Bretkosa pa mushkri. - Zoologji

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Bretkosa pa mushkri.

Bretkosa pa mushkri.

· 1 · 1364

  • Postime: 7092
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

ne: 09-04-2008, 13:52:39
Biologet nuk reshtin se zbuluari specie te panjohura me pare ne rruzullin tokesor.
Ditët e fundit ne ishullin juglindor te Azise, Borneo është zbuluar një bretkose pa mushkri. Ajo jeton ne ujrat e pasura me oksigjen dhe frymemarjen e realizon nëpërmjet lekures. Kjo është bretkosa e nëntë pa mushkri qe është zbuluar. I pari rast u gjet me 1970.

Temat e fundit