×

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 40995

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 40995

 • Postime: 1625
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  arbias
  #50 ne: 14-11-2006, 01:06:58
  Beni diqka per nenforumin zeri i diaspores
  Dhe ne qofse esht e nevojshme edhe emri ti ndrrohet forumit sepse vetem zeri yn nuk po ushton aq larg andaj ju lus
  Qe zeri yn te Quhet Zeri i diaspores.com

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #51 ne: 14-11-2006, 12:16:17
  Beni diçka për nenforumin zëri i diaspores
  Dhe ne qofse esht e nevojshme edhe emri ti ndrrohet forumit sepse vetëm zëri yn nuk po ushton aq larg andaj ju lus
  Qe zëri yn te Quhet Zeri i diaspores.com

  Çfarë mendon të bëjmë për Forumin e Diasporës?

  Për mendimin tim, Zëri YT! nuk ka pse t'i ndërrohet emri në Zëri i Diasporës, pasi diaspora, nga vetë përkufizimi, përfshin vetëm shqiptarët jashtë Shqipërisë, jo edhe ata brenda kufijve të RSH.

  • Postime: 27105
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #52 ne: 14-11-2006, 12:35:22
  Citim nga: D'alber ne 10-11-2006, 13:13:44
  faqja është bërë fantastike fare, i lumshin durt atyre qe kanë punu :D

  kam vetëm një sugjerim: një faqe chati me ngjan shumë e demsheme për zërin, jo vetëm si forum por për gjithë nendarjet e tjera. besoj se do qe një gjë degraduese. nëse duhet chat për anetaret atëherë besoj se chati duhet te jetë i fshehur në forum dhe qe te këtë mundësi ta arrije vetëm ai qe e ka statusin e zeristit jo antaret, duke qenë këtu besoj se duhet shtytur diku me tutje ajo barriera e 20 postimeve qe të bëhesh zëristë e të fillosh me mp.

  megjithatë urime te perzemerta ;)

  O D'alber po me keto ndryshimet qe jane bere tani ne faqe te pare si te duket,edhe Chati e disa gjera te tjera jane shtuar.

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #53 ne: 14-11-2006, 13:25:28
  Nën menune Sherbime tani është dhe Chat-i. Ose duke ndjekur këtë adrese: http://www.zeriyt.com/component/option,com_blastchatc/Itemid,19/

  Vetem anetaret e rregjistruar dhe te identifikuar mund ta shohin chatin!!

  • Postime: 1625
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  arbias
  #54 ne: 14-11-2006, 15:05:19
  Çfarë mendon të bëjmë për Forumin e Diasporës?

  Për mendimin tim, Zëri YT! nuk ka pse t'i ndërrohet emri në Zëri i Diasporës, pasi diaspora, nga vetë përkufizimi, përfshin vetëm shqiptarët jashtë Shqipërisë, jo edhe ata brenda kufijve të RSH.

  Po t kuptoj o shoku syrgjyn por diaspora ka mbet ajo qe po e mban shtetin atje ne kosov edhe shqipri, maqedoni preshev bujanofc medvegj mal te zi ,Qamri,
  e ky organizim esht vetem organizim apo ndihm financiare familjare tek familjaret , athe pse mos ta bejm diqka me shum se kjo qe esht ber si tradit familjare ta shendrrojm ne Tradit shtetrore por ne funksion te bugjetit privat,dhe te menagjimit te kesaj shoqrije ne baz te mundsive qe kemi se paku 5 ero ne muj dhe ta hapim,; Nje gjirollogari ku shum nevoja te private shendetsore atdhedashse do ti kishum ndihmu ne rrugen e nje shoqerije te paster !jo politike jo qeveritare por thjesht Atdhetare Atdhedashse.
  Me falni ndoshta nga nej her jam si i qmendur por kush s mendon per te tjeret ska as per veti ,ndoshta ka por e ka zemren e varfer pa dashuri?
  Mir do te ishte qe kjo menur te fillonte se pari nga forumi zeri yn e pastaj edhe ato forumet e tjera te nsin nje iniciativ qe te bejm nga nje fond sa do qe t ejet i vogel te ndimojm dhe te perkrahum njerzit dhe personat qe po punojn dhe veprojn por spo kan shum perkrahje dhe bugjet.
  Te jetosh ne ket shekull e te rrish ter diten ne tv e te ndegjosh 6 her ne dit lajme te njejta her per e her kundra po na humbet vullneti i rinis per nje te ardhme me te vetdishme me te sigurt dhe me te Bashkuar,mendoj se kurr me afer keto mundsi si kemi pas?
  Ta formojm Nje komunitet ne internet nga te gjitha vendet diaspor amerik etj dhe te punojm per Shqiptari, se vetem ne ket menyr duhet apo mundemi me u largu nga Degjenerimi i politikes marksite Antishqiptar qe me vite ska fillim per fund as fund per fillim.

  • Postime: 6969
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  kengaime
  #55 ne: 14-11-2006, 15:41:37
  Une mendoj qe emri Zeri yt nuk duhet te nderrohet ne asnje menyre, me kete emer, siq u permend edhe me heret perfshihen te gjithe e jo vetem nje grup i caktuar, por ka mundesi te hapet nje teme e vecante per diasporen.

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #56 ne: 14-11-2006, 18:31:16
  O D'alber po me këto ndryshimet qe janë bërë tani ne faqe të parë si te duket,edhe Chati e disa gjëra te tjera janë shtuar.

  Faqa e pare tani eshte me mire, me me shume rregull, po chatin nuk po e shoh dot :D.

  meqe jam ketu ta bej dhe nje kritik tjeter :D fonti ne postime me duket pak i madh, ndoshtasepse un kam zgjedh max e tij. megjithate lereni keshtu se do me turren ata qe kane prob me syte pastaj :D

  tja kaloni mire...

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #57 ne: 14-11-2006, 19:51:48
  Faqja e pare eshte e bukur, por nuk eshte ne regull me afishimin, megjithate u be kohe qe eshte keshtu dhe pothuaj se jam mesuar sepse nuk i lexoj fare shkrimet por pres qe te me vije emaili qe te lexoj ndonje teme, por dhe kjo me duket se po degradohet sepse me vjen me nje + perpara (+http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forum,komunitetishqiptar/Itemid,51/topic,22223.new/topicseen,topicseen)

  Max merre pak me seriozisht problemet e konvertimit ne versionin e ri !

  • Postime: 27105
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #58 ne: 14-11-2006, 23:37:24
  Citim nga: D'alber ne 14-11-2006, 18:31:16
  Faqa e pare tani është me mirë, më me shumë rregull, po chatin nuk po e shoh dot :D.


  Chatin e ke te ajo rubrika e Sherbimeve ndoshta deri neser do ndryshoj vend mund te jete te forumet,po vetem nga antaret shihet jo Vizitoret.

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #59 ne: 15-11-2006, 09:47:27
  Faqja e pare është e bukur, por nuk është ne regull me afishimin, megjithatë u be kohe qe është kështu dhe pothuaj se jam mësuar sepse nuk i lexoj fare shkrimet por pres qe te me vijë emaili qe te lexoj ndonjë teme, por dhe kjo me duket se po degradohet sepse më vjen me një + përpara (+http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forum,komunitetishqiptar/Itemid,51/topic,22223.new/topicseen,topicseen)

  Max merre pak më seriozisht problemet e konvertimit ne versionin e ri !

  Mund te na citosh ketu (copy/paste) nje nga njoftimet qe te vijne me e-mail? Po keshtu, mund te na tregosh se cfare serveri per e-mail perdor ti (Hotmail, Yahoo!, Gmail etj.); nese perdor adrese e-mail POP3, na tregon edhe se cilin program perdor per te terhequr dhe lexuar e-mail?

  Mund te ma nisesh njoftimin edhe me e-mail, ne adresen qe kam ne profil.

  Faleminderit!

  • Postime: 97
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  belushi
  #60 ne: 15-11-2006, 19:24:06
  Mund ta rregulloni kete ne anen siperme djathtas;
  -Posto artikuj ne revista
  -Shto adresa ne katalog
  dalin njera siper tjetres, me respekt!!

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #61 ne: 15-11-2006, 23:25:11
  Cfare browser-i jeni duke perdorur ju? Une e kam testuar me FF dhe IE 6 dhe nuk i shoh keto probleme!

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #62 ne: 15-11-2006, 23:28:29
  IE 6  gjithashtu dhe ne FF k te njetin afishim rezolucionin 1024

  (jam ne kete moment ne linje po deshe te me kontaktosh)

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #63 ne: 15-11-2006, 23:35:46
  Me bej nje screen shot.

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #64 ne: 15-11-2006, 23:42:33
  kjo është duhet ta zmadhosh qe ta shikosh

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #65 ne: 15-11-2006, 23:47:05
  po e shikoj qe nuk hyj dot ne chat, ka ndonje menyre te veçante qe duhet te perdor apo nuk e ke vene akoma ne funksionim?
  (mesazh per tu fshire pas leximit)

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #66 ne: 15-11-2006, 23:50:52
  Sic duket serveri i chatit eshte jashte linje.

  Ajo foto siper eshte teper e paqarte. Vendos dot nje tjeter?

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #67 ne: 15-11-2006, 23:52:04
  nuk mundem sepse limiti eshte 100ko

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #68 ne: 15-11-2006, 23:54:29
  Provo tani!

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #69 ne: 15-11-2006, 23:59:18
  ta dergova ne msn

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #70 ne: 16-11-2006, 00:03:02
  ok e mori tani , pra po ta shikosh me vemendje dy reshtat e siperme jane pak te futur tek njeri tjetri por kur ka pasur me teper reshta behen me remuje se kaq , sidomos ato qe jane tek menuja ne te djethte qe behen te plexueshem. gjithnje ne faqen e hyrjes sepse pastaj pothuaj se vijne ne rregull.

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #71 ne: 16-11-2006, 00:03:22
  Duhet e pranoj se goxha keq u dukeka. Me poshte shihni si duket tek une.

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #72 ne: 16-11-2006, 00:05:26
  po kjo eshte pamje korekte dhe u dukerka bukur

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #73 ne: 16-11-2006, 00:10:14
  Ne fakt po habitem pak sepse dhe une 1024 e kam rezolucionin dhe nuk i kam keto anomali. Di qe IE 6 i shkakton disa probleme me menune ne te djathte tek forumi politik dhe tek muzika, po ashtu dhe tek mesazhet private, por keto kam menduar te shoh t'i permiresoj me vone. Nga ana tjeter me FF duket cdo gje perfekt.
  Besoj se do u dergoj anetareve njoftim per t'i orientuar se me cfare parametrash duket me mire faqja, si psh perdorimi i Firefox mbi te gjitha.

  • Postime: 97
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  belushi
  #74 ne: 16-11-2006, 19:44:21
  Lalo tash duket mire!! Shendet.