Zerion

@Zerion => Meta => Teme e nisur nga: M A X ne 31-10-2005, 14:53:32

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 31-10-2005, 14:53:32
Se shpejti planifikohet te behet nje rikonstruktim dhe ristrukturim i faqes tone.
Synohet te krijohet nje portal i fuqishem per diskutime, marrje dhe dhenie informacionesh, propagande nacionaliste si dhe zbavitje. Thelbi i Zeri YT eshte dhe do jete nje faqe e bere nga vete publiku, media e hapur dhe alternative si dhe tribune e fjales se lire per ata qe kane dicka per te thene.

Eshte me vlere qe te behen dhe sugjerime nga ana e anetareve te komunitetit per faqen e re. Kush ka ide per faqen tone se cfare duhet te kete qe deri tani s'e kemi apo cfare duhet permiresuar, eshte i lutur qe t'i parashtroje ketu.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 31-10-2005, 17:00:28
Une ju kisha sygjeruar qe faqen e prezentimit, ballinen Zeri yt, te mos e prekni, se keshtu si eshte me kete blue te qelun te knaq syrin.

Ato tjerat propozime te them te drejt nuk arrij ti kuptoj, mbasi s'kam par diku tjeter nje shembull te tille, apo nje model se si do duket projekti i ri.
ndoshta do ishte mire qe te paraqitni ketu nje model se si do jet ne t'ardhmen kjo faqe se nuk e kam iden.
Kam frike se mos po ngarkohet teper ku ne antaret do humbemi ne te si ne nje pyell.

Po ia le fjalen edhe tjerve.

suksese pra !
 
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: PetritKola ne 16-04-2006, 11:46:08
Mendoje se tek ballina ku eshte ZERIYT, GALERIA, KERKO,PROFILI, ....... duhet te shtohet SHTYPI ku te jen vendosur gazetat, televizionet tej... Qe cdo kush qe kerkon te lexoje lajme te mos veje ne faqe te tjera interneti si per shembull tek Albasoul por ti kete ketu tek ZERIYT dhe me kollajllek.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 20-04-2006, 18:28:48
Me pare ishte nje menu dinamike ne te majte, ne te cilen ishin linkuar mediat kryesore shqiptare! Ishte praktike ajo?!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 20-04-2006, 19:51:12
Për mua, po! I kishe të gjitha brenda një faqe, kur mbaroje me zërin, lexoje edhe ndonjë informacion andej :D

Po atë listen qe i kishte temat e fundit te renditura ne krahun e majte te faqes kryesore, si nuk e sollet sërish ore (?) Ka qenë i vetmi funksion qe me pelqente shumë :-[


p.s., uuuu dalë se u kujtova, do të ishte me e mira e te mirave sikur te ndryshonin pak këto ngjyrat nga posti ne post, se e keni njera e bardhe e tjetra një gri e zbehte fare. Me zor dallohen ndarjet e posteve. Ndoshta një gri pak me e erret ose një lejla/bojeqielli me e zbehte do të ngjante me mirë hmmmmm:
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 21-04-2006, 02:36:12
Vertet, ate menune me rollover-triggered action e kisha qejf te versioni i vjeter, packa se nuk e perdorja shume dhe (rralle ne fakt) me nderhynte, se me hapej kur e coja kursorin e miut aty padashje. Per mua, me mire te jete link/seksion me vete, sic propozoi PetritKola, jo me rollover.

Ama temat e fundit do te kisha shume deshire t'i shihja prape. Uroj te mos kerkoje ndonje pune te madhe per t'u bere!

Ndersa ndarja e postimeve me duket e realizuar ne rregull. Ka edhe "udhezime" te tjera per syrin, pervec ngjyres se sfondit, per ta marre vesh se ku mbaron nje postim e ku fillon tjetri. Kam pershtypjen se, po te ishin ngjyrat e sfondit me kontrast me te thelle, do te binin shume ne sy dhe do te largonin disi vemendjen e syrit nga postimet. Lereni keshtu si eshte, eshte pike fare!

Nejse... "shije shije kjo dynja, shija shijes nuk i ngja!" :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: netep87 ne 24-04-2006, 20:41:45
Mendojse nje teme interesante do te jete..Si mendohet shqiperia ne te ardhmen
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 03-05-2006, 16:39:44
Sugjerim?! Sugjerim i castit është te rregulloni orën sipër ashtu siç duhet, se po i cakerdisni anetaret e forumit ;)

Natën e mirë befshi! :pafshim
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-05-2006, 00:56:57
Sugjerim?! Sugjerim i castit është te rregulloni orën sipër ashtu siç duhet, se po i cakerdisni anetaret e forumit ;)

Natën e mirë befshi! :pafshim

Oren e forumit e vendos vete cdo anetar, te PROFILI (http://www.zeriyt.com/index.php?option=com_smf&Itemid=108&action=profile) --> Preferencat tua personale (http://www.zeriyt.com/index.php?option=com_smf&Itemid=108&action=profile;sa=theme):

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg63.imageshack.us%2Fimg63%2F3821%2Fora2cv.jpg&hash=43cced2411e7ebe6f95488d30ed02fdd)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 04-05-2006, 03:45:14
Thnx, po unë e kam pas dit këtë opsion qe kur leu forumi, dhe qe atëherë e kam pas te ndryshuar ne profilin tim tamam me orën lokale te vendit qe rri. Por sa herë qe ka ndryshuar ora, çdo gjë ka ndryshuar njetrajtesisht ne mënyrë automatike dhe këtu, nuk me është dashur te ndërhyjë e bëj ndryshimet ne profil. Kupton?
Madje ka qenë dhe një rast tjetër kur forumi e kishte orën gabim, ndaj dhe pyeta përsëri nëse është e njëjta ndodhi (?)
P.sh., për momentin këtu tek unë është 8.47 am, ndërsa në forum sipër e lexoj 9.37 am. Këtë ndryshim e kam vënë re këto 3 ditet e fundit, dhe jo me pare. Pra, një ndryshim është bërë këto ditë, ndac manualisht e ndac automatikisht... I don't know :S

Ditën e mirë! :pafshim  

p.s., btw, hyr tek Profili dhe do shikosh qe te shkruan Koha aktuale e forumit: 04 Maj, 2006, 09:10 kur faktikisht ne këto momente duhet te jepte 10.10 am;  pra është e gabuar!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-05-2006, 15:43:26
Mbase ka te beje me ndryshimin e orës - Daylight Saving Time - 1 ore përpara apo mbrapa, sipas muajit te vitit kur bëhet ndryshimi.

Jo të gjitha vendet e ndryshojnë orën ne te njëjtën kohe. Ndoshta për këtë arsye, forumi ia le pergjegjesine çdo anëtari qe ta ndryshoje vete orën e tij.

Sa per ndryshimin prej 10 minutash, forumi mban kohen e serverit ku eshte hostuar dhe e llogarit oren e secilit anetar sipas kesaj kohe.

Gjithsesi, besoj se nje pergjigje me e plote u takon admineve ta japin.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 04-05-2006, 16:30:50
Ora ketu u ndryshua ne te njejten kohe, kur u ndryshua ne te gjithe Evropen (perfshi ketu Shqiperine). Ndaj dhe thashe, qe me habiti fakti qe vura re ndryshimin vetem keto ditet e fundit e jo me perpara kur u ndryshua ora, jo vetem ne Evrope, por dhe ne USA nje jave perpara nesh (me duket).
Gjithesesi, fola per ndryshime oresh, dhe jo minutash :)

Nejse... s'dua te merrem me kete ceshtje, e shikoj qe eshte kohe e humbur ketu. :pafshim
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Hektori ne 04-05-2006, 17:59:47            Une disa here kame pyetur kompetentet lidhur me formulimin e temave. Kisha propozuar qe te kene te drejten moderatoret te e korigjojne titullin e temes, ne menyre qe te mos kemi tema, te cilat nuk dalin serioze dhe shkaktojne plemika me shume se sa debat per temen.
              HEKTORI
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 04-05-2006, 18:06:43


Nejse... s'dua te merrem me këtë çështje, e shikoj qe është kohe e humbur këtu. :pafshim

Jo nuk eshte kohe e humbur se ti rrofsh qe na e kujton.

Problemi eshte se kjo ora vendoset nga vete serveri dhe jo nga programi i forumit. As une vete s'e di per c'arsye eshte keshtu ora (ka disa muaj) dhe as se si mund ta rregullojme. Sidoqofte do merret parasysh dhe si shtytje ky postim i yti per ta rregulluar kete avari.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 04-05-2006, 18:25:34
Rrofsh more rrofsh :lule
Kujtova se mos po i bija daulles kot këtu :-[

Suksese me rregullimin :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: PetritKola ne 16-05-2006, 22:57:28
Sikur nuk e pashe "Rimekemjen Kombetare" tek gazetat.
Ashtu sic peretendon ZeriYte te jet, ajo eshte 100% shqiptare...
Ju lutem ktheni pergjigje
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 17-05-2006, 09:13:33
Nese e ke fjalen per kte pjesen ketu: http://www.zeriyt.com/index.php?option=com_smf&Itemid=108&board=176.0 atehere mund ta shtosh dhe vete. Kushdo mund te shkruaje aty!! Nese e ke fjalen per dicka tjeter me shpjego pak me shume qe te jap pergjigje. Pershendetje!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: TrusT TiranaCity ne 03-06-2006, 22:04:00
Te pakten bete mire qe nuk e late me forumin qe vetem duke u identifikuar mund ta shfletoje !

Jo per gje por per mendimin tim ajo gje ju ka ulur pike ne motorat e kerkimit .

Ciao
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 04-06-2006, 03:55:08
Jane problemet ne server qe na detyrojne ta mbyllim here pas here dhe jo deshira per ta mbajtur ashtu.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 28-08-2006, 13:23:03
e paraqita dhe te ankesat nje mendim (edhe pse nuk qe vendi aty) qe na duhet qe ato dy opsionet qe kur tani hapim p. sh komuniteti dhe dalin ne te djathte dmth opsionet e postimeve te ffundit dhe pergjigjet ne temat ku keni postuar ju te jene prezente edhe kur jemi brenda nje teme.

ju falenderoj nese e merrni parasysh

respekte :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: ladio ne 02-09-2006, 12:10:33
Pershendetje njerez,

Urime stafit per punen qe ka bere per design e ri. Ka dale shume bukur megjithate une kam ca sygjerime  :D

1. Ngjyrat e banner flash tek header. Somehow, disa nga ngjyrat e banner nuk shkojne me ngjyrat e faqes, psh. bluja me te kuqen e forte sikur ta vret shume syrin. Ne pergjithesi them se ngjyrate e banner nuk jane te spikatura dhe duhen ndryshuar. Gjithashtu sygjeroj qe ngjyra e banner te mos ndryshoje vazhdimisht. Ne qofte se zgjedh versionin e kuq, atehere banner duhet te kete nje ngjyre (qe shkon me te kuqen). Ne qofte se zgjedh versionin jeshil, banner duhet te kete nje ngjyre qe shkon me jeshilen. Dmth me pak fjale ngjyra nuk duhet te ndryshoje sic eshte tani per momentin.
2. Logo (teksti dhe imazhi) mendoj se mund te jene me mire. Po qe se gjen ndonje qe merr vesh mire nga grafika qe te beje nje me te bukur mire do jete.
3. Ato metatags duhet ti ndryshosh dhe te heqesh informacionin e joomla dhe vendos ate per ZeriYt sepse kur kerkon tek searching engine per Zeri yt te jep ate description e joomla.
4. Tek seksioni i gazetava, duke marre shembull gazeten Shekulli, mendoj qe nuk duket mire kur e hap faqen e tyre brenda nje iFrame. E para nuk duket bukur dhe estetike per faqen. E dyta shume e bezdishme te lexosh lajmet (sepse duhet me scroll edhe horizontally). Te treten s'po e them :)
5. Tek faqja e pare e forumit (cilido prej tyre) besoj se duket me bukur sikur teksti i pershkrimit te nenforumit te mos vazhdoje poshte ikones (dmth teksti te jete gjithmone ne te djathte te ikones).

Kaq kisha una. Keto qe permenda jane gjera te vogla dhe ndoshta dhe preferenca ime personale keshtu qe mos te merzitet dikush.

Befshi qef te gjithe
cheers
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 03-09-2006, 02:03:56
Ladio rrofsh për sugjerime dhe kritikat. Faqja nuk është mbaruar ende dhe të gjitha çfarë ke përmendur ti janë duke u rregulluar. Ne fakt nuk ishte ende gati për t'u hapur faqja (p.sh. banneri qe përmend ti ne fillim është vetëm perkohesisht sepse as kemi ndërmend ta mbajmë atë) por për hirë te komunitetit e hapem kështu pa mbaruar pune ende. Përshëndetje!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 06-09-2006, 18:34:29
Përshëndetje dhe mirese ju gjeta !

Për mua ishte befasi e madhe kur hapa faqen Zeri yt këto ditë sa qe mbeta edhe pa fjalë, nuk dija ku t'ia filloj, nk dija as se q'fare shkruhej ne tekstet e dubluara(dyfishuara) njera mbi tjetrën...
Shkurt teksti është i pa lexueshem dhe për se tepermi i merzitshem.
Shifet se keni tentuar te dilni tepër shembullor por rezultati tregon se i keni bërë dem të madh ketije forumi te mirenjohur e besoje se edhe tjerët antare ndajne te njëjtin mendim me mua, shpresoje se nuk gabohem!
Pra tani ka dy zgjedhje; ose te reparohen të gjitha te metat ose te rikthehet versioni i perparshem se përndryshe kjo është një disfate e madhe për ju dhe për forumin e kendshem Mbare Kombëtare.

Presim me padurim permirsimin.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 06-09-2006, 18:44:30
Qe se si duket faqja....
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 08-09-2006, 14:23:10
Përshëndetje dhe mirese ju gjeta !

Për mua ishte befasi e madhe kur hapa faqen Zeri yt këto ditë sa qe mbeta edhe pa fjalë, nuk dija ku t'ia filloj, nk dija as se q'fare shkruhej ne tekstet e dubluara(dyfishuara) njera mbi tjetrën...
Shkurt teksti është i pa lexueshem dhe për se tepermi i merzitshem.
Shifet se keni tentuar te dilni tepër shembullor por rezultati tregon se i keni bërë dem të madh ketije forumi te mirenjohur e besoje se edhe tjerët antare ndajne te njëjtin mendim me mua, shpresoje se nuk gabohem!
Pra tani ka dy zgjedhje; ose te reparohen të gjitha te metat ose te rikthehet versioni i perparshem se përndryshe kjo është një disfate e madhe për ju dhe për forumin e kendshem Mbare Kombëtare.

Presim me padurim permirsimin.

Te falenderojme per verejtjen dhe keshillen. Eshte e vertete qe ka akoma disa aspekte per te permiresuar dhe po punojme per to.

Mund te na tregosh me konkretisht cilat jane te metat qe ke vene re? Po keshtu, si mendon se duhet te jete pamja dhe funksionaliteti i portalit?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Leona ne 08-09-2006, 22:56:31
Heemm ... Një pamje krejtësishtë tjetër dhe fare e bukur në shikim të parë!
Problemi është se na duket pak më ndryshe dhe e papërshtatshme ,përderisa të mësohemi më të renë ,nga e më parshmja.
Tani për tani s'pata ndonje sygjerim ,por do ju pyesja në kam vetëm unë pengesa me këtë faqe apo ka edhe ndokush nga ju?
E bëj këtë pyetje ,meqe tek unë akoma s'funksionon si duhet ,apo të them non-stop. Largohem nga faqja dhe  posa të provojë sërish të hy  këtu ,më shkojnë disa orë të tëra e nuk hapet dot!!! :S

Suksese staffit dhe ju përgezoj për punën që keni bërë.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 09-09-2006, 09:35:02
E bëj këtë pyetje ,meqe tek unë akoma s'funksionon si duhet ,apo të them non-stop. Largohem nga faqja dhe  posa të provojë sërish të hy  këtu ,më shkojnë disa orë të tëra e nuk hapet dot!!! :S

Pershendetje Leona!

Zeri Yt! eshte akoma ne perpunim e siper. Ne vecanti, keto ditet e fundit jemi marre me rregullime, pershtatje dhe freskime versionesh te pjeseve te portalit. Shume prej tyre mund te kryhen nderkohe qe portali eshte ne linje, por per disa prej tyre eshte e nevojshme qe portali dhe forumi te mbyllen perkohesisht; kjo eshte arsyeja pse nganjehere Zeri YT! nuk hapet. Po permend ketu se sapo eshte bere permiresimi i bazes se te dhenave, kalimi i forumit ne SMF 1.1 RC3 dhe eshte ndrequr problemi i citimit (qe nuk punonte).

Administratoret vendosen qe portali te hapej perpara se te mbaronin punimet, per te mos i mbajtur zeristet "jashte" per shume kohe. Gjithsesi, ndryshimet me te rendesishme jane kryer tashme dhe kohezgjatjes se punimeve po i vjen fundi. Nderkohe, presim nga ju mendime, keshilla dhe ide tuajat per pamjen dhe funksionalitetin e portalit!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: sulltani ne 11-09-2006, 17:48:27
Përshëndetje dhe mirese ju gjeta !

Për mua ishte befasi e madhe kur hapa faqen Zeri yt këto ditë sa qe mbeta edhe pa fjalë, nuk dija ku t'ia filloj, nk dija as se q'fare shkruhej ne tekstet e dubluara(dyfishuara) njera mbi tjetrën...
Shkurt teksti është i pa lexueshem dhe për se tepermi i merzitshem.
Shifet se keni tentuar te dilni tepër shembullor por rezultati tregon se i keni bërë dem të madh ketije forumi te mirenjohur e besoje se edhe tjerët antare ndajne te njëjtin mendim me mua, shpresoje se nuk gabohem!
Pra tani ka dy zgjedhje; ose te reparohen të gjitha te metat ose te rikthehet versioni i perparshem se përndryshe kjo është një disfate e madhe për ju dhe për forumin e kendshem Mbare Kombëtare.

Presim me padurim permirsimin.


edhe une bashkohem me ankesen e kreksit.
te shpresojme qe kjo do te jete e perkoheshme.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 13-09-2006, 15:28:29
o sulltan cuditem me ty dhe me Kreksin per ato qe thoni,faqa ka marre nje pamje mjaft te lezetshme dhe eshte shume me ndryshe nga forumet e tjer,duhet te mesoheni pak qe tja merrni doren se me 2 minuta nuk ben dot asgje,per te gjithe antaret qe shkruajn shume e veshtire ishte ne fillim po u mesuan dhe shume vetave i pelqen kjo pune qe eshte bere.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 14-09-2006, 17:37:33

edhe unë bashkohem me ankesen e kreksit.
te shpresojmë qe kjo do të jetë e perkoheshme.

Besoj se te gjithe do te deshironim te dinim se per cfare eshte fjala konkretisht! Ngjyrat e pamjes, gjeresia e faqes, fonti i perdorur per postimet... apo cfare?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: konsumerizem101.com ne 24-09-2006, 23:09:42
Besoj se do ishte me interes shtimi i nje forumi per biznesin dhe ekonomine.

Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 07-11-2006, 22:39:31
Me pelqen faqja e tanishme.....kjo eshte nice ......Mos e levizni me se eshte shume e vecante dhe shume e thjeshte njekohesisht (e kuptueshme)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 07-11-2006, 22:57:42
vetem ta beni krejt ne shqip nqs eshte e mundur :D
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 07-11-2006, 23:42:05
Me vjen mire qe ju pelqen. Dhe mua me pelqen tani :D

Nese do kem mundesi do merrem me perkthimin e butonave dhe te tjerave ne ditet ne vazhdim.

Pershendetje!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 08-11-2006, 15:44:42
Une kam nje sygjerim.....e shikoj qe forumi jone ka shume shume antare por jo te gjithe shkruajne ne kete forum pra nuk kontribuojne me shkrimet dhe mendimet e tyre.....
Une sygjeroj qe nje antar qe nuk ka shkruar asnje postim ne 3 muaj automatikishte te hiqet nga lista e antareve......mendo j se ky forum nuk ka nevoje vetem per numer .....
Nuk e di ndoshta nuk mund te jet nje ide e mire por ma thoni ju nese jam gabim
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 08-11-2006, 18:00:40
Unë kam një sygjerim.....e shikoj qe forumi jonë ka shumë shumë antare por jo te gjithë shkruajnë ne këtë forum pra nuk kontribuojne me shkrimet dhe mendimet e tyre.....
Unë sygjeroj qe një antar qe nuk ka shkruar asnjë postim ne 3 muaj automatikishte të hiqet nga lista e antareve......mendo j se ky forum nuk ka nevojë vetëm për numer .....
Nuk e di ndoshta nuk mund te jet një ide e mirë por ma thoni ju nëse jam gabim

gabim e ke. ashtu si po thu ti duhetme hape edhe regjistrin e punes neve, se njera do te thote mos ma fshini profilin se jma me leje lindjeje :D tjetri me pushime e kshu me radhe. po te ishte ajo koha nja nje vit ma prishte mendjen
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 08-11-2006, 18:54:43
po ja 6 muaj .......ti po nuk hyre ne forum per 6 muaj c'kuptim ka te jet emri juaj ketu pse duhet te egzistoje profili yt......pastaj nga ana tjeter nese antaret vetem futen ne forum lexojne marrin muzike e shume gjera te tjera .....(mbi te gjitha shikojne fotot tona si forum) dhe nuk kontribuon aspak ne kete forum.....pse duhet te rrije...une mendoj se kjo do ti angazhoje me shume forumistat te angazhohen.....
E drejt ata mund te regjistrohen sa here i hiqet profili i tyre se nuk eshte ndonje mesele e madhe ...por behet dicka e bezdisur per ta ...
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 08-11-2006, 23:33:06
Para disa muajsh i kam fshire rreth 3 mije anetare qe nuk kishin asnje postim. Ndoshta dhe ne te ardhmen do te fshij te tjere qe nuk kane aktivitet.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 10-11-2006, 10:08:02
Mirdita Max,

pergezime per punen e bere!


konstatime nga ana tknike:
-Dizajni jo i pershtatshem per gjithe resolucionet, psh. mua me del me texte  te dubluar dhe kjo eshte pak e bezdishme kur kerkon ndonje information preçiz.
-indexi nuk ruan indentifikacionin e antarit dhe te kerkon te identefijohesh per çdo hyrje.

konstatime nga ana e navigationit:
-Me teper renditje ne ne emertimin e rubrikave dhe nen rubrikat duhen me preçize per te fituar kohe ne navigation. pra evitimi i hapjes se faqes se "trete" per te kerkuar nje info qe mund te jet accesible me nje klikim, ose anasjelltas, shume klikime qe mund te permblidhen ne nje rubrike.

konstatime nga ana tematike:
-Nuk keni percaktuar linjen kryesore pra mungon drit-hija, kjo behet ne vartesi te kapacitetit te stafit.
-Mungon revizimi periodik i temeave, per te evituar degradimin e nje forumi ne nje chat, kjo besoj se vjen nga deshira per te mos prishur qejf me antaret, sidoqofte eshte e rendeshime te behet sepse e ben temen me interesante.
-Mungon nxitja per bashkpunim , kjo besoj se vjen nga qe i ruheni "konkurences", por qe te çon ne izolim mediatik ose ne kopjime temash pra si pasoje hubje kredibiliteti.
(kaq ishin kritikat)

te mirat:
-ekipi drejtues eshte simpatik dhe i kendeshem ne komunikim me publikun e forumit(gje qe mungon ne forumet e tjere)

Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 10-11-2006, 12:30:38
Pershendetje,

Qe ta filloj nga fundi. S'e di ne e ke fjalen per bashkepunim mes faqesh? Nese sheh ne fund ka shume faqe  partnere, por keto i kam vene ose sepse kane qene partnere me kohe, ose sepse kohet e fundit ma kane kerkuar. Ndersa kohet e fundit nuk kemi kerkuar partnere vete sepse sic e sheh  jemi ne pune e siper dhe nuk dua te kerkoj partnere kur faqen tone ende s'e kemi te plote. Sidoqofte nese je i interesuar faqen tuaj e ve pa problem tek ajo lista.

Edhe per ceshtjet e temave dhe rubrikave na duhet kohe sepse jemi duke u marre ende per anen teknike te faqeve. Jemi vetem dy admine e dy te tjere jane te zene me jeten private teresisht. Por them se shpejti une personalisht do filloj te merrem dhe me forumet. Eshte bere nje ndarje e forumit ne nje multiforum dhe te jeni te sigurte se nuk do kete vetem kete forme, pasi kam ne plan qe cdo forum ta zgjeroj e ta bej sa me perfshires per tematiken qe trajton.

Per rezolucionet. Ke provuar ta zgjerosh faqen me opsionet qe ofrohen siper ne te djathte? Kurse per ceshtjen e identifikimit nuk di c'te them, por Syrgjyni mund te jape nje pergjigje me te sakte. Personalisht s'e kam hasur kete problem.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 10-11-2006, 13:13:44
faqja eshte bere fantastike fare, i lumshin durt atyre qe kane punu :D

kam vetem nje sugjerim: nje faqe chati me ngjan shume e demsheme per zerin, jo vetem si forum por per gjithe nendarjet e tjera. besoj se do qe nje gje degraduese. nese duhet chat per anetaret atehere besoj se chati duhet te jete i fshehur ne forum dhe qe te kete mundesi ta arrije vetem ai qe e ka statusin e zeristit jo antaret, duke qene ketu besoj se duhet shtytur diku me tutje ajo barriera e 20 postimeve qe te behesh zerist e te fillosh me mp.

megjithate urime te perzemerta ;)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 10-11-2006, 16:29:05
po jam dakort me kete qe tha D'alber per punen e chatit ......
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 10-11-2006, 18:15:32
po shfletoja zerin ne pergjithesi dhe kur hap forumin qe te shikosh nentemat e nje forumi duhet patjeter te hysh aty. me duket pak e bezdiseshme, dhe them qe psh. kur con mausin siper nje forum automatikisht te shfaqen te gjitha kategorite si psh te te politika, aktualiteti shqipetar, dardania, aktualiteti boteror etj etj. do ishte mire qe postimet e fundit te kishte mundesi ti shikonte edhe nje vizitor i thjeshte qe nuk ka progil te tijin, por pa mundesi pergjigjeje.

revista mendoj se duhet te ket nje kategori te sajen me nje faqe kryesore te veten, dhe jo ate te zerit.

ne faqen e pare te zerit te paraqiten si psh temat me te nxehta ne forum, artikujt me te rendesishem te revistes dhe albanices. dmth faqja e pare e zerit te jete permbledhese.

cdo artikull i revistes te jete teme njekohesisht ne forum pasi mau me duket e ngaterruar qe dikush te jap mendime per nje artikull reviste ne nje vend tjeter, pra qe forumi te kete me shume diskutime, kjo do ishte nje menyre me e mire per te ftuar  anetar te rinje ne forum qe mund te jene edhe shume aktive dhe serioze.

tani po fantazoj :D : them te behet nje lidhje me nje medja shtypi, si psh me shekullin, gazeten shqip ose me disa njekohesisht, nga te cilat te kemi te drejten te marrim artikuj pa patur nevoje qe te shenojme edhe bibliografine ne fund te artikullit. kjo gje behet per momentin pasi shoh qe shume tema jane hapur ne lidhje me artikuj te ndryshem ne gazeta.
gjithashtu mund ti jepej e drejta nje gazete qe te publikonte nje kritik ndaj nje fenomeni te caktuar, qe eshte dhene nga ndonje anetar i forumit.

per momentin keto me vine ndermend dhe dua te them se kam ngelur shume i kenaqur nga faqja e tanishme. sidomos temat ne forum jane me te rregullta tani dhe fonti i perdorur shume i pershtatshem.

pergezime dhe pune te mbare
ermiri
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 10-11-2006, 23:42:10
Jemi akoma ne fazen e organizimit te portalit dhe disa nga ato qe sugjeron ti do te realizohen.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 11-11-2006, 06:11:22
Max me kete temen "Sygjerime" me duket se i ke hapur bela vetes :D
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 11-11-2006, 13:23:16
Max me këtë temën "Sygjerime" me duket se i ke hapur bela vetes :D

;)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 13-11-2006, 08:20:08
Max, është e domosdoshme te percaktosh linjat e komunitetit, për ti organizuar gjërat me saktë.

qe ta kesh me te lehtë ne seleksionimin e sugjerimeve , krijoje temën ndryshe, më me preçizion.

pra unë do ta kisha formuluar ne këtë mënyrë;
-Cilat rubrika kryesore mendoni se duhet te jenë ne krye?
(perjigjet mund te jenë te shumellojshme por ti ne fazen e dytë do ti kapesh një nga një)
ex:)
-Rubrika "Komuniteti ZY" aktualisht ka këto nën rubrika, 1,2,3...etj. ka ndonjëri ndonjë mendim për permirsim te kësaj rubrike duke propozuar heqjen ose shtimin e ndonjë nenrubrike?
(ju lutem sugjerimi te shoqërohet me shpjegim , flm).


përgjigjja ime (ex)
- kjo rubrike ka shumë nenrubrika qe janë tepër specifike dhe si te tilla nuk e kanë vendin ne një rubrike me karakter te pergjithshem.
pra për mua kjo rubrike duhet te permbaje nenrubkia qe konsistojne mjetet e një komuniteti për te komunikuar kryesisht brenda tij.
p.sh.
-Chat,
-Evenimentet e javës tek zeriyt(tema më e bukur, etj),
-Lajmerime,
-Propozimet,
-Arshiva e temave me vlerë,
-Kendi Bisede e lirë,
-Kendi kritikave ndaj forumit(pa frikë, sepse vetëm mirë te bëjnë)
-...etj, etj.

pra për mua nuk ka vend aty rubrika "Rinia Shqiptare" ose "Ushqimi dhe Kuzhina" etj, etj. sidomos mos i dublo titujt e rubrikave me titujt e nenrubrikave, si ne rastin e -Komuniteti "Zëri YT!"- qe është ne te dy format.


ah! desh harova një gjë , firmat personale limitoji ne një resht dhe me germa te vogla sepse nuk merret vesh kush është shkrimi dhe kush është firma. (për mua një firmë nuk është një poezi me 15 reshta por një thenje e shkurter dhe kocentruar ne një resht maximumi.


vazhdim te mbarë !
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Karatisti ne 13-11-2006, 14:49:19
Unë kam një sygjerim.....e shikoj qe forumi jonë ka shumë shumë antare por jo te gjithë shkruajnë ne këtë forum pra nuk kontribuojne me shkrimet dhe mendimet e tyre.....
Unë sygjeroj qe një antar qe nuk ka shkruar asnjë postim ne 3 muaj automatikishte të hiqet nga lista e antareve......mendo j se ky forum nuk ka nevojë vetëm për numer .....
Nuk e di ndoshta nuk mund te jet një ide e mirë por ma thoni ju nëse jam gabim

Ka ike koha kur kishte nga 5-600 anetare ne linje cdo dite. Po e bere kete te ngelet forumi me 30 anetare se as vet moderatoret nuk e rruajne me te vijne e postojne!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 13-11-2006, 19:21:37
e drejt South e drejte ......
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: erlehta ne 13-11-2006, 21:38:31
Citim nga: D'alber ne 10-11-2006, 13:13:44
faqja është bërë fantastike fare, i lumshin durt atyre qe kanë punu :D

kam vetëm një sugjerim: një faqe chati me ngjan shumë e demsheme për zërin, jo vetëm si forum por për gjithë nendarjet e tjera. besoj se do qe një gjë degraduese. nëse duhet chat për anetaret atëherë besoj se chati duhet te jetë i fshehur në forum dhe qe te këtë mundësi ta arrije vetëm ai qe e ka statusin e zeristit jo antaret, duke qenë këtu besoj se duhet shtytur diku me tutje ajo barriera e 20 postimeve qe të bëhesh zëristë e të fillosh me mp.

megjithatë urime te perzemerta ;)

Kete mendim kam dhe une.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: arbias ne 14-11-2006, 01:06:58
Beni diqka per nenforumin zeri i diaspores
Dhe ne qofse esht e nevojshme edhe emri ti ndrrohet forumit sepse vetem zeri yn nuk po ushton aq larg andaj ju lus
Qe zeri yn te Quhet Zeri i diaspores.com
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 14-11-2006, 12:16:17
Beni diçka për nenforumin zëri i diaspores
Dhe ne qofse esht e nevojshme edhe emri ti ndrrohet forumit sepse vetëm zëri yn nuk po ushton aq larg andaj ju lus
Qe zëri yn te Quhet Zeri i diaspores.com

Çfarë mendon të bëjmë për Forumin e Diasporës?

Për mendimin tim, Zëri YT! nuk ka pse t'i ndërrohet emri në Zëri i Diasporës, pasi diaspora, nga vetë përkufizimi, përfshin vetëm shqiptarët jashtë Shqipërisë, jo edhe ata brenda kufijve të RSH.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 14-11-2006, 12:35:22
Citim nga: D'alber ne 10-11-2006, 13:13:44
faqja është bërë fantastike fare, i lumshin durt atyre qe kanë punu :D

kam vetëm një sugjerim: një faqe chati me ngjan shumë e demsheme për zërin, jo vetëm si forum por për gjithë nendarjet e tjera. besoj se do qe një gjë degraduese. nëse duhet chat për anetaret atëherë besoj se chati duhet te jetë i fshehur në forum dhe qe te këtë mundësi ta arrije vetëm ai qe e ka statusin e zeristit jo antaret, duke qenë këtu besoj se duhet shtytur diku me tutje ajo barriera e 20 postimeve qe të bëhesh zëristë e të fillosh me mp.

megjithatë urime te perzemerta ;)

O D'alber po me keto ndryshimet qe jane bere tani ne faqe te pare si te duket,edhe Chati e disa gjera te tjera jane shtuar.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 14-11-2006, 13:25:28
Nën menune Sherbime tani është dhe Chat-i. Ose duke ndjekur këtë adrese: http://www.zeriyt.com/component/option,com_blastchatc/Itemid,19/

Vetem anetaret e rregjistruar dhe te identifikuar mund ta shohin chatin!!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: arbias ne 14-11-2006, 15:05:19
Çfarë mendon të bëjmë për Forumin e Diasporës?

Për mendimin tim, Zëri YT! nuk ka pse t'i ndërrohet emri në Zëri i Diasporës, pasi diaspora, nga vetë përkufizimi, përfshin vetëm shqiptarët jashtë Shqipërisë, jo edhe ata brenda kufijve të RSH.

Po t kuptoj o shoku syrgjyn por diaspora ka mbet ajo qe po e mban shtetin atje ne kosov edhe shqipri, maqedoni preshev bujanofc medvegj mal te zi ,Qamri,
e ky organizim esht vetem organizim apo ndihm financiare familjare tek familjaret , athe pse mos ta bejm diqka me shum se kjo qe esht ber si tradit familjare ta shendrrojm ne Tradit shtetrore por ne funksion te bugjetit privat,dhe te menagjimit te kesaj shoqrije ne baz te mundsive qe kemi se paku 5 ero ne muj dhe ta hapim,; Nje gjirollogari ku shum nevoja te private shendetsore atdhedashse do ti kishum ndihmu ne rrugen e nje shoqerije te paster !jo politike jo qeveritare por thjesht Atdhetare Atdhedashse.
Me falni ndoshta nga nej her jam si i qmendur por kush s mendon per te tjeret ska as per veti ,ndoshta ka por e ka zemren e varfer pa dashuri?
Mir do te ishte qe kjo menur te fillonte se pari nga forumi zeri yn e pastaj edhe ato forumet e tjera te nsin nje iniciativ qe te bejm nga nje fond sa do qe t ejet i vogel te ndimojm dhe te perkrahum njerzit dhe personat qe po punojn dhe veprojn por spo kan shum perkrahje dhe bugjet.
Te jetosh ne ket shekull e te rrish ter diten ne tv e te ndegjosh 6 her ne dit lajme te njejta her per e her kundra po na humbet vullneti i rinis per nje te ardhme me te vetdishme me te sigurt dhe me te Bashkuar,mendoj se kurr me afer keto mundsi si kemi pas?
Ta formojm Nje komunitet ne internet nga te gjitha vendet diaspor amerik etj dhe te punojm per Shqiptari, se vetem ne ket menyr duhet apo mundemi me u largu nga Degjenerimi i politikes marksite Antishqiptar qe me vite ska fillim per fund as fund per fillim.

Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kengaime ne 14-11-2006, 15:41:37
Une mendoj qe emri Zeri yt nuk duhet te nderrohet ne asnje menyre, me kete emer, siq u permend edhe me heret perfshihen te gjithe e jo vetem nje grup i caktuar, por ka mundesi te hapet nje teme e vecante per diasporen.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 14-11-2006, 18:31:16
O D'alber po me këto ndryshimet qe janë bërë tani ne faqe të parë si te duket,edhe Chati e disa gjëra te tjera janë shtuar.

Faqa e pare tani eshte me mire, me me shume rregull, po chatin nuk po e shoh dot :D.

meqe jam ketu ta bej dhe nje kritik tjeter :D fonti ne postime me duket pak i madh, ndoshtasepse un kam zgjedh max e tij. megjithate lereni keshtu se do me turren ata qe kane prob me syte pastaj :D

tja kaloni mire...
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 14-11-2006, 19:51:48
Faqja e pare eshte e bukur, por nuk eshte ne regull me afishimin, megjithate u be kohe qe eshte keshtu dhe pothuaj se jam mesuar sepse nuk i lexoj fare shkrimet por pres qe te me vije emaili qe te lexoj ndonje teme, por dhe kjo me duket se po degradohet sepse me vjen me nje + perpara (+http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forum,komunitetishqiptar/Itemid,51/topic,22223.new/topicseen,topicseen)

Max merre pak me seriozisht problemet e konvertimit ne versionin e ri !
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 14-11-2006, 23:37:24
Citim nga: D'alber ne 14-11-2006, 18:31:16
Faqa e pare tani është me mirë, më me shumë rregull, po chatin nuk po e shoh dot :D.


Chatin e ke te ajo rubrika e Sherbimeve ndoshta deri neser do ndryshoj vend mund te jete te forumet,po vetem nga antaret shihet jo Vizitoret.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 15-11-2006, 09:47:27
Faqja e pare është e bukur, por nuk është ne regull me afishimin, megjithatë u be kohe qe është kështu dhe pothuaj se jam mësuar sepse nuk i lexoj fare shkrimet por pres qe te me vijë emaili qe te lexoj ndonjë teme, por dhe kjo me duket se po degradohet sepse më vjen me një + përpara (+http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forum,komunitetishqiptar/Itemid,51/topic,22223.new/topicseen,topicseen)

Max merre pak më seriozisht problemet e konvertimit ne versionin e ri !

Mund te na citosh ketu (copy/paste) nje nga njoftimet qe te vijne me e-mail? Po keshtu, mund te na tregosh se cfare serveri per e-mail perdor ti (Hotmail, Yahoo!, Gmail etj.); nese perdor adrese e-mail POP3, na tregon edhe se cilin program perdor per te terhequr dhe lexuar e-mail?

Mund te ma nisesh njoftimin edhe me e-mail, ne adresen qe kam ne profil.

Faleminderit!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: belushi ne 15-11-2006, 19:24:06
Mund ta rregulloni kete ne anen siperme djathtas;
-Posto artikuj ne revista
-Shto adresa ne katalog
dalin njera siper tjetres, me respekt!!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 15-11-2006, 23:25:11
Cfare browser-i jeni duke perdorur ju? Une e kam testuar me FF dhe IE 6 dhe nuk i shoh keto probleme!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 15-11-2006, 23:28:29
IE 6  gjithashtu dhe ne FF k te njetin afishim rezolucionin 1024

(jam ne kete moment ne linje po deshe te me kontaktosh)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 15-11-2006, 23:35:46
Me bej nje screen shot.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 15-11-2006, 23:42:33
kjo është duhet ta zmadhosh qe ta shikosh
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 15-11-2006, 23:47:05
po e shikoj qe nuk hyj dot ne chat, ka ndonje menyre te veçante qe duhet te perdor apo nuk e ke vene akoma ne funksionim?
(mesazh per tu fshire pas leximit)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 15-11-2006, 23:50:52
Sic duket serveri i chatit eshte jashte linje.

Ajo foto siper eshte teper e paqarte. Vendos dot nje tjeter?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 15-11-2006, 23:52:04
nuk mundem sepse limiti eshte 100ko
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 15-11-2006, 23:54:29
Provo tani!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 15-11-2006, 23:59:18
ta dergova ne msn
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 16-11-2006, 00:03:02
ok e mori tani , pra po ta shikosh me vemendje dy reshtat e siperme jane pak te futur tek njeri tjetri por kur ka pasur me teper reshta behen me remuje se kaq , sidomos ato qe jane tek menuja ne te djethte qe behen te plexueshem. gjithnje ne faqen e hyrjes sepse pastaj pothuaj se vijne ne rregull.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 16-11-2006, 00:03:22
Duhet e pranoj se goxha keq u dukeka. Me poshte shihni si duket tek une.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 16-11-2006, 00:05:26
po kjo eshte pamje korekte dhe u dukerka bukur
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 16-11-2006, 00:10:14
Ne fakt po habitem pak sepse dhe une 1024 e kam rezolucionin dhe nuk i kam keto anomali. Di qe IE 6 i shkakton disa probleme me menune ne te djathte tek forumi politik dhe tek muzika, po ashtu dhe tek mesazhet private, por keto kam menduar te shoh t'i permiresoj me vone. Nga ana tjeter me FF duket cdo gje perfekt.
Besoj se do u dergoj anetareve njoftim per t'i orientuar se me cfare parametrash duket me mire faqja, si psh perdorimi i Firefox mbi te gjitha.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: belushi ne 16-11-2006, 19:44:21
Lalo tash duket mire!! Shendet.
 
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: avajtupak ne 16-11-2006, 21:28:57
MAX a do me ndihmosh mor vellacko me at fjalekalim qe kam se me eshte bere fiksim ne koke, tung ibraimi.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 16-11-2006, 23:52:19
Te kam derguar MP.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: ibraim ne 17-11-2006, 15:30:03
MAX, falemnderit shume ;)
Zoti te dhashte te mira.

respekt
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: KingS00l ne 21-11-2006, 15:42:35
Me pelqen shume pamja e fundit
e Forumit. Ju lutem mos e nderoni.

Po mundet ate Chat-in regulloheni.
Java do jet ? Ne cilin net do futet ?
Ide e bukur shume dhe me guzim.Stafi ben pune fantastike,
bravo.

-King
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 21-11-2006, 17:01:21
Rrofsh per fjalet e mira. Cfare problemi ke me chatin konkretisht?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 21-11-2006, 19:30:51
Rrofsh për fjalët e mira. Çfarë problemi ke me chatin konkretisht?

mua faqja e chatit nuk me duket personale, nuk kam sugjerim se si mund te behet por kjo me ndodh mua.

edhe dicka forumi keto ditet e fundit po punon ca si ngadale. e kam provuar edhe nga vende te tjera se kujtoja mos qe nga pc im por e njejta gje, edhe ne e-explorer edhe me firefox.

pershendetje
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 22-11-2006, 00:23:58
D'alber s'po e kuptoj shqetesimin tend me chatin? Cfare do te thuash me "faqja e chatit nuk me duket personale"?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 23-11-2006, 12:32:25
Nj esygjerim nga salla :D

Atje ku eshte shkruajtur "Tema te Perditsura" mund te shkruhet ndryshe se me duket jo e shqipezuar mire?  Psh Postimet e dites, apo Tema e dites, ose gjejni vete nje si te doni, sepse te perditesuara me duket se nuk pershtatet.

Faleminderit


s B
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 23-11-2006, 12:44:11
Nj esygjerim nga salla :D

Atje ku është shkruajtur "Tema te Perditsura" mund të shkruhet ndryshe se me duket jo e shqipezuar mirë?  P.sh. Postimet e ditës, apo Tema e ditës, ose gjejni vete një si te doni, sepse te perditesuara me duket se nuk përshtatet.

Faleminderit


s B

"Tema te Perditsuara" tregon temat ku ke postuar dhe ne te cilat ka postime te reja qe s'i ke lexuar.

"Te perditesuara" mund te thuhet ndryshe "te freskuara".
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 23-11-2006, 12:51:34
Syrgjyn nuk kerkova interpretim te fjales por shqipezim te saj. te perdisura nuk e di ne ben pjese ne gramatiken tone.

gjithsesi nje sygjerim bera sec beni ju eshte pune per ju.


faleminderit


s  B
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 23-11-2006, 12:55:35
Syrgjyn nuk kërkova interpretim te fjalës por shqipezim te saj. te perdisura nuk e di ne bën pjesë ne gramatiken tonë.

Ne gramatike jo, por ne fjalorin e shqipes po. :)

Ke ndonje mendim se si ta quajme?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 23-11-2006, 14:01:19
Update = Perditesim ne shqip (?)
Ndoshta tingellojne çuditshëm disa fjale, por ama është e domosdoshme qe te perdorim fjalët e gjuhës tonë.
Shiko dhe tek http://www.argjiro.net/fjalor/ për fjalën update.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 23-11-2006, 14:26:58
Nejse do ishte me mire freskim ose shtim postimesh te reja. drejtmethene perditesim me duket fjale pa kuptim.

Gjithsesi ky eshte nje opinion i imi dhe ju beni si tju duket e arsyeshme. une dicka do bej do kerkoj ne fjaloret e gjuhes shqipe per kete term(perditesim) se me duket e pakuptimte.
Faleminderit per sqarimet.

s   B
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 23-11-2006, 19:09:26
Njashtu mendoje edhe une;
do te ishte me se miri te quhet Aktualizimi apo Plotesimet ditore...
Temat e Aktualizuara
Temat e Plotsuara...apo diç tjeter.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 26-11-2006, 23:27:37
Ne gramatike jo, por ne fjalorin e shqipes po. :)

Ke ndonjë mendim se si ta quajmë?


as fjala tema te Perditsuara qe eshte me e sakte termi "tema te rifreskuara"  as shqipezim (shqiptim) nuk jane ne gramatiken shqipe, mund te flitet ne gjuhen e rugeve siç perdoren plot fjale te tjera, por ne vendet publike eshte mire te perdoret gjuha e regullt qe i pershtatet te gjithve.
 
pra per mua gjera te tilla riparohen me shpejtesi dhe nuk diskutohen sepse... eshte fare pa vlere te vesh ne diskutim gjuhen letrare.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 27-11-2006, 13:50:48
Ne fjalorin e Vedat Kokones, Fjalor i Shqipes së Sotme, Tiranë 1984, fq. 890, gjendet përshkrimi i termave: përditësim, përditësohem, përditësoj. Për fat të keq, por për pak fare, jepet si sinonim i azhurnim, azhurnoj.
Për kureshtje, Vedat Kokona në fjalorin e tij Frëngjisht -Shqip të 1989, fjalën ajourner nuk e përkthen me fjalën përditësim. Se si e gjeti rrugën ligjore kjo fjalë në Shqip nuk dihet. Aq më tepër që del krejt e panevojshme.


Komenti mesiper eshte dhene nga Besnik Bleta ne nje forum tjeter.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: miri m ne 01-12-2006, 19:38:41
Per mendimin tim, do ishte mire te shtonim ndonje teme te re qe nuk eshte akoma te klasifikimi i forumeve, psh Forumi ekonomik. Tung
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 01-12-2006, 23:32:19
Do te behet.

Pershendetje!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 01-12-2006, 23:58:19
Max,  bej kthese 180° e organozije pak sitin, sepse avash avash po venihtet, nuk po lexojme me gjera te lezeçme si me pare.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 02-12-2006, 17:19:45
Po smore pjese ne debate qe behen ne forum ashtu do te duket ty,Forumi do arrij sesben ne nivelet qe ka qene po do edhe pak kohe sa te ambjentohen antaret mire me pamjen qe ka forumi.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 03-12-2006, 00:10:14
Po smore pjesë ne debate qe bëhen në forum ashtu do të duket ty,Forumi do arrij sesben ne nivelet qe ka qenë po do edhe pak kohe sa te ambjentohen antaret mirë me pamjen qe ka forumi.
Edhe ju Berni, duhet te mesoheni me kerkesat e antarve se ata e kan një tjetër vizion krejt tjetër nga krijuesi....

P.sh.. aty te faqja kryesore, çka shef vizitori ?

Sheh vetëm revista forumi, mirëpo për te shkkuar tek forumet e duhura  ai duhet te hipi tek forumet e pastaje te presi sa te ndezen sinjalet se ku gjinden forumet, Komuniteti, shkencat politika etj...

Me e keqja është se aty në vend te par nga e majta e keni vendosur Komuniteti etj e tj....
Përse mos te prezentoni direkt Indeksin e forumeve si çdo kund ne sitet tjera ?

Sitet shqiptare nuk duhet te dallohen shumë nga njera tjetra sepse as kush nuk ka kohe te humbasi se ku gjindet kjo ku kjo por vizitori don ti këtë te gjitha te gatshme pa e lodhur trurin fare duke kerkuar temat kyqe.
Ne versionin e vjeter vizitoret e gjenin temen shpejt e shpejte se ishte e qarte puna se ku e tek kurse tani eshte bere lesh hesapi, megjithse keni leshuar disa kthime ama duhet te bindeni se  versioni i perparshem ishte per te gjithe shqiptaret kurse ky ka mbetur vetem per antaret e vjeter e vizitor ka pakez fare ...
Shtrohet pyetja Pse ?

Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 03-12-2006, 12:56:59
Kreksi, ndarja e tanishme eshte bere me qellim qe te kemi disa forume dhe jo nje, ku secili te jete i profilizuar sipas ceshtjes qe trajtohen ne to. Sic e kam shpjeguar me pare kjo eshte bere qellim qe t'i lehtosojme njerezit ne interesat e tyre perkates. Ndoshta per momentin eshte disi e ngaterruar struktura e re, por kjo eshte ceshtje familjarizimi dhe me kohen secili do e gjeje rrugen e duhur.
Ne bote forumet e pergjithshme nuk kane sukses, por cdo forum eshte profilizuar per nje ceshtje te caktuar. Ne kete nuk e beme kete gje, por gjetem nje rruge te ndermjetme, qe eshte kjo qe shini tani.
Gjithashtu me duhet te shtoj se secili forum do te rikonstruktohet duke shtuar shume rubrika te tjera. Ne nje forum te vetem kjo gje nuk eshte e mundur, pasi do te na dilte nje faqe 1 km e gjate, por dhe nga ana estetike dhe praktike nuk do ishte aspak e mire.

Dua te te sqaroj gjithashtu se Berni nuk eshte anetar i stafit administrativ, por vetem i stafit te moderatoreve qe merren me mirembajten e forumit, por jo ne ceshtjet vendimmarrese, keshtu qe nuk keni c'i kerkoni llogari atij.

Sa per vizitoret. Shumica e vizitoreve (99 %) vijne nga makinat kerkuese, por me ndryshimin e versionit dhe berjes se gjithe ketyre rregullimeve adresat e vjetra URL jane zhdukur dhe nuk cojne gjekundi, ndaj dhe ata vizitore qe vinin nga rezultatet e kerkimeve ne Google, Yahoo, MSN etj nuk jane me ne masen e meparshme per arsyet qe thashe me siper. Por nese keni vene re cdo dite e me shume shtohet numri i vizitoreve, kjo do te thote se faqet e Zerit po ri-indeksohen neper makinat e kerkimit dhe kjo do te risjelle  rritjen e numrit te vizitoreve ne nivelet meparshme, apo dhe me shume.

Pershendetje!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 03-12-2006, 13:35:36
Citim nga: M A X
Ndoshta për momentin është disi e ngaterruar struktura e re, por kjo është çështje familjarizimi dhe me kohën secili do e gjeje rrugën e duhur.

Max , vizitori ri nuk merr mundimin te familiarizohet me te, sepse nuk është me koha kur kishte vetëm dy forume, pra ai do të shkoje atje ku e ka me lehtë te gjej atë qe kërkon .
Ju (stafi) nuk e shikoni këtë veshtirsi sepse jeni familjarizuar me këtë organizim, por për një zgjidhje te drejtë te këtij problemi mendoj se duhet te marrësh parasysh kerkesat e publikut tënd.

 
Citim nga: M A X
Ne botë forumet e përgjithshme nuk kanë sukses, por çdo forum është profilizuar për një çështje te caktuar. Ne këtë nuk e bëtë këtë gjë, por gjetem një rrugë te ndermjetme, qe është kjo qe shini tani.

nuk mjafton vetëm pamja e bukur e versionit të ri, unë them qe forumin duhet ta priflizosh pjeserisht dhe ti japësh prioritet asaj tematike qe stafi operues është ne gjendje te mbuloje kerkesat e vizitoreve.  
sygjerim ; duhet te kalosh ne një script vbulletin dhe ta integrosh ne versionin e ri te sitit.
 
këto nuk janë kritika por konstatime, qe i them sepse jam tifoz me këtë forum dhe kam dëshirë qe te eci përpara.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 03-12-2006, 14:13:36
Cfare hyn sugjerimi per te kaluar ne vBulletin?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 03-12-2006, 14:17:06
Vbulletin eshte me i regullt dhe nuk jep gjith keto gabime qe jep ky script qe perdor, por kjo eshte vetem nje sygjerim ndashta e kam gabim pra vepro si te te duket me mire ty, zere sikur nuk ta thashe fare kete gje
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 03-12-2006, 14:20:21
Cfare gabimesh ke pare?

Sidoqofte rrofshi per sugjerimet.

PS: FareTop qe perdor vB eshte offline :P j/k
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: FareTop ne 03-12-2006, 14:36:36
Citim nga: M A X
PS: FareTop qe perdor vB është offline :P j/k

vërtetë? (ndoshta dhe mund te jetë, nuk e kam pare)

kush është adresa qe perdor për të hapur forimin tim?
unë me adresen:
faretop.com (http://faretop.com) me hapet ne regull, ose me adresen
www.faretop.com me hapet ne regull, ose me adresen
http://faretop.info/forumi/index.php prap hapet .

do ti bëj një suprimim fileve ne "Temporary Internet Files" sepse ndoshta tek unë hapet ngaqë filet janë ne pc(flm)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-12-2006, 11:29:42
vërtetë? (ndoshta dhe mund te jetë, nuk e kam pare)

FareTop... M A X po bënte shaka :D

PS: FareTop qe perdor vB është offline :P j/k
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 10-12-2006, 10:35:13
edhe diçka forumi këto ditet e fundit po punon ca si ngadalë. e kam provuar edhe nga vende te tjera se kujtoja mos qe nga pc im por e njëjta gjë, edhe ne e-explorer edhe me firefox.

Jane bere ca ndryshime ne shpejtesine e serverit.

Ju lutemi te gjithe anetareve: shikoni dhe na thoni nese forumi ecen me shpejt. Faleminderit!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 26-12-2006, 19:39:12
eshte disi me ndryshe por ne krahasim me fillimin eshte prap ngadal.

edhe nje sugjerim tjeter:

ne krahe te djathte te faqes jane dhen linke per forumet brenda zerit. me duket perseritje pasi jane me siper  ke "FORUME" dhe ne vend te asaj do ishte me mire te vendosni opsionet e anetarit qe kane qen me pare, pasi kshu nuk mund te shikoj postimet e reja qe jane bere ne forume te ndryshme, mund te shikoj vetem ne nje psh. ke politika me tregon vetem ato te politikes.

pershendetje...
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: subz3r0 ne 28-12-2006, 23:25:09
Kisha nje sugjerim per ju ne lidhje me chatin. Jam founder ne nje nder kanalet me te medha te irc-s shqiptare dhe mund tju ofroj nje bashkepunim. Mund te flasim me msg private nqs do ju interesoje.

Me respekt
subz3r0
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 28-12-2006, 23:47:36
Me kontakto mua tek oltjoni@gmail.com
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 01-01-2007, 19:18:01
është disi me ndryshe por ne krahasim me fillimin është prap ngadal.

edhe një sugjerim tjetër:

ne krahe te djathte te faqes janë dhen linke për forumet brenda zerit. me duket përsëritje pasi janë me sipër  ke "FORUME" dhe në vend te asaj do ishte me mirë te vendosni opsionet e anetarit qe kanë qen me pare, pasi kshu nuk mund te shikoj postimet e reja qe janë bërë ne forume të ndryshme, mund te shikoj vetëm ne një p.sh.. ke politika me tregon vetëm ato te politikes.

Përshëndetje...

Ai modul na ka pas shkaktuar probleme me disa funksione te tjera te forumit. Ndoshta me vone do gjejme nje zgjidhje tjeter qe do e zevendesoje ate.

Pershendetje!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: arbias ne 02-01-2007, 03:08:52
Ju lutm a ka mundsi me hap,Nje nen forum Vetvendojsa.
 Ju pershendes
    gjitha t mirat
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 06-02-2007, 19:49:07
Do me pelqente qe sa here futem ne forum dhe shikoj antaret qe jane ne linje nen te te shikoja dhe antaret qe tashme ndodhen ne Chat
Nuk e di nese eshte e mundur gjithsesi nje mendim hedh une  e dini ju :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 06-02-2007, 23:33:47
Do me pelqente qe sa herë futem në forum dhe shikoj antaret qe janë ne linjë nën te te shikoja dhe antaret qe tashmë ndodhen ne Chat
Nuk e di nëse është e mundur gjithsesi një mendim hedh unë  e dini ju :D

Te njejten kerkese kam dhe une e shpresoj qe xhaxhi Syrgjyni ta rregulloje :D

Seriozisht sot ne mengjes po flisja me te pikerisht per kete gje pasi teknikisht eshte e mundur nje gje e tille dhe besoj do te behet.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 06-02-2007, 23:58:26
Do te ishte mire kjo :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 07-02-2007, 00:04:06
Chatit mund t'i shtohen kanale radio dhe mp3 player. Do ishte me interes kjo gje per ju?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 07-02-2007, 00:10:19
Po si ...do te ishte fantastike :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 07-02-2007, 00:33:25
Ide e mire. :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 07-02-2007, 03:54:17
sigurisht ide e mire e dhashe une :D LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 07-02-2007, 04:04:33
E paske mendjen pjellore. :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 07-02-2007, 15:20:06
Une nuk kam vetem mendjen pjellore :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 08-02-2007, 15:07:52
OK me pyeti Syrgjyni mbreme nese kisha ndonje ide tjeter :D po nuk em vinte asgje ne mendje , tani qe u futa ne chat ....do me pelqente qe kur te klikoja ne Chat  te hapej nje dritare e vecante me qellim qe te mos me shkepuste nga forumi......
Se psh. mua me pelqen qe nderkohe qe flas apo jam ne chat te shkruaj edhe ne forum per te bere ate me duhet te hap vete nje dritare me vete te futem perseri tek forumi etj etj .....
Sikur te hapej ne dritare te vecante do na lehtesonte punen ............
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: arbias ne 08-02-2007, 15:25:41
a ka mundsi ai qat te ekt edhe  at dritaren si thot lisa Me vendos kameren siq esht aj far lloj paltalku e ather do te doja ti shija te gjith onlajn nepermjes kamerave ? Mendoj se ky ishte mendimi edhe i Lises.

Nje herit ju pershendes shum juve te stafit dhe keni nje pershendetje te madhe nga antaret dhe Udhheqsit  e Vetevendosjes.org
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 08-02-2007, 23:34:36
OK me pyeti Syrgjyni mbrëmë nëse kisha ndonjë ide tjetër :D po nuk em vinte asgjë ne mendje , tani qe u futa ne chat ....do me pelqente qe kur te klikoja ne Chat  te hapej një dritare e veçantë me qëllim qe të mos më shkepuste nga forumi......
Se p.sh.. mua me pëlqen qe ndërkohë qe flas apo jam ne chat te shkruaj edhe në forum për te bërë atë më duhet te hap vete një dritare me vete te futem përsëri tek forumi etj etj .....
Sikur te hapej ne dritare te veçantë do na lehtësonte punën ............Pajtohem me  ty  Lisa :D do te ishte me  e lehte per ne  :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 08-02-2007, 23:46:23
OK me pyeti Syrgjyni mbrëmë nëse kisha ndonjë ide tjetër :D po nuk em vinte asgjë ne mendje , tani qe u futa ne chat ....do me pelqente qe kur te klikoja ne Chat  te hapej një dritare e veçantë me qëllim qe të mos më shkepuste nga forumi......
Se p.sh.. mua me pëlqen qe ndërkohë qe flas apo jam ne chat te shkruaj edhe në forum për te bërë atë më duhet te hap vete një dritare me vete te futem përsëri tek forumi etj etj .....
Sikur te hapej ne dritare te veçantë do na lehtësonte punën ............

Me lehtesisht mund te veproni duke klikuar mbi linkun qe deshironi (chat ne kete rast) me butonin e djathte te miut dhe pastaj zgjidhni opsionin qe mundeson hapjen e nje dritareje te re. Me poshte po ve dhe nje foto si behet konkretisht.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 08-02-2007, 23:48:11
a ka mundsi ai qat te ekt edhe  at dritaren si thot lisa Me vendos kameren siç esht aj far lloj paltalku e ather do të doja ti shija te gjith onlajn nepermjes kamerave ? Mendoj se ky ishte mendimi edhe i Lises.

Një herit ju përshëndes shum juve te stafit dhe keni një Përshëndetje te madhe nga antaret dhe Udhheqsit  e Vetevendosjes.org

Kjo dhe mund te behej por do te na kerkonte nje server te forte shume. Sidoqofte ndoshta do e shikojme ne te ardhmen e afert nese mund ta bejme dicka te tille.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 09-02-2007, 01:10:55
pse e mri im del sikur jam ne chat ....edhe kur nuk jam .......
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 09-02-2007, 01:23:21
Une hyra thash gjeta Lisen ne chat, por s'kish asnje aty... :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 09-02-2007, 02:02:22
pse e mri im del sikur jam ne chat ....edhe kur nuk jam .......

Me sa kam vene re aty tregon personin e fundit qe ka qene ne chat!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 09-02-2007, 15:02:12
Unë hyra thash gjeta Lisen ne chat, por s'kish asnjë aty... :D


Ne fakt une u futa per ty dhe ti dole sa u futa une.....:) lomsh para porte :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Elegance ne 13-02-2007, 06:58:53
Kam aq shume sugjerime saqe mund te hap forumin tim. S'kam kohe per keto pune ama. LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 13-02-2007, 13:55:40
Fillo me te parin, pastaj te tjerat lerja kohes! Si mendon?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 15-02-2007, 12:52:39
sipas meje, kur klikohen linqet ne fund te faqes, faqja e re mos te zevendesoje existuesen e zerit por te hapet ne nje dritare tjeter pasi te gjithe punojme me nga 20 dritare njeheresh
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 15-02-2007, 14:32:46
sipas meje, kur klikohen linqet në fund te faqes, faqja e re mos te zevendesoje existuesen e zerit por te hapet ne një dritare tjetër pasi te gjithë punojme me nga 20 dritare njeheresh

Ok do te behet!
Titulli: Video Shqiptare tek Forumi Muzikor
Postuar nga: Kisss ne 18-02-2007, 07:27:59
Mirëmbrëma. Ju lutem a ka mundësi tek Forumi Muzikor ta vendosni një nën-forum te quajtur "Video Shqiptare", (Albanian Videos) ose video të ndryshme argetuese, etj.

Pra këtu nuk e kam fjalën vetëm për videoclipe, por edhe për video tjera si "Video Dasmash", "Video qe bëhen nëpër mbrëmje Shqiptare kudo ne bote", "Video Personale", "Video Folklorike", "Dokumentare", "Video Humoristike", "Video nga mbrëmjet e Vitit te Ri", etj etj.

Pra siç e shihni, aty mund të postohet nja thesar me video argetuese shqiptare me përmbajtje te çdo lloji.
Unë personlasisht i kam nja 450 video të ndryshme argetuese, qe ndoshta do me pelqente ti ndaja me ju.

Ju faleminderit.
Nga YouTube
-AlbanianRecords-
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 19-02-2007, 16:15:55
Kam pershtypjen se ne Chat emri i fundit qe ka qene ne chat mbetet aty por ne fakt personi ka dale nga linja .....ok qe ta shpjegoj me mire

Kur shikon faqen kryesore te Forumit del qe Lisa (psh) eshte ne Chat por kur une futem ne chat eshte edhe emri Syrgjynit aty .........
Une i flas Syrgjynit por ai nuk pergjigjet qe me le te kuptoj se Syrgjyni nuk eshte ne linje (do thoni ju ndoshta thjesht nukl po shkruan) por atehere perse emri i tij nuk del tek lista ne fund tek faqja e forumit .....

Shpresoj ta kuptoni se c'fare kam dashur te them...paci fat :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Kisss ne 19-02-2007, 19:57:31
Shume halle ka kjo shqiptari !
Titulli: Video Shqiptare tek Forumi Muzikor
Postuar nga: M A X ne 19-02-2007, 20:24:13
Mirëmbrëma. Ju lutem a ka mundësi tek Forumi Muzikor ta vendosni një nën-forum te quajtur "Video Shqiptare", (Albanian Videos) ose video të ndryshme argetuese, etj.


Kjo rubrika ketu: http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forumi,albanian_forum/Itemid,225/board,347.0 nuk eshte tek muzika, por ama per kete qellim eshte.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 19-02-2007, 20:27:01
@Lisa,

Besoj se ky eshte nje nga ato qe quhen "bugs" ne gjuhen e programuesve. Ndoshta Syrgjyni mund t'ia gjeje zgjidhjen ne te ardhmen e afert.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 27-02-2007, 10:35:33
pse e mri im del sikur jam ne chat ....edhe kur nuk jam .......
Ahahhahaha na ndodh sepse nuk benin Log out neve.Sa here me ka ndodhur dhe mua si puna jote :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 27-02-2007, 21:38:32
A ka mundesi, te vendosni oren lokale diku ne nje cep te forumit :S
Dikur ne versionin e vjeter ka qene gjithmone e paraqitur ne krahun e djathte, ndersa tani s'eshte fare. Flm :)


Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: KingS00l ne 28-02-2007, 03:06:44
Do desha te pyes nese eshte i mundur interpretimi
nga forumi i nje loje shahu ...
pershembull

[D] r2q1rk1/3n1ppp/p1p1pn2/1p1p4/1bPP4/1PNQPN1P/PB3PP1/R1R3K1 b - - 0 13

Krijon nje dicka te tille ...
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.majidonline.com%2Fpic%2F71548%2FPos1.jpg&hash=c918ce8dd64f6442d156661e7ce3e358)

Mesa duket menyra se si kjo behet eshte
duke marr parasysh

[D] r2q1rk1/3n1ppp/p1p1pn2/1p1p4/1bPP4/1PNQPN1P/PB3PP1/R1R3K1 b -

dhe ose ajo behet save ne nje dir forum/images/chess/blahblah.gif
ose interpretimi nga forumi i atij rreshti
eshte direkt imazhi.

Ma shpjegon njeri dot ?

-King

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 28-02-2007, 11:19:30
Do desha te pyes nëse është i mundur interpretimi
nga forumi i një loje shahu ...
pershembull

[D] r2q1rk1/3n1ppp/p1p1pn2/1p1p4/1bPP4/1PNQPN1P/PB3PP1/R1R3K1 b - - 0 13

Aktualisht forumi nuk e ka mundësinë për te interpretuar lojrat e shahut, por kjo mund te shtohet ne të ardhmen. Formati i rreshtave te lojes s'eshte e thene te jete si me siper.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: misterioz ne 03-04-2007, 00:30:03
Opsionet e fourmit smund ti vendosni ne shqip.Ç'do gje eshte ne anglisht,duke filluar qe nga paneli antarit e keshtu me radhe.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 03-04-2007, 00:35:49
Opsionet e fourmit smund ti vendosni ne shqip.Ç'do gjë është ne anglisht,duke filluar qe nga paneli antarit e kështu me radhe.

Do ta perkthejme forumin ne shqip kur ta kalojme ne versionin e ri se shpejti.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Terenc ne 04-04-2007, 10:20:49
Keni te drejte. Por mundesh me e hap ne dritare te re duke shtypur Shift+Click. :P :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Terenc ne 04-04-2007, 10:23:45
Kam perkthy phpbb me admin e me faq.Se gjuha shqipe ne phpbb paneli i administrimit nuk eshte shqip. Une e kam postu gjuhen shqipe por se kan vendosur akoma.

Per sa i perket zeriyt.com.
Une jap ndihmen time per butonat.  :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-04-2007, 17:32:41
Për sa i përket zeriyt.com.
Unë jap ndihmën time për butonat.  :D

Shumë faleminderit! Mund te të themi kur te fillojme punën. Do te na duhen butona shqip për këtë pamje qe kemi tani, sepse po e njëjta pamje do të përdoret edhe ne versionin e ri.

Por ka mundesi te bejme edhe nje perkthim te plote dhe te sakte per 3 pamjet origjinale te SMF (Default, Classic dhe Babylon). ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 05-04-2007, 07:53:54
O Syrgjyn shikoje njeher mire,se ndonjeher eshte shume i ngadalt te merzit shume,nuk eshte te serveri besoj,po do ket ndonje gje ne forum,se galeria punon shume mire dhe e shpejte.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 05-04-2007, 10:57:47
Vetem mos na mbyllni forumin me punimet qe do beni se vallahi do cmendemi.Shyqyr qe e kemi se nxjerrin merzine.Po mos te ishte ky do kishim zene ndonje te dashur....edhe ka me shume pasoje kjo gje !
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 05-04-2007, 21:44:56
O Syrgjyn shikoje njeher mirë,se ndonjeher është shumë i ngadalt te mërzit shumë,nuk është te serveri besoj,po do ket ndonjë gjë në forum,se galeria punon shumë mirë dhe e shpejte.

Ngadalesia e herepashershme eshte arsyeja kryesore pse do ta kalojme ZY ne version te ri. Berni, besoj se t'i ka treguar M A X shkaqet. ;)


Vetëm mos na mbyllni forumin me punimet qe do bëni se vallahi do cmendemi.Shyqyr qe e kemi se nxjerrin merzine.Po mos te ishte ky do kishim zënë ndonjë te dashur....edhe ka me shumë pasoje kjo gjë !

Punimet nuk po behen drejtperdrejt ne ZY, por ne nje faqe tjeter.

Une per vete e kam kthyer kompjuterin e shtepise ne server dhe po bej prova aty. Kur mbaroj nje grup testimesh, rezultatet i kaloj ne nje faqe online, te cilen e kemi hapur posacerisht per kete pune. Shohim gjithashtu se si shkon faqja e provave dhe rezultatet i shtojme ne nje pakete te posacme.

Kur te perfundojme paketen, procedura e kalimit ne versionin e ri te ZY do te zgjase e shumta 2 dite.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 06-04-2007, 12:26:05
Le qe i tere siti eshte i ngadalshem por edhe i lodhshem, e ju nese e keni ndermend te botoni  Versionin 3, atehere ndrrone edhe pamjen....ose kthene ne Versionin origjinal qe ishte ne fillim....
Me kete pamje, me kete stil te gerrmave dhe me keta tituj te vegjel te rubrikave ku nuk as nje animation, i tere siti eshte statik, pa terheqje, nuk e di se si mendoni te shkoni perpara me 100 veta te lidhun me se shumti kur vitin e kaluar ne kete kohe ky forum terhiqte deri 5OO vizitor !
A nuk mjafton kjo shifer per ti hapur syt ?

Tek e fundit ju e dini me se miri, vetem se perserita ate qe kam then edhe me par, pra nga perseritja s'ka dobi...
Nuk hecet perpara me kokfortesi e mendjemadhesi.

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 07-04-2007, 02:46:03
Le qe i tërë siti është i ngadalshem por edhe i lodhshem...

Versioni i ri do te jete shume me i shpejte. Keto nuk jane fjale boshe...

...nëse e keni ndërmend te botoni  Versionin 3, atëherë ndrrone edhe pamjen....ose kthene ne Versionin origjinal qe ishte ne fillim....
Me këtë pamje, me këtë stil te gerrmave dhe me këta tituj te vegjel te rubrikave ku nuk as një animation, i tërë siti është statik, pa tërheqje...

Cila ishte pamja origjinale? Pyes ngaqe kemi patur disa te tilla.

Sa per pamjen e versionit te ri, po mendojme per kete dhe do t'ju japim pergjigje sapo te vendosim. Ka mundesi qe te habiteni me rezultatin... :)

Sa per animacionet ne titujt e rubrikave, ndoshta s'po te kuptoj mire, por une nuk di t'i kemi patur ndonjehere. A mund te na e shpjegosh me konkretisht se per c'lloj animacionesh e ke fjalen?

...nuk e di se si mendoni te shkoni përpara me 100 veta te lidhun me se shumti kur vitin e kaluar ne këtë kohe ky forum terhiqte deri 5OO vizitor !
A nuk mjafton kjo shifer për ti hapur syt ?

Numri i vizitoreve ra shume mbasi forumi u mbyll per gati 3 muaj. Mendojme se kjo ka qene arsyeja kryesore. Por edhe pamja mund te kete te beje, keshtu qe do ta shohim edhe kete pune.

Tek e fundit ju e dini me së miri, vetëm se perserita atë qe kam then edhe me par, pra nga perseritja s'ka dobi...
Nuk hecet përpara me kokfortesi e mendjemadhesi.

E vertete. Prandaj, sic mund ta lexosh me siper, po punohet konkretisht.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: AT¹ ne 07-04-2007, 03:08:39
Përshëndetje Syrgjyn,
A e keni shikuar Drupal (http://drupal.org/)-in?
...Sa i plotëson kërkesat tuaja?
Përkthimi është 100% shqip; mundësia për AdS shumë e mirë; është relativisht lehtë për të punuar me të dhe shumë i shpejtë!

Ja psh Albtux (http://www.albtux.de.vu/) është punuar me drupal.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 07-04-2007, 03:16:19
Përshëndetje Syrgjyn,
A e keni shikuar Drupal (http://drupal.org/)-in?
...Sa i plotëson kërkesat tuaja?
Përkthimi është 100% shqip; mundësia për AdS shumë e mirë; është relativisht lehtë për të punuar me të dhe shumë i shpejtë!

Ja p.sh. Albtux (http://www.albtux.de.vu/) është punuar me drupal.

E kemi pare. Mua për vete me pëlqen, me duket mjaft elegant dhe i kendshem -- një nga arsyet pse kam votuar për AlbTux te "Faqja e muajit". ;)

Nuk e di nëse/si lidhet SMF me Drupal, por gjithsesi nuk do të perdorim Drupal. Sistemin me te cilin do të punoje ZY i ri e kemi zgjedhur tashmë dhe po punojme me te. Por mos pyesni se cili eshte... e kemi lene surprize! :D

Mbase do të zgjedhim Drupal për versionin mbas këtij qe po bëjmë, ku i dihet... Faleminderit për këshillën! :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 07-04-2007, 08:21:36
Unë nuk kam te drejtë qe tua imponoje as juve e as antarve te ketije forumi idet e mija se si e çfare pamje duhet te këtë Zeri Yt ! por pasi qe edhe vete deshtimi i ketije versioni te sotëm qe keni i ka dhen provat e veta se as kështu nuk bene te jet se nuk ka suksese me këtë pamje, atëherë shtrohet pytja se si e çfare pamje do këtë ?
Ju, pasi qe jeni ne përfundim e sipër qe te startoni versionin e ri edhe unë pres me padurim si te tjerët se çka do na ofroni ne këtë version të ri.

Faqja kryesore me nuk ka kurrfare imazhi terheqes, ka vetem titullin; ZERI YT! forumi politike etje;;;
kurse dikur kishte nje amblem terheqese me nje shqiponje te bukur majtas dhe nje glob ne te majte...
Mandej, tani eshte zvogluar faqja, gjoja me moderne por shumica  eforumeve shqiptare i kan keshtu e kur vizitori shkon nga nje forum ne tjetrin dhe hyn ne kete e shef sa e vogel eshte faqja, mezi qe shifet dhe kurrfare pershtypje nuk i len...
Pastaje, mezi e gjen fillimin...se radhitja eshte e mbrapsht ne titujt e rubrikave.
Besoje se sa me thjeshte aqe me mire do ishte.
Mos harroni, forumi nuk vizitohet vetem nga te rinjet, ka edhe te vjeter, njerez qe dojn te shofin pa syza e jo me ato shkronja qe mezi shifen, ju e dini qe ne shqiptaret pak kushi mbajm syza...
Ndoshta per kete sygjerim qe nxora faji te jete tek ata qe nuk kan syza....
Qka t'ju them, shpresoj se versioni qe do na paraqesni se shpejti do te jete me i mire.

shendet

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 07-04-2007, 08:58:12
Unë nuk kam te drejtë qe tua imponoje as juve e as antarve te ketije forumi idet e mija se si e çfare pamje duhet te këtë Zeri Yt !...

Idete e tua jane po aq te vlefshme dhe te rendesishme sa te cdo zeristi tjeter, perfshire ketu edhe administratoret. Ne e kemi marre gjithmone parasysh mendimin e anetareve, kuptohet brenda mundesive teknike dhe financiare. Per shembull, kur dikur do te zgjidhej ngjyra kryesore e forumit, hapem nje sondazh dhe shumica e anetareve votuan ngjyren e kuqe, prandaj caktuam ate:
http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/forumi,komunitetishqiptar/Itemid,51/topic,29396.0

Keshtu do te veprojme edhe ne te ardhmen.


Faqja kryesore me nuk ka kurrfare imazhi terheqes, ka vetëm titullin; ZERI YT! forumi politike etje;;;
kurse dikur kishte një amblem terheqese me një shqiponje te bukur majtas dhe një glob ne te majte...

Versioni i ri do te kete logo patjeter. Ka mundesi te perdorim "emblemen e dikurshme".


Mandej, tani është zvogluar faqja, gjoja me moderne por shumica  eforumeve shqiptare i kan kështu e kur vizitori shkon nga një forum ne tjetrin dhe hyn ne këtë e shef sa e vogël është faqja, mezi qe shifet dhe kurrfare përshtypje nuk i len...

Mos harroni, forumi nuk vizitohet vetëm nga te rinjet, ka edhe te vjetër, njerëz qe dojn te shohin pa syza e jo me ato shkronja qe mezi shifen, ju e dini qe ne shqiptarët pak kushi mbajm syza...
Ndoshta për këtë sygjerim qe nxora faji te jetë tek ata qe nuk kan syza....

E vertete, shkronjat jane disi te vogla. Do ta shikojme edhe kete.


Pastaje, mezi e gjen fillimin...se radhitja është e mbrapsht ne titujt e rubrikave.
Besoje se sa me thjeshtë aqe me mirë do ishte.

Besoj se M A X do te ktheje pergjigje rreth organizimit te rubrikave.


Çka t'ju them, shpresoj se versioni qe do na paraqesni se shpejti do të jetë me i mirë.

shëndet

Keshtu shpresojme edhe ne. M A X ka qene "jashte linje" per disa jave. Kur te kem mundesi te flas perseri me te, do t'i bisedojme mire keto qe ke shkruar.

Shume faleminderit per mendimet e tua. Do t'i mbajme vath ne vesh. :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 07-04-2007, 09:11:16
Dhe kete muaj MAX nuk do jete aktiv ne forum,se eshte ne shqiperi,per disa pune te vetat.Kur te kthehet do merret shume me forumin,dhe aktiviteti ne forum ka per tu rritur,pasi i duhet te behet reklam qe te hyjn vizitor.Me ka then me punen qe po merret Syrgjyni tani,faqa ka per tu ber shume e shpejt dhe ne google do kapet shume pasi eshte nje version i vecabte dhe linqe te shkurtra jo si tani qe eshte shume e gjate.
Sa per pamjen e forumit me pelqen shume pasi cdo rubrik ka temat e veta,po sic ka thene dhe kreksi duhet nje Portal qe ti japi lezet faqes,dhe portali do behet po per arsye kohe dhe vetem 2 admina merren me faqen,kane ber ate pamje qe eshte tani.
Faqa ka per tu ber shume e fuqishme kete jua premtoj une po mbasi te kthehet MAX nga shqiperia,me ka then qe do merret shume me forumin,ta coj ne nivelet qe ishte para 2 vjetesh.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 11-04-2007, 19:57:03
Ishalla.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 12-04-2007, 10:45:51
kur hyj në forum mi vrete shumë sytë. kjo sepse keni lënë shumë hapësira anes qe janë gri me renie ne te bardhe dhe japin shumë drite. e vërtetë qe un kam probleme me sytë nga leximi me sytë, por mendoj se kështu janë edhe shumica e zeristave te tjerë. ne versionin e vjetër un e perdorja faqen ne blu te erret (nuk është e thënë ta pranojnë te gjithë) dhe them te jet një opsion ne faqen e re. sa për shpejtesine keni folur me sipër s'po e hap prapë këtë problem.

them se duhet te bëhet edhe një reklam ne faqet e tjera te mëdha shqipetare pasi, ndoshta nuyk kam kohe te hap faqet e tjera shqipetare, kam vënë re qe vetëm këtu janë linqet e faqeve te tjera. dikur zeri pati popullate ne saje te galerise, njoh shume qe kane rene ne kontakt vetem prej galerise dhe tani jane larguar. ndaj zgjidhja e tanishme do ishte vetem reklama. bile nese mund te beni gje qe kur te kerkohet ne googel per shqiperia apo albania, nje nga faqet qe do paraqitej te ishte edhe zeri.

suksese
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 12-04-2007, 23:25:33
Për punën e ngjyrave s'e di ç'të them se merren te tjerë me atë gjë.
Sa për galerin qe ka qenë me pare u hoq për punën e serverit,po tani qe është Galeria e re ka dalur shumë bukur dhe asnjë galeri shqiptare tjetër nuk është aq e bukur,dhe fotot janë të gjitha te zgjedhme.Dhe puna reklames qe thua ti duhet ber po permomentin deri sa te kthehet MAX nuk do bëhet,se ta kalojn njeher faqen ne versionin e ri,thonë qe do jetë shumë e shpejte,qejfi ma ka shumë për te ber një reklam ne Top-Channel,Balkanweb ose te shekulli po kushton shumë,po ne njërën nga këto faqe do e vendoset sesben reklam kismet ne muajit ne vazhdim.
Dhe me ane te googles do kapet me shume faqa kur te kthehet ne versionin e ri,tani te futen ne google me albania forum zeriyt del i dyti mbas albforumit.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 13-04-2007, 05:01:10
Keto shkronjat nuk rriten pak me shume sepse mua me dhembin syte vallahi :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 19-04-2007, 13:25:49
Këto shkronjat nuk rriten pak me shumë sepse mua me dhembin sytë vallahi :D
U be gati qe nje vit qe kerkoje edhe une te njejen gje....

A e dini se ku eshte problemi ?


Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 19-04-2007, 15:21:08
sugjerim (ndac ankese) eshte te beni (nese eshte e mundur) shfletimin e faqes me te shpejte :) se vallaj s'kena nerva me prit 2 ore me hap faqet (?)
Personalisht, me duket shume lodhese, dhe kjo me shtyn as te mos futem ne forum sepse humbas kohe akoma me shume :D

Ju flm per mirekuptimin :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Elegance ne 19-04-2007, 22:55:52
sugjerim (ndac ankesë) është te bëni (nëse është e mundur) shfletimin e faqes me te shpejte :) se vallaj s'kena nerva me prit 2 ore me hap faqet (?)
Personalisht, me duket shumë lodhese, dhe kjo me shtyn as të mos futem në forum sepse humbas kohe akoma me shumë :D

Ju flm për mirëkuptimin :)

Ke shume shume te drejte. Ka disa jave qe forumi ka qene shume i ngadalte. Sot njehere mezi hapeshin keto te shkreta postime. Le pastaj te dergoje mesazhe private, nje ne ore mezi e dergoje. Upupupu. LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 20-04-2007, 17:41:20


Beni qejf goca, sepse menaxhuesit po punojne per kalimin e ZeriYt ne verzion te ri, ne te cilin do te rregullohen problemet dhe mangesite e tanishme.

Le te shpresojme qe kjo gje te ndodhe sa me shpejt te jete e mundur. ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 23-04-2007, 01:37:14
Une per vete sot spo kam durim,cfare ka Bar kafe qe nuk hapet.Ama cuna rregulloni forumin ju keqen Capkenja !

FLM
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 23-04-2007, 01:43:25
Une thash se nuk me hapet vetem mua :D i dergova mesazh Syrgjynit i thash shikoje se nuk futem dot ne barkafe.
Ai po merret me disa rregullime sdihet ca do ket ba na i gje.
Sdi cte them.Syrgjyni do jete ne gjume per 7 pal qejfe tani i del gjumi shpejt atij.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 23-04-2007, 01:47:15
ahaha rrofsh Berno qe na khen pergjigje kaq shpejt !Ishalla cohet ai nga gjumi LOL LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 23-04-2007, 02:49:10
Hi !

Ore pse nuk hapet BAR KAFEJA se nuk po e marr vesh? hmmmmm:

Bah na late pa pune na late keshtu qe mundohuni ta rregulloni shpejt. :D :P
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 24-04-2007, 15:38:26
Me pëlqen si e keni bërë tani forumin, urime! :)
Është pak a shumë si versioni i vjetër, ai i meparshmi fare... me këto last posted edhe orën ne krah... e plus displayed messages, nice! :urra:
Ju lumshin dockat e vogla :D
Pune te mbarë edhe tashi, lart e me lart :P


p.s., Edhe ju bandillat siper, mos e ktheni temën ne chit-chat, se gjoja jeni dhe te stafit ju ore... apo iken macja, bredhin minjte - i thonë kësaj LOL
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 25-04-2007, 04:59:34
Epo cte bejme,nuk punote Bar Kafeja ate dite dhe perdorem kete si Bar Kafe..


Stafi !
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 26-04-2007, 16:00:52
Pershendetje te gjithe antarve, ta gezojmi se pari dhe festojmi kete faqe te re dhe kendshme qe na dhuron administrata Zeri Yt !

Pune e shkelqyer edhepse kan mbetur disa imtesira si shqiperimii qe mbetet ende penges per ata qe nuk e njohin anglishten.
Por tani vrejta edhe nje gjë qe me habiti e qe i keshilloje te gjithe antaret qe ti lajmrojne me MP ata antare qe i njohin se zeri yt eshte i hapur dhe se me kete version duhet te vendosin ne favori duke e zevendesuar ate te perparshmin se perndryshe mua nuk me hapet forumi fare...
Nuk e di sa me keni kuptuar por ju kisha lutur qe nese nuk e kuptuat ketehere keshillen time ju lus te me shkruani.

Bei kerkese ne google; zeri yt. com dhe njehere posa te keni gjetur ket faqe vendoseni ne favori duke e ndrruar me ate te perparshmin....

naten e mirë...
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 27-04-2007, 00:17:34
Përshëndetje te gjithë antarve, ta gezojmi së pari dhe festojmi këtë faqe te re dhe këndshme qe na dhuron administrata Zeri Yt !

Rrofsh për fjalët e mira.

Pune e shkelqyer edhepse kan mbetur disa imtesira si shqiperimii qe mbetet ende penges për ata qe nuk e njohin anglishten.

Po punojme edhe për këtë. Zëri YT! do të kthehet 100% ne shqip.

Por tani vrejta edhe një gjë qe me habiti e qe i keshilloje te gjithë antaret qe ti lajmrojne me MP ata antare qe i njohin se zëri yt është i hapur dhe se me këtë version duhet te vendosin ne favori duke e zëvendësuar atë te perparshmin se përndryshe mua nuk me hapet forumi fare...
Nuk e di sa me keni kuptuar por ju kisha lutur qe nëse nuk e kuptuat ketehere këshillën time ju lus te me shkruani.

Të kuptoj. Edhe kjo është gjë qe bëhet. Mund ta bëjmë qe cdo link qe s'punon ta coje perdoruesin drejt e ne faqen e pare.

Bei kërkesë ne google; zëri yt. com dhe njëherë posa te keni gjetur ket faqe vendoseni ne favori duke e ndrruar me atë te perparshmin....

naten e mirë...

Do t'i kërkojmë Google qe te heqe të gjitha linket qe nuk punojnë.

Falemnderit për kohën dhe keshillat. Të jesh i sigurtë se të gjitha do të merren parasysh.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 27-04-2007, 07:30:25
O Syrgjyn shikoje njeher,se isha te nje shok para gjys ore dhe u futa te forumi,po me cuditi fakti se me emrin e tij u duknin postimet e fundit qe behen ne forum dhe si vizitore duken e kam fjalen anash faqes eshte dhe nje si tip chati,kur futem me emrin tim nuk dalin si ka mundesi  :S
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 27-04-2007, 08:04:26
O Berno ...kjo me ndodh dhe mua kur jam e loguar.Kur rri vetem si vizitor me del tamam temat e fundit te postuara dhe ai chati...mgjs une chatin se di ku e gjejne keta forumistat...nuk ka ndonje opsion..
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 28-04-2007, 01:35:57
O Syrgjyn shikoje njeher,se isha te një shok para gjys ore dhe u futa te forumi,po me cuditi fakti se me emrin e tij u duknin postimet e fundit qe bëhen në forum dhe si vizitore duken e kam fjalën anash faqes është dhe një si tip chati,kur futem me emrin tim nuk dalin si ka mundësi  :S

O Berno ...kjo me ndodh dhe mua kur jam e loguar.Kur rri vetëm si vizitor me del tamam temat e fundit te postuara dhe ai chati...

Nuk po ju kuptoj, mund ta shpjegoni me qartë?


mgjs unë chatin se di ku e gjejne këta forumistat...nuk ka ndonjë opsion..

Me duket se Berni e ka fjalën për kutine e thirrjeve (shoutbox) qe është djathtas, në fund fare. Chatin qe ka qenë do ta vendosim prapë.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 28-04-2007, 09:49:58
Syrgjun muhabeti eshte ketu..kur une nuk jam ne linje rri vetem si vizore sapo hap zeri yt anash me del kush ka postuar u fundit etje etje,edhe chati psh une nuk e kam si opsion te postoj aty tek ajo kutia.

Kur logohem..hapet faqa e zeri yt po vetem lajmeri yt jo postimet e fundit..ketu ishte gjithe muhabeti
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 03-05-2007, 08:16:09
a ka mundesi qe furi ti bej refresh vetes cdo 10 ose 20 sek per shembull. tani qe keni vene keto last posts ketu anes eshte bere bukur, por si e kam kerkuar edhe me pare duhet nje opsion qe kerkon postimet e reja ne gjith zerin e jo ne nje forum te caktuar. keshtu do ishte me i ndezur them un se shumica jane te perqendruar ne komunitet dhe se dine ca behet tjeterkund.

mbare;)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 03-05-2007, 10:06:23
a ka mundësi qe furi ti bëj refresh vetes çdo 10 ose 20 sek për shembull. tani qe keni vënë këto last posts këtu anes është bërë bukur, por si e kam kërkuar edhe me pare duhet një opsion qe kërkon postimet e reja ne gjith zërin e jo ne një forum te caktuar. kështu do ishte me i ndezur them un se shumica janë te perqendruar ne komunitet dhe se dinë ca bëhet tjeterkund.

mbarë;)

Forumi nuk ka se si t'i beje vetes refresh, sepse nuk perdor AJAX apo teknologji te ngjashme (sic i perdor Gmail, per shembull). Shkurt fjala, duhet t'i beni refresh vete. Eshte shume e lehte, shtypni tasten F5 ne tastiere. :)

Kodin e kemi ndryshuar qe te shfaqe postimet e fundit vetem ne forumin (Komuniteti apo Politika etj.) ku ndodhet vizitori. Fakti eshte se postimet e BarKafese (qe ndodhet te Komuniteti) perbejne shumicen. Natyrisht qe, nese une (bie fjala) interesohem per temat politike, nuk do te kisha interes qe bashke me to te me shfaqeshin edhe postimet e fundit te BarKafese apo Sportit, apo jo?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 03-05-2007, 17:39:50
Syrgjyn, besoj se nje prove nuk do kushtonte shume.

Merrini parasysh fjalet e Dalberit, qe te kete opsion per shkrimet e fundit te lexuara ne tere forumin, jo vetem ne nje rubrike te posacme. Dhe kjo te behet vetem ne faqen kryesore www.zeriyt.com/index.php dhe jo ne rubrikat tjera.

Besoj se ne kete menyre do rritej numri i postimeve ne rubrikat tjera, pervec atyre te politikes dhe komunitetit.

Provojeni njehere... nese nuk ka asnje ndryshim athere mund ta ktheni keshtu sic eshte.


Si thua?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 04-05-2007, 03:50:02
Syrgjyn, un jam ca i manget nga informatika :D sja kame shume haberin, por do ishte mire, nuk e di realizohet apojo, pasi shuem nga ne e leme faqen e zerit hap dhe me thene te drejten pertoj me i be refresh. i kaloj nje sy ashtu njeher ne ore te gjitha forumeve dhe kaq.

per postimet e reja jame dakort me Bernin, qe te jete opsion vetem per faqen e pare. ksuh rri pret me hy ke politika psh :D pastaj do klikoj postimet e reja...

Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 04-05-2007, 08:41:32
E tash une jo Berni, o tutkun. :D
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: DragonFire ne 04-05-2007, 08:43:27
Kisha pas deshir kur e perodori Funksionin Show unread post, te perfshin te gjith Forumin e jo vetem nje Rubrik... A me kupton ?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 04-05-2007, 09:07:38
E tash unë jo Berni, o tutkun. :D
Kjo ishte e forte LOL LOL
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 04-05-2007, 09:28:55
E tash unë jo Berni, o tutkun. :D

po po ti e te (tash) o rrepic patlluke :D
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-05-2007, 09:42:40
E re ju te dy, boll :P LOL
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 07-05-2007, 23:57:22
Sonte ne darke vjen Olti,dhe ne ditet ne vazhdim forumi do behet me i lezetshem,qe te vendoset dicka ne faqe te pare dhe perkthimet te behen ne shqip e gjera te tjera.Olti me Syrgjynin do e rregullojn mire faqen qe te rritet dhe aktiviteti ne forum.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kreksi ne 08-05-2007, 04:15:42
Shpresoje se do ta permisoni edhe nivelin e shpejtesise, per momentin eshte teper(si breshka) i ngadalshem, per mos me then, me i ngadalshmi ne bote....
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 09-05-2007, 02:49:24
Shpresoje se do ta permisoni edhe nivelin e shpejtesise, për momentin është tepër(si breshka) i ngadalshem, për mos më then, me i ngadalshmi ne botë....

Si te duket tani?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 09-05-2007, 09:32:01
Viran. Mezi hapet nje teme.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 10-05-2007, 05:42:06
Syrgjyno.....sot me ka cmend fare dhe dje forumi dje nuk hapej sot nuk nderroj dot avatarin ...
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 10-05-2007, 06:09:27
Syrgjyno.....sot më ka cmend fare dhe dje forumi dje nuk hapej sot nuk nderroj dot avatarin ...

E mora vesh për dje kur hyra ne linjë dhe e rregullova.

Ndërsa te avataret kisha bërë ca ndryshime për provë, i ndryshova prape tani. Të lutem provoje përsëri. :)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 10-05-2007, 06:38:28
FLM Syrgjyn..dite te mbare te uroj apo eshte nate andej nga ju !
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 10-05-2007, 06:43:07
FLM Syrgjyn..ditë te mbarë te uroj apo është nate andej nga ju !

S'ka përse. :)

Ketej është paradite. :)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 08-06-2007, 11:22:02
cfare ka forumi qe mezi hapet.Sot gjithe mengjezin me dilte page can not display....akoma me probleme forumi apo eshte  vetem tek une ky problem ?
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 08-06-2007, 11:35:40
çfarë ka forumi qe mezi hapet.Sot gjithë mengjezin me dilte page can not display....akoma me probleme forumi apo është  vetëm tek unë ky problem ?

Kishte probleme te jashtme qe s'i kemi ne dore. Me fjale te tjera, s'kishte te bente as me forumin dhe as me serverin e forumit.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 11-06-2007, 12:24:05
Po ne chat si mund te futem une ?
Nuk po e gjej dot opsionin !
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 11-06-2007, 12:26:01
http://www.zeriyt.com/chat.html :)

Sapo nderruam serverin, beni pak durim. ;)

Si ju duket shpejtesia njehere? :D
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 11-06-2007, 13:13:04
Sa shpejt qe e nderruat juve,kur u futa ne net e vura ndryshimin se ishte faqa shume e shpejt po sma mori mendja se e kishit nderruar,po kur me mori nje shok ne tele per faqen e vete se e ka te serveri i Zeri Yt thash e paskan nderruar.Mua shume e shpejte me duket po keni akoma per te punuar me faqen e pare,dhe nr i vizitoreve qenka shtuar si ka mundesi.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 11-06-2007, 14:08:19
Isha ne MSN me specialistin e serverave. Praktikisht gjithçka është ne vijë. Serveri është i ri fringo, sapo doli nga fabrika. Të shohim si do të ece, por e di qe s'do të kemi me probleme si me pare. ;)

Do te këtë edhe disa ndryshime kozmetike ne pamjen e forumit.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 11-06-2007, 14:48:34
Ta gezojme servetin e ri  dhe ishalla se gricim para kohe :D

Goxha i mire i shpejte sot....ishall keshtu vazhdohet me tej !

Rrofshi cunat !
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 11-06-2007, 14:57:23
Ta gezojme servetin e ri  dhe ishalla se gricim para kohe :D

Goxha i mirë i shpejte sot....ishall kështu vazhdohet me tej !

Rrofshi çunat !

Per ta gricur e gricim tere kohen neve, por ishalla nuk griset thuaj! :D Pastaj, teknologjia ecen perpara, keshtu qe edhe ne do te ecim me ate hap. ;)

Rrofsh per fjalet e mira, mjalte e sheqer t'u befshin! :D
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 11-06-2007, 22:44:05
Faktikish kisha nje verejte te  vogel eshte nje teme cdo te thote fjala sexy per ju eshte kthyer ne shesh  betejash,fshisa ca postime qe nuk kishin lidhje fare me temen por ka akoma te tjera!

Ndonje i stafit mund ta shoh se dhe te jap ndonje sygjerim une mendoj te fshihet cdo gje qe skane permbajte me temen !

FLM
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 12-06-2007, 02:25:10
Ndonjë i stafit mund ta shoh se dhe te jap ndonjë sygjerim unë mendoj te fshihet çdo gjë qe skane permbajte me temën !

Po ti ne staf je! :) Postimet jashte teme s'kane pse te rrine aty. Anetareve duhet t'u dergohet mesazh nese u fshihen ose editohen postimet.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 16:07:38
Qenka temë e sugjerimeve a?
E asi thashë a ka mundësi të krijohet një skin ose pamje e re e faqes kur përmbajtja e mbulon tërë ekranin. E kam fjalën që të plotësohen ana e majtë dhe e djathtë e faqes. E kam një ekran të madh dhe mua (dhe të gjithë atyre që kanë 19" ose 21") më përshtatet qashtu. :)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: PetritKola ne 26-06-2007, 00:30:05
Forumi zeri te jete me aktive me antaret. Ti dergoje temat e reja dhe qe ngecen (tema serioze dhe jo e puthi, apo e lagu sepse vlera e forumit te ato tema duket) qe te behet vertet tribun e intelektualizmit shqiptar.

Ja nje shembull; (http://Ja nje shembull;)

Date: Tue, 19 Jun 2007 00:11:51 -0500
To: pojofree@yahoo.com
From: "webmaster@forumishqiptar.com" <webmaster@forumishqiptar.com>  Add to Address Book  Add Mobile Alert 
Subject: PetritKola na morri malli!
   

I/e dashur PetritKola!

Në rradhë të parë urojmë që ky mesazh t'iu gjejë shëndoshë e
 mirë si ju edhe familjen tuaj. U bë  një kohë e gjatë që nuk keni
 marrë pjesë në komunitetin tonë tek Forumi Shqiptar dhe të gjithë
 e kemi ndjerë mungesën tuaj.
 
Forumi dhe temat e shumta të tij kanë nevojë si për praninë si
 për mendimin tuaj.

Nëse keni harruar fjalëkalimin, mund të kërkoni ta ndryshoni atë
 në formularin më poshtë:

http://www.forumishqiptar.com/login.php?do=lostpw

Nëse keni pyetje apo nevojë për ndihmë, mos nguroni të kontaktoni
 me email administratorët e forumit në adresën
 webmaste@forumishqiptar.com.

Mirëulexofshim së shpejti në forum,
Forumi Shqiptar
http://www.forumishqiptar.com/

Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 26-06-2007, 15:39:39
Qenka temë e sugjerimeve a?
E asi thashë a ka mundësi të krijohet një skin ose pamje e re e faqes kur përmbajtja e mbulon tërë ekranin. E kam fjalën që të plotësohen ana e majtë dhe e djathtë e faqes. E kam një ekran të madh dhe mua (dhe të gjithë atyre që kanë 19" ose 21") më përshtatet qashtu. :)

Eshte duke u bere dicka e tille.
Faleminderit!
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 26-06-2007, 15:41:03
Forumi zëri te jetë me aktive me antaret. Ti dërgoje temat e reja dhe qe ngecen (tema serioze dhe jo e puthi, apo e lagu sepse vlera e forumit te ato tema duket) qe te bëhet vërtetë tribun e intelektualizmit shqiptar.Eshte ne plan te behet dhe dicka e tille. Sapo te kemi mbaruar me disa ceshtje teknike te forumeve do te fillojme te dergojme buletine javore per temat me interesante ne forumet tona.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: arbias ne 26-06-2007, 23:52:50
Mendova diqka par si duket une sja vlej shum te jem aty ku flitet blla blla bllla prandaj ,Kam nje kerkes qe nese mundohet  qe forumi zeriyt tè bashkohet me forumin www.kosova.de hde me nje nga maqedonija nje nga presheva dhe nej nga mali i zi si psh ulqini kaq kisha
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: PetritKola ne 07-07-2007, 23:04:17
Mendoje qe kur kemi antare te rinje ti dergohet nje mesazh mirseardhe... si per shembull; Mirese na erdhet ... shikojme perpara ne kontributin tuaj per ta bere kete forum sa me te kendshem dhe me te vlershem...
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Niki™ ne 10-07-2007, 15:38:41
Pershendetje , jam antar i ri i ketij forumi ,me pelqequ gjithqka ketu ,kam vetem nje sygjerim per ju ,ne vend te www.speedyshare.com qe po perdoret per upload te muzikave etj te perdoretndonje faqe tjeter ,

Kjo www.speedyshare.com ka shume te meta ,fajllat po qendrojn shume shkurt ( 1 jave qendrojn nese nuk shkarkohen ) gjithashtu ka edhe antar qe nuk munden me shkarku prej aty.

Ju kisha preferu me perdor ndonje faqe tjeter si psh :

www.divshare.com , fajllat qendrojn shume gjate ndoshta pergjithmon ,gjithashtu fajllat qe behen upload ketu mund psh. muzikat mund te ndegjohen pa pas nevoj ti shkarkoni ,ose edhe mund ti shkarkoni.

www.upload4ever.com te kjo faqe fajllat qe ngarkohen ne madhsi deri 20 mb qendrojn pergjithmon ,ndersa nese madhesia eshte me e madhe se 20 mb atehere fshihen pas 30 ditesh mosaktivitet ( dmth nese mbrenda 30 ditesh fajllsi nuk shkarkohet asnjhere ai fshihet )

Respekte per te gjithe.
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 10-07-2007, 15:52:34
Kete Sygjerim qe ke ber ketu mund te hapesh nje teme te tille te Muzika per shkarkim dhe ta lexojn ato qe vendosin muzike dhe dergoi ndonje mesazh privat moderatoreve qe jane ne ate rubrik.Te tema e re vendos po keto gjera qe ke shkruar ketu.Se smund te detyrojm ne antaret se si ta vendosin muziken besoj se me kupton :)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 10-07-2007, 19:39:56
Mire e ka Berni ..hap nje teme ke forumi i muzikes pastaj do ta diskutojm kete pune te gjithe se bashku :D

Tung  :)
Titulli: Re: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 11-08-2007, 17:57:03
Un sapo kam kaluar nje periudhe tranzicioni disa javeshe pasi nuk mund te vizitoja ZY!, dhe u enda larte e poshte neper bote neper forume te tjera shqipetare e te huja.
megjithese kete kerkese e kam bere disa here po e riperseris.
te forumet qe kam vizituar kam pare pjesmarrje te madhe, edhe pse nuk me jane dukur te nivelit te ZY!, perjashtoj FSH.NET, por vetem fakti qe kur kerkoje per postime te reja te jepeshin rezultatet e te gjithe nenforumeve, dhe, edhe nese dilje njeher nga forumi dhe rihyje do te gjeje perseri temat e palexuara nga radha e kaluar.
mu duken shume te rehatshem si forume, dhe do tja sugjeroje kete gje edhe ZY!.

faleminderit.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Niki™ ne 12-11-2007, 01:45:32
Nje sygjerim per Administratoret e forumit,,, tek nenforumi i Muzikave per shkarkim nese keni mundesi ta ndaloni postimin nga antaret qe nuk jan te regjistruar ne forum.
Eshte e veshtir te kontrollohen postimet dhe kerkesat ne kete form.

Respect, shpresoj te merret parasysh ky sygjerim  ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 12-11-2007, 08:06:41
Charli dhe Eurogina këtu te muzika për shkarkim do e bëj MAX qe mos postojn vizitoret  :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 12-11-2007, 12:01:39
O shok e shoqe....tashi mua me del ne cdo fund faqe poshte pergjigju njoftohu shto entje etje keni parasysh me dalin ca llafe kot se koti

psh ketu me del me ngjyre blu

tema shqiptare slbtux com wwwzeri mp3 e lloqe kavaje...

cjane keto gjera qe dalin reklama ?

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 12-11-2007, 12:08:35
Capkene jane fjalet qe hyjn njerezit, nga google me ate teme qe ti shikon.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 12-11-2007, 12:50:03
Keto quhen "tags" apo "etiketa" ne shqip dhe sherbejne per te lehtesuar navigimin duke gjetur edhe temat e tjera pak a shume te ngjashme. Keto qe gjenden ne fund te cdo teme gjenerohen ne cdo rast kur dikush ka hyre ne temen perkatese nga Google duke perdorur pikerisht ate fjale. Sa me e madhe te jete fjala aq me shume vizitore kane hyre ne ate teme duke perdorer fjalen perkatese.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 27-11-2007, 23:44:05
Marshalla sa antari eshte bere tani :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 29-12-2007, 16:47:48
Ok...

Bshkangjita disa tema tek tema e Modes dhe estetikes ....sepse ne forum me duket se ka shume tema te njejta....e fillova qe aty pasi doja te postoja dicka dhe nuk dija nga ta postoja se ishin thuajse tema te njejta u mundova ti bashkoj aq sa pata mundesi dhe kohe ...

Nese kam bere ndonje gabin ...Sorry (mos gjuni me me mbetet vule pernjehere :D) :S

Gjithsesi nese nuk jam gabuar do vazhdoj me te njejtin ritem nese me lejoni (ne te gjitha temat pak a shume :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 29-12-2007, 16:50:18
Edhe nje gje te vockel fare :D

Mund te vem nje si tip paralajmerimi kur dikush sapo ka postuar ne temen qe ne po duam te postojme ...se u beme lemsh postojme gjera kot se koti pa rradhe ...

uuu edhe sikur te shtonim disa ikona qe te kemi me shume varjcjon :D

Nuk po kerkoj shume apo jo .....se te them te drejten une vduq per ikonat i kam shume qejf jane nje menyre shume e kendshme per te shprehur vertet ate qe duam te themi :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 29-12-2007, 16:58:40
Te nendarja e kultures, vura re qe temat me te shumta ishin "magazine" apo te stilit "paparaci". Nuk do ishte me mire qe keto tema te kishin nje blog te vetin, pasi per mua keto nuk kane lidhje me kulturen.

thjesht sugjerim.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: predikusi ne 03-01-2008, 12:41:00
Unë ju kisha sygjeruar qe faqen e prezentimit, ballinen Zeri yt, të mos e prekni, se kështu si është me këtë blue te qelun te knaq syrin.

Ato tjerat propozime te them te drejt nuk arrij ti kuptoj, mbasi s'kam par diku tjetër një shembull te tillë, apo një model se si do duket projekti i ri.
ndoshta do ishte mirë qe te paraqitni këtu një model se si do jet ne t'ardhmen kjo faqe se nuk e kam iden.
Kam frikë se mos po ngarkohet tepër ku ne antaret do humbemi ne te si ne një pyell.

Po ia le fjalën edhe tjerve.

suksese pra !
 
jeni shume te mire dhe jua befte mbare cdo gje Zoti.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-01-2008, 02:15:09
Mund te vem një si tip paralajmerimi kur dikush sapo ka postuar në temën qe ne po duam te postojmë ...se u bëtë lemsh postojmë gjëra kot se koti pa rradhë ...

Te "Profili Im", shko te "Look and Layout Preferences" dhe hiq (beje te pazgjedhur) opsionin "Don't warn on new replies made while posting".
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Emira ne 04-01-2008, 09:36:34
Sygjerimi im: Drejtuesit e forumit te na paraqiten me foto personale, me mire gjysem nudo :D

Po c´halli qe Max me ka thene nje here se forumi eshte i te gjitheve  LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-01-2008, 09:58:51
Sygjerimi im: Drejtuesit e forumit te na paraqiten me foto personale, me mirë gjysëm nudo :D

Për këtë (http://www.zeriyt.com/barkafe-lounge-zëri-yt/çfarë-keni-veshur-ne-këto-momente-t30736.0.html;msg463825#msg463825) e ke fjalën ti? :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Emira ne 04-01-2008, 10:01:25
Nuk e hap dot ate linkun qe ke vene aty Syrgjyn, nuk e di se pse, kisha qejf ta shihja.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-01-2008, 10:03:49
Nuk e hap dot atë linkun qe ke vënë aty Syrgjyn, nuk e di se pse, kisha qejf ta shihja.

Provoje prape.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Emira ne 04-01-2008, 10:08:40
Mua ne fakt si fillim do te me mjaftonte te shihja psh nje foto tenden Syrgjyno, se Eleganca te ka lavderuar jashte mase :-[ :D sa te do gruja mor jahu!! ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 04-01-2008, 12:39:57
nuk hapet...jo


po pati mundesi te heq ndonjeri ate emrin tim kudo neper tema sikur jam MODERATORE jo per gje po jam zeriste!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-01-2008, 12:59:56
nuk hapet...jo

Cfare nuk hapet?

po pati mundësi te heq ndonjëri atë emrin tim kudo nëpër tema sikur jam MODERATORE jo për gjë po jam zeriste!

E ke fjalen per postimet apo per listen e moderatoreve te seciles rubrike?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 04-01-2008, 13:15:35
tashi u hap linku....doli nje me peshqir ahahha


e kam fjalen per listen e moderatoreve..ne cdo teme lart me del emri...pastrojeni pak po mundet !
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 04-01-2008, 15:07:20
e kam fjalën për listen e moderatoreve..ne çdo teme lart me del emri...pastrojeni pak po mundet !

U be. Tashme nuk je moderatore ne asnje rubrike.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lisa ne 06-01-2008, 19:24:42
Te shtohesh sasia e ikanave per postim ...dhe te shtohej varjacjoni ...e kam shkruar dhe diku tjeter ...gjithsesi nje sygjerim eshte .....
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 06-01-2008, 21:34:48
Numri i ikonava per postim nuk mund te shtohet. Eshte bere me heret ky diskutim. Ndersa per te shtuar llojet e tyre mundesia eshte e hapur. Nese ke disa per te sugjeruar mos nguro te na i tregosh.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 25-01-2008, 12:51:02
Nje sugjerim te vockel fare..nese do ishte e mundur keto topat e bores me ndonje opsion kush do le ti heqi kush do le ti mbaj .Mua personalisht me pengojne plus bien shume ne sy per vendim ku punoj .


A mund te behet nje opsion i tille tek profili ?

Flm
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: AngelDeviled ne 25-01-2008, 14:50:31
Një sugjerim te vockel fare..nëse do ishte e mundur këto topat e bores me ndonjë opsion kush do le ti heqi kush do le ti mbaj .Mua personalisht me pengojne plus bien shumë ne sy për vendim ku punoj .


A mund te bëhet një opsion i tillë tek profili ?

Flm
Unë sapo u futa këtu për te kërkuar te njëjtën gjë... :D

Për mendimin tim përveç se janë te ngadalta, pengojne anetaret kur shkruajne ose klikojne nëpër faqe. Flm MAX. ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 26-01-2008, 16:41:28
Ska mbaruar akoma dimri prandaj bie debore :D

Puna eshte se keto i vendosen per festat,po kane harruar me i hequr,Syrgjyn po pate kohe beje kete gje hiqi,mua sme pengojn fare,se syte i kam top  :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 29-01-2008, 14:17:04
Të shtohesh sasia e ikanave për postim ...dhe te shtohej varjacjoni ...e kam shkruar dhe diku tjetër ...gjithsesi një sygjerim është .....

Sugjerimi u mor parasysh dhe u realizua. U shtuan shume ikona te tjera qe besoj mbulojne cdo emocion te mundshem qe ka nevoje njeriu te shprehe ne virtualitet..

 :party) :detari yll)) :potelefonoj eurodollare)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 29-01-2008, 14:18:42
Ndersa sa per deboren: ajo do qendroje dhe dy jave sa te kaloje mire dimri  lopa))

 sybukur)) kafe)) :ide bug))
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: AngelDeviled ne 29-01-2008, 14:35:58
Ndërsa sa për deboren: ajo do qëndrojë dhe dy jave sa te kaloje mirë dimri  lopa))


A nuk mendon se jane me te vertete te bezdisshme? Ka raste qe klikon mbi nje dhe nje faqe tjeter hapet. Une nuk do kisha asnje kundershtim sikur te ishin "transparente", por keshtu shkaktojne veshtiresi gjate procesit te postimit. :)

PS: Perderisa anetaret jane nga cdo ane e globit, ndoshta dimri ka kaluar nga ato ane ;) )
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 29-01-2008, 15:06:48
Dy jave durim dhe do hiqen.
Anetare nga hemisfera jugore nuk ka këtu, te paktën asnjë nuk ka dalë deri tani te thotë se shkruan nga andej.
Kush është nga Guinea e Re Papua, Zelanda e Re, Australia, Ishujt Salamon, Kiribati, Samoa, Samoa Amerikane, Kiribati, Kaledonia e Re, Tahiti, Afrika Jugut dhe ca vjen sipër saj deri ne ekuator, Argjentina, Uruguai, Paraguai, Kili?
Kush vjen nga zona ekuatoriale nuk quhet sepse është gjithë viti vere :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 29-01-2008, 15:13:34
PS: Përderisa anetaret janë nga çdo anë e globit, ndoshta dimri ka kaluar nga ato anë ;) )

Po ti nuk je ne Australi!  hihihihi))
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: MAX ne 29-01-2008, 18:31:54
KETE OPSIONIN SIAPJ MEJE DUHET TA NDYRSHIONI DMTH QE NE FORUM DUHET TE POSTOJNE VETEM ANTARET E FORUMIT DHE JO TJE TJER QE FUTEN ME SHUM EMRA SI UN PRSH SE I HUMBET LEZETI FORUMIT :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: mishel ne 29-01-2008, 19:11:43
Te njejten gje mendoj dhe une! sot u ndesha me shume te tille dhe nuk mu duk e kendshme, bile ky siper me denoi me BAN se kishte pas ankesa! ehhh max them se duhet hequr ky opsion.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: AngelDeviled ne 29-01-2008, 22:03:19
Po ti nuk je ne Australi!  hihihihi))

Kam idene se po le shtepine ne oren 5:00 ti.. bashke me njeren ;) vini te shpia ime perpara 5:30 LOL

Una nuk i kame qejfe floket e bores se ketuja te una bie bore gati perdita ele una nuk e kam qejf...
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 30-01-2008, 01:09:03
Nuk me thate se si ju duken ikonat e reja?  shkulfloket) :syzja sedi:
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 30-01-2008, 11:57:07
Sikur te mundej te benit kete boren si opsion ne profil kush do ta mbaj kush jo se se hap dot fare forumin ne pune bie direkt ne sy nga bora...do me hiqni nga puna :)

Apo  duro thuaj dhe 2 jave mos hy ne forum :)

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 30-01-2008, 13:02:48
Duro dhe dy jave. Nuk e di pse e beni kaq tragjike, por ne fakt nuk eshte sepse debora gati nuk bie ne sy.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: dreamm ne 30-01-2008, 13:41:57
Duro dhe dy jave. Nuk e di pse e bëni kaq tragjike, por ne fakt nuk është sepse debora gati nuk bie ne sy.

..mua me duken cute things... :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 01-02-2008, 01:46:17
kur keni ndërmend me i heq këto floket e bores se ka kalu Viti Ri

meqë po vjen Shen Valentini, zevendsoji me zemra  ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 01-02-2008, 09:23:55
Ok, por nuk mund te veme dy jave zemra sepse nuk do dukej mire. Prit sa te afrohet festa e dashnise.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Karatisti ne 06-02-2008, 21:54:27
Opcioni per te korrigjuar fjalet e pista si dhe gabimet drejteshkrimore ka shume dobesi dhe mendoj se duhet te korrigjohet teresisht.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 08-02-2008, 05:56:47
Opcioni për te korrigjuar fjalët e pista si dhe gabimet drejteshkrimore ka shumë dobesi dhe mendoj se duhet te korrigjohet teresisht.

Gjithmone ka per te patur dobesi...
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Karatisti ne 08-02-2008, 06:04:47
Gjithmonë ka për te patur dobesi...

Gjithmone kam kuptuar qe kjo teme eshte e krijuar per ti menjanuar disa nga dobesite te cilat i shohim dhe kemi mundesi ti korrigjojme, mirepo mund te kem qene gabim.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 08-02-2008, 06:15:28
Gjithmonë kam kuptuar qe kjo teme është e krijuar për ti menjanuar disa nga dobesite te cilat i shohim dhe kemi mundësi ti korrigjojme, mirëpo mund te kem qenë gabim.

Ndoshta nuk shpjegova mire.

(Per informacion edhe anetareve te tjere: Ai opsion perdoret per censure (kunder fjaleve te pista etj.) por ne e perdorim edhe per ndreqje drejtshkrimore.)

Sado qe ta permiresojme ate, gjithmone do te kete ndonje fjale apo shprehje qe do te "shpetoje".

Gjithsesi, mund te na thuash se cilat fjale duhen ndrequr?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 08-02-2008, 16:02:41
Besoj se Luli e ka fjalën për disa fjale korrigjuese, te cilat edhe vete janë shkruar keq. E kam vënë re dhe unë qe ne ndonje rast edhe se e shkruaj mirë sistemi ma ndryshon ne një formë tjetër jokorrekte. Sidoqoftë këto janë shumë pak fjale.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Karatisti ne 08-02-2008, 17:09:21
Nuk jane edhe aq pak, ne shume vende me nxjerr ë ne fund te fjales edhepse nuk e ka vendin aty, si psh folja kerkoj!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 13-02-2008, 06:30:34
e shef sa bukur ka dal me kto zemrat... s'ka gje fare, as mos e kujtoni biles qe ju dhash iden   :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 13-02-2008, 09:41:43
e shef sa bukur ka dal me këto zemrat... s'ka gjë fare, as mos e kujtoni biles qe ju dhash iden   :D

Je e sigurte qe nuk e kishim menduar vete me perpara?... ;) :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: dreamm ne 13-02-2008, 09:52:38
po zemrat pse s'i vute dyshe? :engjell:
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: mishel ne 13-02-2008, 12:23:57
une them me mire beni ca zemra familjare! LOL LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 13-02-2008, 22:08:49
Je e sigurtë qe nuk e kishim menduar vete me përpara?... ;) :D

e ore mire, per pashket vini ca lepurusha e mos me thuaj qe ishte ideja jote LOL  :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 14-02-2008, 06:59:41
e ore mirë, për pashket vini ca lepurusha e mos më thuaj qe ishte ideja jote LOL  :D

Per inatin tend s'kemi per te vene gje fare! Qaj, plas tani :P LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: chapi ne 14-02-2008, 17:15:48
ckemi kanjeri ne linje chapiiiiiii :perqafim
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 14-02-2008, 17:20:48
Për inatin tënd s'kemi për te vënë gjë fare! Qaj, plas tani :P LOL

Mos u hiq si i fortë se po i thash njeres (e di vet ti) ke për ti kalu netet vetem ne divan pastaj LOL  :P
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lefter ne 14-02-2008, 19:50:41
Pas festes se Shen Valentinit une do propozoja qe ne vend te zemrave te dalin figura zockash. :D..Jo per gje po na e zbukurojne ekranin. :D(shakaaaaaaa pak  ;))
Bukur paska dal kjo. ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: * ~ Xha Milo ~ * ne 14-02-2008, 19:53:35
Qoshtu mendoj ene une si Leftoja, Leftos nxirini ne ekranin e tij zocka lakuriqe, kurse mua mi nxirni me brekushe, he me ju lumte de.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SmiLey ne 14-02-2008, 20:45:43
... e ndersa mua meshkuj me allate LOL :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Karatisti ne 18-02-2008, 22:59:16
Me rastin e pavarsise mendoj qe ne vend te zemrave duhet te biejne shqiponja ose ndonje simbol tjeter kombetar.

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 18-02-2008, 23:07:00
opo mua asgje sme bie...me dalin me x  te kuq keto kutite
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 18-02-2008, 23:08:00
U mundova dje te gjej nje simbol te duhur, por pa sukses, te pakten jo aq te vogel sa duhet.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Bekimi ne 19-02-2008, 01:53:06
Max, kerko nga ato shqiponjat e vogla qe mund te perdoren si shenje e mousit ose si cursor, jane tamam per ketu, mendoj une.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Triology ne 20-02-2008, 19:29:14
pse nuk vini flamur te shqiperise ne vend te zemrave dhe bores ?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 03-03-2008, 22:27:29
Nje sygjerim,ishalla te jete me vend.Perse nuk krijohet nje teme ku te jete te renditur gjithe kengetaret shqiptar dhe kenget qe kendojne ata,keshtu kush do ndonje kenge te shof nje here atje...une psh kam 2 ore skam lene faqe me gjetur nje kenge nga Anila Mimani....edhe akoma se kam gjeutr....ndodh qe nje kenge postohet me shume se 3 here....

tu behet nje renditje kengetareve dhe kenget qe nuk arrijne ti gjejne aty ti bejne kerkese.

Naten
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 04-03-2008, 00:37:26
Idea eshte e mire por do pune qe te realizohet. Mund te fillosh ti duke e bere psh, duke hapur temen perkatese dhe kengetaret ne te.

Sa per problemin tend: ke provuar te perdororesh funksionin e kerkimit http://www.zeriyt.com/search.html ?
Nese jo, hyr te forumi muzikor perpara pastaj kliko tek butoni "Kerko".
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 04-03-2008, 13:59:26
E provova Max por  keqja eshte se se nik i di titullin kenges dhe kerkova vetem me kengetaren.....shpe sh here e perdore kete metode dhe ka rezultate......

duhet moderatoret te angazhohen pak ndoshta me kete teme apo sistem...

personalisht skam shume kohe...por do ndihmojme me gjithe qejf....mund te flas me Charlien per kete...ndoshta ka ai ndonje ide si mund ta bejme ose Euroginen apo dike tjeter.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 04-03-2008, 14:52:19
Ma shpjego icik me mire kete iden tenden Capkene ...ti do qe ne nje teme ti fusim te gjithe kengetare dhe kenget e tyre apo si ?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Berni ne 04-03-2008, 15:38:08
Eshte shume pune e lodhshme ajo Capkene, qe te hapesh per cdo kengetar tema me mp3 nuk eshte e thjeshte.Kemi menduar te hapim nje faqe me mp3 shqip se emrin e faqes e kemi, po do pune dhe te kesh shume kohe, plus qe do vij nje dite qe faqet muzikore do ndalohen, se kam fjalen me keto metoda qe perdorim ne forum, se aty kerkon kenge dhe jane programe te tjera per te shkarkuar kengen.Eshte me e thjeshte keshtu sic eshte tani ne forum se sa te kesh faqe kastile per mp3.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Capkenja ne 04-03-2008, 16:13:13
Po ju nis nje Mp te dyve tani !
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: hurma ne 18-04-2008, 14:18:01
Une nje sugjerim per design-in e faqes kisha  :-[

Me duket me ngjyra paksa te erreta. Ajo bluja e erret ne sfond sikur e erreson shume.

Gjithashtu kam dhe nje sugjerim per citimet...kur citohet nje koment, mesazhi brenda asaj kutise se citimit eshte me shkronja shume te vogla, mezi lexohet. Nuk e di se ku mund te ndryshoje permasat, akoma s'e kam zbuluar  :-[

Shpresoje mos ti merrni per keq  ;)

Faleminderit per leximin  :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Dalber ne 19-04-2008, 21:10:05
A eshte e mundur qe kur ta leme faqen e forumit te hapur ne

"http://www.zeriyt.com/unread.html"

faqja te bej vete refresh cdo 10-15 sekonda?

Nuk eshte se marr shume vesh por sikur te modifikohej vetem kjo faqe me kushtin qe nese anetari nuk eshte aktiv  ne faqe per nje kohe te caktuar ateher te behet refresh, besoj do ishte edhe me mire edhe askush nuk do bezdisej.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Terenc ne 22-05-2008, 00:43:42
Perdor firefox dhe shkarko addon auto refresher
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Triology ne 09-06-2008, 16:49:07
bejeni me te shpejt kur shikon ose ben nje psotim te ri se vonohet pak  :P
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 09-06-2008, 16:58:09
bejeni me te shpejt kur shikon ose bën një psotim të ri se vonohet pak  :P

Përgjigje (http://www.zeriyt.com/zeriytcom/zëri-yt-përsëri-me-pamje-te-re-t36695.0.html;msg641144#msg641144)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SocialNetwork ne 09-06-2008, 17:00:30
Sugjerim qe te hapnit dhe një forum siç janë : Albanian Forum | Komuniteti | Politike | Biznes | Shkence | Kulture | Letersi | Teologji | Sport | Muzikë | Informatike | Webmaster |

dhe një forum me emrin Turizem qe te informohen rreth turizmit duke qenë dhe sezonin e veres,ndoshta ekziston si forum por unë nuk e kam hasur.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 09-06-2008, 17:09:12
Sapo bera nje ndryshim ne server qe besoj do ta rrise shpejtesine e leximit te postimeve etj. Na thoni si ju duket tani.

Sugjerim qe te hapnit dhe një forum [...] me emrin Turizem qe te informohen rreth turizmit duke qenë dhe sezonin e veres,ndoshta ekziston si forum por unë nuk e kam hasur.

Nuk ka forum te tille, por mund ta hapim si rubrike te posacme ne nje nga forumet ekzistuese, per shembull te Biznes.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SocialNetwork ne 09-06-2008, 17:11:04
Po ide e mir eshte
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SocialNetwork ne 09-06-2008, 17:11:55
Sapo bëra një ndryshim ne server qe besoj do ta rrise shpejtesine e leximit te postimeve etj. Na thoni si ju duket tani.

Nuk ka forum te tillë, por mund ta hapim si rubrike te posacme ne një nga forumet ekzistuese, për shembull te Biznes.
Shume me mire eshte tani  :D tek admin panel e ndryshove ma merr mendja :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SocialNetwork ne 09-06-2008, 17:14:08
Pse se ben dhe tek MP 0 no limit qe te cosh dhe te marresh apo has probleme?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Syrgjyn ne 09-06-2008, 17:46:59
Shumë me mirë është tani  :D tek admin panel e ndryshove ma merr mendja :D

Jo, e bera ne server. Kisha rritur para ca ditesh sasine e IP qe bllokohen kur ka sulme ndaj serverit (jane me dhjetra ne dite). Tani e ktheva aq sa ka qene, qe prape eshte numer i mjaftueshem.

Pse se bën dhe tek MP 0 no limit qe te cosh dhe te marrësh apo has probleme?

Eshte mase parandaluese kunder spam-it. Por do ta rregullojme edhe kete.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Terenc ne 09-06-2008, 23:39:36
Citoje
Është masë parandaluese kundër spam-it. Por do ta rregullojme edhe këtë.

tesh na trego ca asht spami :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 09-06-2008, 23:58:47
Sugjerim qe te hapnit dhe një forum siç janë : Albanian Forum | Komuniteti | Politike | Biznes | Shkence | Kulture | Letersi | Teologji | Sport | Muzikë | Informatike | Webmaster |

dhe një forum me emrin Turizem qe te informohen rreth turizmit duke qenë dhe sezonin e veres,ndoshta ekziston si forum por unë nuk e kam hasur.

http://www.zeriyt.com/albania-travel-tourism-b152.0/

Ndersa per ceshtjen e MP qe nuk mund te dergohen pa pasur me pare postime neper forume behet sic tha dhe Syrgjyni per te parandaluar ata qe rregjistrohen vetem per te derguar reklama me ane te mesazheve private. Tani kjo menyre nuk eshte se e ndalon plotesisht kete fenomen, por te pakten ata qe hyjne e rregjistrohen vetem per te spamuar gjejne nje surprize te lezetshme ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SocialNetwork ne 10-06-2008, 11:24:08
:D Pse nuk hap dhe nje faqe html brenda ZeriYt dmth te shtosh nje buton live europiani qe te shohesh Live ndeshjet dmth te jete ekskluzivitet i ZeriYt
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 13-06-2008, 09:39:30
Syrgjynoo ...a ka mundesi qe te vihet edhe nje radio ore ...sa ka mundesi te behet kjoo ...te vendoset me ballin te faqes ...sikur ne ca faqe qe jane ...mund te ndodh kjooo :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 13-06-2008, 10:19:58
Nje radio e jona do ishte opsion i pamundur. Por nese ke ndonje radio konkrete qe tashme ekziston online atehere mund te shihet mundesia qe te lidhet dhe ketu ne faqen tone.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 13-06-2008, 10:23:15
:D Pse nuk hap dhe një faqe html brenda ZeriYt d.m.th. te shtosh një buton live europiani qe te shohësh Live ndeshjet d.m.th. te jetë ekskluzivitet i ZeriYt

Diçka e tillë është totalisht e pamundur për disa arsye.
Së pari duhet një person qe rri gjithë kohën pas ndeshjeve. Së dyti duhen servera ne mënyrë qe te perballojne trafikun.
Së treti duhen blere të drejtat e transmetimit nga UEFA, gjë qe kushton sa qimet e kokës. Shkurt muhabeti; nuk bëhet  ^o)

Ndersa vetem rezultatet e ndeshjeve mund te shihen dhe nga ketu http://www.infosporti.com/
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 13-06-2008, 14:16:25
Një radio e jona do ishte opsion i pamundur. Por nëse ke ndonjë radio konkrete qe tashmë ekziston online atëherë mund te shihet mundësia qe te lidhet dhe këtu ne faqen tonë.


P.sh. Top albania radion  do te kishte qene mire ...;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 13-06-2008, 16:09:55
Transmetohet Online ajo?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SocialNetwork ne 13-06-2008, 16:11:36
Transmetohet Online ajo?
Po transmetohet
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 13-06-2008, 17:19:31
Transmetohet Online ajo?


Po po transmetohet 

http://www.topalbaniaradio.com/onair.html
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 14-06-2008, 00:05:39
Shikoni ne fund te faqes aty ku jane linket e disa faqeve ne fillim fare para "Sfonde per Kompjuterin" ndodhet tashme  "Radio Live". Klikoni ate dhe shihni rezultatin ;)

Mos me thoni se e doni ne krye te faqes tani, se nuk behet :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 14-06-2008, 10:02:03
Hahaha...mendova se do te vendosesh ne krye po nejsee ...:D e di pse   se vendos atje :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 06-05-2009, 19:39:54
si esht e mundur qe akonti im ka qen aktiv pothuajse per dite i hapur... kur un mundesite per ta aktivizuar kan qene ZERO...? s'esht aspak normale, e spo zgjatem me barsaleta por po futem direkt ne teme... pra SYGJEROJ, kur vendosni te largoni nje anetare nga Forumi, do ishte e mira qe ti dergonit nje MP duke e lajmeruar qe shum shpejt do maresh BAN :d kshuqe pastro MESAZHET PRIVATE e i ipni nje si fare ngushellimi :d                 turp, vertete turp te futesh ne akontin e dikujt per ti lexuar MP, nejse ju uroj qe gjojnat tju ecin persmari ktu...
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 06-05-2009, 19:42:35
Shume thjesht ka thene MAX dite me pare , se ai qe fyen anetaret tjere do te merr BAN pa paralajmerim ;)


Edhe me fal po nuk ke postuar ne temen e duhur ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 06-05-2009, 19:53:35
charli :d shiko ktu leperi vogel... te tjap dhe ty i sygjerim ta kesh n jete, para se te flasesh gjiroje iher mir ne tru ate gje nxier... ky esht problemi ktu, sepse un flas Shqip e ti mundohesh te me msosh Shqipen...
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kengaime ne 06-05-2009, 20:16:26
Shume thjesht ka thene MAX dite me pare , se ai qe fyen anetaret tjere do te merr BAN pa paralajmerim ;)


Dhe ty te mbet t'i mesosh tjeret per miresjellje dhe mos te fyjne tjeret?
Je ti ai qe ju thua tjereve "po ma merr ne goje" dhe "lavire"


Keshtu qe eshte me mire mos me fol ti hic, por me e fsheh veten diku ku s'te sheh njeri.

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 06-05-2009, 23:35:12
Edhe njeher jeni te lutur qe mos te shkruani ketu per ankesa ;)


Ka tjera tema per tu ankuar kunder meje keshtu qe hapeni nje teme tjeter dhe ankohuni ...ju mirepres ;)


Flm per respekt :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 07-05-2009, 23:48:35
Sugjeroj te vendosim nje "zedhenes shtypi" per Zeriyt me sa shof paska vullnetare ketej  :DMe respekt  :D

Shejtania e Ujkut
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: titi10 ne 09-05-2009, 19:03:58
te nderrohen gjithe moderatoret  LOL LOL LOL

<po rrezikoj me duket>
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: moçali ne 15-10-2009, 16:11:22
Unë kisha një këshillë miqësore për drejtuesit e kësaj faqeje:

Shikoj se seksionet e Temave Serioze, por edhe ai i Dashurisë dhe Seksit, janë shndërruar në Bar/Kafene Lounge ku bëhet vetëm gallatë.

Nuk them që anëtarët të dalin jashtë karakterit të tyre, por për postime të tipit çat-gallatë është Bar Kafeneja. Nëpër tema serioze, duhet të gërmojmë faqe të tëra që të gjejmë ndonjë postim serioz të formuluar në 3-4 fjali.

Mos e ktheni të gjithë forumin në një çat të stërmadh.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 30-10-2009, 22:11:12
Unë kisha një këshillë miqësore për drejtuesit e kësaj faqeje:


Nuk them që anëtarët të dalin jashtë karakterit të tyre, por për postime të tipit çat-gallatë është Bar Kafeneja. Nëpër tema serioze, duhet të gërmojmë faqe të tëra që të gjejmë ndonjë postim serioz të formuluar në 3-4 fjali.

Mos e ktheni të gjithë forumin në një çat të stërmadh.

jam shume dakort me perroin.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 19-11-2009, 10:33:37
woooow me pelqen shume bukur :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Lefter ne 19-11-2009, 23:54:01
Shume si bardhe qenka bere forumi,te them drejten me heret ka qene me nuanca me te mira. ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 21-11-2009, 00:50:41
Mua per disa gjera nuk po me duket mire hiq  :-[
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kengaime ne 21-11-2009, 00:54:40
Sikur te ishin shkronjat pak me te theksuara me ngjyre s'do ishte keq
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 21-11-2009, 03:33:43
Mua per disa gjera nuk po me duket mire hiq  :-[

Konkretisht?!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 21-11-2009, 03:34:27
Sikur te ishin shkronjat pak me te theksuara me ngjyre s'do ishte keq

Do te thuash te trasha (bold) ?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: dreamm ne 21-11-2009, 10:46:58
Shume si bardhe qenka bere forumi,te them drejten me heret ka qene me nuanca me te mira. ;)
      kete do theksoja dhe une, nje nuance me e pelqyeshme per syrin me mire do dukej, gjithshka tjeter great... :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 21-11-2009, 11:20:20
Kjo puna e ngjyrave eshte pak problematike sepse cfare eshte mire per njerin eshte keq per tjetrin. Cfare ngjyrash do e sugjeronit ju qe nuk pelqeni kete aktualen?! Dhe kini parasysh se qekur Lefteri beri verejtjen e tij ngjyra eshte theksuar pak, pra s'eshte aq e bardhe sa perpara.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: dreamm ne 21-11-2009, 11:27:46
po, e vura re qe eshte theksuar pakez, por ste duket cik si e zbehte per background?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 21-11-2009, 12:06:32
mua mire me duket nga ana teknike eshte goxha mire  ka e me shume opsione

 te ngjyrat jeni mire :D do me pelqente  1 ton pak me i erret pjesa e majte atje ku dalin antaret.... ose dhe te pergjigjet e reja temat 1 ton me te erret se pergjigjet per te bere 1 lloj diference

mendimi im ky por e pergjithshmja ndryshim 100 % per mire

per ngjyrat 1000% ne krahasim me ate ngjyre kakie te shpifme loool
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 21-11-2009, 12:06:38
Personalisht nuk di c'te them sepse une familjarizohem shpejt.
Vetem pyes veten se si ia beni ju dhe miliona te tjere kur lexoni faqet me te medha ne internet, te cilat sfondin e kane te bardhe (dhe ketu eshte larg te bardhes). Wikipedia eshte ashtu, Facebook po, Google po e po. Si ja beni me keto ju? :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 21-11-2009, 12:07:41
Personalisht nuk di c'te them sepse une familjarizohem shpejt.


une per 1 ore maximumi ja mora doren ndryshimeve hahahaaa
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 21-11-2009, 12:12:53
Mire qe nuk po kenaqeni me kete se te ishte per mua do ta kisha bere te bardhe fare sfondin :D E kete bazuar ne eksperiencen e faqeve me te medha. Por na dilka qe populli se preferoka te bardhen :)

Ju keshilloj te testoni ngjyrat qe pelqeni ne kete faqe http://www.colorcombos.com/combotester.html (http://www.colorcombos.com/combotester.html)

Kini parasysh se ngjyret ne internet kane kode te vecanta. Kodet mund t'i merrni ketu http://html-color-codes.info/ (http://html-color-codes.info/)

Ngjyra aktuale e sfondit te ZY eshte EDECEE
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 21-11-2009, 12:16:05
une dakort me te bardhen isha kot e nuk e sugjerova ketu kete palet  :)

sinqerisht ka dale bukur nga gjithe forumet shqiptare ka dale me i mire, zakonisht nuk them fjalen e mire me shume di te bej kritika kshu qe MAX e Syrgjo krenohuni hahahaaa
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 21-11-2009, 12:38:38
e kam dhe un nje sygjerim, por kam nje hall jo te vogel, se mos i ngele hatri dreamm (diçka qe s'eshte ne interesin tim)

pra, me mire se siç eshte prishet... çe vrisni mendjen per budalliqe thote populli

rendesi ne forum kane shkrimet e jo ngjyrat.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 21-11-2009, 12:45:20
mire shume po u dashkan nja tre ore te mira te orientohesh . :P
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 21-11-2009, 12:47:25
mire shume po u dashkan nja tre ore te mira te orientohesh . :P

nuk dyshoja bile po me duken pak 3 ore per ty qe sdi me perdor as celularin  :D LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 21-11-2009, 12:49:41
i ke pire hapkat ti apo akoma, mos ma fillo chit chatin qe tek tema e sygjerimeve se do te ve tek lista e injorimeve. :P LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 21-11-2009, 12:52:37
Tipi leri minat, po vish poturet e hajd me jep ndonje kafe aty te kolltuqet merr e dashnoren me vete se u merzita tu bo muhabet me ty perdite skam tema debati jo per gje hahahaa :P
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 21-11-2009, 12:54:18
une tek interneti poshte jam ec po ta mbajti e na jep ndonje alkolike se kafen e kam pire. ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 21-11-2009, 12:56:18
une tek interneti poshte jam ec po ta mbajti e na jep ndonje alkolike se kafen e kam pire. ;)

ok ja sa te vishem e po zbres me prit te gjyshi  ;)

p.s. MAX kerkoj falje per chit chatin pls fshiji mesazhet po te kisha opsionin do i fshija vete tani
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kengaime ne 21-11-2009, 13:09:54


 te ngjyrat jeni mire :D do me pelqente  1 ton pak me i erret pjesa e majte atje ku dalin antaret.... ose dhe te pergjigjet e reja temat 1 ton me te erret se pergjigjet per te bere 1 lloj diferenceKetu qendron problemi edhe te une, te kjo pjese........... nuk eshte se s'me pelqen, ne pergjithesi jam familjarizu shpejt me pamjen e re, por kontrasti me prapavine dhe shkronjat nuk eshte aq i madh dhe me shkakton pak problem me syte........... perndryshe edhe njehere ju pergezoj per punen dhe mundin qe keni dhene.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: dreamm ne 21-11-2009, 14:30:32
Personalisht nuk di c'te them sepse une familjarizohem shpejt.
Vetem pyes veten se si ia beni ju dhe miliona te tjere kur lexoni faqet me te medha ne internet, te cilat sfondin e kane te bardhe (dhe ketu eshte larg te bardhes). Wikipedia eshte ashtu, Facebook po, Google po e po. Si ja beni me keto ju? :)

Fb. e Google, e Wikipedia une i hap si bicim libri...sme ben shume pershtypje ngjyra e organizimi e ku di une, kurse forumin e shoh si dicka 'cosy' :) ku dua te ndihem e familjarizuar..
per forumet e tjera si jane e si duken as e kam idene , gjithsesi..U know best :)
Lay out eshte just perfect, welldone  :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 21-11-2009, 14:34:05
ate listen e injorimit e vute apo jo ?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 21-11-2009, 14:53:55
ate listen e injorimit e vute apo jo ?

Hyr te rregullimi i profilit, pastaj te "Opsionet per Mszh Private" dhe aty ke fushen ku mund te vesh ata qe deshiron te injorosh! Ne fakt ka qene gjithmone aty ky opsion!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 21-11-2009, 14:57:33
OK flm ja po e shof tani.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 21-11-2009, 15:12:30
Konkretisht?!

Kjo puna e komenteve ...disi e lodhshme qenka pak :D P.SH. atehere ka qene pak me lehte sepse kur te dergojke dikush nje koment ...aty per aty e gjejshe personin vetem duke klikuar ne emer te tij dhe te dergojke tek profili i tij kurse tash jo..mbreme me ndodhi ashtu prandaj po them , nje koment me vinte u dashke me shku me gjet ate personin diku tek temat me kliku ne profilin e tij dhe me ja shkru komentin ...me heret nuk ka qene keshtu :) ...edhe nje gje tjeter pastaj ..kur e shkrujshka komentin u dashke nga fillimi me shku atje tek opsionet per te dal tek BarKafeja psh ...atehere nuk ka qene ashtu me duke mua :D prap se prap ky eshte vetem filllimi dhe nuk eshte ndonje problem i madh ...por e kam nga pertesa jo per gje :D
Edhe kjo per te postuar ...psh. pse mos ta beni si ka qene me heret ...duke klikuar posto ...e jo si tash qe po i deshka me shku ne fund te faqes :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 21-11-2009, 16:26:06
E ke fjalen per njoftimet qe vijne ne MP?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Kisss ne 22-11-2009, 16:35:27
Me pelqen ky vleresimi "Karma" ngaqe e kam pare edhe neper forume tjera, e tani dikush e ka me te madhe, e dikush me te vogel...  :D

Edhe nje gje tjeter interesante qe kam pare tek nje faqe tjeter, eshte ku poshte Avatarit, tregon edhe se nga jen, dhe ku jeton, pa shkuar tek profili i ndokujt...

Urime per punen e mire.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 22-11-2009, 17:48:08
Edhe nje gje tjeter interesante qe kam pare tek nje faqe tjeter, eshte ku poshte Avatarit, tregon edhe se nga jen, dhe ku jeton, pa shkuar tek profili i ndokujt
ky opsioni qe ti kerkon tek te tjeret eshte aty ku ti poshte avatarit tend ke shkruajtur ''vec un, ti, dhe fati jone'' . Nejse, kisha nje dicka... vazhdon te jete shum i ngarkuar nga celulari, psh un kur s'jam i identifikuar i shikoj shkrimet ne tema, kur identifikohem, me dalin te gjitha shkrimet e zeza pra komplet fusha e zeze.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Kisss ne 23-11-2009, 10:38:09
Pse s'mund ta dim dot se kush na vlereson tek "karma", ose si mund ta dime ?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: vullkani ne 23-11-2009, 15:51:46
CKE JA UN TA THEM QE OR PER OR DO E MARESH NGA MUA NJE VOTE.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 15:53:40
LOL

kurse une kam 1 ankese :P gjate nates me shtohet karma ne mengjes me pakesohen them ta mbyllim ne darke forumin :D hahahaaa
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: vullkani ne 23-11-2009, 15:55:21
LOL

kurse une kam 1 ankese :P gjate nates me shtohet karma ne mengjes me pakesohen them ta mbyllim ne darke forumin :D hahahaaa
KA DHE PER TY VOTA PRANDAJ SE MOS ME MERZITESH OSE ME BEHESH XHELOZE :P :P lol
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 15:57:21
jo mor cun nuk merzitem se e di qe me doni shume skam nevoje per shifra e ndjej ne zemer :D .... vetem 1 me ka inat ne forum gjithe te tjeret me kane xhan  :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: vullkani ne 23-11-2009, 15:58:42
jo mor cun nuk merzitem se e di qe me doni shume skam nevoje per shifra e ndjej ne zemer :D .... vetem 1 me ka inat ne forum gjithe te tjeret me kane xhan  :D
EH SA MIR KUPTOHEMI NE TE DY.
PO KUSH ESHTE AI QE TE PASKA INAT TY NE FORUM SE NUKE  IMAGJINOJ DOT TE KESH TY INAT
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 15:59:15
llavaxhiu me ka inat shume :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: vullkani ne 23-11-2009, 16:00:59
llavaxhiu me ka inat shume :D
HAHAHAHAH JO ASPAK PERKUNDRAZI........
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kengaime ne 23-11-2009, 16:52:59
Une sot e kam kuptu qe notimi i te njejtit anetare mund te behet me shume se nje here, bile ne cdo ore....... kam mendu qe kete mund ta bejme vetem nje here, pa u ndal me mendu shume per te.........nejse... ......... mbase s'do ishte keq te kemi mundesine te arsyetojme disi ate notim, shembull te notoj Shejtanen pozitivisht per nje postim te caktuar apo dhe e kunderta..........p ra te jete nje rubrike ku do te shihej votimi im pozitiv ose negativ per ndonje postim qe me ka pelqy, gjegjesisht qe s'me ka pelqy.

p.s. ju thafte dora atij qe me ka notu dy here negativisht :P LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 17:02:07
hahahaaaaaaaaaaaaaa e moj ti me 2 u merzite ... cfare duhet te them une qe me hiqen me shumice LOL
po mendoja te hapja 1 teme tip sondazhi antari dhe antarja me "e/i dashur" per ju vetem me 1 opsion votimi jo me shume  :D :P

p.s. Kenga ta shtova 1 vote tash sapo  ;) :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Kisss ne 23-11-2009, 17:03:47
O bo bo, C'po ndodh me "karmen" time, sa teposht, e sa perpjet, ???  :D :D Tek nje vend tjeter, kur dikush te vlerson "Karmen", tregohet edhe arsyeja se pse, si p.sh, nje +, ose - per kete replike, ose kete teme, ose per kete kenge qe ma gjete, etj etj..


A egziston perseri "Albanian Forum" apo jo, se une s'po e shoh dot ?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 17:08:21
Kisss te shtova e ty 1 karma per ket qe the  ;) hahahaaa
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Kisss ne 23-11-2009, 17:17:05
Kisss te shtova e ty 1 karma per ket qe the  ;) hahahaaa

flmd, sa embel qe je ti...
edhe une ty sa ta dhash nje +, e ti kam dhene edhe disa ++ tjere me perpara, por kam dashtur ta mbaj sekret, si "Admirues Sekret" (secret admirer) i joti qe jam.... :D :D
 
Tek kjo faqja muzikore qe kam ne profil, ose tek Dedi24 une kam rreth 75+ vleresime, per kenget dhe albumet qe  ua kam gjetur dhe dhurur anetareve atje, si dhe per replikat e bukuara qe jap nganjehere. :D

Profili im atje thote keshtu
Emri: ................... .....

Avatari

Mosha: .............te cilen se tregoj  :D
Vjen nga: ................
Jeton ne: ...................
Vlerimi: 75
Hobbi dhe Iteresat:...............
Motto: .................

nejse, me pelqen ai stil prandaj deshta te bej nje krahasim...


Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 17:22:47
flmd, sa embel qe je ti...
edhe une ty sa ta dhash nje +, e ti kam dhene edhe disa ++ tjere me perpara, por kam dashtur ta mbaj sekret, si "Admirues Sekret" (secret admirer) i joti qe jam....

I know, I know ... thnx

ne fakt e thashe e me lart une e di sesa me vleresojne te tjeret se kam problem te minusat qe me vejne bile e di dhe se kush mi ben minus :D por sic i themi ne knej nga Tirona b*the e plasme per minusat mor Kisss rendesi ka qe te tjeret me duan e me respektojne :)

ika une nashti se kam pune knej klm  :)

p.s. MAX Syrgjo me falni qe po jua bej lemsh temen po 1 shejtone keni mo ca ti besh i kam ca privilegje e une  :P  :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 23-11-2009, 20:52:58

ka nje te mire kjo shejtonia... ku mbasi i ben temat çorbe derrash, kerkon falje :dTitulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 21:03:40
te shtova 1 karma Noto per ket qe the ... shife para se te ta heqi kucedra :D lool
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 23-11-2009, 21:10:12

ne fakt... gjumi s'me zen per karmat e kërrmat, shejtone :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 23-11-2009, 21:16:54
Ky sistem eshte si tip vote dhe per mendimin tim eshte mire qe te mbetet sekret sepse ndryshe do te sillte pakenqesi apo percarje.
Eshte ok perderisa dikush te vlereson me note pozitive, por ndryshojne gjerat kur merr note negative dhe nese e di se kush ta dha, atehere fillojne dhe ankesat apo dhe zenkat e drejteperdrejta.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 23-11-2009, 21:18:58
Albanian Forum eshte dhe ndodhet ketu http://www.zeriyt.com/albanian.html (http://www.zeriyt.com/albanian.html) ose duke klikuar te menute poshte. Lart do te zgjatej menuja shume nese do t'i vendosja te gjitha, prandaj dhe i kam vene disa nga forumet aty.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 21:31:31
ne fakt... gjumi s'me zen per karmat e kërrmat, shejtone :D

e pra e B.. e plasme thashe une qepare :d  iiii mua me qenka rrit LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: dreamm ne 23-11-2009, 21:35:41
eee shtrige une ta rrita, po mesoj si funksionon  :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 21:41:31
e une ty kam 3 dite qe ta rris po prap te zvogelohet mi .... sa inat te paskan mi druq hahahaaaaa
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: dreamm ne 23-11-2009, 21:47:58
me siguri ky llavisti  :P LOL
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 23-11-2009, 21:54:24
me siguri ky llavisti  :P LOL

llavaxhiu me ka inat vetem mua mi :D ... po ec dalim anej nga nahia tjeter "flisni cfare te doni" se pastaj me akuzoni mua qe prish temat ketu :d
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 23-11-2009, 22:20:18
Ketu ka nje barkafe, ka disa chate ka dhe mesazhe private e mesazhe ne profile. Nuk mjaftojne?
Lereni mos m'u pergjigjni, vetem mos vazhdoni me te keqperdorni temen!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 24-11-2009, 12:38:20
kur do na hapet ai nenforumi se plasem? :P :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Misss ne 24-11-2009, 18:53:10
Forumi paska dale nga binaret  :P

Kur hap te postosh,postimet dalin shume te crregullta dhe nuk dalin ato te fundit

Ose edhe te MP-te ishte ky crregullim;ose dilnin te perzier Mp e fundit me ato te kaluarat,dhe mp e fundit shfaqeshin nga lart-poshte dhe jo nga poshte-lart  :D


Ca ka ndodh?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: ßåßy ღ ne 24-11-2009, 21:20:43
Kete te MP mund ta rregullosh duke klikuar "Rregullo profilin" pastaj "Preferancat tua personale"..aty i gjen disa opsione bashke me kete te MP dhe selekto kutine qe thote "Shiko Mp te reja ne krye".

 :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 24-11-2009, 21:34:14
Kisha 1 pyetje une jo sugjerim as chit chat kesaj rradhe :d

si tja bej qe te me vijne  me email notification per mpte dhe postimet neper tema si dikur ?

ju falenderoj per pergjigjen qe do me jepni kur te keni kohe  :P
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 24-11-2009, 22:51:09
Rregullo Profilin --> Njoftimet me email per temat e postimet dhe Opsionet per Mszh Private per MP.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 24-11-2009, 22:53:47
Forumi paska dale nga binaret  :P

Kur hap te postosh,postimet dalin shume te crregullta dhe nuk dalin ato te fundit

Ose edhe te MP-te ishte ky crregullim;ose dilnin te perzier Mp e fundit me ato te kaluarat,dhe mp e fundit shfaqeshin nga lart-poshte dhe jo nga poshte-lart  :D


Ca ka ndodh?

Kur je ne indeksin e nje forumi te dhene dalin ne krah te djathte temat e fundit te atij forumi. E njejta gje dhe kur je brenda profilit, ku dalin postimet e fundit te forumit qe ti sapo ke vizituar.
Kur je brenda nje rubrike dalin nga te gjithe forumet.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Misss ne 24-11-2009, 23:14:07
Kur je ne indeksin e nje forumi te dhene dalin ne krah te djathte temat e fundit te atij forumi. E njejta gje dhe kur je brenda profilit, ku dalin postimet e fundit te forumit qe ti sapo ke vizituar.
Kur je brenda nje rubrike dalin nga te gjithe forumet.

Rrofsh MAX por e di qe dalin temat e fundit ne te djathte por kur futesh ne nje teme te caktuar pastimet e fundit dilnin ne fillim dhe jo ne fund si me perpara,mgjth eshte sh mire  :)

Ps.rrofsh dhe ti Baby
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Oqeani ne 25-11-2009, 14:12:40
Tani me sa te kuptova Miss,ti deshiron qe postimet e fundit ne nje teme te caktuar  te dalin ne fund te faqes. Aethere shko,,
Rregullo profilin, - Preferencat e tua personale .. do ta shofesh kete..

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.pixhostr.com%2Fimage-E74C_4B0D2C0D.jpg&hash=332b5964cdb3d87b8c8235280b6f3f29) (http://www.pixhostr.com/share-E74C_4B0D2C0D.html)


Aty ku eshte e  rrethuar me te kuqe, ti mesiguri duhet ta kesh me "tik", hecja tikun, kliko Ndrysho profilin dhe postimet do ti kesh ne fund te faqes.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 25-11-2009, 14:18:57
Rregullo Profilin --> Njoftimet me email per temat e postimet dhe Opsionet per Mszh Private per MP.

MAX i kam te selektuara keto opsione te profili im por nuk me vijne gje me email si ka mundesi?
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: kengaime ne 25-11-2009, 14:20:19
MAX i kam te selektuara keto opsione te profili im por nuk me vijne gje me email si ka mundesi?

E njejta ndodhe edhe me mua.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 25-11-2009, 20:10:08
Do ta shohim kete problem dhe te tjera qe jane shqetesues. Na jepni pak kohe :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 25-11-2009, 22:09:31
OK MAX  ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Ami ne 26-11-2009, 22:37:50
Nese eshte fjala per pamjen e re, do te thosha qe me pelqen shume. Dhe nga te gjitha pamjet qe ka patur qe nga 2006-ta (kohe kur jam bere anetare), eshte me e mira.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 27-11-2009, 22:11:42
Kjo pune e postimeve mire kishte me qene me e kthy si ka qene vlla :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 27-11-2009, 22:29:06
Nuk mund te jesh me pak lakonik ti? Cfare, ku qendron problemi me postimet?!
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 28-11-2009, 17:59:34
Disi pak e mundimshme me duket se jo per gje tjeter ...:D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Misss ne 29-11-2009, 11:01:02
Tani me sa te kuptova Miss,ti deshiron qe postimet e fundit ne nje teme te caktuar  te dalin ne fund te faqes. Aethere shko,,
Rregullo profilin, - Preferencat e tua personale .. do ta shofesh kete..

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.pixhostr.com%2Fimage-E74C_4B0D2C0D.jpg&hash=332b5964cdb3d87b8c8235280b6f3f29) (http://www.pixhostr.com/share-E74C_4B0D2C0D.html)


Aty ku eshte e  rrethuar me te kuqe, ti mesiguri duhet ta kesh me "tik", hecja tikun, kliko Ndrysho profilin dhe postimet do ti kesh ne fund te faqes.

Flm Oqean  :)

E gjeta me ne fund...ishte problemi im jo i forumit  ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 29-11-2009, 12:26:45
ishte problemi im jo i forumit  ;)

kete e dine te gjithe... na trego diçka qe nuk e dime :d
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 29-11-2009, 13:09:01
me falni kam 1 problem shume te madh  :P .... nuk mund te postoj te Edukata Seksuale ... si ka mundesi apo keni frike se do jap keshilla te gabuara  :P :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 29-11-2009, 17:48:29
ku mund ta gjej ate forumin pa censure une se po e kerkoj po nuk po e gjej... vereni tek edukata seksuale qe ta gjejme kollaj e jo duke marre linqe nga te tjeret... por vendosni kod per ate qe do i jepni leje .
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 29-11-2009, 17:56:06
mirembrema...

ne zonen e re te Forumit (per ne rrugeçerit) pra ZERI PA CENSURE, coptova nje artikull me titullin ''sex generation'' ne 861 tema

pra ajo qe dua te them eshte qe ta hiqni ate teme koti tashme,

sygjeroj gjithashtu qe titulli i nen forumit ZONE E KUQE ti vini titullun SEX GENERATION, tingellon me bukur per mendimin tim.

sidhe nje diçka... shikoj qe ne tema (kudo) postohen artikuj te gjate, te lodhshem per tu lexuar, dmth ai/ajo qe i poston do te ishte mire qe ta kuronte pak artikullin qe poston e jo 17 faqe revistash pernjehere, por te mundohen te dergojne esencen e artikullit, ku te gjithe ta lexojne e te marin pjese ne debat, s'diskutohet

artikujt e gjate te trembin, ne forum shumica (te themi te gjithe) futen per tu argetuar, komunikuar, dashuruar, masturbuar, etj, etj... e jo per te lexuar gazeta.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 29-11-2009, 17:58:36
duhet qe te postohen mendime personale te antareve te forumit e jo botime shkecore e ku di une, por si duket paska pak ide dhe shume kopjime deri me tani.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 29-11-2009, 18:00:44
1. Notorious tema u fshi.

2. Nenforumi eshte i hapur per te gjithe Steriotipi mund te kontribosh e ti ose cdo anetar tjter duke hapur tema qe ti i mendon qe nuk jane "kopjime" dhe pse shkencerisht quhen studime dhe jo "kopjime".

Ju faleminderit te dyve per komentet :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 29-11-2009, 18:02:55
desha qe temat e mia qe jane hapur tek temat e seksit te kalojne te tera tek forumi pa censure se aty mund te flasim te tere lirshem.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Shej ne 29-11-2009, 18:05:47
Ide e mire mendoj qe EDUKATA SEKSUALE te kaloj te zona e kuqe. :)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 29-11-2009, 18:06:46
Ide e mire mendoj qe EDUKATA SEKSUALE te kaloj te zona e kuqe. :)
jo edukata seksuale vetem temat e mia te hiqen qe aty e te kalojne tek  ZONA E KUQE
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: notorious ne 29-11-2009, 18:41:53
tipi, tema kur hapet lal te pakten dy rreshtat e pare te jene shkruajtur nga njerez qe vertete e kan sdudiar ate fenomen... si prezantim.

tjeter gje pastaj se si mer debati ne teme me anetaret... ku ti thua un e kam te madh, e se rruaj trapin per njeri, nderkoh qe dikush tjeter mund ta kete me te madh se ty, e te thote qe je ne gabim ose ndryshe s'ke eksperience.

pra eshte e mira qe shejtonia te na sielli artikuj nga ku bazohet dhe jeta sot... ne te gjitha fushat kuptohet

Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Misss ne 03-12-2009, 20:42:06
kete e dine te gjithe... na trego diçka qe nuk e dime :d

E dije ti Noto...qe ishte problemi i forumit dhe jo imi  :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 04-12-2009, 13:14:31
Kisha nje kerkese une ...mund te  dalloni se cila eshte kryeteme e cila eshte teme e thjesht ,sepse une kete nuk e dalloj dot  ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 04-12-2009, 13:34:11
Kjo gje eshte ne "TO DO list" dhe do te behet shpejt.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: Charlie ne 04-12-2009, 13:46:45
E ate kerkesen qe te thash me MP a mundesh me rregullu ? :D
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 04-12-2009, 13:55:13
Lexo te stafi se e kam dhene atje pergjigjen, pasi ka qene problem i pergjithshem.
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: SteriOtipi B ne 05-12-2009, 14:39:47
dua ca yje si te shejtanes une si i behet, jo per gje po me zbukurohet edhe profili. ;)
Titulli: Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
Postuar nga: M A X ne 05-12-2009, 16:58:38
Cilet yje? ^o)