×

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 41329

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 41329

 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  AT¹
  #150 ne: 07-04-2007, 03:08:39
  Përshëndetje Syrgjyn,
  A e keni shikuar Drupal-in?
  ...Sa i plotëson kërkesat tuaja?
  Përkthimi është 100% shqip; mundësia për AdS shumë e mirë; është relativisht lehtë për të punuar me të dhe shumë i shpejtë!

  Ja psh Albtux është punuar me drupal.

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #151 ne: 07-04-2007, 03:16:19
  Përshëndetje Syrgjyn,
  A e keni shikuar Drupal-in?
  ...Sa i plotëson kërkesat tuaja?
  Përkthimi është 100% shqip; mundësia për AdS shumë e mirë; është relativisht lehtë për të punuar me të dhe shumë i shpejtë!

  Ja p.sh. Albtux është punuar me drupal.

  E kemi pare. Mua për vete me pëlqen, me duket mjaft elegant dhe i kendshem -- një nga arsyet pse kam votuar për AlbTux te "Faqja e muajit". ;)

  Nuk e di nëse/si lidhet SMF me Drupal, por gjithsesi nuk do të perdorim Drupal. Sistemin me te cilin do të punoje ZY i ri e kemi zgjedhur tashmë dhe po punojme me te. Por mos pyesni se cili eshte... e kemi lene surprize! :D

  Mbase do të zgjedhim Drupal për versionin mbas këtij qe po bëjmë, ku i dihet... Faleminderit për këshillën! :)

  • Postime: 2357
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  kreksi
  #152 ne: 07-04-2007, 08:21:36
  Unë nuk kam te drejtë qe tua imponoje as juve e as antarve te ketije forumi idet e mija se si e çfare pamje duhet te këtë Zeri Yt ! por pasi qe edhe vete deshtimi i ketije versioni te sotëm qe keni i ka dhen provat e veta se as kështu nuk bene te jet se nuk ka suksese me këtë pamje, atëherë shtrohet pytja se si e çfare pamje do këtë ?
  Ju, pasi qe jeni ne përfundim e sipër qe te startoni versionin e ri edhe unë pres me padurim si te tjerët se çka do na ofroni ne këtë version të ri.

  Faqja kryesore me nuk ka kurrfare imazhi terheqes, ka vetem titullin; ZERI YT! forumi politike etje;;;
  kurse dikur kishte nje amblem terheqese me nje shqiponje te bukur majtas dhe nje glob ne te majte...
  Mandej, tani eshte zvogluar faqja, gjoja me moderne por shumica  eforumeve shqiptare i kan keshtu e kur vizitori shkon nga nje forum ne tjetrin dhe hyn ne kete e shef sa e vogel eshte faqja, mezi qe shifet dhe kurrfare pershtypje nuk i len...
  Pastaje, mezi e gjen fillimin...se radhitja eshte e mbrapsht ne titujt e rubrikave.
  Besoje se sa me thjeshte aqe me mire do ishte.
  Mos harroni, forumi nuk vizitohet vetem nga te rinjet, ka edhe te vjeter, njerez qe dojn te shofin pa syza e jo me ato shkronja qe mezi shifen, ju e dini qe ne shqiptaret pak kushi mbajm syza...
  Ndoshta per kete sygjerim qe nxora faji te jete tek ata qe nuk kan syza....
  Qka t'ju them, shpresoj se versioni qe do na paraqesni se shpejti do te jete me i mire.

  shendet

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #153 ne: 07-04-2007, 08:58:12
  Unë nuk kam te drejtë qe tua imponoje as juve e as antarve te ketije forumi idet e mija se si e çfare pamje duhet te këtë Zeri Yt !...

  Idete e tua jane po aq te vlefshme dhe te rendesishme sa te cdo zeristi tjeter, perfshire ketu edhe administratoret. Ne e kemi marre gjithmone parasysh mendimin e anetareve, kuptohet brenda mundesive teknike dhe financiare. Per shembull, kur dikur do te zgjidhej ngjyra kryesore e forumit, hapem nje sondazh dhe shumica e anetareve votuan ngjyren e kuqe, prandaj caktuam ate:
  http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forumi,komunitetishqiptar/Itemid,51/topic,29396.0

  Keshtu do te veprojme edhe ne te ardhmen.


  Faqja kryesore me nuk ka kurrfare imazhi terheqes, ka vetëm titullin; ZERI YT! forumi politike etje;;;
  kurse dikur kishte një amblem terheqese me një shqiponje te bukur majtas dhe një glob ne te majte...

  Versioni i ri do te kete logo patjeter. Ka mundesi te perdorim "emblemen e dikurshme".


  Mandej, tani është zvogluar faqja, gjoja me moderne por shumica  eforumeve shqiptare i kan kështu e kur vizitori shkon nga një forum ne tjetrin dhe hyn ne këtë e shef sa e vogël është faqja, mezi qe shifet dhe kurrfare përshtypje nuk i len...

  Mos harroni, forumi nuk vizitohet vetëm nga te rinjet, ka edhe te vjetër, njerëz qe dojn te shohin pa syza e jo me ato shkronja qe mezi shifen, ju e dini qe ne shqiptarët pak kushi mbajm syza...
  Ndoshta për këtë sygjerim qe nxora faji te jetë tek ata qe nuk kan syza....

  E vertete, shkronjat jane disi te vogla. Do ta shikojme edhe kete.


  Pastaje, mezi e gjen fillimin...se radhitja është e mbrapsht ne titujt e rubrikave.
  Besoje se sa me thjeshtë aqe me mirë do ishte.

  Besoj se M A X do te ktheje pergjigje rreth organizimit te rubrikave.


  Çka t'ju them, shpresoj se versioni qe do na paraqesni se shpejti do të jetë me i mirë.

  shëndet

  Keshtu shpresojme edhe ne. M A X ka qene "jashte linje" per disa jave. Kur te kem mundesi te flas perseri me te, do t'i bisedojme mire keto qe ke shkruar.

  Shume faleminderit per mendimet e tua. Do t'i mbajme vath ne vesh. :)

  • Postime: 27110
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #154 ne: 07-04-2007, 09:11:16
  Dhe kete muaj MAX nuk do jete aktiv ne forum,se eshte ne shqiperi,per disa pune te vetat.Kur te kthehet do merret shume me forumin,dhe aktiviteti ne forum ka per tu rritur,pasi i duhet te behet reklam qe te hyjn vizitor.Me ka then me punen qe po merret Syrgjyni tani,faqa ka per tu ber shume e shpejt dhe ne google do kapet shume pasi eshte nje version i vecabte dhe linqe te shkurtra jo si tani qe eshte shume e gjate.
  Sa per pamjen e forumit me pelqen shume pasi cdo rubrik ka temat e veta,po sic ka thene dhe kreksi duhet nje Portal qe ti japi lezet faqes,dhe portali do behet po per arsye kohe dhe vetem 2 admina merren me faqen,kane ber ate pamje qe eshte tani.
  Faqa ka per tu ber shume e fuqishme kete jua premtoj une po mbasi te kthehet MAX nga shqiperia,me ka then qe do merret shume me forumin,ta coj ne nivelet qe ishte para 2 vjetesh.

  • Postime: 3003
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Bekimi
  #155 ne: 11-04-2007, 19:57:03
  Ishalla.

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #156 ne: 12-04-2007, 10:45:51
  kur hyj në forum mi vrete shumë sytë. kjo sepse keni lënë shumë hapësira anes qe janë gri me renie ne te bardhe dhe japin shumë drite. e vërtetë qe un kam probleme me sytë nga leximi me sytë, por mendoj se kështu janë edhe shumica e zeristave te tjerë. ne versionin e vjetër un e perdorja faqen ne blu te erret (nuk është e thënë ta pranojnë te gjithë) dhe them te jet një opsion ne faqen e re. sa për shpejtesine keni folur me sipër s'po e hap prapë këtë problem.

  them se duhet te bëhet edhe një reklam ne faqet e tjera te mëdha shqipetare pasi, ndoshta nuyk kam kohe te hap faqet e tjera shqipetare, kam vënë re qe vetëm këtu janë linqet e faqeve te tjera. dikur zeri pati popullate ne saje te galerise, njoh shume qe kane rene ne kontakt vetem prej galerise dhe tani jane larguar. ndaj zgjidhja e tanishme do ishte vetem reklama. bile nese mund te beni gje qe kur te kerkohet ne googel per shqiperia apo albania, nje nga faqet qe do paraqitej te ishte edhe zeri.

  suksese

  • Postime: 27110
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #157 ne: 12-04-2007, 23:25:33
  Për punën e ngjyrave s'e di ç'të them se merren te tjerë me atë gjë.
  Sa për galerin qe ka qenë me pare u hoq për punën e serverit,po tani qe është Galeria e re ka dalur shumë bukur dhe asnjë galeri shqiptare tjetër nuk është aq e bukur,dhe fotot janë të gjitha te zgjedhme.Dhe puna reklames qe thua ti duhet ber po permomentin deri sa te kthehet MAX nuk do bëhet,se ta kalojn njeher faqen ne versionin e ri,thonë qe do jetë shumë e shpejte,qejfi ma ka shumë për te ber një reklam ne Top-Channel,Balkanweb ose te shekulli po kushton shumë,po ne njërën nga këto faqe do e vendoset sesben reklam kismet ne muajit ne vazhdim.
  Dhe me ane te googles do kapet me shume faqa kur te kthehet ne versionin e ri,tani te futen ne google me albania forum zeriyt del i dyti mbas albforumit.
 • i identifikuar
  Capkenja
  #158 ne: 13-04-2007, 05:01:10
  Keto shkronjat nuk rriten pak me shume sepse mua me dhembin syte vallahi :D

  • Postime: 2357
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  kreksi
  #159 ne: 19-04-2007, 13:25:49
  Këto shkronjat nuk rriten pak me shumë sepse mua me dhembin sytë vallahi :D
  U be gati qe nje vit qe kerkoje edhe une te njejen gje....

  A e dini se ku eshte problemi ?


  • Postime: 5949
 • i identifikuar
  SmiLey
  #160 ne: 19-04-2007, 15:21:08
  sugjerim (ndac ankese) eshte te beni (nese eshte e mundur) shfletimin e faqes me te shpejte :) se vallaj s'kena nerva me prit 2 ore me hap faqet (?)
  Personalisht, me duket shume lodhese, dhe kjo me shtyn as te mos futem ne forum sepse humbas kohe akoma me shume :D

  Ju flm per mirekuptimin :)

  • Postime: 5503
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Elegance
  #161 ne: 19-04-2007, 22:55:52
  sugjerim (ndac ankesë) është te bëni (nëse është e mundur) shfletimin e faqes me te shpejte :) se vallaj s'kena nerva me prit 2 ore me hap faqet (?)
  Personalisht, me duket shumë lodhese, dhe kjo me shtyn as të mos futem në forum sepse humbas kohe akoma me shumë :D

  Ju flm për mirëkuptimin :)

  Ke shume shume te drejte. Ka disa jave qe forumi ka qene shume i ngadalte. Sot njehere mezi hapeshin keto te shkreta postime. Le pastaj te dergoje mesazhe private, nje ne ore mezi e dergoje. Upupupu. LOL

  • Postime: 3003
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Bekimi
  #162 ne: 20-04-2007, 17:41:20


  Beni qejf goca, sepse menaxhuesit po punojne per kalimin e ZeriYt ne verzion te ri, ne te cilin do te rregullohen problemet dhe mangesite e tanishme.

  Le te shpresojme qe kjo gje te ndodhe sa me shpejt te jete e mundur. ;)
 • i identifikuar
  Capkenja
  #163 ne: 23-04-2007, 01:37:14
  Une per vete sot spo kam durim,cfare ka Bar kafe qe nuk hapet.Ama cuna rregulloni forumin ju keqen Capkenja !

  FLM

  • Postime: 27110
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #164 ne: 23-04-2007, 01:43:25
  Une thash se nuk me hapet vetem mua :D i dergova mesazh Syrgjynit i thash shikoje se nuk futem dot ne barkafe.
  Ai po merret me disa rregullime sdihet ca do ket ba na i gje.
  Sdi cte them.Syrgjyni do jete ne gjume per 7 pal qejfe tani i del gjumi shpejt atij.
 • i identifikuar
  Capkenja
  #165 ne: 23-04-2007, 01:47:15
  ahaha rrofsh Berno qe na khen pergjigje kaq shpejt !Ishalla cohet ai nga gjumi LOL LOL

  • Postime: 7370
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  SteriOtipi B
  #166 ne: 23-04-2007, 02:49:10
  Hi !

  Ore pse nuk hapet BAR KAFEJA se nuk po e marr vesh? hmmmmm:

  Bah na late pa pune na late keshtu qe mundohuni ta rregulloni shpejt. :D :P

  • Postime: 5949
 • i identifikuar
  SmiLey
  #167 ne: 24-04-2007, 15:38:26
  Me pëlqen si e keni bërë tani forumin, urime! :)
  Është pak a shumë si versioni i vjetër, ai i meparshmi fare... me këto last posted edhe orën ne krah... e plus displayed messages, nice! :urra:
  Ju lumshin dockat e vogla :D
  Pune te mbarë edhe tashi, lart e me lart :P


  p.s., Edhe ju bandillat siper, mos e ktheni temën ne chit-chat, se gjoja jeni dhe te stafit ju ore... apo iken macja, bredhin minjte - i thonë kësaj LOL
 • i identifikuar
  Capkenja
  #168 ne: 25-04-2007, 04:59:34
  Epo cte bejme,nuk punote Bar Kafeja ate dite dhe perdorem kete si Bar Kafe..


  Stafi !

  • Postime: 2357
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  kreksi
  #169 ne: 26-04-2007, 16:00:52
  Pershendetje te gjithe antarve, ta gezojmi se pari dhe festojmi kete faqe te re dhe kendshme qe na dhuron administrata Zeri Yt !

  Pune e shkelqyer edhepse kan mbetur disa imtesira si shqiperimii qe mbetet ende penges per ata qe nuk e njohin anglishten.
  Por tani vrejta edhe nje gjë qe me habiti e qe i keshilloje te gjithe antaret qe ti lajmrojne me MP ata antare qe i njohin se zeri yt eshte i hapur dhe se me kete version duhet te vendosin ne favori duke e zevendesuar ate te perparshmin se perndryshe mua nuk me hapet forumi fare...
  Nuk e di sa me keni kuptuar por ju kisha lutur qe nese nuk e kuptuat ketehere keshillen time ju lus te me shkruani.

  Bei kerkese ne google; zeri yt. com dhe njehere posa te keni gjetur ket faqe vendoseni ne favori duke e ndrruar me ate te perparshmin....

  naten e mirë...

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #170 ne: 27-04-2007, 00:17:34
  Përshëndetje te gjithë antarve, ta gezojmi së pari dhe festojmi këtë faqe te re dhe këndshme qe na dhuron administrata Zeri Yt !

  Rrofsh për fjalët e mira.

  Pune e shkelqyer edhepse kan mbetur disa imtesira si shqiperimii qe mbetet ende penges për ata qe nuk e njohin anglishten.

  Po punojme edhe për këtë. Zëri YT! do të kthehet 100% ne shqip.

  Por tani vrejta edhe një gjë qe me habiti e qe i keshilloje te gjithë antaret qe ti lajmrojne me MP ata antare qe i njohin se zëri yt është i hapur dhe se me këtë version duhet te vendosin ne favori duke e zëvendësuar atë te perparshmin se përndryshe mua nuk me hapet forumi fare...
  Nuk e di sa me keni kuptuar por ju kisha lutur qe nëse nuk e kuptuat ketehere këshillën time ju lus te me shkruani.

  Të kuptoj. Edhe kjo është gjë qe bëhet. Mund ta bëjmë qe cdo link qe s'punon ta coje perdoruesin drejt e ne faqen e pare.

  Bei kërkesë ne google; zëri yt. com dhe njëherë posa te keni gjetur ket faqe vendoseni ne favori duke e ndrruar me atë te perparshmin....

  naten e mirë...

  Do t'i kërkojmë Google qe te heqe të gjitha linket qe nuk punojnë.

  Falemnderit për kohën dhe keshillat. Të jesh i sigurtë se të gjitha do të merren parasysh.

  • Postime: 27110
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #171 ne: 27-04-2007, 07:30:25
  O Syrgjyn shikoje njeher,se isha te nje shok para gjys ore dhe u futa te forumi,po me cuditi fakti se me emrin e tij u duknin postimet e fundit qe behen ne forum dhe si vizitore duken e kam fjalen anash faqes eshte dhe nje si tip chati,kur futem me emrin tim nuk dalin si ka mundesi  :S
 • i identifikuar
  Capkenja
  #172 ne: 27-04-2007, 08:04:26
  O Berno ...kjo me ndodh dhe mua kur jam e loguar.Kur rri vetem si vizitor me del tamam temat e fundit te postuara dhe ai chati...mgjs une chatin se di ku e gjejne keta forumistat...nuk ka ndonje opsion..

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #173 ne: 28-04-2007, 01:35:57
  O Syrgjyn shikoje njeher,se isha te një shok para gjys ore dhe u futa te forumi,po me cuditi fakti se me emrin e tij u duknin postimet e fundit qe bëhen në forum dhe si vizitore duken e kam fjalën anash faqes është dhe një si tip chati,kur futem me emrin tim nuk dalin si ka mundësi  :S

  O Berno ...kjo me ndodh dhe mua kur jam e loguar.Kur rri vetëm si vizitor me del tamam temat e fundit te postuara dhe ai chati...

  Nuk po ju kuptoj, mund ta shpjegoni me qartë?


  mgjs unë chatin se di ku e gjejne këta forumistat...nuk ka ndonjë opsion..

  Me duket se Berni e ka fjalën për kutine e thirrjeve (shoutbox) qe është djathtas, në fund fare. Chatin qe ka qenë do ta vendosim prapë.
 • i identifikuar
  Capkenja
  #174 ne: 28-04-2007, 09:49:58
  Syrgjun muhabeti eshte ketu..kur une nuk jam ne linje rri vetem si vizore sapo hap zeri yt anash me del kush ka postuar u fundit etje etje,edhe chati psh une nuk e kam si opsion te postoj aty tek ajo kutia.

  Kur logohem..hapet faqa e zeri yt po vetem lajmeri yt jo postimet e fundit..ketu ishte gjithe muhabeti