Zeri Yt ne iPhone, iPod, etj... - Meta

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Zeri Yt ne iPhone, iPod, etj...

· 31 · 3582

Zeri Yt ne iPhone, iPod, etj...

· 31 · 3582

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 04-08-2012, 07:14:05
  Hello MAX,

  Do na e krijosh nje porgram te Zeriyt.com per iPhone app store, apo ta krijoj une nje falas ?
  Me trego.
  Si thoni ju tjeret ? Te behemi forumi i pare shqiptare me program falas ne dyqanin e produkteve Apple ?

  Sot sic duket, cdo gje qe e kemi perreth, e ka nje faqe ne Facebook dhe twitter, plus nje program falas nga apple app store.

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #1 ne: 04-08-2012, 23:17:34
  Gr8 idea :)
 • i identifikuar

  #2 ne: 06-08-2012, 16:17:09
  Ide e bukur ti Kiss, vetem mos ngatarro germat Ç me Q kur ta programosh.

  • Postime: 12726
  • Karma: +31/-8
 • i identifikuar

  #3 ne: 06-08-2012, 16:17:13
  he me mo....

  • Postime: 3782
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 07-08-2012, 10:14:31
  iPhone, pfff. Po të kesh $$$ t'i paguash Apple liçensën, OK...

  Mënyra më e mirë do të ishte që të krijonim një version mobile të faqes (jo thjesht WAP), që të mund të hapet në iPhone, iPad, Android, Windows Phone etj. pa qenë nevoja për aplikacione.

  Unë e kam patur gjithmonë në mendje një version mobile dhe do ta bëj kur të kem kohë.

  • Postime: 1740
  • Karma: +10/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 07-08-2012, 10:36:38
  Per tu bere, behet, por pyetja eshte se a ja vlen ?

  • Postime: 4264
  • Karma: +73/-57
 • i identifikuar

  #6 ne: 07-08-2012, 17:10:19
  iPhone, pfff. Po të kesh $$$ t'i paguash Apple liçensën, OK...

  Mënyra më e mirë do të ishte që të krijonim një version mobile të faqes (jo thjesht WAP), që të mund të hapet në iPhone, iPad, Android, Windows Phone etj. pa qenë nevoja për aplikacione.

  Unë e kam patur gjithmonë në mendje një version mobile dhe do ta bëj kur të kem kohë.

  Pikerisht kete isha duke ja thene ketij Kiss , sepse jo cdo kush ka iPhone ;) kjo ideja e Syrgjyn me pelqen me teper sepse dikush si puna ime qe e ka inat komplet Apple , parapelqen me shume Android version apo edhe WindowsPhone etj :D
  Menyra me e mire eshte kjo ideja e Syrgjyn , nese behet ndonjeher :)

  • Postime: 3782
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 07-08-2012, 17:24:40
  Per tu bere, behet, por pyetja eshte se a ja vlen ?

  E njëjta pyetje shtrohet edhe për aplikacionin :)
 • i identifikuar

  #8 ne: 07-08-2012, 21:48:12
  iPhone, pfff. Po të kesh $$$ t'i paguash Apple liçensën, OK...

  Mënyra më e mirë do të ishte që të krijonim një version mobile të faqes (jo thjesht WAP), që të mund të hapet në iPhone, iPad, Android, Windows Phone etj. pa qenë nevoja për aplikacione.

  Unë e kam patur gjithmonë në mendje një version mobile dhe do ta bëj kur të kem kohë.

  O Tutkall, me fal qe po nderhyj po ket version e ke build-in me ket forumin qe perdor SMF.

  • Postime: 1740
  • Karma: +10/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #9 ne: 07-08-2012, 23:57:03
  E njëjta pyetje shtrohet edhe për aplikacionin :)

  kshu jane bere milionera keta presidentat e Apple. Plus produkteve qe shesin pa kufi, kane edhe fitime shokuese me aplikacionet e tyre.
  Per shembull iPhoni im, tani me shume vlere kane aplikacionet, se vet Iphoni.

  Tani shume auto kompani si Chevrolet, Toyota, Audi, etj, kane aplikacione qe ta ndezesh, dhe ta komandosh makinen nga iPhoni, apo iPodi. Edhe ushtrise amerikane i kane shitur nje aplikacion per mire mbajtjen e helikoptereve.

  Nje monopoly totale nga apple. Bravo, dhe hallall.
 • i identifikuar

  #10 ne: 09-08-2012, 19:48:31
  ...

  Perpara se te marresh persiper projekte gjigande, bej projekte te thjeshte dhe te vogla per te miren e popullit. Psh, fillo i her me ket zmadhimin e avatareve pasi 150x150 PX kerkon syze me byth kavanozi. Kjo gje behet brenda 5 minutash mbasi te kesh klikuar nja 5-6 here mausin.

  -Populli.

  • Postime: 3780
  • Karma: +319/-212
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #11 ne: 09-08-2012, 19:53:14
  Perpara se te marresh persiper projekte gjigande, bej projekte te thjeshte dhe te vogla per te miren e popullit. Psh, fillo i her me ket zmadhimin e avatareve pasi 150x150 PX kerkon syze me byth kavanozi. Kjo gje behet brenda 5 minutash mbasi te kesh klikuar nja 5-6 here mausin.

  -Populli.

  Per kete zmadhimin e avatarit votoj dhe une PRO!

  • Postime: 4264
  • Karma: +73/-57
 • i identifikuar

  #12 ne: 10-08-2012, 01:30:02
  Po i zmadhuan avatert pastaj ju del faqja Connection time out :D


  Me mire keshtu te vogla dhe forumi ne rregull me punu ;)
 • i identifikuar

  #13 ne: 10-08-2012, 15:22:27
  Po i zmadhuan avatert pastaj ju del faqja Connection time out :D

  Mbase te del time out ne Kosov qe e keni internetin me Dial Up. Ne qe jetojme ne boten e civilizume (Tirane) nuk na del ashtu.

  • Postime: 77
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #14 ne: 11-08-2012, 07:35:44
  Mbase te del time out ne Kosov qe e keni internetin me Dial Up. Ne qe jetojme ne boten e civilizume (Tirane) nuk na del ashtu.

  Kur Kosova ka pasur ate civilizim qe ke ti ne Tirane sot, ti blije sapun 15-lekesh me tallon ;)

  • Postime: 3782
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #15 ne: 11-08-2012, 15:08:12
  ket version e ke build-in me ket forumin qe perdor SMF.

  Jo WAP, thashë.

  ket zmadhimin e avatareve pasi 150x150 PX kerkon syze me byth kavanozi.

  I kemi patur më të mëdhenj avatarët, pastaj i zvogëluam. Forumi nuk është Facebook apo MySpace. ;)

  • Postime: 2648
  • Karma: +67/-6
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #16 ne: 12-08-2012, 00:07:05
  Kur Kosova ka pasur ate civilizim qe ke ti ne Tirane sot, ti blije sapun 15-lekesh me tallon ;)

   :D   timeout)

  Idea e nje aplikacioni per forumin eshte OK, por nuk me duket shume e nevojshme ketu. E nevojshme eshte qe forumi  te kete nje version mobile dhe  ata qe e perdorin shpesh forumin prej cfardo pajisje mobile mjafton ta ruajne ne  bookmarks te browserit faqen per qasje me te shpejte dhe kaq, se edhe ashtu jame i bindur se ata qe kane  iPhone ose pajisje me android,e kane te sterngarkuar me aplikacine te ndryshme.  :)
 • i identifikuar

  #17 ne: 12-08-2012, 20:44:06
  Kur Kosova ka pasur ate civilizim qe ke ti ne Tirane sot, ti blije sapun 15-lekesh me tallon ;)
  Edhe imagjino sa klluf ngelet ky pra qe dhE me avantazhin qe i dha Tito, prap i del timeout kur shef foto te medhaja. Ose thuj ket tjetren, qe ky ka sens humori zero.
 • i identifikuar

  #18 ne: 12-08-2012, 20:45:13
  Jo WAP, thashë.

  I kemi patur më të mëdhenj avatarët, pastaj i zvogëluam. Forumi nuk është Facebook apo MySpace. ;)
  Nuk e kuptoj lidhjen e avatarit me fb pasi jan dy gjera te ndryshme. Nejse forumi jot eshte bej ca te ha palla.

  • Postime: 4264
  • Karma: +73/-57
 • i identifikuar

  #19 ne: 13-08-2012, 00:02:17
  Edhe imagjino sa klluf ngelet ky pra qe dhE me avantazhin qe i dha Tito, prap i del timeout kur shef foto te medhaja. Ose thuj ket tjetren, qe ky ka sens humori zero.

  Po une skam faj qe ju edhe nenen ja keni dhene Enverit vetem qe te ju jap ai nje cop buke se keni vdek urie deri para ca vjetve ;)

  • Postime: 1246
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #20 ne: 13-08-2012, 00:47:46
  Kur Kosova ka pasur ate civilizim qe ke ti ne Tirane sot, ti blije sapun 15-lekesh me tallon ;)
  j

  Je perfecte me kete mllefin tend femije,qe si blihet nje cokollate ne rruge(edhe grindet) :)

  S'ke dicka me serioze te thuash?

  • Postime: 1246
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #21 ne: 13-08-2012, 00:50:24
  Po une skam faj qe ju edhe nenen ja keni dhene Enverit vetem qe te ju jap ai nje cop buke se keni vdek urie deri para ca vjetve ;)

  Nga te erdhi kjo ide ty Charli?

  Di ti nga keto gjera,sepse te jep pershtypjen qe je i fokusuar te bota e sexit!


  S'kini e turp te gjithe me replikat tuaja,duke u krenuar me bllofet e pashije. :)

  • Postime: 12726
  • Karma: +31/-8
 • i identifikuar

  #22 ne: 13-08-2012, 10:15:45
  Nga te erdhi kjo ide ty Charli?

  Di ti nga keto gjera,sepse te jep pershtypjen qe je i fokusuar te bota e sexit!


  S'kini e turp te gjithe me replikat tuaja,duke u krenuar me bllofet e pashije. :)

  give me 5 my friend

  • Postime: 143
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #23 ne: 13-08-2012, 10:30:23
  Kur Kosova ka pasur ate civilizim qe ke ti ne Tirane sot, ti blije sapun 15-lekesh me tallon ;)

  Ne fakt civilizim eshte kur Tirana ju hapi dyert ne nje moment te veshtire ju pranoj ne shtepite e tyre dhe pse te varfer apo te pasur, dhe sot njerez mosmirenjohes si ty shprehen ne kete menyre.

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #24 ne: 13-08-2012, 10:47:44
  A po flitet per Tiranen apo per APPS??....hajt se lat nam..not surprised  :D

  Temat e fundit