×

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 40993

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 40993

 • Postime: 351
 • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Leona
  #25 ne: 08-09-2006, 22:56:31
  Heemm ... Një pamje krejtësishtë tjetër dhe fare e bukur në shikim të parë!
  Problemi është se na duket pak më ndryshe dhe e papërshtatshme ,përderisa të mësohemi më të renë ,nga e më parshmja.
  Tani për tani s'pata ndonje sygjerim ,por do ju pyesja në kam vetëm unë pengesa me këtë faqe apo ka edhe ndokush nga ju?
  E bëj këtë pyetje ,meqe tek unë akoma s'funksionon si duhet ,apo të them non-stop. Largohem nga faqja dhe  posa të provojë sërish të hy  këtu ,më shkojnë disa orë të tëra e nuk hapet dot!!! :S

  Suksese staffit dhe ju përgezoj për punën që keni bërë.

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #26 ne: 09-09-2006, 09:35:02
  E bëj këtë pyetje ,meqe tek unë akoma s'funksionon si duhet ,apo të them non-stop. Largohem nga faqja dhe  posa të provojë sërish të hy  këtu ,më shkojnë disa orë të tëra e nuk hapet dot!!! :S

  Pershendetje Leona!

  Zeri Yt! eshte akoma ne perpunim e siper. Ne vecanti, keto ditet e fundit jemi marre me rregullime, pershtatje dhe freskime versionesh te pjeseve te portalit. Shume prej tyre mund te kryhen nderkohe qe portali eshte ne linje, por per disa prej tyre eshte e nevojshme qe portali dhe forumi te mbyllen perkohesisht; kjo eshte arsyeja pse nganjehere Zeri YT! nuk hapet. Po permend ketu se sapo eshte bere permiresimi i bazes se te dhenave, kalimi i forumit ne SMF 1.1 RC3 dhe eshte ndrequr problemi i citimit (qe nuk punonte).

  Administratoret vendosen qe portali te hapej perpara se te mbaronin punimet, per te mos i mbajtur zeristet "jashte" per shume kohe. Gjithsesi, ndryshimet me te rendesishme jane kryer tashme dhe kohezgjatjes se punimeve po i vjen fundi. Nderkohe, presim nga ju mendime, keshilla dhe ide tuajat per pamjen dhe funksionalitetin e portalit!

  • Postime: 2025
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  sulltani
  #27 ne: 11-09-2006, 17:48:27
  Përshëndetje dhe mirese ju gjeta !

  Për mua ishte befasi e madhe kur hapa faqen Zeri yt këto ditë sa qe mbeta edhe pa fjalë, nuk dija ku t'ia filloj, nk dija as se q'fare shkruhej ne tekstet e dubluara(dyfishuara) njera mbi tjetrën...
  Shkurt teksti është i pa lexueshem dhe për se tepermi i merzitshem.
  Shifet se keni tentuar te dilni tepër shembullor por rezultati tregon se i keni bërë dem të madh ketije forumi te mirenjohur e besoje se edhe tjerët antare ndajne te njëjtin mendim me mua, shpresoje se nuk gabohem!
  Pra tani ka dy zgjedhje; ose te reparohen të gjitha te metat ose te rikthehet versioni i perparshem se përndryshe kjo është një disfate e madhe për ju dhe për forumin e kendshem Mbare Kombëtare.

  Presim me padurim permirsimin.


  edhe une bashkohem me ankesen e kreksit.
  te shpresojme qe kjo do te jete e perkoheshme.

  • Postime: 27105
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #28 ne: 13-09-2006, 15:28:29
  o sulltan cuditem me ty dhe me Kreksin per ato qe thoni,faqa ka marre nje pamje mjaft te lezetshme dhe eshte shume me ndryshe nga forumet e tjer,duhet te mesoheni pak qe tja merrni doren se me 2 minuta nuk ben dot asgje,per te gjithe antaret qe shkruajn shume e veshtire ishte ne fillim po u mesuan dhe shume vetave i pelqen kjo pune qe eshte bere.

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #29 ne: 14-09-2006, 17:37:33

  edhe unë bashkohem me ankesen e kreksit.
  te shpresojmë qe kjo do të jetë e perkoheshme.

  Besoj se te gjithe do te deshironim te dinim se per cfare eshte fjala konkretisht! Ngjyrat e pamjes, gjeresia e faqes, fonti i perdorur per postimet... apo cfare?

  • Postime: 3
 • i identifikuar
  konsumerizem101.com
  #30 ne: 24-09-2006, 23:09:42
  Besoj se do ishte me interes shtimi i nje forumi per biznesin dhe ekonomine.

  • Postime: 7995
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Lisa
  #31 ne: 07-11-2006, 22:39:31
  Me pelqen faqja e tanishme.....kjo eshte nice ......Mos e levizni me se eshte shume e vecante dhe shume e thjeshte njekohesisht (e kuptueshme)
 • i identifikuar
  Capkenja
  #32 ne: 07-11-2006, 22:57:42
  vetem ta beni krejt ne shqip nqs eshte e mundur :D

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #33 ne: 07-11-2006, 23:42:05
  Me vjen mire qe ju pelqen. Dhe mua me pelqen tani :D

  Nese do kem mundesi do merrem me perkthimin e butonave dhe te tjerave ne ditet ne vazhdim.

  Pershendetje!

  • Postime: 7995
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Lisa
  #34 ne: 08-11-2006, 15:44:42
  Une kam nje sygjerim.....e shikoj qe forumi jone ka shume shume antare por jo te gjithe shkruajne ne kete forum pra nuk kontribuojne me shkrimet dhe mendimet e tyre.....
  Une sygjeroj qe nje antar qe nuk ka shkruar asnje postim ne 3 muaj automatikishte te hiqet nga lista e antareve......mendo j se ky forum nuk ka nevoje vetem per numer .....
  Nuk e di ndoshta nuk mund te jet nje ide e mire por ma thoni ju nese jam gabim

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #35 ne: 08-11-2006, 18:00:40
  Unë kam një sygjerim.....e shikoj qe forumi jonë ka shumë shumë antare por jo te gjithë shkruajnë ne këtë forum pra nuk kontribuojne me shkrimet dhe mendimet e tyre.....
  Unë sygjeroj qe një antar qe nuk ka shkruar asnjë postim ne 3 muaj automatikishte të hiqet nga lista e antareve......mendo j se ky forum nuk ka nevojë vetëm për numer .....
  Nuk e di ndoshta nuk mund te jet një ide e mirë por ma thoni ju nëse jam gabim

  gabim e ke. ashtu si po thu ti duhetme hape edhe regjistrin e punes neve, se njera do te thote mos ma fshini profilin se jma me leje lindjeje :D tjetri me pushime e kshu me radhe. po te ishte ajo koha nja nje vit ma prishte mendjen

  • Postime: 7995
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Lisa
  #36 ne: 08-11-2006, 18:54:43
  po ja 6 muaj .......ti po nuk hyre ne forum per 6 muaj c'kuptim ka te jet emri juaj ketu pse duhet te egzistoje profili yt......pastaj nga ana tjeter nese antaret vetem futen ne forum lexojne marrin muzike e shume gjera te tjera .....(mbi te gjitha shikojne fotot tona si forum) dhe nuk kontribuon aspak ne kete forum.....pse duhet te rrije...une mendoj se kjo do ti angazhoje me shume forumistat te angazhohen.....
  E drejt ata mund te regjistrohen sa here i hiqet profili i tyre se nuk eshte ndonje mesele e madhe ...por behet dicka e bezdisur per ta ...

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #37 ne: 08-11-2006, 23:33:06
  Para disa muajsh i kam fshire rreth 3 mije anetare qe nuk kishin asnje postim. Ndoshta dhe ne te ardhmen do te fshij te tjere qe nuk kane aktivitet.

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #38 ne: 10-11-2006, 10:08:02
  Mirdita Max,

  pergezime per punen e bere!


  konstatime nga ana tknike:
  -Dizajni jo i pershtatshem per gjithe resolucionet, psh. mua me del me texte  te dubluar dhe kjo eshte pak e bezdishme kur kerkon ndonje information preçiz.
  -indexi nuk ruan indentifikacionin e antarit dhe te kerkon te identefijohesh per çdo hyrje.

  konstatime nga ana e navigationit:
  -Me teper renditje ne ne emertimin e rubrikave dhe nen rubrikat duhen me preçize per te fituar kohe ne navigation. pra evitimi i hapjes se faqes se "trete" per te kerkuar nje info qe mund te jet accesible me nje klikim, ose anasjelltas, shume klikime qe mund te permblidhen ne nje rubrike.

  konstatime nga ana tematike:
  -Nuk keni percaktuar linjen kryesore pra mungon drit-hija, kjo behet ne vartesi te kapacitetit te stafit.
  -Mungon revizimi periodik i temeave, per te evituar degradimin e nje forumi ne nje chat, kjo besoj se vjen nga deshira per te mos prishur qejf me antaret, sidoqofte eshte e rendeshime te behet sepse e ben temen me interesante.
  -Mungon nxitja per bashkpunim , kjo besoj se vjen nga qe i ruheni "konkurences", por qe te çon ne izolim mediatik ose ne kopjime temash pra si pasoje hubje kredibiliteti.
  (kaq ishin kritikat)

  te mirat:
  -ekipi drejtues eshte simpatik dhe i kendeshem ne komunikim me publikun e forumit(gje qe mungon ne forumet e tjere)

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #39 ne: 10-11-2006, 12:30:38
  Pershendetje,

  Qe ta filloj nga fundi. S'e di ne e ke fjalen per bashkepunim mes faqesh? Nese sheh ne fund ka shume faqe  partnere, por keto i kam vene ose sepse kane qene partnere me kohe, ose sepse kohet e fundit ma kane kerkuar. Ndersa kohet e fundit nuk kemi kerkuar partnere vete sepse sic e sheh  jemi ne pune e siper dhe nuk dua te kerkoj partnere kur faqen tone ende s'e kemi te plote. Sidoqofte nese je i interesuar faqen tuaj e ve pa problem tek ajo lista.

  Edhe per ceshtjet e temave dhe rubrikave na duhet kohe sepse jemi duke u marre ende per anen teknike te faqeve. Jemi vetem dy admine e dy te tjere jane te zene me jeten private teresisht. Por them se shpejti une personalisht do filloj te merrem dhe me forumet. Eshte bere nje ndarje e forumit ne nje multiforum dhe te jeni te sigurte se nuk do kete vetem kete forme, pasi kam ne plan qe cdo forum ta zgjeroj e ta bej sa me perfshires per tematiken qe trajton.

  Per rezolucionet. Ke provuar ta zgjerosh faqen me opsionet qe ofrohen siper ne te djathte? Kurse per ceshtjen e identifikimit nuk di c'te them, por Syrgjyni mund te jape nje pergjigje me te sakte. Personalisht s'e kam hasur kete problem.

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #40 ne: 10-11-2006, 13:13:44
  faqja eshte bere fantastike fare, i lumshin durt atyre qe kane punu :D

  kam vetem nje sugjerim: nje faqe chati me ngjan shume e demsheme per zerin, jo vetem si forum por per gjithe nendarjet e tjera. besoj se do qe nje gje degraduese. nese duhet chat per anetaret atehere besoj se chati duhet te jete i fshehur ne forum dhe qe te kete mundesi ta arrije vetem ai qe e ka statusin e zeristit jo antaret, duke qene ketu besoj se duhet shtytur diku me tutje ajo barriera e 20 postimeve qe te behesh zerist e te fillosh me mp.

  megjithate urime te perzemerta ;)

  • Postime: 7995
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Lisa
  #41 ne: 10-11-2006, 16:29:05
  po jam dakort me kete qe tha D'alber per punen e chatit ......

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #42 ne: 10-11-2006, 18:15:32
  po shfletoja zerin ne pergjithesi dhe kur hap forumin qe te shikosh nentemat e nje forumi duhet patjeter te hysh aty. me duket pak e bezdiseshme, dhe them qe psh. kur con mausin siper nje forum automatikisht te shfaqen te gjitha kategorite si psh te te politika, aktualiteti shqipetar, dardania, aktualiteti boteror etj etj. do ishte mire qe postimet e fundit te kishte mundesi ti shikonte edhe nje vizitor i thjeshte qe nuk ka progil te tijin, por pa mundesi pergjigjeje.

  revista mendoj se duhet te ket nje kategori te sajen me nje faqe kryesore te veten, dhe jo ate te zerit.

  ne faqen e pare te zerit te paraqiten si psh temat me te nxehta ne forum, artikujt me te rendesishem te revistes dhe albanices. dmth faqja e pare e zerit te jete permbledhese.

  cdo artikull i revistes te jete teme njekohesisht ne forum pasi mau me duket e ngaterruar qe dikush te jap mendime per nje artikull reviste ne nje vend tjeter, pra qe forumi te kete me shume diskutime, kjo do ishte nje menyre me e mire per te ftuar  anetar te rinje ne forum qe mund te jene edhe shume aktive dhe serioze.

  tani po fantazoj :D : them te behet nje lidhje me nje medja shtypi, si psh me shekullin, gazeten shqip ose me disa njekohesisht, nga te cilat te kemi te drejten te marrim artikuj pa patur nevoje qe te shenojme edhe bibliografine ne fund te artikullit. kjo gje behet per momentin pasi shoh qe shume tema jane hapur ne lidhje me artikuj te ndryshem ne gazeta.
  gjithashtu mund ti jepej e drejta nje gazete qe te publikonte nje kritik ndaj nje fenomeni te caktuar, qe eshte dhene nga ndonje anetar i forumit.

  per momentin keto me vine ndermend dhe dua te them se kam ngelur shume i kenaqur nga faqja e tanishme. sidomos temat ne forum jane me te rregullta tani dhe fonti i perdorur shume i pershtatshem.

  pergezime dhe pune te mbare
  ermiri

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #43 ne: 10-11-2006, 23:42:10
  Jemi akoma ne fazen e organizimit te portalit dhe disa nga ato qe sugjeron ti do te realizohen.

  • Postime: 7995
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Lisa
  #44 ne: 11-11-2006, 06:11:22
  Max me kete temen "Sygjerime" me duket se i ke hapur bela vetes :D

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #45 ne: 11-11-2006, 13:23:16
  Max me këtë temën "Sygjerime" me duket se i ke hapur bela vetes :D

  ;)

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #46 ne: 13-11-2006, 08:20:08
  Max, është e domosdoshme te percaktosh linjat e komunitetit, për ti organizuar gjërat me saktë.

  qe ta kesh me te lehtë ne seleksionimin e sugjerimeve , krijoje temën ndryshe, më me preçizion.

  pra unë do ta kisha formuluar ne këtë mënyrë;
  -Cilat rubrika kryesore mendoni se duhet te jenë ne krye?
  (perjigjet mund te jenë te shumellojshme por ti ne fazen e dytë do ti kapesh një nga një)
  ex:)
  -Rubrika "Komuniteti ZY" aktualisht ka këto nën rubrika, 1,2,3...etj. ka ndonjëri ndonjë mendim për permirsim te kësaj rubrike duke propozuar heqjen ose shtimin e ndonjë nenrubrike?
  (ju lutem sugjerimi te shoqërohet me shpjegim , flm).


  përgjigjja ime (ex)
  - kjo rubrike ka shumë nenrubrika qe janë tepër specifike dhe si te tilla nuk e kanë vendin ne një rubrike me karakter te pergjithshem.
  pra për mua kjo rubrike duhet te permbaje nenrubkia qe konsistojne mjetet e një komuniteti për te komunikuar kryesisht brenda tij.
  p.sh.
  -Chat,
  -Evenimentet e javës tek zeriyt(tema më e bukur, etj),
  -Lajmerime,
  -Propozimet,
  -Arshiva e temave me vlerë,
  -Kendi Bisede e lirë,
  -Kendi kritikave ndaj forumit(pa frikë, sepse vetëm mirë te bëjnë)
  -...etj, etj.

  pra për mua nuk ka vend aty rubrika "Rinia Shqiptare" ose "Ushqimi dhe Kuzhina" etj, etj. sidomos mos i dublo titujt e rubrikave me titujt e nenrubrikave, si ne rastin e -Komuniteti "Zëri YT!"- qe është ne te dy format.


  ah! desh harova një gjë , firmat personale limitoji ne një resht dhe me germa te vogla sepse nuk merret vesh kush është shkrimi dhe kush është firma. (për mua një firmë nuk është një poezi me 15 reshta por një thenje e shkurter dhe kocentruar ne një resht maximumi.


  vazhdim te mbarë !

  • Postime: 1528
 • i identifikuar
  Karatisti
  #47 ne: 13-11-2006, 14:49:19
  Unë kam një sygjerim.....e shikoj qe forumi jonë ka shumë shumë antare por jo te gjithë shkruajnë ne këtë forum pra nuk kontribuojne me shkrimet dhe mendimet e tyre.....
  Unë sygjeroj qe një antar qe nuk ka shkruar asnjë postim ne 3 muaj automatikishte të hiqet nga lista e antareve......mendo j se ky forum nuk ka nevojë vetëm për numer .....
  Nuk e di ndoshta nuk mund te jet një ide e mirë por ma thoni ju nëse jam gabim

  Ka ike koha kur kishte nga 5-600 anetare ne linje cdo dite. Po e bere kete te ngelet forumi me 30 anetare se as vet moderatoret nuk e rruajne me te vijne e postojne!

  • Postime: 7995
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  Lisa
  #48 ne: 13-11-2006, 19:21:37
  e drejt South e drejte ......

  • Postime: 6730
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #49 ne: 13-11-2006, 21:38:31
  Citim nga: D'alber ne 10-11-2006, 13:13:44
  faqja është bërë fantastike fare, i lumshin durt atyre qe kanë punu :D

  kam vetëm një sugjerim: një faqe chati me ngjan shumë e demsheme për zërin, jo vetëm si forum por për gjithë nendarjet e tjera. besoj se do qe një gjë degraduese. nëse duhet chat për anetaret atëherë besoj se chati duhet te jetë i fshehur në forum dhe qe te këtë mundësi ta arrije vetëm ai qe e ka statusin e zeristit jo antaret, duke qenë këtu besoj se duhet shtytur diku me tutje ajo barriera e 20 postimeve qe të bëhesh zëristë e të fillosh me mp.

  megjithatë urime te perzemerta ;)

  Kete mendim kam dhe une.