×

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 40991

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 40991

 • Postime: 11
 • i identifikuar
  avajtupak
  #75 ne: 16-11-2006, 21:28:57
  MAX a do me ndihmosh mor vellacko me at fjalekalim qe kam se me eshte bere fiksim ne koke, tung ibraimi.

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #76 ne: 16-11-2006, 23:52:19
  Te kam derguar MP.

  • Postime: 5459
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  ibraim
  #77 ne: 17-11-2006, 15:30:03
  MAX, falemnderit shume ;)
  Zoti te dhashte te mira.

  respekt

  • Postime: 653
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  KingS00l
  #78 ne: 21-11-2006, 15:42:35
  Me pelqen shume pamja e fundit
  e Forumit. Ju lutem mos e nderoni.

  Po mundet ate Chat-in regulloheni.
  Java do jet ? Ne cilin net do futet ?
  Ide e bukur shume dhe me guzim.  Stafi ben pune fantastike,
  bravo.

  -King

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #79 ne: 21-11-2006, 17:01:21
  Rrofsh per fjalet e mira. Cfare problemi ke me chatin konkretisht?

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Dalber
  #80 ne: 21-11-2006, 19:30:51
  Rrofsh për fjalët e mira. Çfarë problemi ke me chatin konkretisht?

  mua faqja e chatit nuk me duket personale, nuk kam sugjerim se si mund te behet por kjo me ndodh mua.

  edhe dicka forumi keto ditet e fundit po punon ca si ngadale. e kam provuar edhe nga vende te tjera se kujtoja mos qe nga pc im por e njejta gje, edhe ne e-explorer edhe me firefox.

  pershendetje

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #81 ne: 22-11-2006, 00:23:58
  D'alber s'po e kuptoj shqetesimin tend me chatin? Cfare do te thuash me "faqja e chatit nuk me duket personale"?

  • Postime: 7278
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  SteriOtipi B
  #82 ne: 23-11-2006, 12:32:25
  Nj esygjerim nga salla :D

  Atje ku eshte shkruajtur "Tema te Perditsura" mund te shkruhet ndryshe se me duket jo e shqipezuar mire?  Psh Postimet e dites, apo Tema e dites, ose gjejni vete nje si te doni, sepse te perditesuara me duket se nuk pershtatet.

  Faleminderit


  s B

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #83 ne: 23-11-2006, 12:44:11
  Nj esygjerim nga salla :D

  Atje ku është shkruajtur "Tema te Perditsura" mund të shkruhet ndryshe se me duket jo e shqipezuar mirë?  P.sh. Postimet e ditës, apo Tema e ditës, ose gjejni vete një si te doni, sepse te perditesuara me duket se nuk përshtatet.

  Faleminderit


  s B

  "Tema te Perditsuara" tregon temat ku ke postuar dhe ne te cilat ka postime te reja qe s'i ke lexuar.

  "Te perditesuara" mund te thuhet ndryshe "te freskuara".

  • Postime: 7278
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  SteriOtipi B
  #84 ne: 23-11-2006, 12:51:34
  Syrgjyn nuk kerkova interpretim te fjales por shqipezim te saj. te perdisura nuk e di ne ben pjese ne gramatiken tone.

  gjithsesi nje sygjerim bera sec beni ju eshte pune per ju.


  faleminderit


  s  B

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Syrgjyn
  #85 ne: 23-11-2006, 12:55:35
  Syrgjyn nuk kërkova interpretim te fjalës por shqipezim te saj. te perdisura nuk e di ne bën pjesë ne gramatiken tonë.

  Ne gramatike jo, por ne fjalorin e shqipes po. :)

  Ke ndonje mendim se si ta quajme?

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #86 ne: 23-11-2006, 14:01:19
  Update = Perditesim ne shqip (?)
  Ndoshta tingellojne çuditshëm disa fjale, por ama është e domosdoshme qe te perdorim fjalët e gjuhës tonë.
  Shiko dhe tek http://www.argjiro.net/fjalor/ për fjalën update.

  • Postime: 7278
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  SteriOtipi B
  #87 ne: 23-11-2006, 14:26:58
  Nejse do ishte me mire freskim ose shtim postimesh te reja. drejtmethene perditesim me duket fjale pa kuptim.

  Gjithsesi ky eshte nje opinion i imi dhe ju beni si tju duket e arsyeshme. une dicka do bej do kerkoj ne fjaloret e gjuhes shqipe per kete term(perditesim) se me duket e pakuptimte.
  Faleminderit per sqarimet.

  s   B

  • Postime: 2354
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  kreksi
  #88 ne: 23-11-2006, 19:09:26
  Njashtu mendoje edhe une;
  do te ishte me se miri te quhet Aktualizimi apo Plotesimet ditore...
  Temat e Aktualizuara
  Temat e Plotsuara...apo diç tjeter.

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #89 ne: 26-11-2006, 23:27:37
  Ne gramatike jo, por ne fjalorin e shqipes po. :)

  Ke ndonjë mendim se si ta quajmë?


  as fjala tema te Perditsuara qe eshte me e sakte termi "tema te rifreskuara"  as shqipezim (shqiptim) nuk jane ne gramatiken shqipe, mund te flitet ne gjuhen e rugeve siç perdoren plot fjale te tjera, por ne vendet publike eshte mire te perdoret gjuha e regullt qe i pershtatet te gjithve.
   
  pra per mua gjera te tilla riparohen me shpejtesi dhe nuk diskutohen sepse... eshte fare pa vlere te vesh ne diskutim gjuhen letrare.

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #90 ne: 27-11-2006, 13:50:48
  Ne fjalorin e Vedat Kokones, Fjalor i Shqipes së Sotme, Tiranë 1984, fq. 890, gjendet përshkrimi i termave: përditësim, përditësohem, përditësoj. Për fat të keq, por për pak fare, jepet si sinonim i azhurnim, azhurnoj.
  Për kureshtje, Vedat Kokona në fjalorin e tij Frëngjisht -Shqip të 1989, fjalën ajourner nuk e përkthen me fjalën përditësim. Se si e gjeti rrugën ligjore kjo fjalë në Shqip nuk dihet. Aq më tepër që del krejt e panevojshme.


  Komenti mesiper eshte dhene nga Besnik Bleta ne nje forum tjeter.

  • Postime: 43
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  miri m
  #91 ne: 01-12-2006, 19:38:41
  Per mendimin tim, do ishte mire te shtonim ndonje teme te re qe nuk eshte akoma te klasifikimi i forumeve, psh Forumi ekonomik. Tung

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #92 ne: 01-12-2006, 23:32:19
  Do te behet.

  Pershendetje!

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #93 ne: 01-12-2006, 23:58:19
  Max,  bej kthese 180° e organozije pak sitin, sepse avash avash po venihtet, nuk po lexojme me gjera te lezeçme si me pare.

  • Postime: 27105
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Berni
  #94 ne: 02-12-2006, 17:19:45
  Po smore pjese ne debate qe behen ne forum ashtu do te duket ty,Forumi do arrij sesben ne nivelet qe ka qene po do edhe pak kohe sa te ambjentohen antaret mire me pamjen qe ka forumi.

  • Postime: 2354
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  kreksi
  #95 ne: 03-12-2006, 00:10:14
  Po smore pjesë ne debate qe bëhen në forum ashtu do të duket ty,Forumi do arrij sesben ne nivelet qe ka qenë po do edhe pak kohe sa te ambjentohen antaret mirë me pamjen qe ka forumi.
  Edhe ju Berni, duhet te mesoheni me kerkesat e antarve se ata e kan një tjetër vizion krejt tjetër nga krijuesi....

  P.sh.. aty te faqja kryesore, çka shef vizitori ?

  Sheh vetëm revista forumi, mirëpo për te shkkuar tek forumet e duhura  ai duhet te hipi tek forumet e pastaje te presi sa te ndezen sinjalet se ku gjinden forumet, Komuniteti, shkencat politika etj...

  Me e keqja është se aty në vend te par nga e majta e keni vendosur Komuniteti etj e tj....
  Përse mos te prezentoni direkt Indeksin e forumeve si çdo kund ne sitet tjera ?

  Sitet shqiptare nuk duhet te dallohen shumë nga njera tjetra sepse as kush nuk ka kohe te humbasi se ku gjindet kjo ku kjo por vizitori don ti këtë te gjitha te gatshme pa e lodhur trurin fare duke kerkuar temat kyqe.
  Ne versionin e vjeter vizitoret e gjenin temen shpejt e shpejte se ishte e qarte puna se ku e tek kurse tani eshte bere lesh hesapi, megjithse keni leshuar disa kthime ama duhet te bindeni se  versioni i perparshem ishte per te gjithe shqiptaret kurse ky ka mbetur vetem per antaret e vjeter e vizitor ka pakez fare ...
  Shtrohet pyetja Pse ?

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #96 ne: 03-12-2006, 12:56:59
  Kreksi, ndarja e tanishme eshte bere me qellim qe te kemi disa forume dhe jo nje, ku secili te jete i profilizuar sipas ceshtjes qe trajtohen ne to. Sic e kam shpjeguar me pare kjo eshte bere qellim qe t'i lehtosojme njerezit ne interesat e tyre perkates. Ndoshta per momentin eshte disi e ngaterruar struktura e re, por kjo eshte ceshtje familjarizimi dhe me kohen secili do e gjeje rrugen e duhur.
  Ne bote forumet e pergjithshme nuk kane sukses, por cdo forum eshte profilizuar per nje ceshtje te caktuar. Ne kete nuk e beme kete gje, por gjetem nje rruge te ndermjetme, qe eshte kjo qe shini tani.
  Gjithashtu me duhet te shtoj se secili forum do te rikonstruktohet duke shtuar shume rubrika te tjera. Ne nje forum te vetem kjo gje nuk eshte e mundur, pasi do te na dilte nje faqe 1 km e gjate, por dhe nga ana estetike dhe praktike nuk do ishte aspak e mire.

  Dua te te sqaroj gjithashtu se Berni nuk eshte anetar i stafit administrativ, por vetem i stafit te moderatoreve qe merren me mirembajten e forumit, por jo ne ceshtjet vendimmarrese, keshtu qe nuk keni c'i kerkoni llogari atij.

  Sa per vizitoret. Shumica e vizitoreve (99 %) vijne nga makinat kerkuese, por me ndryshimin e versionit dhe berjes se gjithe ketyre rregullimeve adresat e vjetra URL jane zhdukur dhe nuk cojne gjekundi, ndaj dhe ata vizitore qe vinin nga rezultatet e kerkimeve ne Google, Yahoo, MSN etj nuk jane me ne masen e meparshme per arsyet qe thashe me siper. Por nese keni vene re cdo dite e me shume shtohet numri i vizitoreve, kjo do te thote se faqet e Zerit po ri-indeksohen neper makinat e kerkimit dhe kjo do te risjelle  rritjen e numrit te vizitoreve ne nivelet meparshme, apo dhe me shume.

  Pershendetje!

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #97 ne: 03-12-2006, 13:35:36
  Citim nga: M A X
  Ndoshta për momentin është disi e ngaterruar struktura e re, por kjo është çështje familjarizimi dhe me kohën secili do e gjeje rrugën e duhur.

  Max , vizitori ri nuk merr mundimin te familiarizohet me te, sepse nuk është me koha kur kishte vetëm dy forume, pra ai do të shkoje atje ku e ka me lehtë te gjej atë qe kërkon .
  Ju (stafi) nuk e shikoni këtë veshtirsi sepse jeni familjarizuar me këtë organizim, por për një zgjidhje te drejtë te këtij problemi mendoj se duhet te marrësh parasysh kerkesat e publikut tënd.

   
  Citim nga: M A X
  Ne botë forumet e përgjithshme nuk kanë sukses, por çdo forum është profilizuar për një çështje te caktuar. Ne këtë nuk e bëtë këtë gjë, por gjetem një rrugë te ndermjetme, qe është kjo qe shini tani.

  nuk mjafton vetëm pamja e bukur e versionit të ri, unë them qe forumin duhet ta priflizosh pjeserisht dhe ti japësh prioritet asaj tematike qe stafi operues është ne gjendje te mbuloje kerkesat e vizitoreve.  
  sygjerim ; duhet te kalosh ne një script vbulletin dhe ta integrosh ne versionin e ri te sitit.
   
  këto nuk janë kritika por konstatime, qe i them sepse jam tifoz me këtë forum dhe kam dëshirë qe te eci përpara.

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #98 ne: 03-12-2006, 14:13:36
  Cfare hyn sugjerimi per te kaluar ne vBulletin?

  • Postime: 100
 • i identifikuar
  FareTop
  #99 ne: 03-12-2006, 14:17:06
  Vbulletin eshte me i regullt dhe nuk jep gjith keto gabime qe jep ky script qe perdor, por kjo eshte vetem nje sygjerim ndashta e kam gabim pra vepro si te te duket me mire ty, zere sikur nuk ta thashe fare kete gje