×

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 41326

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 41326

 • Postime: 776
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #175 ne: 03-05-2007, 08:16:09
  a ka mundesi qe furi ti bej refresh vetes cdo 10 ose 20 sek per shembull. tani qe keni vene keto last posts ketu anes eshte bere bukur, por si e kam kerkuar edhe me pare duhet nje opsion qe kerkon postimet e reja ne gjith zerin e jo ne nje forum te caktuar. keshtu do ishte me i ndezur them un se shumica jane te perqendruar ne komunitet dhe se dine ca behet tjeterkund.

  mbare;)

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #176 ne: 03-05-2007, 10:06:23
  a ka mundësi qe furi ti bëj refresh vetes çdo 10 ose 20 sek për shembull. tani qe keni vënë këto last posts këtu anes është bërë bukur, por si e kam kërkuar edhe me pare duhet një opsion qe kërkon postimet e reja ne gjith zërin e jo ne një forum te caktuar. kështu do ishte me i ndezur them un se shumica janë te perqendruar ne komunitet dhe se dinë ca bëhet tjeterkund.

  mbarë;)

  Forumi nuk ka se si t'i beje vetes refresh, sepse nuk perdor AJAX apo teknologji te ngjashme (sic i perdor Gmail, per shembull). Shkurt fjala, duhet t'i beni refresh vete. Eshte shume e lehte, shtypni tasten F5 ne tastiere. :)

  Kodin e kemi ndryshuar qe te shfaqe postimet e fundit vetem ne forumin (Komuniteti apo Politika etj.) ku ndodhet vizitori. Fakti eshte se postimet e BarKafese (qe ndodhet te Komuniteti) perbejne shumicen. Natyrisht qe, nese une (bie fjala) interesohem per temat politike, nuk do te kisha interes qe bashke me to te me shfaqeshin edhe postimet e fundit te BarKafese apo Sportit, apo jo?

  • Postime: 3003
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Bekimi
  #177 ne: 03-05-2007, 17:39:50
  Syrgjyn, besoj se nje prove nuk do kushtonte shume.

  Merrini parasysh fjalet e Dalberit, qe te kete opsion per shkrimet e fundit te lexuara ne tere forumin, jo vetem ne nje rubrike te posacme. Dhe kjo te behet vetem ne faqen kryesore www.zeriyt.com/index.php dhe jo ne rubrikat tjera.

  Besoj se ne kete menyre do rritej numri i postimeve ne rubrikat tjera, pervec atyre te politikes dhe komunitetit.

  Provojeni njehere... nese nuk ka asnje ndryshim athere mund ta ktheni keshtu sic eshte.


  Si thua?

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #178 ne: 04-05-2007, 03:50:02
  Syrgjyn, un jam ca i manget nga informatika :D sja kame shume haberin, por do ishte mire, nuk e di realizohet apojo, pasi shuem nga ne e leme faqen e zerit hap dhe me thene te drejten pertoj me i be refresh. i kaloj nje sy ashtu njeher ne ore te gjitha forumeve dhe kaq.

  per postimet e reja jame dakort me Bernin, qe te jete opsion vetem per faqen e pare. ksuh rri pret me hy ke politika psh :D pastaj do klikoj postimet e reja...

  • Postime: 3003
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Bekimi
  #179 ne: 04-05-2007, 08:41:32
  E tash une jo Berni, o tutkun. :D

  • Postime: 1258
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  DragonFire
  #180 ne: 04-05-2007, 08:43:27
  Kisha pas deshir kur e perodori Funksionin Show unread post, te perfshin te gjith Forumin e jo vetem nje Rubrik... A me kupton ?
 • i identifikuar
  Capkenja
  #181 ne: 04-05-2007, 09:07:38
  E tash unë jo Berni, o tutkun. :D
  Kjo ishte e forte LOL LOL

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #182 ne: 04-05-2007, 09:28:55
  E tash unë jo Berni, o tutkun. :D

  po po ti e te (tash) o rrepic patlluke :D

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #183 ne: 04-05-2007, 09:42:40
  E re ju te dy, boll :P LOL

  • Postime: 27110
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #184 ne: 07-05-2007, 23:57:22
  Sonte ne darke vjen Olti,dhe ne ditet ne vazhdim forumi do behet me i lezetshem,qe te vendoset dicka ne faqe te pare dhe perkthimet te behen ne shqip e gjera te tjera.Olti me Syrgjynin do e rregullojn mire faqen qe te rritet dhe aktiviteti ne forum.

  • Postime: 2357
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  kreksi
  #185 ne: 08-05-2007, 04:15:42
  Shpresoje se do ta permisoni edhe nivelin e shpejtesise, per momentin eshte teper(si breshka) i ngadalshem, per mos me then, me i ngadalshmi ne bote....

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #186 ne: 09-05-2007, 02:49:24
  Shpresoje se do ta permisoni edhe nivelin e shpejtesise, për momentin është tepër(si breshka) i ngadalshem, për mos më then, me i ngadalshmi ne botë....

  Si te duket tani?

  • Postime: 3003
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Bekimi
  #187 ne: 09-05-2007, 09:32:01
  Viran. Mezi hapet nje teme.
 • i identifikuar
  Capkenja
  #188 ne: 10-05-2007, 05:42:06
  Syrgjyno.....sot me ka cmend fare dhe dje forumi dje nuk hapej sot nuk nderroj dot avatarin ...

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #189 ne: 10-05-2007, 06:09:27
  Syrgjyno.....sot më ka cmend fare dhe dje forumi dje nuk hapej sot nuk nderroj dot avatarin ...

  E mora vesh për dje kur hyra ne linjë dhe e rregullova.

  Ndërsa te avataret kisha bërë ca ndryshime për provë, i ndryshova prape tani. Të lutem provoje përsëri. :)
 • i identifikuar
  Capkenja
  #190 ne: 10-05-2007, 06:38:28
  FLM Syrgjyn..dite te mbare te uroj apo eshte nate andej nga ju !

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #191 ne: 10-05-2007, 06:43:07
  FLM Syrgjyn..ditë te mbarë te uroj apo është nate andej nga ju !

  S'ka përse. :)

  Ketej është paradite. :)
 • i identifikuar
  Capkenja
  #192 ne: 08-06-2007, 11:22:02
  cfare ka forumi qe mezi hapet.Sot gjithe mengjezin me dilte page can not display....akoma me probleme forumi apo eshte  vetem tek une ky problem ?

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #193 ne: 08-06-2007, 11:35:40
  çfarë ka forumi qe mezi hapet.Sot gjithë mengjezin me dilte page can not display....akoma me probleme forumi apo është  vetëm tek unë ky problem ?

  Kishte probleme te jashtme qe s'i kemi ne dore. Me fjale te tjera, s'kishte te bente as me forumin dhe as me serverin e forumit.
 • i identifikuar
  Capkenja
  #194 ne: 11-06-2007, 12:24:05
  Po ne chat si mund te futem une ?
  Nuk po e gjej dot opsionin !

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #195 ne: 11-06-2007, 12:26:01
  http://www.zeriyt.com/chat.html :)

  Sapo nderruam serverin, beni pak durim. ;)

  Si ju duket shpejtesia njehere? :D

  • Postime: 27110
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #196 ne: 11-06-2007, 13:13:04
  Sa shpejt qe e nderruat juve,kur u futa ne net e vura ndryshimin se ishte faqa shume e shpejt po sma mori mendja se e kishit nderruar,po kur me mori nje shok ne tele per faqen e vete se e ka te serveri i Zeri Yt thash e paskan nderruar.Mua shume e shpejte me duket po keni akoma per te punuar me faqen e pare,dhe nr i vizitoreve qenka shtuar si ka mundesi.

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #197 ne: 11-06-2007, 14:08:19
  Isha ne MSN me specialistin e serverave. Praktikisht gjithçka është ne vijë. Serveri është i ri fringo, sapo doli nga fabrika. Të shohim si do të ece, por e di qe s'do të kemi me probleme si me pare. ;)

  Do te këtë edhe disa ndryshime kozmetike ne pamjen e forumit.
 • i identifikuar
  Capkenja
  #198 ne: 11-06-2007, 14:48:34
  Ta gezojme servetin e ri  dhe ishalla se gricim para kohe :D

  Goxha i mire i shpejte sot....ishall keshtu vazhdohet me tej !

  Rrofshi cunat !

  • Postime: 3785
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #199 ne: 11-06-2007, 14:57:23
  Ta gezojme servetin e ri  dhe ishalla se gricim para kohe :D

  Goxha i mirë i shpejte sot....ishall kështu vazhdohet me tej !

  Rrofshi çunat !

  Per ta gricur e gricim tere kohen neve, por ishalla nuk griset thuaj! :D Pastaj, teknologjia ecen perpara, keshtu qe edhe ne do te ecim me ate hap. ;)

  Rrofsh per fjalet e mira, mjalte e sheqer t'u befshin! :D