Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!" - Meta

×
Hyrja
Profili

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 43502

Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"

· 400 · 43502

 • Postime: 26705
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 31-10-2005, 14:53:32
  Se shpejti planifikohet te behet nje rikonstruktim dhe ristrukturim i faqes tone.
  Synohet te krijohet nje portal i fuqishem per diskutime, marrje dhe dhenie informacionesh, propagande nacionaliste si dhe zbavitje. Thelbi i Zeri YT eshte dhe do jete nje faqe e bere nga vete publiku, media e hapur dhe alternative si dhe tribune e fjales se lire per ata qe kane dicka per te thene.

  Eshte me vlere qe te behen dhe sugjerime nga ana e anetareve te komunitetit per faqen e re. Kush ka ide per faqen tone se cfare duhet te kete qe deri tani s'e kemi apo cfare duhet permiresuar, eshte i lutur qe t'i parashtroje ketu.

  • Postime: 2356
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 31-10-2005, 17:00:28
  Une ju kisha sygjeruar qe faqen e prezentimit, ballinen Zeri yt, te mos e prekni, se keshtu si eshte me kete blue te qelun te knaq syrin.

  Ato tjerat propozime te them te drejt nuk arrij ti kuptoj, mbasi s'kam par diku tjeter nje shembull te tille, apo nje model se si do duket projekti i ri.
  ndoshta do ishte mire qe te paraqitni ketu nje model se si do jet ne t'ardhmen kjo faqe se nuk e kam iden.
  Kam frike se mos po ngarkohet teper ku ne antaret do humbemi ne te si ne nje pyell.

  Po ia le fjalen edhe tjerve.

  suksese pra !
   

  • Postime: 2287
 • i identifikuar

  #2 ne: 16-04-2006, 11:46:08
  Mendoje se tek ballina ku eshte ZERIYT, GALERIA, KERKO,PROFILI, ....... duhet te shtohet SHTYPI ku te jen vendosur gazetat, televizionet tej... Qe cdo kush qe kerkon te lexoje lajme te mos veje ne faqe te tjera interneti si per shembull tek Albasoul por ti kete ketu tek ZERIYT dhe me kollajllek.

  • Postime: 26705
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 20-04-2006, 18:28:48
  Me pare ishte nje menu dinamike ne te majte, ne te cilen ishin linkuar mediat kryesore shqiptare! Ishte praktike ajo?!

  • Postime: 5949
 • i identifikuar

  #4 ne: 20-04-2006, 19:51:12
  Për mua, po! I kishe të gjitha brenda një faqe, kur mbaroje me zërin, lexoje edhe ndonjë informacion andej :D

  Po atë listen qe i kishte temat e fundit te renditura ne krahun e majte te faqes kryesore, si nuk e sollet sërish ore (?) Ka qenë i vetmi funksion qe me pelqente shumë :-[


  p.s., uuuu dalë se u kujtova, do të ishte me e mira e te mirave sikur te ndryshonin pak këto ngjyrat nga posti ne post, se e keni njera e bardhe e tjetra një gri e zbehte fare. Me zor dallohen ndarjet e posteve. Ndoshta një gri pak me e erret ose një lejla/bojeqielli me e zbehte do të ngjante me mirë hmmmmm:

  • Postime: 3787
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 21-04-2006, 02:36:12
  Vertet, ate menune me rollover-triggered action e kisha qejf te versioni i vjeter, packa se nuk e perdorja shume dhe (rralle ne fakt) me nderhynte, se me hapej kur e coja kursorin e miut aty padashje. Per mua, me mire te jete link/seksion me vete, sic propozoi PetritKola, jo me rollover.

  Ama temat e fundit do te kisha shume deshire t'i shihja prape. Uroj te mos kerkoje ndonje pune te madhe per t'u bere!

  Ndersa ndarja e postimeve me duket e realizuar ne rregull. Ka edhe "udhezime" te tjera per syrin, pervec ngjyres se sfondit, per ta marre vesh se ku mbaron nje postim e ku fillon tjetri. Kam pershtypjen se, po te ishin ngjyrat e sfondit me kontrast me te thelle, do te binin shume ne sy dhe do te largonin disi vemendjen e syrit nga postimet. Lereni keshtu si eshte, eshte pike fare!

  Nejse... "shije shije kjo dynja, shija shijes nuk i ngja!" :)

  • Postime: 4
 • i identifikuar

  #6 ne: 24-04-2006, 20:41:45
  Mendojse nje teme interesante do te jete..Si mendohet shqiperia ne te ardhmen

  • Postime: 5949
 • i identifikuar

  #7 ne: 03-05-2006, 16:39:44
  Sugjerim?! Sugjerim i castit është te rregulloni orën sipër ashtu siç duhet, se po i cakerdisni anetaret e forumit ;)

  Natën e mirë befshi! :pafshim

  • Postime: 3787
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #8 ne: 04-05-2006, 00:56:57
  Sugjerim?! Sugjerim i castit është te rregulloni orën sipër ashtu siç duhet, se po i cakerdisni anetaret e forumit ;)

  Natën e mirë befshi! :pafshim

  Oren e forumit e vendos vete cdo anetar, te PROFILI --> Preferencat tua personale:

  • Postime: 5949
 • i identifikuar

  #9 ne: 04-05-2006, 03:45:14
  Thnx, po unë e kam pas dit këtë opsion qe kur leu forumi, dhe qe atëherë e kam pas te ndryshuar ne profilin tim tamam me orën lokale te vendit qe rri. Por sa herë qe ka ndryshuar ora, çdo gjë ka ndryshuar njetrajtesisht ne mënyrë automatike dhe këtu, nuk me është dashur te ndërhyjë e bëj ndryshimet ne profil. Kupton?
  Madje ka qenë dhe një rast tjetër kur forumi e kishte orën gabim, ndaj dhe pyeta përsëri nëse është e njëjta ndodhi (?)
  P.sh., për momentin këtu tek unë është 8.47 am, ndërsa në forum sipër e lexoj 9.37 am. Këtë ndryshim e kam vënë re këto 3 ditet e fundit, dhe jo me pare. Pra, një ndryshim është bërë këto ditë, ndac manualisht e ndac automatikisht... I don't know :S

  Ditën e mirë! :pafshim  

  p.s., btw, hyr tek Profili dhe do shikosh qe te shkruan Koha aktuale e forumit: 04 Maj, 2006, 09:10 kur faktikisht ne këto momente duhet te jepte 10.10 am;  pra është e gabuar!

  • Postime: 3787
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #10 ne: 04-05-2006, 15:43:26
  Mbase ka te beje me ndryshimin e orës - Daylight Saving Time - 1 ore përpara apo mbrapa, sipas muajit te vitit kur bëhet ndryshimi.

  Jo të gjitha vendet e ndryshojnë orën ne te njëjtën kohe. Ndoshta për këtë arsye, forumi ia le pergjegjesine çdo anëtari qe ta ndryshoje vete orën e tij.

  Sa per ndryshimin prej 10 minutash, forumi mban kohen e serverit ku eshte hostuar dhe e llogarit oren e secilit anetar sipas kesaj kohe.

  Gjithsesi, besoj se nje pergjigje me e plote u takon admineve ta japin.

  • Postime: 5949
 • i identifikuar

  #11 ne: 04-05-2006, 16:30:50
  Ora ketu u ndryshua ne te njejten kohe, kur u ndryshua ne te gjithe Evropen (perfshi ketu Shqiperine). Ndaj dhe thashe, qe me habiti fakti qe vura re ndryshimin vetem keto ditet e fundit e jo me perpara kur u ndryshua ora, jo vetem ne Evrope, por dhe ne USA nje jave perpara nesh (me duket).
  Gjithesesi, fola per ndryshime oresh, dhe jo minutash :)

  Nejse... s'dua te merrem me kete ceshtje, e shikoj qe eshte kohe e humbur ketu. :pafshim

  • Postime: 541
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #12 ne: 04-05-2006, 17:59:47              Une disa here kame pyetur kompetentet lidhur me formulimin e temave. Kisha propozuar qe te kene te drejten moderatoret te e korigjojne titullin e temes, ne menyre qe te mos kemi tema, te cilat nuk dalin serioze dhe shkaktojne plemika me shume se sa debat per temen.
                HEKTORI

  • Postime: 26705
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #13 ne: 04-05-2006, 18:06:43


  Nejse... s'dua te merrem me këtë çështje, e shikoj qe është kohe e humbur këtu. :pafshim

  Jo nuk eshte kohe e humbur se ti rrofsh qe na e kujton.

  Problemi eshte se kjo ora vendoset nga vete serveri dhe jo nga programi i forumit. As une vete s'e di per c'arsye eshte keshtu ora (ka disa muaj) dhe as se si mund ta rregullojme. Sidoqofte do merret parasysh dhe si shtytje ky postim i yti per ta rregulluar kete avari.

  • Postime: 5949
 • i identifikuar

  #14 ne: 04-05-2006, 18:25:34
  Rrofsh more rrofsh :lule
  Kujtova se mos po i bija daulles kot këtu :-[

  Suksese me rregullimin :)

  • Postime: 2287
 • i identifikuar

  #15 ne: 16-05-2006, 22:57:28
  Sikur nuk e pashe "Rimekemjen Kombetare" tek gazetat.
  Ashtu sic peretendon ZeriYte te jet, ajo eshte 100% shqiptare...
  Ju lutem ktheni pergjigje

  • Postime: 26705
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #16 ne: 17-05-2006, 09:13:33
  Nese e ke fjalen per kte pjesen ketu: http://www.zeriyt.com/index.php?option=com_smf&Itemid=108&board=176.0 atehere mund ta shtosh dhe vete. Kushdo mund te shkruaje aty!! Nese e ke fjalen per dicka tjeter me shpjego pak me shume qe te jap pergjigje. Pershendetje!

  • Postime: 14
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #17 ne: 03-06-2006, 22:04:00
  Te pakten bete mire qe nuk e late me forumin qe vetem duke u identifikuar mund ta shfletoje !

  Jo per gje por per mendimin tim ajo gje ju ka ulur pike ne motorat e kerkimit .

  Ciao

  • Postime: 26705
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #18 ne: 04-06-2006, 03:55:08
  Jane problemet ne server qe na detyrojne ta mbyllim here pas here dhe jo deshira per ta mbajtur ashtu.

  • Postime: 776
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #19 ne: 28-08-2006, 13:23:03
  e paraqita dhe te ankesat nje mendim (edhe pse nuk qe vendi aty) qe na duhet qe ato dy opsionet qe kur tani hapim p. sh komuniteti dhe dalin ne te djathte dmth opsionet e postimeve te ffundit dhe pergjigjet ne temat ku keni postuar ju te jene prezente edhe kur jemi brenda nje teme.

  ju falenderoj nese e merrni parasysh

  respekte :D

  • Postime: 129
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #20 ne: 02-09-2006, 12:10:33
  Pershendetje njerez,

  Urime stafit per punen qe ka bere per design e ri. Ka dale shume bukur megjithate une kam ca sygjerime  :D

  1. Ngjyrat e banner flash tek header. Somehow, disa nga ngjyrat e banner nuk shkojne me ngjyrat e faqes, psh. bluja me te kuqen e forte sikur ta vret shume syrin. Ne pergjithesi them se ngjyrate e banner nuk jane te spikatura dhe duhen ndryshuar. Gjithashtu sygjeroj qe ngjyra e banner te mos ndryshoje vazhdimisht. Ne qofte se zgjedh versionin e kuq, atehere banner duhet te kete nje ngjyre (qe shkon me te kuqen). Ne qofte se zgjedh versionin jeshil, banner duhet te kete nje ngjyre qe shkon me jeshilen. Dmth me pak fjale ngjyra nuk duhet te ndryshoje sic eshte tani per momentin.
  2. Logo (teksti dhe imazhi) mendoj se mund te jene me mire. Po qe se gjen ndonje qe merr vesh mire nga grafika qe te beje nje me te bukur mire do jete.
  3. Ato metatags duhet ti ndryshosh dhe te heqesh informacionin e joomla dhe vendos ate per ZeriYt sepse kur kerkon tek searching engine per Zeri yt te jep ate description e joomla.
  4. Tek seksioni i gazetava, duke marre shembull gazeten Shekulli, mendoj qe nuk duket mire kur e hap faqen e tyre brenda nje iFrame. E para nuk duket bukur dhe estetike per faqen. E dyta shume e bezdishme te lexosh lajmet (sepse duhet me scroll edhe horizontally). Te treten s'po e them :)
  5. Tek faqja e pare e forumit (cilido prej tyre) besoj se duket me bukur sikur teksti i pershkrimit te nenforumit te mos vazhdoje poshte ikones (dmth teksti te jete gjithmone ne te djathte te ikones).

  Kaq kisha una. Keto qe permenda jane gjera te vogla dhe ndoshta dhe preferenca ime personale keshtu qe mos te merzitet dikush.

  Befshi qef te gjithe
  cheers

  • Postime: 26705
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #21 ne: 03-09-2006, 02:03:56
  Ladio rrofsh për sugjerime dhe kritikat. Faqja nuk është mbaruar ende dhe të gjitha çfarë ke përmendur ti janë duke u rregulluar. Ne fakt nuk ishte ende gati për t'u hapur faqja (p.sh. banneri qe përmend ti ne fillim është vetëm perkohesisht sepse as kemi ndërmend ta mbajmë atë) por për hirë te komunitetit e hapem kështu pa mbaruar pune ende. Përshëndetje!
  « Editimi i fundit: 15-11-2006, 11:23:53 nga M A X »

  • Postime: 2356
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #22 ne: 06-09-2006, 18:34:29
  Përshëndetje dhe mirese ju gjeta !

  Për mua ishte befasi e madhe kur hapa faqen Zeri yt këto ditë sa qe mbeta edhe pa fjalë, nuk dija ku t'ia filloj, nk dija as se q'fare shkruhej ne tekstet e dubluara(dyfishuara) njera mbi tjetrën...
  Shkurt teksti është i pa lexueshem dhe për se tepermi i merzitshem.
  Shifet se keni tentuar te dilni tepër shembullor por rezultati tregon se i keni bërë dem të madh ketije forumi te mirenjohur e besoje se edhe tjerët antare ndajne te njëjtin mendim me mua, shpresoje se nuk gabohem!
  Pra tani ka dy zgjedhje; ose te reparohen të gjitha te metat ose te rikthehet versioni i perparshem se përndryshe kjo është një disfate e madhe për ju dhe për forumin e kendshem Mbare Kombëtare.

  Presim me padurim permirsimin.

  • Postime: 2356
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #23 ne: 06-09-2006, 18:44:30
  Qe se si duket faqja....

  • Postime: 3787
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #24 ne: 08-09-2006, 14:23:10
  Përshëndetje dhe mirese ju gjeta !

  Për mua ishte befasi e madhe kur hapa faqen Zeri yt këto ditë sa qe mbeta edhe pa fjalë, nuk dija ku t'ia filloj, nk dija as se q'fare shkruhej ne tekstet e dubluara(dyfishuara) njera mbi tjetrën...
  Shkurt teksti është i pa lexueshem dhe për se tepermi i merzitshem.
  Shifet se keni tentuar te dilni tepër shembullor por rezultati tregon se i keni bërë dem të madh ketije forumi te mirenjohur e besoje se edhe tjerët antare ndajne te njëjtin mendim me mua, shpresoje se nuk gabohem!
  Pra tani ka dy zgjedhje; ose te reparohen të gjitha te metat ose te rikthehet versioni i perparshem se përndryshe kjo është një disfate e madhe për ju dhe për forumin e kendshem Mbare Kombëtare.

  Presim me padurim permirsimin.

  Te falenderojme per verejtjen dhe keshillen. Eshte e vertete qe ka akoma disa aspekte per te permiresuar dhe po punojme per to.

  Mund te na tregosh me konkretisht cilat jane te metat qe ke vene re? Po keshtu, si mendon se duhet te jete pamja dhe funksionaliteti i portalit?
   

  Temat e fundit