Luantigri - Zoologji

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Luantigri

Luantigri

· 1 · 593

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 07-11-2010, 22:05:15
   Njihni hibridin gjigand që vjen nga Luani dhe Tigri

   
Kokat e tyre janë si të një luani, por kanë vija të zbehta si të një tigri në lëkurë dhe kembë të shkurtër. Ato janë të kryqëzuar me një mashkull luan dhe një tigreshë. Kur ai ishte i vogel peshonte 50 kg dhe kur të rritet do jetë shumë më i madh në peshë se vëllai I tij që mban titullin e Luanit më të madh në botë. Hercules, kështu quhet i vogli që sapo ka lindur dhe ka një faqe të posacme në librin e rekordeve Guinness. Vëllezërit e motrat e tyre që ende janë gjallë kanë lindur në Myrtle Beach Safari në Karolinen e Jugut. /balkanweb

Temat e fundit