Një balenë e vdekur gjendet në bregdet - Zoologji

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Një balenë e vdekur gjendet në bregdet

Një balenë e vdekur gjendet në bregdet

· 1 · 468

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 29-01-2011, 16:58:28
Një balenë 25 metër e gjatë është gjetur e vdekur dhe kjo pasi ishte bllokuar në mes të lumit dhe grykëderdhjes së Serchi, në brendësi të parkut natyral të Shën Rossore, në komunën e San Giuliano Terme (Pisa). Balena është vënë re ditën e dielë pasdite, në një shtrirje të detit ku ai është ende i cekët. Për dy ditë, balena ka mbetur në brigjet e Versilia dhe më pas u postua në parkun e San Rossore.

r.b/NOA

Temat e fundit