Super-miu me kujtese 3 here me te fuqishme - Zoologji

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Super-miu me kujtese 3 here me te fuqishme

Super-miu me kujtese 3 here me te fuqishme

· 1 · 834

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-11-2009, 14:34:04
Krijohet super-miu me kujtese 3here me te fuqishme


Krijohet super-miu me kujtese 3 here me te fuqishme
Krijohetne laborator miu “gjeni” qe ka nje kujtese 3 hereme te fuqishme se “vellezerit” e tij. Krijuesii super-miut shprehet se ky eshte miu me inteligjent ne bote pasi qe nefazen embrionale i eshte injektuar nje material gjenetik qe shtontefuqine e genit Nr2b, i cili ndihmon kontrollin e ritmit te qelizavecelebrale.

Sipas shkencetareve, ne te ardhmen ky eksperimentmund te testohet edhe tek qeniet njerezore. Profesori Joe Tsien ngaMedical College della Georgia ka publikuar nje shkrim ne revisten“PlosOne” per kete zbulim por menjehere ka pasur reagime teashpra.

“Duamte jetojme ne nje bote ku te pasurit t’u japin femijeve dhevetes setyre avantazhe me te medha?”, shprehet drejtori i“Human GeneticsAlert”, David King. Ndersa Sophie Petit, nga“Association of MedicalResearch Charities” shprehet kunder aplikimit teeksperimenteve teketij lloji nga kafshet tek njerezit. /top channel/

Temat e fundit