Peshku që adhuron çokollatën - Zoologji

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Peshku që adhuron çokollatën

Peshku që adhuron çokollatën

· 1 · 601

  • Postime: 27109
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 07-08-2011, 11:53:14
Një peshku me peshë të tepërt është dashur t’i ndërpritet ushqimi me biskota çokollate, pasi më nuk e zinte akuariumi i tij. Stafi i akuariumit ishte befasuar kur peshku i llojit gouram, me emrin Gary, kishte refuzuar ushqimin e rregullt, pasi e kishin marrë si donacion. Pastaj, pronarët e tij të mëparshëm e kishin pranuar se ky peshk ekzotik i ujërave të ëmbla të Azisë, në të kaluarën ishte ushqyer vetëm me biskota të mbuluara me çokollatë.Kështu, kujdestarët e këtij akuariumi në Londër, është dashur të fusin copëza çokollate brenda kokrrave të rrushit dhe pjesëve të bananeve, për ta nxitur këtë peshk që t’i kthehet ushqimit të zakonshëm. “Kurrë nuk kam dëgjuar që një peshk të jetë ushqyer me çokollatë, e lëre më të varet plotësisht nga çokollata.

Duket se Gary nuk ka pasur ndonjë problem shëndetësorë. Shumica e peshqve nuk do të mund të mbijetonin vetëm me çokollatë, por ky lloj peshku është rezistues”, ka thënë kujdestarja e tij Rebecca Carter.

Temat e fundit