Zoologji


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime ne lidhje me zoologjine.

Pergjigje nga: olti, erlehta

Xixellonjat

M A X
28-08-2022, 00:57:27
 Screenshot_20220828-005652.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, olti

Pinguini - Pinguinet

1dhe1
14-03-2021, 21:13:23
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Kafshe nenujore (fotografi)

M A X
18-08-2020, 23:18:28
 FB_IMG_1595162169965.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqePergjigje nga: olti, bleranda.d

Merimanga

M A X
21-01-2020, 21:25:21
 merimangat rrjeta merimanges.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
15-10-2012, 19:42:43

Syri misterioz gjigant

Një sy misterioz me përmasa të stërmëdha, pamjet e të cilit qarkullojnë në internet, po cmend publikun dhe imagjinata shkon deri atje sa shumë e kanë quajtur “syri i përbindëshit”. Bëhet fjalë për gjetjen e një banori të Pompano Beach në Florida të Shteteve të Bashkuara. Gino Covacci, një italo-...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-08-2012, 19:38:55

Si fluturojnë zogjtë?

Falë muskujve të gjoksit, zogjtë rrahin krahët për të fluturuar. Ata ngrihen lart duke e shtyrë ajrin poshtë dhe ecin përpara duke e shtyrë ajrin mbrapa. Krahët ngrihen lart me puplat e ngjitura pas njëra-tjetrës për të shtyrë ajrin.Format e ndryshme të krahëve bëjnë të mundur lloje të ndryshme ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-03-2012, 23:46:00

“Përbindëshat jashtëtokësorë” nga thellësitë e deteve

Shkencëtarët pohojnë që organizma të vegjël nga thellësitë e detit, që të kujtojnë përbindëshat e vegjël jashtëtokësorë që kemi parë në filmat artistikë. Këto zbulime po ndryshojnë pikëpamjet e komunitetit shkencor për jetën në fundin e oqeaneve më të thella botërore. Krimbat me luspa, apo Polyc...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-03-2012, 23:43:59

Insektet gjigande

Insektet gjigande të ngjashme me milingonat që mendohet se ishin zhdukur që në vitin 1920 zbulohen në një ishull të vogël shkëmbor në Oqeanin Paqësor. Shkencëtarët kanë zbuluar në shkëmbin ku mendohet se nuk rritet asgjë, 24 insekte të tilla gjigande 12 cm dhe pa krahë. E habitshme është se shke...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-02-2012, 10:24:23

Qukapiku

 

M A X
17-01-2012, 11:45:19

Majmuni - Majmunët

 Kërkimet në vitet e fundit kanë treguar se sa e hollë është diferenca mes ne dhe primatëve, aq sa National Insitutes of Health amerikan i kanë kërkuar një komisioni hetimi të vendosë limitet për eksperimentiminTë ngjashëm me njeriun majmunët kanë qenë gjithnjë, por tani shkenca, falë studimeve ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe