Gorilla që ecën si njeri - Zoologji

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gorilla që ecën si njeri

Gorilla që ecën si njeri

· 1 · 521

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 27-01-2011, 14:05:29
Ambam quhet gorilla që nuk ecën me të katër gjymtyrët si “shokët” e tij në kopshtin zoologjik të “Port Lympne” në Kent (Angli), por preferon një mënyrë më “njerëzore”.

Një video prej 18 sekondash në “Youtube” po bën xhiron e botës ku shihet gorilla duke bërë një shëtitje.

Kujdestari i këtij kopshti tha: “Gorillat mund të ecin në këmbë, por e bëjnë shumë rrallë dhe për një distancë shumë të shkurtër. Nga ana tjetër, Ambam ecën shpesh si njeri dhe e bën për distanca të gjata.” /top channel

Gorilla Walks Like A Man!

Temat e fundit