumi Muzikor ta vendosni një nën-forum te quajtur "Video Shqiptare", (Albanian Videos) ose video të ndryshme argetuese, etj.

  Pra këtu nuk e kam fjalën vetëm për videoclipe, por edhe për video tjera si "Video Dasmash", "Video qe bëhen nëpër mbrëmje Shqiptare kudo ne bote", "Video Personale", "Video Folklorike", "Dokumentare", "Video Humoristike", "Video nga mbrëmjet e Vitit te Ri", etj etj.

  Pra siç e shihni, aty mund të postohet nja thesar me video argetuese shqiptare me përmbajtje te çdo lloji.
  Unë personlasisht i kam nja 450 video të ndryshme argetuese, qe ndoshta do me pelqente ti ndaja me ju.

  Ju faleminderit.
  Nga YouTube
  -AlbanianRecords-

  • Postime: 7994
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Lisa
  #132 ne: 19-02-2007, 16:15:55
  Kam pershtypjen se ne Chat emri i fundit qe ka qene ne chat mbetet aty por ne fakt personi ka dale nga linja .....ok qe ta shpjegoj me mire

  Kur shikon faqen kryesore te Forumit del qe Lisa (psh) eshte ne Chat por kur une futem ne chat eshte edhe emri Syrgjynit aty .........
  Une i flas Syrgjynit por ai nuk pergjigjet qe me le te kuptoj se Syrgjyni nuk eshte ne linje (do thoni ju ndoshta thjesht nukl po shkruan) por atehere perse emri i tij nuk del tek lista ne fund tek faqja e forumit .....

  Shpresoj ta kuptoni se c'fare kam dashur te them...paci fat :D

  • Postime: 1740
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Kisss
  #133 ne: 19-02-2007, 19:57:31
  Shume halle ka kjo shqiptari !

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #134 ne: 19-02-2007, 20:24:13
  Mirëmbrëma. Ju lutem a ka mundësi tek Forumi Muzikor ta vendosni një nën-forum te quajtur "Video Shqiptare", (Albanian Videos) ose video të ndryshme argetuese, etj.


  Kjo rubrika ketu: http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forumi,albanian_forum/Itemid,225/board,347.0 nuk eshte tek muzika, por ama per kete qellim eshte.

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #135 ne: 19-02-2007, 20:27:01
  @Lisa,

  Besoj se ky eshte nje nga ato qe quhen "bugs" ne gjuhen e programuesve. Ndoshta Syrgjyni mund t'ia gjeje zgjidhjen ne te ardhmen e afert.
 • i identifikuar
  Capkenja
  #136 ne: 27-02-2007, 10:35:33
  pse e mri im del sikur jam ne chat ....edhe kur nuk jam .......
  Ahahhahaha na ndodh sepse nuk benin Log out neve.Sa here me ka ndodhur dhe mua si puna jote :)

  • Postime: 5949
 • i identifikuar
  SmiLey
  #137 ne: 27-02-2007, 21:38:32
  A ka mundesi, te vendosni oren lokale diku ne nje cep te forumit :S
  Dikur ne versionin e vjeter ka qene gjithmone e paraqitur ne krahun e djathte, ndersa tani s'eshte fare. Flm :)


  • Postime: 653
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  KingS00l
  #138 ne: 28-02-2007, 03:06:44
  Do desha te pyes nese eshte i mundur interpretimi
  nga forumi i nje loje shahu ...
  pershembull

  [D] r2q1rk1/3n1ppp/p1p1pn2/1p1p4/1bPP4/1PNQPN1P/PB3PP1/R1R3K1 b - - 0 13

  Krijon nje dicka te tille ...


  Mesa duket menyra se si kjo behet eshte
  duke marr parasysh

  [D] r2q1rk1/3n1ppp/p1p1pn2/1p1p4/1bPP4/1PNQPN1P/PB3PP1/R1R3K1 b -

  dhe ose ajo behet save ne nje dir forum/images/chess/blahblah.gif
  ose interpretimi nga forumi i atij rreshti
  eshte direkt imazhi.

  Ma shpjegon njeri dot ?

  -King

  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #139 ne: 28-02-2007, 11:19:30
  Do desha te pyes nëse është i mundur interpretimi
  nga forumi i një loje shahu ...
  pershembull

  [D] r2q1rk1/3n1ppp/p1p1pn2/1p1p4/1bPP4/1PNQPN1P/PB3PP1/R1R3K1 b - - 0 13

  Aktualisht forumi nuk e ka mundësinë për te interpretuar lojrat e shahut, por kjo mund te shtohet ne të ardhmen. Formati i rreshtave te lojes s'eshte e thene te jete si me siper.

  • Postime: 137
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  misterioz
  #140 ne: 03-04-2007, 00:30:03
  Opsionet e fourmit smund ti vendosni ne shqip.Ç'do gje eshte ne anglisht,duke filluar qe nga paneli antarit e keshtu me radhe.

  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #141 ne: 03-04-2007, 00:35:49
  Opsionet e fourmit smund ti vendosni ne shqip.Ç'do gjë është ne anglisht,duke filluar qe nga paneli antarit e kështu me radhe.

  Do ta perkthejme forumin ne shqip kur ta kalojme ne versionin e ri se shpejti.

  • Postime: 675
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Terenc
  #142 ne: 04-04-2007, 10:20:49
  Keni te drejte. Por mundesh me e hap ne dritare te re duke shtypur Shift+Click. :P :D

  • Postime: 675
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Terenc
  #143 ne: 04-04-2007, 10:23:45
  Kam perkthy phpbb me admin e me faq.Se gjuha shqipe ne phpbb paneli i administrimit nuk eshte shqip. Une e kam postu gjuhen shqipe por se kan vendosur akoma.

  Per sa i perket zeriyt.com.
  Une jap ndihmen time per butonat.  :D

  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #144 ne: 04-04-2007, 17:32:41
  Për sa i përket zeriyt.com.
  Unë jap ndihmën time për butonat.  :D

  Shumë faleminderit! Mund te të themi kur te fillojme punën. Do te na duhen butona shqip për këtë pamje qe kemi tani, sepse po e njëjta pamje do të përdoret edhe ne versionin e ri.

  Por ka mundesi te bejme edhe nje perkthim te plote dhe te sakte per 3 pamjet origjinale te SMF (Default, Classic dhe Babylon). ;)

  • Postime: 27104
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #145 ne: 05-04-2007, 07:53:54
  O Syrgjyn shikoje njeher mire,se ndonjeher eshte shume i ngadalt te merzit shume,nuk eshte te serveri besoj,po do ket ndonje gje ne forum,se galeria punon shume mire dhe e shpejte.
 • i identifikuar
  Capkenja
  #146 ne: 05-04-2007, 10:57:47
  Vetem mos na mbyllni forumin me punimet qe do beni se vallahi do cmendemi.Shyqyr qe e kemi se nxjerrin merzine.Po mos te ishte ky do kishim zene ndonje te dashur....edhe ka me shume pasoje kjo gje !

  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #147 ne: 05-04-2007, 21:44:56
  O Syrgjyn shikoje njeher mirë,se ndonjeher është shumë i ngadalt te mërzit shumë,nuk është te serveri besoj,po do ket ndonjë gjë në forum,se galeria punon shumë mirë dhe e shpejte.

  Ngadalesia e herepashershme eshte arsyeja kryesore pse do ta kalojme ZY ne version te ri. Berni, besoj se t'i ka treguar M A X shkaqet. ;)


  Vetëm mos na mbyllni forumin me punimet qe do bëni se vallahi do cmendemi.Shyqyr qe e kemi se nxjerrin merzine.Po mos te ishte ky do kishim zënë ndonjë te dashur....edhe ka me shumë pasoje kjo gjë !

  Punimet nuk po behen drejtperdrejt ne ZY, por ne nje faqe tjeter.

  Une per vete e kam kthyer kompjuterin e shtepise ne server dhe po bej prova aty. Kur mbaroj nje grup testimesh, rezultatet i kaloj ne nje faqe online, te cilen e kemi hapur posacerisht per kete pune. Shohim gjithashtu se si shkon faqja e provave dhe rezultatet i shtojme ne nje pakete te posacme.

  Kur te perfundojme paketen, procedura e kalimit ne versionin e ri te ZY do te zgjase e shumta 2 dite.

  • Postime: 2357
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  kreksi
  #148 ne: 06-04-2007, 12:26:05
  Le qe i tere siti eshte i ngadalshem por edhe i lodhshem, e ju nese e keni ndermend te botoni  Versionin 3, atehere ndrrone edhe pamjen....ose kthene ne Versionin origjinal qe ishte ne fillim....
  Me kete pamje, me kete stil te gerrmave dhe me keta tituj te vegjel te rubrikave ku nuk as nje animation, i tere siti eshte statik, pa terheqje, nuk e di se si mendoni te shkoni perpara me 100 veta te lidhun me se shumti kur vitin e kaluar ne kete kohe ky forum terhiqte deri 5OO vizitor !
  A nuk mjafton kjo shifer per ti hapur syt ?

  Tek e fundit ju e dini me se miri, vetem se perserita ate qe kam then edhe me par, pra nga perseritja s'ka dobi...
  Nuk hecet perpara me kokfortesi e mendjemadhesi.

  • Postime: 3788
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #149 ne: 07-04-2007, 02:46:03
  Le qe i tërë siti është i ngadalshem por edhe i lodhshem...

  Versioni i ri do te jete shume me i shpejte. Keto nuk jane fjale boshe...

  ...nëse e keni ndërmend te botoni  Versionin 3, atëherë ndrrone edhe pamjen....ose kthene ne Versionin origjinal qe ishte ne fillim....
  Me këtë pamje, me këtë stil te gerrmave dhe me këta tituj te vegjel te rubrikave ku nuk as një animation, i tërë siti është statik, pa tërheqje...

  Cila ishte pamja origjinale? Pyes ngaqe kemi patur disa te tilla.

  Sa per pamjen e versionit te ri, po mendojme per kete dhe do t'ju japim pergjigje sapo te vendosim. Ka mundesi qe te habiteni me rezultatin... :)

  Sa per animacionet ne titujt e rubrikave, ndoshta s'po te kuptoj mire, por une nuk di t'i kemi patur ndonjehere. A mund te na e shpjegosh me konkretisht se per c'lloj animacionesh e ke fjalen?

  ...nuk e di se si mendoni te shkoni përpara me 100 veta te lidhun me se shumti kur vitin e kaluar ne këtë kohe ky forum terhiqte deri 5OO vizitor !
  A nuk mjafton kjo shifer për ti hapur syt ?

  Numri i vizitoreve ra shume mbasi forumi u mbyll per gati 3 muaj. Mendojme se kjo ka qene arsyeja kryesore. Por edhe pamja mund te kete te beje, keshtu qe do ta shohim edhe kete pune.

  Tek e fundit ju e dini me së miri, vetëm se perserita atë qe kam then edhe me par, pra nga perseritja s'ka dobi...
  Nuk hecet përpara me kokfortesi e mendjemadhesi.

  E vertete. Prandaj, sic mund ta lexosh me siper, po punohet konkretisht.